Jump to content
FAS Goran
boki

XP vs VISTA

Recommended Posts

Bas si me zainteresovao.Instaliracu ga negde u cosku,pa cu da se poigram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ljudi ko i ako ima taj famozni W7 finalnu verziju ili koju vec neka nareze da i mi ostali probamo kako to izgleda i radi! Misim ako nije frka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim,nemo se ljutite,al danas izasao novi SNOW LEOPARD.Jos brzi,lepsi i stabilniji... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ljutim se ja. Na poslu radim na Mac-u i ne žalim se :) trebaju mi prozori za po kući ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neki procesori mogu da se nagovore da prime Mac OS.Najbolji nacin da se covek rastosilja bede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bokija- čuj Srbi sleteli na mesec, pa mi smo nebeski narod mesec nam dođe kao šetnja po kraju ...

a majkrosoft- pa oni nikada neće napraviti nešto da valja - ali što je dž i bogu je drago ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija, kako stoji situacija na macu sto se tice piratskog softvera? I inace, ima li ga u tolikoj meri kao za win? Recimo, ultra profi stvari, tj, bilo sta od velikih softverskih paketa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mac i jeste ultra-mega-giga-pro.A takvim ga prvenstveno cini OS.Svi veliki pro paketi se prvo i prave za mac pa onda za vindozu.Pocni samo od Photo Shopa...Inace da bude bruka maximalna,kad bi vido kako izgleda i radi Office od Microsofta na Macu...opljuvo bi izdajnike iz MS.Momci koji se bave problematikom instalacije Mac OS na druge masine tvrde da je i to bolje resenje od samog microsofta.Na kraju,i Linux je bolje resenje pogotovu za one koji vole da prkose svemu.Za nas glupe i izlapele sto ne umemo da pritiskamo mnogo dugmica Apple je ipak idealno resenje.Sve ovo a sam dizajn nisam hteo ni da spominjem.Ako te zanima,idi u TC Usce u iStyle.Oni imaju uvek izlozene masine na izvolte,pa pogledaj kako to izgleda.Ima ljudi koji vicu da je Mac strogo Americki brend,sta oni imaju protiv amera?Naprotiv,smatram da svako treba da drzi u dvoristu bar po jednog.Sto se tice piraterije...cuo sam sasvim slucajno dok sam kupovo zelenis na Kalenic pijaci kako neke dve babe pricaju o tome.Jedna kaze ovoj drugoj da svi krekovi rade u fullu i da nema problema za bilo koji komad softvera oko javljanja kuci od kad je instalirala Little Snitch koji je brani od nezeljenih konekcija i trudnoce. :whistle: Sad,valjda starije zene znaju po nesto o tim stvarima.Ja licno nisam siguran,nisam nikad probo tako nesto.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na postenju! Da ne pomenu kako prisluskujes babe pijacarke, rek'o bi' i da s' inel... intel ku... Inteleku Kuku mene crnom, ne znam da kazem. Poenta je da si pametan i posten, svaka ti dala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Win 7, nemam RTM trenutno, ali RC radi sasvim zadovoljavajuce. Iskreno, ja jesam OSX-ovac, ali moram da cestitam M$-u, posto su izgleda konacno ozbiljno shvatili svoj posao i napravili dobar OS.

Tome u prilog govori da mi win 7 bez problema radi na 6 godina staroj masini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa posto vista nije uspela da zameni xp nisam hteo ni da je instaliram a probao sam je i nime zadovoljila prvenstveno zbog drajvera u pocetku

jedino kod nje sto je lepa

kad se pojavila beta 7 instalirao sam je al sam se ubrzo ohladio od nje posto nije htela da instalira krekovane igre .....

evo sad sam je opet stavio ali ovu rtm verziju

lepo radi

explorer(8) koga mrzi i ne koristim ga prakticno leti

instalirao sam wolfesteina krekovanog i on radi

ofice akrobat photoshop isto lete , jos kad bi nasao gde da joj vratim stari 98 look bio bih srecan

zadovoljan sam trenutno , dokle ce to da traje videcemo

nemam jos nameru da izbrisem xp

sad znam kad ovo kazem da ce mi mnogi zameriti al xp je za nas majka

dobar jak stabilan ako ga odrzavas redovno a moze i da bude brz ako mozes da prevaris 98 look na njemu

prema njemu su se radile sve aplikacije programi igrice koji ih na netu mozes da nadjes gde hoces

i na njemu sve radi ,bez problema

u sustini vista se pojavila suvisše rano da ga zameni a bila je sva bagovita

lep je koncept opensourca i linuxa ali dok open source ne udje na veleka vrata u FIRME sa programima i a tipa ms oficce-a

autocad-a..................... nema njemu sirenja osim kod bundzija

o apple-u ne mogu da komentarisem dok ne budu napravili os koji ce raditi stabilno odnosno biti pravljen za procesore na kojima radi win i lindža

prvi cu ga probati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem.Ako je ista stabilno Apple je stabilan.Na Apple-u rade nativno svi operativni sistemi.Sve u svemu ne razumem sta si hteo da kazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kazem da nije stabilan naprotiv al na 10 posto kompjutera u svetu

a mislio sam na to kad naprave os recimo leopard ili veckako ga nazovu i ja ga sutra lepo instaliram na moju mashinu bez ikakvih problema

kolko sam do sad procitao njihovi os i procesori sto fura intel i amd se ne vole

ali skoro sam procitao najavu da ce se i to promeniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sad mozes na neke PC procesore da instaliras OSX.Gugni malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bole je malo neupucen ;)

PC i Apple racunari sada koriste isti hardver, pa postoji dosta novijih PC racunara na kojima se moze instalirati OSX. Ali u svakom slucaju nebitno, posto je taj OS pravljen za Apple racunare, ne za PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...jos kad bi nasao gde da joj vratim stari 98 look bio bih srecan

Desni klik na desktop, pa "personalize", pa odaberi "Windows Classic" temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

volm da mi masina radi dobro pa ajde sada posto nisam neki strucnjak sta bi mogao da odradim da bi pojacao masinu

asus k8n,amd sempron 2800+(ali neka nezakljucana verzija pa radi na 2.2ghz),2Gb DDR,graficka radeon x-1650 pro na 512,napajanje chieftec 500W+.XPpro ser pac 3,hard 160Gb

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ali imao sam osecaj da ces da mi das pravi savet. :lol: vec imam na plin ali sporet :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da bi mogao bilo šta pametno bez malo više keša... jedino možda Hard disk mada ako ti je ovaj popunjen ispod 80Gb onda i nema potrebe... DDR memorija je skupa, a i pitanje je da li ploča podržava više i koliko je to više... ja imam sličnu konfiguraciju na desktopu samo imam dva harda 80+250Gb... i otprilike, sad kupujem samo laptopove... eventualno ako dobijem projekat za koji sam konkurisao uzeću jedno dva ozbiljna ''agregata'' :D ali to će biti samo za potrebe projekta... ne treba mi nešto spektakularno jače od prosečnih laptopova u ponudi... razmišljam trenutno da se počastim jednom VA10, ali videćemo kako prođe ispitni rok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

trudim se da hard drzim na 50%,ja razmisljam da se malo ponovim sa kolima negde pocetkom godine pa sad ne bih bas da se nesto specijalno trosim za komp. surak ima neku zverku veliku ko frizider pa se mozda izdogovaramo. za sada samo chip tjuning. ovo mi radi sasvim solidno pa mogu da se strpim malo. ako imas neku pametnu ideju sta mogu da odradim da ga pojacam, javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja tu ne bi ništa dir'o... eventualno kažem taj HDD ako ima potrebe i to je to... moj komp ima i manje memorije i slabiju grafiku, a sasvim mi lepo završava sve zahtevnije programe koje koristim radi faksa... naravno, uvek može brže, jače i bolje, ali za prosečnog korisnika, po meni, sasvim dovoljno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i par informacija sa tržišta u Srbiji...

Od oko 100 prodatih Windows-a 99 je XP Pro SP2 i dan danas. ;)

Vistu skoro niko i ne kupuje. Koriste je samo poneki korisnici Microsoft-ovih ugovora (OVS,OLP) koji je kroz SA (pravo na nove verzije) dobijaju besplatno. Nije se pokazala naročito.

Legalna Vista je odlična za kućnog korisnika (i ja je imam na laptopu) i do sada nema nikakvih problema. U početku je u mrežnom okruženju imala dosta bug-ova koji su uglavnom ispravljeni u SP1.

Ja radim u firmi Extreme koja ima najvise potpisanih Microsoft-ovih ugovora u Srbiji pa sam na izvoru informacija jer mi je to na kraju posao. Čim je Vista izašla prešli smo na nju ali smo se u nekom periodu vratili uglavnom svi na XP. :)

Win7 je nešto što će biti ok i stabilnije raditi kao Win XP SP2. Kako je to rekao Troy Zaboukos iz Microsofta: Win7 pod haubom ima upgrade-ovanu Vistu kojoj su otklonjeni skoro svi nedostaci. To ćemo u narednom periodu i poveriti...

Da ne Off-ujem više... :)

Na XP-u sam godinama uspešno radio tako da glas ide njemu :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne znam ali imao sam osecaj da ces da mi das pravi savet. :lol: vec imam na plin ali sporet :evil:

Verovatno ti sporet radi bolje od racunara.Moj ti je predlog da im zamenis uloge,tako ce svaki da radi ono sto radi bolje. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...