Jump to content
FAS Goran
Ostoja-91

Krpljenje branika i farbanje

Recommended Posts

Danas na parkingu čuknem prednji branik na Fiat Stilu. Dobio sam naprsnuće od nekih 10 cm. Šta mislite da ovu pukotinu ispunim nekim od akrilnih gitova, (npr. Ceresit FT 101) koji su namenjeni baš za pukotine koje rade, i za sve vremenske uslove? Branik je bele boje, a ovaj git je takođe beo.

Edited by Beshla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obišao sam sve znane i neznane farbare, ali nigde nema Body Bumper Soft u pakovanju od 250g! Da li može preporuka za neku zamenu ili da branik zagitujem sa običnim body-em?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Body poliester mozda.ali nisam siguran,proveri.

Imam ja drugara koji drzi farbaru na kanarevom,pa mogu da ga pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Body poliester je za veća oštećenja, a ja treba samo da sredim var na braniku od nekih 10ak cm.

Edited by Beshla

Share this post


Link to post
Share on other sites

-juce imao nezgodu na putu i naravno uz puno srece uspeo da prodjem uz minimalnu stetu i bez zdravstvenih posledica.Kupljen dobar polovni zadnji lonac za 20 eurica kao i celicna felna 20eurica,treba jos zadnji branik(zapravo)pukla plastika kod tablice 15cm i plastika u delu gde su mrezice... da li krpiti+farbati koliko kosta? ili kupiti citav branik?Ostala steta  se tek procenjuje tj.kod majstora je tako da ne znam sta ce jos trebati,nadam se sitnicama,probacu posle slave da slikam pa da postavim ako ce vasa procena za savet biti laksa ...!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG-20150121-111205.jpg

 

Eo slike iznad...trazi mi majstor za branik 80eura da naruci nov(bez mrezica) i da farba pff kako da ne a za ovaj krpljenje 20eura+morao bi za mrezice da izdvojim 2x500 din. a nasao sam za 30  eura polovan zadnji branik samo nije u sivoj boji...ne znam da'l da ga uzimam pa da farbam kad stignem ili pak da pricekam par dana tj.da potrazim i sivi...ako neko zna opet da neko prodaje zadnji branik u slicnoj nijansi sive neka mi posalje ili okaci link...hvala unapred...!!!

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti nije hica, sacekaj, pojavice se vec neki.Zovi po nekim otpadima pa se raspitaj.U svakom slucaju, mozes i taj branik da uzmes, prefarbas i opet ces jeftinije proci nego kod majstora.Postoji ta opcija da zakrpis, ali to mora da se dobro odradi da bi bilo dugotrajno.Po meni, ipak je fabricki ne cukan, najbolja varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako sam i mislio,hica mi je iz razloga sto cu uskoro biti aktiviran u vojsci van svog grada-neko vreme necu biti tu,planiram da ostavim auto roditeljima da se sluze dok se ne vratim pa hocu da im to bude koliko toliko u f-ji...mislim da cu uzeti drugi polovan,potrazicu neku varijantu sive bar da bude priblizno ako ako ne uzecu taj za 30eurica pa neka priceka za farbanje...!  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno je da zamenim prednji branik na Grande Puntu. Da li mogu da kupim polovan branik u bilo kojoj boji i da ga odnesem na farbanje? Dakle, zanima me da li se bilo koja boja branika moze kvalitetno prefarbati u bilo koju drugu boju? Mozda je pitanje glupo, ali zaista nista ne znam o tome :) 

Gledajuci oglase polovan prednji branik kosta oko 100 evra + farbanje koje kosta oko 70 evra ukupno daju 170 evra troskova. Da li je ovo OK varijanta ili postoji neka bolja opcija? (znam da bi bolja opcija bila da nadjem polovan branik u boji svog automobila, ali vec 6 meseci ne mogu da ga nadjem).

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dobar majstor moze da uradi sta god zamislis, zamenski su uglavnom losijeg kvaliteta...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Puntu imao turski zadnji branik, i ništa mu nije falilo 4 i po godine, dok neko drugi nije udario od pozadi. Koštao je oko 40€, dok je original bio preko 200, čini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj turski je pretpostavljam zamenski branik koji se moze kupiti po prodavnicama kod nas? Ako zanemarimo sam kvalitet branika, ako se ofarba taj zamenski branik, da li postoji vizuelna razlika u odnosu na original? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam primetio bitne razlike. Samo je kod ruba blatobrana bila tanka crta kao da nije obrađen branik nakon vađenja iz kalupa. 4 i po godine, i nisam primetio ikakve probleme u "kvalitetu".

 

Opet, to je samo moj slučaj i moja filozofija ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi primetio vizuelno naravno. Razlika je u tome sto ce lakse puci pri nekom naslanjanju, drugi je materijal od koga je izradjen. Vizuelno opet kazem, ako je dobar farbar nece biti razlike, bitna je dobra priprema kako bi boja ostala na braniku.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa turskim, kineskim... i ostalim kopijama moze da bude problem da ne pase bas idealno, moze biti da mu fabricke resetke i mrezice ne odgovaraju i najveci problem je to sto je krt, pogotovo zimi, malo se neko nasloni i on puca kao staklo, uvek je bolji polovan original, ili dobar plasticar koji je da izvari vas ako nije velika havarija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. Moj branik ima preveliku havariju za bilo kakvo krpljenje. Raspitao sam se u medjuvremenu i za cenu novog branika kod ovlascenig dilera. Cena je oko 290 evra. Tako da u ovom trenutku imam cetiri opcije:

1) polovan originalni branik koji je vec u boji mog automobila - cena 100 evra

2) zamenski branik + farbanje - cena 110 evra

3) polovan originalni branik + farbanje - cena 170 evra

4) nov originalni branik - cena 290 evra

 

Prva opcija je ocigledno najbolja, ali u praksi nemoguca. Tako da cu se na kraju ipak odluciti za opciju broj 3 - polovan originalni branik + farbanje. Za 60 evra razlike u odnosu na zamenski branik mi se ne rizikuje :)

 

 

Edited by Sarevok81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam malu saobraćajnu nesreću, farovi su ok osim donjeg fara kome su popucali nosači verovatno. Treba mi neka preporuka za plastičara i farbara voleo bih da uradim sve u jednom servisu.

7454E5C6-0687-4056-AE7B-B2EBA2222BE6.jpeg

8F12863E-7F01-4AB7-B32A-5791DAE7E885.jpeg

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćeš da se to baš profesionalno uradi teško ćeš na jednom mestu. Gotovo svaki lakirer može zalepiti i pokrpati plastiku da se ništa ne vidi ali velika verovatnoća je da će se nakon nekog vremena tu pojaviti pukotine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je spojena sa postojecom.

Ako nije problem, lepo bi bilo da napises gde si zavrsio poslic, koja je cena, preporuka ili ne...

Od postova kao sto je zadnji, zajednica bas i nece imati neke koristi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao sam na netu branik servis u Bulevaru Kralja Aleksandra.  Plastičar mi rekao da može to da ispravi sve i zalemi oba nosača za farove  a što se tiče farbanja  ima on odličnog farbara. Plastičar je odličan posao uradio, dobar majstor a što se tiče farbara ne bih da komentarišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si imao loše iskustvo sa nekim majstorom napiši slobodno ko je i šta je, da bi ga ljudi kojima isto to treba izbegavali ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas odradjen laksi deo posla oko sredjivanja branika..u utorak nastavak,smirglanje,gitovanje,farbanje..

 

pl01.jpg pl02.jpg pl03.jpg

pl04.jpg pl05.jpg pl06.jpg

pl07.jpg pl08.jpg pl09.jpg

pl10.jpg pl11.jpg

 

radionica u zgradi

hladnjak klime i plastika oko njega se menja cim nas puste da promolimo nos

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

branici spremni.

 

.pl20.jpg pl21.jpg

 

pl22.jpg pl33.jpg

 

ovako izgleda finisirano..

 

pl34.jpg pl35.jpg

 

sledece nedelje poliranje komplet

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,da li se mogu ovakva ostećenja sanirati ili bolje juriti polovan ceo branik?

Hvala

 

20200503_131318.thumb.jpg.169474a20b4dec4319f8e4cc7128c888.jpg 20200503_131320.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...