Jump to content
FAS Goran
silenci

Peskiranje / popravljanje oštećenja alufelni

Recommended Posts

Hahahah,vrh,simpa,neobicno.Izgleda ko neobrijani kriminalac iz crtaca.Iskreno,druze,il branike u belo il auto u crno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hahahah,vrh,simpa,neobicno.Izgleda ko neobrijani kriminalac iz crtaca.Iskreno,druze,il branike u belo il auto u crno.

Branike u belo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ok alu felne na Dedri, ali lak je na vise mesta propao, pa se onda tu zavuce neka prljavstina... Ima li neka fora da se skida stari lak, pa se ponovo lakira ili "to mi je sto mi je"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, pogledao sam sve... Ne bih da eksperimentisem sa farbanjem, pa reko mozda mogu samo da skinem stari lak i stavim novi.. da budu k`o nove :D Mada... ako bi palo neko farbanje felni, sta mislite koja bi bila najbolja boja za metalik bordo Dedru?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisao sam o tome naširoko na ovoj temi. Zaista ne mogu da poverujem da postoje KRETENI koji su uništili sveže sređenu felnu ovako jednim JADNIM kvalitetom rada :wallbash: Ovaj teg je apsolutno nedopustiv na felni u koju je uloženo toliko truda. Budi ljubazan pa okači sliku na tu temu i napiši koji vulkanizer ti je tako uništio felnu.

naravno ,tegovi se lepe na unutrasnji deo felne da se neruzi sam izgled,kulturica :thumbup:

inace pravo sredjivanje felne izadje po komadu 30-40€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, pomenutih 60 ili 80 evrica se odnosi na peskiranje gitovanje i naravno farbanje u zeljenu boju. Neka me Vuk ili Vukasin isprave ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ok cena,novi sad je malo skuplji u odnosu bg ,zemun i okolinu npr.felne 17 peskirane ,pa prajmer za aluminijem,pa gitovanje,pa spricgit,i na kraju komora,da umalo, da zaboravim.jos je zalepljena crvena traka po spoljnom rubu felne.ince felne su isle u crnu metalik.cena 170€ ,gabika kac.sve zavisi u kakvom su felne stanju.i kod nas se cena krece tako oko 100€ za 4 kom nekog prosecnog farbanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene su tako kao što kažete, znam i ja jednog lika al nisam video kako radi mada mi dobar drug kaže da je super, cena za sve četiri 14ice kod mene, peskiranje, farbanje i plastificiranje oko 40EUR do 50 ako ima i nešto da se licne

Što se tiče tvog auta, ja ne znam šta si se istripovao sa bojom, zar nije bila bolja bela ili bilo koja druga, ovako još i ovi branici mi deluje kao da ti je auto sklopljen posle sudara i treba da se krene sa farbanjem

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntove HLX felne su u stanju koje vidite na slici. Sta savetujete? Tj, sta bi bilo najisplativije. Nisu krive ili tako nesto. Samo su dosta ''peglane'' o ivicnjake, pa ima manjih i vecih oziljaka. Dakle- prodati ih pa dodati za neke druge ili sredjivati?

Preporucite i nakog dobrog reparatora u okolini NS ili SD. (mada i sam pomisljam da zasucem rukave i pokusam da ih sredim)

Hvala svima unapred!

cxca4300.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ti odgovoriti na drugi deo pitanja. Sto se tice ispravljanja i farbanja, moja preporuka je Radovan iz Banovaca posto imam odlicno iskustvo sa njim, pre sve ga sto se tice rada ali i cena. Imas ovde temu na forumu.

Npr. ispravljanje hladnim putem je pre oko godinu i po (moja zadnja informacija) bilo 900 din, ispravljanje u srcu 1500 din. Farbanje zavisno od obima posla, posebnih zelja vlasnika itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ni je to nešto preterano veliki posao srediti ih. Trebaš samo da imaš malo logike, znanja i veštine :D

Počneš da šmirglaš sa grubom šmirglom, da poravnaš sve, a onda ideš sve finijom i finijom, da ubijaš riseve od prethodne šmirgle, i sve tako dok ne dobiješ lepu površinu, ako treba, malo da se izgituje ALU gitom, pa ide špric git, pa baza i na kraju lak.

Može da te izađe, po nekom iskustvu, spremanje 1000 din maksimalno, a farbanje zavisi ko ti radi. Ja sam sam radio, tako da me je koštala samo boja, tj ceo set, i to izađe oko 2000 i dosta vremena za šmirglanje :)

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brale,ako hoces da uradis da to bude kao novo,ispeskaris prvo,pa onda pocnes da radis sta treba,ovako ces se ubiti od posla i pitanje je da li ce biti to to ! A taj Plast Dip nece puno pomoci dok sve detaljno ne sredi,ali detaljno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki, bolje od ovog (i jeftinije) ne moze:

Goran, Karaburma

064/23-65-888

Radi peskiranje, gitovanje, lakiranje i plastifikaciju u gooomilu razlicitih boja i nijansi. Nas 20 je radilo tamo, i samo reci hvale, u poredjenju sa ostalima pojam, a cene smesne. Mene 16" izasle 60e da se peskiraju, plastificiraju i lakiraju.

da li je jos uvek aktuelna ova kombinacija, ako neko zna? trebalo bi da radim felne ovih dana, a ova cifra je ubedljivo najbolja od onih koje sam nalazio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntove HLX felne su u stanju koje vidite na slici. Sta savetujete? Tj, sta bi bilo najisplativije. Nisu krive ili tako nesto. Samo su dosta ''peglane'' o ivicnjake, pa ima manjih i vecih oziljaka. Dakle- prodati ih pa dodati za neke druge ili sredjivati?

Preporucite i nakog dobrog reparatora u okolini NS ili SD. (mada i sam pomisljam da zasucem rukave i pokusam da ih sredim)

Hvala svima unapred!

cxca4300.jpg

Smederevac sta si uradio?

Znam ja jednog lika u Smederevu koji hoce da mi odradi sve ali ne plastificira nego farba za 50€ sve 4 , ali nesto sam se premisljao to ili plastika...

Zvao sam ovoga Gorana na Karaburmi, kaze 18-20€ po felni sve komplet za moje 16ice, ali ceo posao traje kaze 2 dana, a ja nemam druge felne, a ostati bez auta na 4-5 dana (dok skinem felne sa auta, pa gume, pa da se odnese u bg, pa posle doneti nazad pa sve montirati, uuuuuuu mukaaaa)!

Mozda se i odlučim za farbanje, nemam pojma samo i njemu sigurno treba puno vremena.

I to verujem da ce ici ili u standard sivu ili belu boju, bela mi se svidja jako samo ne znam kako idu bele na beli auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...