Jump to content
FAS Goran
mdragic

Fiat Stilo - problem sa menjačem

Recommended Posts

mislim da nije bilo ispod 0 .. probao sam cak i sa zagrejanim motorom ali se isto ponasa

bilo je ulja ... jedno od kvalitetnijeg ulja - Marly ... nego problem je sto je taj cilindar uvuko pored ulja i vazduh i to mu pravi problem. Danas sam otvorio menjac i usput sam video da je i lamela otisla, tanka je, tako da cu sutra da je saljem na remont da se odradi i kad stigne stavljam je sa sve novim cilindrem, pa da vidimo kako ce da se ponasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurnije i bolje je u svakom slucaju ali trenutno sam finansijski los tako da cu remont lamele .. koja ce biti dobro odradjena i preci dobru kilometrazu tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

lamela promenjena, semering promenjen, cilindar kvacila u menjacu promenjen = problem jos uvek postoji

jel ima neko ideju sta moze da bude i kako kvar da se otkloni ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav svima .. pre neki dan mi se desio kvar na autu .. sta je problem : dok je auto upaljen ne moze da salta u brzine - kad je ugasen menjac radi normalno ... rekli su mi da je crko cilindar kvacila u menjacu i da to treba da se zameni .. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio .. Pomoglo bi mi sto vise odgovora u vezi cilindra gde ga mogu kupiti i koliko kosta .

Fiat stilo 1.9 multijet 2004 god

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa radi li to kvacilo uopste? Mislim, odvaja li? Taj ko ga je radio , morao je da uoci neke nepravilnosti! Mislim da bi menjac , da je on u pitanju, zezao i kada je ugasen auto?! :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je provereno crevo koje ide u cilindar kvačila. tj. druk ležaj...

Ima li tu neke veze vakuum...?

Pogledaj Ovaj link, to je kompletno kvačilo za više modela.

Stvarno čudno.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

stefankmn - jel si stavio novu lamelu ili tu remonotovanu ?

Inace i ja mislim da imam problem sa menjacem,kad hocu da presaltam iz 2. u 3. udari mi menjacu pregradu izmedju 1. i 3. nekad tj nece lepo da izadje iz druge u neutralan polozaj u sredini,vec ostane malo na levo. To sam primetio i kad samo izbacim iz druge u ler,menjac ostane malo nakrivljen i moram da ga gurnem ka sredini nekad. Sa ostalim brzina nemam problema. Ima neko ideju o cemu se radi ? :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajle menjača... Kod mene se isto to događa ponekad... Samo što je nova sajla za moj menjač oko 9500 din/kom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja od ovih ? ima 10 nekih sajli u ap sportu :question:

mislim jel svaki auto ima vise tih sajli,ili su ovo samo razlicite verzije za razlicite modele

Edited by stefanan

Share this post


Link to post
Share on other sites

stefankmn - jel si stavio novu lamelu ili tu remonotovanu ?

remontovanu lamelu sam stavio .. pitao sam majstora dal ce to mozda praviti problem sto nije nova on mi kaze ova remontovana je u boljem stanju nego kad kupis novu iz ap sporta ... ne znam da kvar mozda nije sinhron ? sta mislite

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ stefanan

Postoje dve sajle menjača. Jedna za kretanje menjača levo-desno, a druga za napred-nazad. Na ovoj slici pod brojem 2 i 3, ali nisam siguran koja je za "koju stranu".

@ stefankmn

mislim da nije do lamele, mislim da ti zbog nečega druk ležaj ne odvaja lamelu od korpe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra cu da proverim crevo koje ide u druk lezaj da nisu one gumice na crevu lose .. posto izgleda ovo crevo ne pasuje na ovaj novi cilindar koji sam kupio pa cu sutra juriti da nadjem malo deblje gumice jer mu falsuje minimalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ stefanan

Postoje dve sajle menjača. Jedna za kretanje menjača levo-desno, a druga za napred-nazad. Na ovoj slici pod brojem 2 i 3, ali nisam siguran koja je za "koju stranu".

@ stefankmn

mislim da nije do lamele, mislim da ti zbog nečega druk ležaj ne odvaja lamelu od korpe...

hvala za pomoc :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Imam problem sa menjacem na gore navedenom autu... Tacnije desava mi se da ponekad zaglavi u prvoj brzini i onda ili moram bas jako da povucem rucicu da bi prebacio u drugu ili da ga pustim jos koji metar u prvoj i onda glat prebaci. Sta bi mogao biti problem? Da napomenem da se to desava ponekad ne stalno.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da mi u zadnjih 5-6 dana kad hocu da ubacim u 2. brzinu ali ne uvek, znaci samo ponekad onako zakrci ... nije nesto preterano ali dovoljno da nervira :) Znaci samo druga brzina, sve ostale se normalno saltaju.

Sta bi mogao da bude problem?

Stilo 1.6

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritisnem uvek kvacilo do kraja pri promeni brzine... a sta je sinhron? kako se menja? koliko kosta? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Imam problem sa menjacem na gore navedenom autu... Tacnije desava mi se da ponekad zaglavi u prvoj brzini i onda ili moram bas jako da povucem rucicu da bi prebacio u drugu ili da ga pustim jos koji metar u prvoj i onda glat prebaci. Sta bi mogao biti problem? Da napomenem da se to desava ponekad ne stalno.

Niko nista? Kvacilo mi je takodje bas nisko i ovo mi se desava samo u voznji. Znaci samo u prvoj oce da zaglavi, lepo udje al ne mogu da ga izbacim da bi prebacio u drugu... U pitanju je Stilo 1.6 16v :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...