Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
MilosLB

Prsten za felne

Recommended Posts

36 minutes ago, Markobgd said:

Stavi obavezno. 

Ispust na glavčini i služi da preuzme silu smicanja točka a da šrafovi drže čeono. 

Bez prstenova šrafovi nose sav teret i sve sile na točku...

 

Pa i jeste i nije tako. Ispust na glavcini je vise sigurnosni faktor nego nesto je odgovoran za prenos opterecenja. Sila kojom se pritezu felne je dovoljna da se stvori sila trenja na spoju felne i diska odnosno glavcine koja sprecava smicanje tocka. U normalnim oklnostima, felna prakticno ne dotice ispust na glavcini. Ali stoji to da na nasim orianicama od puteva taj sigurnosni faktor treba ispostovati jer iako nije da tockovi svakodnevno otpadaju iz razloga sto nije odgovarajuca centralna rupa na felni, znam za par slucajeva gde desavalo da puknu srafovi nakon velikih naprezanja. I kao sto gile kaze, ima faktor centriranja tocka, mada i to ko zna propisano da stegne, moze da se stegne bez da trese. Neki matori auti (Spacek npr)i neke prikolice recimo nemaju ispust na glavcini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto i francuske felne koje nemaju centralnu rupu. One se balansiraju specijalnim alatom na balanserci. Ali te felne idu samo fabricki na Peugeot-Citroen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih stavio obavezno prsten. Ti mozes da vozis I tocak koji je prisrafljen sa dva srafa, pa ne znaci da je ispravno :D Nisu skupi prstenovi, stavis I miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima :) Ne trese nista,sve je ok. Reko 2mm mozda ne mora :DSutra cu uzeti.Zna li gde ima u gradu da se uzmu? Inace na proslim autu sam morao da stavljam jer je bilo tipa centimetar i jace bila sira centralna

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuka? Sutra sam mislio odmah da uzmem negde u gradu... Necu da  se zezam,a koliko vidim oko 1000din su 4 prstena

Evo kako izgledac3136048adb9765e5c18d34e6f91737e.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle si? Ila na fb Branislav Katic pravi po meri i zelji. I salje postom. A pogledaj na kp mozda nadjes. Fakticki ti treba od 60.1--->58.1mm.

Ti si stavio neke felne od renoLa tj za renoLa jer su 4x100 rupe garant!

Savet moj je da se strpis s voznjom dok ti ne stignu prstenovi. Nije nimalo naivno, iz razloga sto i srafovi ne pasu na tu felnu jer i oni imaju po mm lufta. I kad saberes sve to pocece da trese a plus moze da dodje i do pucanja srafova.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Buca_Tipo Premerio sam rupe. Rupe su 4x98(srafovi ispadaju oko 10 navoja i imaju plivajucu glavu takvi su bili na felnama mojim celicarama) uzeo sam kod Pedje u Indjiji ;) Skinute sa fiata ili alfe ili lancie :D. Naravno da nisu fabricke ali su 4x98 et 38 u pitanju su Dezent felne... E sad meni ne deluje da ima lufta ali vulkanizer kaze ima oko 2mm... Malo mi cudno jer svaki fiat-lancia-alfa imaju 58.1 sem nekih specijalnih ali ti imaju 60 i nesto tipa 64.a ovde kaze fali 2mm,malo cudno ali uzecu. Beograd druze. Ako nista oticicu sutra kod Danka pa nek provere i naprave.

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupa na felnama bila 60 :D stavljeni prstenovi 2mm kod Danka :) sa montazom 2000din ;)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...