Jump to content
FAS Goran
mdragic

Fiat Stilo - problem sa menjačem

Recommended Posts

valeo ide u prvu ugradnju samo ovi aftermarket postoje u vise klasa i kvaliteta i normalno cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam stila 1.9m.jet koji se ugasio u voznji u trecoj brzini sa velikim potresima auta dok se auto nije ugasio .posle toga prva dreuga rikverc samo samo silom moze da se ubaci.kada je ugasen menja brzine normalno.moze li mi neko dati savete,hvala.

pedala kvacila funkcionise kao da je sve u redu samo jako tesko se moze ubacivati u brzine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

imam jedan problem, Stilo 1.6:

Pre dva dana promenio sam set kvacila (korpa,lamela i druk lager) nakon promene kvacilo je bas mekano i to je normalno kad je sve novo.

E sad,imam problem kad saltam brzine onda osecam na rucici menjaca kao da negde kaci nesto.Ulazi on normanlo u brzine ali me nervira to sto osecan na rucici.

Da rezimiram,to mi se desavalo i pre promene seta pa sam mislo da ce se resiti to promenom seta,ali nije.Mozda je sad posle promene i za nijansu vise.

Interesujemo da li mozda zna neko u cemu je problem. Hteo bi da mi se to sredi i da se na rucici pri promeni stepena prenose neoseca nikakvo kacenje.

Ono sto se kaza da ulazi kao u SIR :)

Pozdrav svima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li slicajno nije crevo ili snop kablova pao na birac na menjacu gde se sajle kace ili je blizu njega.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam problem sa menjacem hoce ponekad da krci kad ubacujem u rikverc?ako ga pomeram izuzetno polako lepo udje a ako hocu malo brze ne previse brzo ono normalno onda krlja?hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam Stila 1.8 i od skoro je poceo menjac da zeza, tj samo 4. brzina pravi problem.

Primetio sam, ako ima veze, da problem pocinje kad je toplo i auto se zagreje, stvara se otpor na rucici menjaca kad hoce da se ubaci u 4. brzinu ili izbaci iz nje.Sve ostale brzine se menjaju bukvalno jednim prstom samo 4.pravi problem.

Sve sam pokusavao kombinacije, prvo na ler pa u 4. pa iz 5, iz 3....nista.

I onda odjednom proradi, pa posle 5-10-15 saltanja opet pocne da zeza...u tako u krug...

Da li neko ima ideju sta moze da bude to :)

Hvala unapred

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, sad ce i redovan servis za 1000 km pa cemo zajedno sve..

Zvacu Natasu da utanacim...

Sifra: VK Group :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

od skoro je poceo menjac da zakrci povremeno tj kad sam na blagoj uzbrdici a auto ide lagano nazad i krenem da ubacim u 1 menjac zakrci, primetio sam da i kada stojim na uzbrdici i hoci brzo da ubacim u 1 on opet zakrci. Kada stisnem kvacilo i sacekam 2 sec onda udje u brzinu bez problema.

Sve brzine lepo salta, samo sto nije ko pre sa rucica "upadne" u brzinu nego kao da negde onako zapinje.

Rikverc radi bez problema.

Podmazao sam tamo sajle na biracu i promenio sam ulje u menjacu, ali problem je i dalje tu.

Da li neko zna u cemu je problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem samo na 3 brzini, i bio sam kod raznih majstora, i predlagali su mi i trazili svasta... Od 400e do novog menjaca, na kraju sam otisao kod Gorana na Altinu, i covek mi je resio problem za 100e, proslo je godinu dana od tada, i da kucnem u drvo nemam nikakvih problema vise sa menjacem, sta vise radi perfektno. Kako mi Goran rece problem je u nekim zupcanicima, ali nemoj da me drzis za rec 100% ne mogu sada tacno da se setim, ali mislim da ce ti on resiti problem kvalitetno za "male" pare... pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima .. pre neki dan mi se desio kvar na autu .. sta je problem : dok je auto upaljen ne moze da salta u brzine - kad je ugasen menjac radi normalno ... rekli su mi da je crko cilindar kvacila u menjacu i da to treba da se zameni .. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio .. Pomoglo bi mi sto vise odgovora u vezi cilindra gde ga mogu kupiti i koliko kosta .

Fiat stilo 1.9 multijet 2004 god

Hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ap sport- 8000din

kit komerce- 9700din

tim auto- 11100din

beo car- 2700din

auto ricambi -11300

ja sam danas zvao dosta prodavnica i uglavnom su ove cene .. iz ponude kao sto moze da se vidi izdvaja se ovaj od 2700 ( iz prodavnice beo-car ).. e sad ne znam koja je fora sa tim .. zasto je tolika razlika u ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZFA19200000525782

jel imas ti taj deo na prodaju .. neki mi kazu da ide to sa druk lezajom i da je cena tolika .. a ovaj od 2700 rekli su mi da je bez druk lezaja vec je samo taj cilindar sto je meni i potreban

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri kod Delte ili kako se već zove... Zvanični prodavac rezernih delova. Ja kada sam kupovao bio je oko 95e, a original fiat...

Koliko kw ti je motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti su nam motor. Kada sam ja kupovao, najjeftinije je bilo u Delti, a sigurno je original tj. "fabrička ugradnja".

Eno mi još stoji u rezervi druk ležaj, lamela sa korpom i neki semering. Ali ću morati da menjam na proleće pošto je počela lamela da proklizava kada ga patosiram na 100km/h ili više...

Ovde možeš pogledati za proveru oznaka i šifara delova...

Pozdrav

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima .. pre neki dan mi se desio kvar na autu .. sta je problem : dok je auto upaljen ne moze da salta u brzine - kad je ugasen menjac radi normalno ... rekli su mi da je crko cilindar kvacila u menjacu i da to treba da se zameni .. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio .. Pomoglo bi mi sto vise odgovora u vezi cilindra gde ga mogu kupiti i koliko kosta .

Fiat stilo 1.9 multijet 2004 god

Hvala :)

Da li je bilo ispod 0 C kada ti se desio problem? postoji mogucnost da ti je "usla" mala kolicina vode u sajle, pa da ona smrzne, slicno kao sto se desava kod rucne... Ja sam taj probem imao prosle god, i menjac mi je bukvalno ledio, i morao sam da ga razgrevam :D da bih krenuo, jer ako ostane u prvoj nema boga da se izbaci, osim na silu...

a preko neko vreme sam zamenio ulje u menjacu, i od tada primecujem razliku u saltanju, mogu reci da ide dosta dosta lakse... ulje koje sam istocio iz menjaca bilo je tamno tamno braon boje, skoro kao preradjeno ulje... i istocio sam oko 1,5 litra, a trebalo bi da ima oko 1,8...

nije lose promeniti ulje, jer to nije najverovatnije radjeno nikad...

a probaj da naspricas malo WD 40 ili nekog sredstva za podmazivanje u sajle na ulazu u menjac, neka ti neko iz kabine menja brzine, a ti naspricaj tamo na mestu gde se sajle spajaju sa menjacem, ako nista drugo malcice ces podmazati vrhove sajli pa ce mozda malo lakse ici menjanje brzina...

to ti je moj, savet ovako za prvu pomoc, ako ne ostali dosta strucniji forumasi su ti da lisavete kako da resis u potpunosti problem...

POzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...