Jump to content
FAS Goran
Martin

Fiat Marea/Bravo/Multipla - problem sa žmigavcima

Recommended Posts

Danas, u toku vožnje i prilikom skretanja primetio sam da mi žmigavci malo rade, malo ne rade. Kao da gubi negde kontakt. Malo pritisnem, zadržim, pa proradi. U pitanju je poluga sa leve strane volana. Na njoj su mi žmigavci i svetla.

Da li je neko imao sličan problem?

Da li je dovoljno samo malo pročistiti kontakte, pa opet namestiti ili je nešto ozbiljnije?

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj sa zamenom automata migavca u 90% slucajeva je tu problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

...imao sam situaciju na Bravi pre par godina... :)

Žmigavci nisu hteli uopšte da rade, ali su radila sva 4 žmigavca.

Onda su proradili sami od sebe, ali su radili neujednačeno, tj. nisu imali onaj stalni ritam. Tako je bilo par dana posle kojih su se stabilizovali i radili skoro godinu dana bez problema. A, onda su opet počeli da zezaju.

Nije bio problem sa ručicom, već sa automatom za žmigavce koji se nalazi odmah ispod one plastike oko volana. Veličine je kao kutija šibica, plave boje. On je zamenjen i naravno onda je sve bilo ok...

Napisah sve ovo jer ako imaš slične simptome, moguće da je i tebi to problem...

EDIT : Evo, napisao je i Miki... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ne sećam se tačno...A, čim nisam upamtio, znači da nije bilo ništa skupo... :thumbup: maksimalno par hiljada dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od takve cifre coveku pocne da igra i miga i levo i desno oko,ne treba migavac. :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok je lepo vreme otvoris prozore pa masi zastavicama.ima nekih divca ali ja tu skalameriju nebih stavio na moje vozilo,moze i da plane instalacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar tvoje vozilo ima migavce?Ja mislio da su otpali od vibracija dizlo makine. :whistle: :whistle: :whistle: Ne znam kakav je skolop automata,da li prekida elektronski ili bimetalno.Mozda bi mu neki elektronicar mogao vratiti dusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

elektronac ,a moze li da se sredi jedino da ga raskupusam i vidim.kod elektronike su sve opcije moguce.ako sam uspeo OCS da premuntam valjda mogu i automat.foliram vec sam ih sredjivao dosta uspesno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada radi, tako da više nije problem.Malo sam čačkao, nameštao kontakte...ali ipak mislim da je to do gremlina koje sam dobio na poklon. Eto,kupih kola i dobih kućne ljubimce. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,znao sam da umes,samo nisi rad da prckas lemilicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

maki nemoj da se zacudis da se gremlin vrati.to po ovome sto si napisao lici na hladan lem u automatu migavca.bilo bi dobro da gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa.... gremlin svrati, s vremena na vreme...ali, radi...naravno kad gremlin ode. :2guns: ...al nema veze, ću ih utepam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas,kazu da je Fiat auto sa dusom.A ti oces da mu utepas dusu,hebes Fiat bez gremlina. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa zmigavcima, nekada ne rade, nekada rade, nekada pocnu da zmigaju i prestanu... Da li je problem u ablenderu ili nesto drugo? Imao sam ranije drugi na kome mi je zaglavilo se dugo svetlo, pa sam morao da menjam ablender, koji je polovan 40 eura (ima air bag), pa me interesuje ako je ablender da li postoji mogucnost popravke ili mora da se menja :S

Hvala svima na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od takve cifre coveku pocne da igra i miga i levo i desno oko,ne treba migavac. :X

Bokija, predlazem fenjer, jedino sto moze sad na ovu 'ladnocu da smrzne benzin, pa nece da miga... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i fenjer na plin.thumbsup.gif BtW,ima na limundu ceo ablender za Mareu-Bravo jeftino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vladeling, sa donje strane ablendera se nalazi automat žmigavaca. Oblika i veličine je kutije šibica, košta oko 700-1000 rsd i lako se menja. To može da ti reši svaki ozbiljniji električar....proveri to, pre nego što opet kupiš ceo ablender. Miki je napisao u nekom od postova da je to najčešći problem. Kod mene je to bilo....pozdrav i piši šta si uradio! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam sinoc o ovome na temi, nisam je bio nasao kada sam postavljao pitanje...

Elem, jutros sam otvorio poklopac, i nasao taj automat, kod mene izgleda kao spulna neka, oblika kocke ivice 3 cm od prilike :)

Isao sam kasnije za BG, pa sam uz put svratio u Fiat-ovu radnju na Belim Vodama, ili Zarkovu, kome vec pripada to, ali nemaju takav, kod mene ima neki kablic sa gornje strane, nisam ga skidao(automat) da vidim koliko ima pipaka, kaze mi ovaj u radnji da ih ima sa 3 i 4, on ima sa 3 samo, a nije kao moj...Pa pretpostavljam da je ovaj drugi... Ali pretpostavljam da jeste on, jer kad ne radi i cuknem u njega, prorade zmigavci... Pa cu ovih dana kad nadjem to uzeti i zameniti...

Hvala na pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kupio auto, i dobio ljubimce, koji ceprkaju po zmigavcima. Problem sam utvrdio strucnom metodom-kuckanjem po automatu, i zmige su raduckale. Problem sam rasio podmetanjem nekog djubreta od gume, koje sam nasao na ulici pored auta, pod automat zmigavaca (uvek popularna prirucna i privremena metoda :thumbup::thumbup::thumbup: ) , i otada mi vise ne pravi problema, i fercera bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao taj automat, ima tri pipka, ali ima i neki kablic sa 2 buksne odozgo, koji ne znam za sta sluzi... Otvarao sam automat i mislio da negde gubi spoj, ili je hladan lem, pa sam prelemio vecinu lemova, i naprskao kontakt sprejom, ali i posle toga isto... cini mi se da je problem na spoju ta tri pipka koja su nepristupacna, za to bih trebao da skidam i ablender, a to se ne usudjujem sada po ovako hladnom vremenu sam, jer ne znam da ne sjebem nesto tamo oko airbag-a... A hladno... Pa cu sacekati jos malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako nije uopste izgledalo da je tako, ipak je automat bio problem, a ne los spoj...

Naime, majstor nije imao vremena, imao guzvu, pa mi rekao da je to verovatno samo slab spoj neki od ta tri pipka sa buksnom dole, pa da samo malo uvrnem sva tri pipka na automatu u stranu, i da ce to resiti problem, imace bolji spoj... Ja tako i uradio, i prvi dan radilo dobro...Sledeci dan opet isto kao i pre... :(

Ja onda isao u BG poslom nekim, pa uzgred svratim u radnju i kupim slican automat(nema samo neki sa prednje strane dzek, ali nema veze, to je samo za neku lampicu koja i ne mora da radi za sada, dok ne nadjem originalni, platim taj automat 800 dinara, i stavim - i PROBLEM RESEN !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...