Jump to content
FAS Goran
mdragic

Fiat Stilo - problem sa menjačem

Recommended Posts

Uvek na kuplung :D Pa tek kad upali izbacim iz brzine da poradi u mestu... Navika :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Na Stilu 1.9 JTD 74kw/100KS imam problem sa menjacem. Mnogo se cudno salta, kao da zapinje rucica i to po nekoliko puta, i u 2. brzinu jako plitko upadne. I to nije sve, veci problem je sto mi se iz menjaca cuje neko krljanje koje se povecanjem brzine pretvara u struganje, i tako negde do 80kmh, preko toga se buka gubi. Remont menjaca moze da me kosta i ko zna koliko, pa razmisljam da zamenim ceo menjac. Ali javlja se problem u tome sto je pronaci menjac za motor od 100ks ravno trazenju igle u plastu sena.

Sigurno znam da je razlika u prenosnom odnosu velika, vozim cesto i JTD 85/116. I znam da moj auto izlazi petom uz brdo uz koje onaj od 116 mora da ide u cetvrtu.

Pa pitam, da li neko zna kako ce auto da se ponasa sa znatno duzim prenosom? Vredi li stavljati menjac od jtd 116ks?

 

P.S. Da li moj auto ima plivajuci zamajac ili ne?

Edited by AnDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bi voleo da čuješ za plivajući ?

 

Evo ti ovde prenosni odnosi pa proceni da li bi mogao menjač sa 115 ks. Inače to ti je Getragov menjač.

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/52991-tablica-odnosa-obrtaja-brzine-za-sve-automobile/page-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sto se plivajuceg tice, samo me zanima da li ga imam, ili ne. 

A sto se tice prenosnih odnosa, nigde ne mogu da nadjem kolike su vrednosti za moj menjac. Za 116 ima na sve strane prenosnih odnosa, nasao sam i za onaj od 80ks. Ali nigde ne mogu da nadjem podatke za moj.

Nesto sam razmisljao i o sestostepenom menjacu, posto sam po podacima video da je prenosni odnos kraci nego kod petostepenih. Znam da su fizicki za svaki dizel Stilo menjaci indenticni, ali ne znam da li cu morati da menjam rucicu menjaca i sajle. Kako na sestostepenom menjacu ide rikverc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si gledao link koji sam okačio ?

A za dalje ostavi br šasije pa i tu dilemu da rešimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, hteo bih da se zahvalim svima koji su pokušali na bilo koji način da mi pomognu.

 

Uz svu dobru volju, dosta ljudi iz Srbije, Austrije, Italije ... verovali ili ne, nisam uspeo da pronadjem ceo menjač za Stila 1.4 16v i da ga zamenim. Na kraju krajeva, seo sam i razmislio malo, pa moj je auto verovatno mladji i manje je prešao od tog nekog polovnog menjača koji bih našao ...

I onda sam prelomio - idemo na popravku. Našao čoveka koga bije glas da dobro radi menjače, otišao, dogovorio se ...

Menjač otvoren, zamenjen diferencijal uz par ležajeva za svaki slučaj ... sada radi kao sat ... i to onaj digitalni, nečujan :alien:

 

Još jednom hvala svima na pomoći, lepo je videti da ima ljudi koji nesebično dele svoja iskustva, saznanja, kontakte ... :)

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo nek si ti sredio problem. :thumbsup:

Daj neki info,ko je radio popravku,njegov telefon i adresu,mozda zatreba nekome.

I za kraj,koliko je kostalo zadovoljstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako,siguran sam da ce jos nekom biti od pomoci :thumbup:

Drago mi je da si resio problem i da si zadovoljan a reparacija postojeceg menjaca je po meni bolje resenje od kupovine polovnog sumnjivog stanja i kvaliteta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, htedoh ja da napišem i o cenama, ali su me nešto požurivali, pa sam skratio info ...

`Vako: delove je nabavio majstor, nisam ja jurio. Ne verujem da bih ja mogao da nabavim jeftinije nego on koji se time bavi. Diferencijal, centralni ležaj i leteći ležajevi, plus ulje koštalo je 18.000. Za ruke, dal` što sam došao sa preporukama, što se negde i poznajemo iz grada, što sam prvi put kod njega, što sam mu bio simpatičan ... ma bem li ga, čovek je uzeo 6.000. Sve zajedno, prevedeno u euriće - 150+50=200.

Iz finansijskog ugla, obrni, okreni ... bez 200 eura teško da sam mogao da prođem. Tako daaaa ... ćutim i trpim :)

Obavljenim poslom sam zadovoljan ... išao baš juče na neku vožnju ... sada me nervira što mi se čuje amortizer na prednjem desnom ... to ranije nisam mogao da čujem :)

I da, ono najvažnije - majstor koji je radio ceo posao, koji mi je svojom harizmom i samopouzdanjem ulio nadu da će moj ranjeni Stilo ipak ponovo biti dobro, zove se Sale, nalazi se u naselju "Godomin" na periferiji Smedereva. Br. telefona je 065 6411151.

 

p.s. totti, beli ... nešto mi se gubi signal ... kššššš ... tunel ... kššššš ... :)  Šalim se, sa vama momci - uvek. Sa rebarcima, sa kajmakom, koga god nahvatamo ... :gathering:

Edited by Gagad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam kupio Stila 2003 god 1.8 16v sa nekim problemom oko menjaca, dakle nece da ubaci u 4-tu brzinu, u ostale ubacuje bez problema. da lineko zna ili je imao slican problem sa menjacem? Cito sam dosta tema ovde na forumu ali nikako ne mogu da nadjem problem kao sto je moj. Da li mozda kojim slucajem moze biti do sajle menjaca ili cega vec?

Hvala svakom na odgovoru.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako normalno menjač "upada" u treću a neće u 4-tu brzinu i iz treće lako ide u 5-tu i obratno iz 5-te u 3-ću, najverovatnije da nije problem u sajlama i viljuškama (mehanizam birača brzina) već u sklopu sinhron-uklopna čaura-zupčanik 4-te brzine. Prva provera je ispuštanje ulja iz menjača i ako u ulju ima puno žutih (bronzanih, nemagnetičnih)  i metalnih (čeličnih, magnetičnih)  opiljaka - menjač se mora demontirati i rasklopiti radi defektaže.

Edited by ForrestGump

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, upada u sve brzine lagano, osim u 4-tu dodje dotle i nece dalje. Bas danas sam nesto gledao oko sajli, ima dosta lufta u onom zgobovima na sajli kod menjaca ali neverujem da je zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ulje nije problem, ni danas nisam stigao da probam na biracu ubacim, imam nezgodno radno vreme od 10 ujutru do 8 uvece tako da mi jedini slobodan dan ostaje nedelja a onda ne znam sta cu pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitivao sam se ali niko ne popravlja menjace ovamo kod nas, porucio sam drugi od nekog Predraga iz Indjije za 50eur, kaze da je u potpunosti ispravan, realno privukla me je povoljna cena jer su mi trazili ovamo 180eur. Samo da mi ne posalje neki los. da lineko moze da proveri koje ulje ide u menjac i koliko, posto predpostavljam da iscuri svo staro kad se skine menjac. Hvala na pomoci.

Edited by tasicss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si kupio od Peđe iz Inđije nisi se zajebao! Dosta kolega sa foruma njega hvali.

50e za komplet menjač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...