Jump to content
FAS Goran
boki

XP vs VISTA

Recommended Posts

Ugradi joj plin. :lol: :lol: :lol: :lol:

Nemoj ako nemas dobar ventilator da izvlaci smrad kupusuhta....iz gajbe :rofl: :rofl: :rofl:

bokija@Verovatno ti sporet radi bolje od racunara.Moj ti je predlog da im zamenis uloge,tako ce svaki da radi ono sto radi bolje.

Eto, poslusaj Bokiju on se sje.ao auto (koji mu trenutno sluzi kao letnja kuhinja ) i sada vozi shporet ,a za smrad po ulicama koga briga... :animier: :animier: :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se god na forumu spomene plin,Mane odma dotrci.Ko ini kerici sto jure aute po ulici.Mada po sadrzaju postova,ja bi reko da njemu negde curi plin u kuci. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
volm da mi masina radi dobro pa ajde sada posto nisam neki strucnjak sta bi mogao da odradim da bi pojacao masinu

asus k8n,amd sempron 2800+(ali neka nezakljucana verzija pa radi na 2.2ghz),2Gb DDR,graficka radeon x-1650 pro na 512,napajanje chieftec 500W+.XPpro ser pac 3,hard 160Gb

Ne mo's joj nista. Rabi je dok ne crkne pa kupi novu (i sacuvaj napajanje ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikisxy

Ne moras nista tu da diras dok god te sluzi. Za tvoje potrebe ti i ne treba bolje. A kad bude riknulo probaj da uvalis to sto je prezivelo, a k'o sto rece chikavili - sacuvaj napajanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows 7 RTM je KEVA :thumbsup:

Klasična ljubav na prvi pogled, a ubrzo i potvrda te ljubavi :wub:

Na platformi NForce2 / MBarton 2600+ / 1GB DDR400 / R9550 sam imao XP SP3. Instalirao sam Win7 RTM i oduševio se jer mi je sve radilo bolje nego na XP-u :yes

U međuvremenu sam kupio s775 P45 / Intel E5200 / 2GB DDR2 800 / R4350, ali sam zamenu komponenti odlagao par dana zbog nedostatka vremena (očekivao sam reinstalaciju windowsa i svog pratećeg SWa). Sinoć se vratio sa posla, raskupusao staru konfiguraciju i skockao novu. Instalaciju sam planirao za danas... Ali đavo ne da mira... Potpalio mašinu bar da podesim bios, prošao kroz sva podešavanja, lupio save&exit i pustio da vidim da li je sve OK... I onda sledi iznenađenje...

Ladno se digo Win7, prodrljao nešto za svoju dušu i izbacio poruku tipa restartuj mašinu da promene stupe na snagu. Klik na restart... Ponovo se diže iz cuga i... SVE RADI :shock:

XP laku noć i zbogom :devil: u usta ga VISTA bejbe drago mi je što se nismo upoznali :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak su auti i racunari slicni,kad vise nestane ideja....http://www.apple.com/getamac/ads/

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija.. ovo je prica o WinBlows-u. ne mesaj se :D

Ja sam odlucio da uskoro zamenim desk za lap (kad se budem selio) i da prelazim na Linux, a win ce da sedi u nekom cosku cisto za svaki slucaj. Mada me i Mac OS privlaci... bokija jel to sad moze i na PC beshe? (ili sad moze win na mac)

I mene je prijatno iznenadio win7, brzo se instalira, super radi, malo resursa trazi. Doduse imao sam mali prob sa driverima za plocu, ali sam i to nekako uspeo da sredi. Bolji je od Viste definitivno. TJ SVE je bolje od Viste :)

Win7,XP, pa 3 mesta prazno, pa Vista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kako Mac gura Intel Core 2 Duo u racunaljke svaki butuje nativno bilo koji Wind.Na PC makine ide Mac OS malo doteran i za neke vrste procesora.Ljudi su napravili verzije.Mozes skinuti Mac OS za PS na bilo kojem torrentu.Inace vise ni Mac hardver nije tako skup,kad ga uporedis sa istim takvim za PC.Inace onaj klip je generalno.Kad ne znas sta da dodas a ti turi drzac za solje...Tako i u auto industriji.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija, i ja sam korisnik i zaljubljenik u Mac-a, ali stvarno ga pretera.

Besmisleno je kupovati osetno skuplji Mac da bi na njemu vozio Win... Mac se kupuje zbog OS X-a.

Mani se toga i ostavi ljude da pricaju o Њиндоњсу ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Villi,ja bi osim novog i savrsenog ustava,zakona itd,voleo da se ljudi koriste i drugim savrsenijim instumentima u svom zivotu i okruzenju.I operativni sistem je jedna od tih stvari.Da nema onih koji MISLE DRGACIJE ;) jos ne bi ni escajg koristili.A sto se cene tice,nisam siguran da je Mac sad skuplji od PC sa istim karakteristikama,ako i jeste to je neznatno u odnosu sta se dobije.Bar na ovom forumu se okupljaju ljudi koji su skloni da probaju nove,bolje stvari.Nisu zagrizeni u stereotipe i kolotecinu.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje, ali objektivna je činjenica da ekvivalentan PC košta manje nego Mac.

E, sad, ne bih zalazio u detalje za razloge kupovine Mac-a, ali oni nisu samo argument OSX-a, nego i imidža. Složili se sa mnom ili ne, postoje ljudi kojima i imidž donosi novac, prema tome, kupovina Mac-a, makar ga i ne koristili nizašta sem za surf, stvarno može da donese novac (pogotovo ako ga iznesete iz belog jaguara). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg nemam beli jaguar (siv je:) ) ali me jednostavno smara vise winBlows sa svim svojim bugovima, raspadima i sr*njima, milion napada, i jos toliko nacina odbrane. Cisto da kad upalim komp, mogu da opusteno radim sve sto zelim, a da ne moram da se cimam. Mada ce verovatno biti linux nekako mi je blizi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deco,jel moze neko da mi objasni kako da dobijem butabilni disk od imagea XP.N.SP3.S.2010.iso ?Ima 750 MB.Jel treba da ga przim u ISO 9660 na DVD il ima neka caka?Ocem da turim i ja windozu pa nek pukne selo. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ga nareži na disk kao Image Project, ako je .ISO pravljen sa butabilnog ne bi trebalo da bude problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...