Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Priča iz Amerike

Recommended Posts

jugo%20amerika%20prica.jpg
 

Amerikanka Džonahan Frojnd (38) iz Džordžije postala je poznata pre godinu dana nakon što je kupila "novi" automobil. Kad prođe lokalnim drumovima ljudi u neverici zure u njen beli auto jer "kutija na točkovima" nije ni najnoviji porše, niti mercedes, već kragujevački jugo, star 23 godine.

Mezimca jugoslovenske autoindustrije kupila je od prijatelja za samo 300 dolara. Do tada je prešao 90.000 kilometara, a ona ga je sledećih šest nedelja popravljala.

– To je dobar mali auto koji ne troši mnogo. Rezervoar u njemu nema ni osam galona (jedan galon 4.5 litara), ali ja na posao, koji je od kuće udaljen 48 kilometara, mogu da idem četiri do pet puta. Sa jednim galonom prelazim i do 70 kilometara – kaže Frojndova.

Ova gospođa ne mari za komentare sugrađana.

– Ljudi me gledaju i pitaju odakle mi taj automobil. Kažu da ga godinama nisu videli i procenjuju da takvi automobili nisu pouzdani. Ali, moj jugo me odlično služi i nikada nisam imala problema – kaže ona.

O tome koliko su jugići važili za prevozno sredstvo koje se često kvari, svedoči i to što se prilikom kupovine juga u SAD po ceni od 3.500 dolara dobijao i poklon – još jedan jugo.

– Moja kosilica za travu ima veću snagu nego moj automobil – rekla je Amerikanka.

I pored toga što je potrošila oko 2.000 dolara za njegovu popravku, gospođa Frojnd se u autu oseća sigurno. Kaže da ima sigurnosne pojaseve, dobar volan, ali da u njemu ne prelazi brzinu od 80 kilometara na sat.

– Čim skala pređe 80, auto počinje da ide na sve strane. Mnogi mi kažu da ako se bude dogodilo da udarim u nešto, sve će se raspasti. Moj auto je mala kutija na točkovima – zaključuje ona.

 

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prelazi 80km/h!?!?!?!?!Pa tek prava zabava pocinje preko 100km/h :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestrogi ste. :D Ja sam na mom jugiću mogao da stavim ruke iza glave na 150, ništa nije treslo sem grudi suvozačica zbog 4 gasna monroa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova moze o trosku nase drzave da boravi par nedelja u lazi lazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ona je htela da kupi auto da bude primecena, al posto nije imala para za ferrari, kupila je juga. :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ona bi brate po gabaritimia bila primecena, ovako svi gledaju jugisu a ne debelu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne sveze Yugo - nostalgicne teme sa jednog americkog auto foruma: http://grassrootsmotorsports.com/forum/grm...-it/8605/page1/

bilo je ljudi koji su ga voleli tamo.

Evo, pogledajte jednog od njih

 

YugoF.jpg

 

Nisam uspeo da nadjem sta mu je sve radjeno, ali sam negde procitao da ide do 00 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendarni Yugo usred Toronta

 

yugo can.jpg

 

Mnogi su pomislili da popularnog Yuga više niko ne vozi ni u Srbiji, kad gle čuda... Popularno vozilo Zastava Koral ili mnogo upotrebljeniji izraz Yugo koje je žarilo i palilo u bivšoj Jugoslaviji danas je viđen, verovali ili ne u Kanadi. Prolaznik koji je šetao ulicama Toronta ugledao je ovaj nesvakidašnji prizor i odmah fotografisao i pohvalio se na društvenim mrežama. Zaista, ima i čime... Danas je retkost zateći ovaj automobil u voznom stanju čak i u Srbiji, a kamoli u stranoj zemlji i to preko okeana.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...