Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
chikavili

Schumacher se vraća u F1

Recommended Posts

Sedmostruki prvak Formule 1 Mihael Šumaher nije odbacio mogućnost da uskoči u bolid Ferarija i do kraja tekuće sezone odmeni Felipea Masu koji se povredio na VN Mađarske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ovih dana procurela kao mogucnost, nadam se da nikad vise njega necemo gledati u F1, sa jedne strane, a sa druge, voleo bih sada da ga vidim u ovakvom bolidu Ferarija sta bi napravio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto ne verujem, ali što da ne. Da je pametan pa da ne kvari, mada ako će dobro da se zabavi, još dobro da mu plate, verovatno bi svaki bivši vozač F1 pristao. Sigurno je bolji od većine vozača tamo i posle ovolike pauze, iako ne bih očekivao nikakvu ponovnu dominaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..u onim imenima koje su takođe pominjali, Schumacher je još najrealnija opcija. Pominali su i Jacques Villeneuve-a...ali i test vozače Ferarija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako bih voleo, ali ne verujem. Ipak taj čovek je u 41.godini života, a organizam je kao mehanizam. Posle 30-te godine vid ozbiljno slabi, refleksi posustaju - rasudjivanje isuviše trezveno. Od toga niko nije imun, pa ni Šumaher. Sigurno je da mu nedostaje ono takmičarsko "ludilo", koje od klinaca pravi šampione. U 41.godini čovek je poprilično zreo, i svakako da je to rizičan sport čega je i Šumahter svestan, pa mislim da je više to "pipanje" pulsa navijača i marketinška histerija nego što i sam Šumaher veruje u to.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šumaher se vraća u Formulu 1!

Ferari je potvrdio da će legendarni Mihael Šumaher ponovo sesti u crveni bolid i zameniti povređenog Felipea Masu u ovoj sezoni Formule 1.

"Ferari namerava da poveri Masin bolid Mihaelu Šumaheru sve dok Brazilac nije u mogućnosti da vozi. Šumaher je pokazao želju da sedne za volan i u narednim danima će proći kroz poseban program priprema za trku", kaže se u saopštenju tima.

Sedmostruki šampion Formule 1 će prekinuti penziju i prvi put od 2006. godine voziti za svoj bivši tim na trci za Veliku nagradu Evrope u Valensiji, koja je na programu 23. avgusta.

"Istina je da je moje vozačko poglavlje Formule 1 davno zatvoreno, ali je i istina da zbog lojalnosti ekipi ne mogu da ignorišem ovu nesrećnu situaciju", rekao je danas Šumaher.

Čuveni Nemac (40) iza sebe ima 91 pobedu na 250 trka i trenutno radi u Ferariju kao konsultant. Šumaher nije bio na stazi od februara ove godine kada je doživeo nesreću. Šumaherova portparolka je pre neki dan rekla misli da on "nije preterano zainteresovan za povratak na stazu, ali da je sada situacija drugačija".

Felipe Masa se oporavlja, ali je teško očekivati da se vrati na stazu ove sezone.

Izvor: Blic

A ima i na oficijelnom sajtu: Formula1.com

Nisam ljubitelj Ferrarija ali mi je zao Mase zbog onoga sto mu se desilo. Iako sumnjam da ce Sumaher moci da se vrati tako brzo na nivo od pre par godina, ipak ce biti zanimljivo videti sta moze da uradi s obzirom da Ferrari opet ima konkurentan bolid :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam mogao da verujem kad mi je drugar javio da schumaher zamenjuje felipe masu do kraja sezone,znaci povratak kralja.verujem da ce se ferari malo popraviti do kraja sezone

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam navijac sumahera cak suprotno ali ce bar biti interesantno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omatori, a ne opameti se!. Što ti je taština. Jeste da je "maher" za vožnju, al on oma 41 godinu. Isuvise su to opasne godine, a pogotovu kad "hormon" počne da potire razum.... Fetel duplo bolje vidi i čuje od njega, brže reaguje, a lud je ko struja...Ne verujem u uspeh - mada sam mu se divio kao vozacu i navijao za njega djavo da ga nosi.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne verujem u neki uspeh, ali neka, mozda bude i zanimljivo... mada ni to ne verujem :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace i Shumi je imao udes u februaru :secret:,ove godine,pao je sa motora :scooter: i povredio vrat.ali i pored biologije organizma,verujem da stari majstor i jedan od najboljih vozaca F1 :unworthy: nece odoleti izazovu da ponovo sedne u crveni bolid i pokaze koliko je u formi,na radost svih ljubitelja ovog sporta,a narocito nas navijaca Scuderie :heart: i njegovih obozavatelja :thumbup: !

Bez starca nema udarca :popo: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

i615553_ferrari599gtbhgte32.jpg

Ferari je potvrdio da će legendarni Mihael Šumaher ponovo sesti u crveni bolid i zameniti povređenog Felipea Masu u ovoj sezoni Formule 1.

"Ferari namerava da poveri Masin bolid Mihaelu Šumaheru sve dok Brazilac nije u mogućnosti da vozi. Šumaher je pokazao želju da sedne za volan i u narednim danima će proći kroz poseban program priprema za trku", kaže se u saopštenju tima.

Sedmostruki šampion Formule 1 će prekinuti penziju i prvi put od 2006. godine voziti za svoj bivši tim na trci za Veliku nagradu Evrope u Valensiji, koja je na programu 23. avgusta.

"Istina je da je moje vozačko poglavlje Formule 1 davno zatvoreno, ali je i istina da zbog lojalnosti ekipi ne mogu da ignorišem ovu nesrećnu situaciju", rekao je danas Šumaher.

i615555_ferrari599gtbhgtefioranoschumacher.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog mu zdravlja dao - kad ga pameti otarasi!. Iz sve snage sam navijao za njega, ali se bojim da vreme cini svoje. Zahvaljuem predhodnicima na komentaru "bez starca nema udarca" (to svakodnevno dokazuje još jedna ličnost čiji sam neskriveni fan- BERLUSCONI). Djavo da ga nosi, valjda će sve dobro da se završi, inače eto meni četvrtog infarkta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prokleti Svabov ponovo.......Mada mi je mozda i malo drago cisto da sad vidimo tog `majstor` kako ce da prodje sa ovogodisnjim bolidom Ferarija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam voleo Shumija, ali moram priznati da ce mi biti drago da ga ponovo vidim u bolidu. Karakter mu je uzas, ali je ipak bio jedan od najboljih vozaca ikad. Samo se nadam da nece da se obruka, ili jos gore da ne napravi neku pakost i zakuca se.

Iskreno voleo bih da dobije bar 1 trku, cisto da pokaze "klincima" da protiv Brown-a moze da se vozi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada su svi malo izkorigovali aerodinamiku pa ce brown imati dosta tezi posao nego u startu sampionata.ali videcemo uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pocetku sezone brawn gp je bio ubedljivo najbrzi,madjutim tokom sezone izgubili su ritam.dok su druge ekipe,pogotovo redbul mnogo napredovale,ferari je malo dao gas,kao i mclaren sto se probudio malo i pobeda u madjarskoj.stvarno jedva cekam veliku nagradu evrope i na gridu da vidim ime michael schumaher,jer sam godinama navijo za njega ,kao i za ferarri,sto i danas cinim.SAMO NAPRED FERARIJEVCI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko god sam ga mrzeo dok je vozio za Beneton, zavoleo sam ga prelaskom u Ferari.

I kada nije bio dovoljno brz jednostavno je pomerao granice.

Radujem se što ću ga opet videti na stazi.

Potsetite se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa hamilton i do sad nije bog zna sta napravio,setimo se samo afere sa kradjom tehnicke dokumentacije Ferrarija-a,inace prva hamiltonova godina u meklaren-mercedesu,upravo u toj aferi je bio i odgovor kako je meklaren,do tad,koji je inace do te godine vozio na mishlenovm pneumaticima odjednom bio bolji od svih ostalih na bridgestone-u,pa i ferrarija.meklaren je naravno kaznjen posle toga,a kradja dokazana.

Prosle godine ste svi koji pratite F1,videli kao je hamilton osvojio sampionat(kazem osvojio jer je trebalo da bude drugi),zahvaljujuci Timo Glocku,slucajno nemcu,koji se bukvalno sklonio 400m pred cilj i poklonio hamiltonu 5-o mesto i osvajanje titule,iako je Massa posteno izborio prvo mesto u trci,koje ga je jedino vodilo na tron u proslogodisnjem sampionatu,to jest Massa je posteno vozio i rizikovao da bi bio prvi,a onda je Hamilton koji je tu trku vozio kao baba,vodeci racuna samo da bude 6-i,na samom kraju postao sampion,ne tako sto je pretekao 5-og i uzeo mu to mesto,vec tako sto mu se Glock sklonio.neko ce pricu o sklanjanju Gloka pred hamiltonom povezati sa prpustanjem Shumahera od strane Barikela,ali treba znati da su Barikelo i Shumaher bili u istoj ekipi,to jest da je Barikelo to uradio po komandi sa klupe,a Glok je vozac iz drugog tima koji je propustio Hamiltona,kao slucajno.

Elem,poruka ove moje price je,ne da je Hamilton los vozac,vec da je on bespotrebno,po svaku cenu isforsiran,od strane iskompleksiranog,a prebogatog tima,zeljnog titule.Hamilton je talentovan i mlad vozac,ali tako se ne postaje sampion,uz pomoc prevara i namestanja u kljucnim trenutcima,vec je prethodno potrebno sazrevanje u kompletnu i jaku licnost,mozda i u nekom manjem timu,kao sto to naprimer radi Fetel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šumaher inače ne može da sedne u ovogodišnji bolid sve do petka 21.Aug. kada počinju treninzi.

Sve to zbog letnje pauze kada je zabranjena bilo kakva vožnja.

Tako da ponovno privikavanje na F1 jednosed mora da ide sa prošlogodišnjim + novi točkovi tj. slikovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...