Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

AVAST ? ? ?

Recommended Posts

zna li neko sta se desava sa njihovim sajtom i gde mogu skinuti program,registraciju imam sacuvanu i posto im ne radi sajt da li to znaci ni da se virusna baza ne azurira

AVAST

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koliko vidim na sajtu, poslednji update za neki od svojih programa su postavili juče :

VPS 090810-0 10.8.2009

Takođe, poslednji update za njihov antivirus je bio :

Virus Database

avast! 4.x, BART CD, Kerio, Linux............ 090810-0................10.8.2009

13487828.th.jpg

Meni izgleda da njima sve radi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj mi adresu sajta preko kog ti ulazis ja sam probao i preko internet eksplorera i preko opere i nema sanse da udjem ali ok ako ti mozes znaci da radi skinucu sa one adrese sto si mi dao,registraciju imam tako da bi trebalo da bude uredu

edit:da uopste mi ne dozvoljava da ga skinem ni sa ovog tvog sajta

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam program sa nekog drugog sajta registraciju imam prihvatio je i sad cu da vidim kako se ponasa,problem je sto mi opera prijavljuje gresku na serveru kada hocu da udjem na sajt isto to radi i explorer pa ne znam da li ce raditi azuriranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja koristim avast odradio azuriranje bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde ko ima avast neka mi kaez koju verziju virusne baze trenutno ima na kompu evo moje:

current version of virus database:090205-1.02/05

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sam dobro razumeo - ti prvo skines definicije sa sajta pa radis rucni upgrade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sta mi prijavljuje na operi kada hocu da udjem na njihov sajt:

You tried to access the address http://www.avast.com/, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.

Make sure your Internet connection is active and check whether other applications that rely on the same connection are working.

pa sam pokusao da skinem program sa nekog drugog sajta i uspeo sam,posto imam sacuvanu registraciju ali nece da azurira bazu nesto se baguje a pristup sajtu sam pokusao preko explorera i isto me obavesti da nemam pristup zna li neko resenje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle stanje je sledece:

ni na jedan sajt ne mogu da udjem AVG,AVAST,KASPERSKI izgleda da je provajder telekom srbija zabranio pristup tim sajtovima mada ne razumem zbog cega

edit:dakle telekom nudi svojim korisnicima TrendMicro PC-Cillin Internet Security za neku smesnu cifru prilikom registracije da li vredi necemu?????

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

...bre Boki, uspeo si da zaraziš komp za 1 dan sa tim tvojim filmovima... :whistle:

Ulazim na sajt Avast-a preko onog linka koji si dao kada si otvorio temu.

Nije neobično da virus u kompu ne dozvoljava povezivanje ili update postojeće baze antivirusa, jer tako sprečava korisniku mogućnost da očisti komp...Tako se virus štiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Telekom pravo da ti zabrani pristup bilo čemu ;)

1. Idi na Start -> All Programs -> Accessories -> Run

2. Ukucaj - msconfig

3. Izaberi karticu Startup i vidi ima li nekih neobjašnjivih programa (bez naslova, čudnog imena i sl). Ako ima ODčekiraj ih i restartuj komp.

4. Probaj ponovo problematične sajtove.

5. Ako i dalje neće vrati se na 3 :)

Cenim da bi tu trebalo da nađeš problem, ali i ako ga ne nađeš budi siguran da je problem do tebe ;) Ako imaš neki drugi komp ili laptop, zakači ga kod sebe kući pa probaj... ako i na tom drugom laptopu ne rade sajtovi, a negde drugo rade tek onda je problem do Telekoma, ali čisto sumnjam da su to uradili. Da jesu ovi moji na faksu bi več zapalili pola grada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAzi Boki ja pristupam avastovoj stranici bez problema, e sad moguce je da imas neki virus u kompu mada je malo verovatno s obzirom da si rekao da si skoro kupio nov komp, koliko skoro, sta posecujes, skidas li krekove sa neproverenih stranica itd. sledeca solucija na koju ja najvise sumnjam da je rec kod tebe je u tome da je TS zabranio pristup toj IP adresi na kojima se nalazi serveri Avasta, KAV, itd, bas zbog toga sto nude taj TrendMicro, ali i to mozes da zaobidjes, promenom IP adrese tj. promenom zemlje odakle je IP adresa, da nesmaram dalje sta i kako ako ti nesto znaci skinucu ti bazu najnoviju danas je update-ovana pa mogu da ti okacim na rapidshsre, megaupload ili gde hoces pa da ti dam link da skines, a provericu sa ortacima koji su na TS da liimaju problema kao ti, ako imaju iste probleme onda je do TS ako ne onda je nesto do tebe.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma TS je 100% zabranio pristup sajtovima jer za 99din nude licencu za taj njihov anti virus u trajnosti od godinu dana ali provericu jos sutra pa javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deinstaliraj bre sve te antiviruse i instaliraj besplatnu aviru:

www.free-av.com

Zaboravi na bilo kakve gluposti koje se plaćaju.

Spyware čisti sa www.malwarebytes.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...