Jump to content
FAS Goran
Martin

Fiat Marea/Bravo/Multipla - problem sa žmigavcima

Recommended Posts

hvala skinut ali mislim da je riknuo potpuno kad sam ga otvorio curela je kao neko ulje iz njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, na Bravu mi ne rade sva 4 migavca. A kada se pale pojedinacno normalno rade. Moze li neko da mi kaze sta moze da bude problem i kako ga resiti?

Hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri da ti nije zglajznuo osigurac za 4 migavca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro kaze mikisxy,moze biti i do osiguraca.

Skini poklopac dole-levo od volana i 2 po redu osigurac u gornjem redu bi trebao biti od 4 zmigavca (10 ampera).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam isti se automat koristi za sva 4 i pojedinacno zmigavce tako da ostaje najverovatnije sam prekidac ili slab kontakt na prekidacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su jednom prestali da rade žmigavci pojedinačno, ali su i dalje radila sva 4. Sledeći put su i oni otkazali poslušnost...i menjao sam taj automat... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, pomozite,

Ne rade mi desni zmigavci. Sva cetiri i levi rade besprekorno, medjutim desna strana nista. Isao sam kod nekih autoeletricara ali sam shvatio da oni ne znaju gde se nalazi "automat" ili kako se vec zove.

Zna li neko gde se na Puntu II 1.9 D nalazi i kako izgleda automat zmigavaca (ili kako se to vec zove sto mene muci)?

unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada uključim desni žmigavac on radi usporeno. Ako stisnem pedalu nožne kočnice, dok je žmigavac uključen, on počne da radi ubrzano. Postavio sam video da vidite o čemu se radi. Ima li neko slična iskustva?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sa donje strane ablendera se nalazi automat žmigavaca. Oblika i veličine je kutije šibica, košta oko 700-1000 rsd i lako se menja. To može da ti reši svaki ozbiljniji električar....proveri to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se po vlaznom vremenu da ne mogu da iskljucim zmigavce a i alarm mi se pali. Mislim da su releji u pitanju ali ne znam gde se nalaze. isprazni mi akumulator

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu releji u pitanju vec fabticki Meta alarm,ovlazio od kise i zbog njega zmigavci nisu se iskljucivali.Cela investicija kod elektricara je kostala 200 din ,majstor otkacio zmige sa alarma i sada je sve ok.Cisto da se zna sta je bilo.Mozda nekome i zatreba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Svetli tinjalica na automatu kada se dá kontakt, ali taster ne radi. Verovatno se automat pokvario pošto lepo radi taster, tj. lepo škljoca. Danas sam se hteo napraviti pametan i izvučem taster misleći da se možda neki kontakt pomerio iz ležišta, ali sam napravio još veće *ranje!

Situacija nakon mog "pametovanja" - kada dam kontakt, pumpa normalno povuće, sve ok, startujem motor, normalno zvuči, ali sve 4 kazaljke na tabli miruju! Nema žmigavaca levog i desnog, ali rade svetla. I nema osvetljenja na malom displeju za kilometražu.

Ima li ko ovde dovoljno stručan da mi kaže o čemu se radi? Da li je kvar komplikovan, tj. SKUP, ili je sitno u pitanju?

Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skontao šta je problem.

Ne rade sva 4 žmigavca, ili uopšte ne rade žmigavci, ili uz sve to ne radi ni instrument tabla (obrtomer, brzinomer...), ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da si u pokusaju resavanja kvara napravio neki spoj i da su ti osiguraci izgoreli.Najbolje da ti to odvezes kod nekog elektricara da to on pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skontao šta je problem.

Ne rade sva 4 žmigavca, ili uopšte ne rade žmigavci, ili uz sve to ne radi ni instrument tabla (obrtomer, brzinomer...), ili...?

Prvo nisu radila samo sva 4 žmigavca. A kada sam hteo da se igram majstora, verovatno sam napravio neki spoj, kao sto kaze Nislija. Sad ne rade kazaljke na tabli, žmigavci levi i idesni (nema nikakav zvuk) i ne radi mali displej za kilometražu.

Da li su mozda neki osiguraci samo "otisli"? Ako jesu, sigurno se mogu naci bez da idem kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti je automat za sva 4 žmigavca i za klasičan rad žmigavaca. Veličine je kao kutija šibica, zna da rikne. I meni je riknuo dok sam imao Bravu 1.6, tada je nov bio oko 20 eura.

Oko problema sa tablom, ove teme:

Brava 1.6 - obrtomer ne radi

Bravo 1.6 16v - ne radi brzinomer

Brava / Marea- osvetljenje displeja za kilometražu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...