Jump to content
FAS Goran
Martin

Fiat Marea/Bravo/Multipla - problem sa žmigavcima

Recommended Posts

Blasterse, slično mi se desilo pre par meseci. Zamenom osigurača ćeš rešiti problem. :yes

Položaj tog osigurača je broj 12 - mislim da je to donji red na tabli sa osiguračima.

44_4.jpg

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, sutra cu se pozabaviti s tim. A je li idu oni "cesalj" osiguraci? Imam od 5, 7.5, 10, 15, 20, 25 i 30A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje.Desni zmigavac mi stalno svetli,znaci ne treperi nego svetli...a neki put i levi svetli.bio sam kod par elktricara i niko ne zna sta je problem.stalno moram da skidam klemu da mi ne bi istrosio akumulator.ja sam mislio da je to sitan problem kad ono ispade bas bas tezak problem.da li neko zna sta to moze da bude?hvala unapred :)

Multipla JTD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo bi da bude do ručice za paljenje migavaca,releja migavaca ili eventualno do prekidaca za sva 4 migavca.

Naravno,postoji neka minimalna sansa da je neka zica dosla na neki + gde ne treba pa direktno dobija mada je to bas malo verovatno.

Da nemas alarm ili daljinsko zakljucavanje koje aktivira migavce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja prijavim isti kvar: otkazali prvo levi žmigavci, pa sva 4!

 

Zahvaljujući ovim porukama u temi i ja sam posumnjao na tu plavu kutijicu automata... Probao sam čukanjem kutijice, uvrtanjem šije kontaktima ali nije išlo. Otvarao sam je takođe, zagledao lemove, vrteo glavom ali ništa nije pomoglo.

 

Rešenje: veoma jednostavno, "Kit Kommerce", 1100 DIN, novi automat i sve ponovo radi!

 

Dakle, veoma čest kvar i veoma jednostavno rešenje, čak i za onog ko ima dve leve ruke kao ja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog doprinosa temi. U mom slucaju je pocelo prvo da se desava da mi se pali lampica na dugmetu za maglenke kada stisnem kocnicu. Onda posle nekog vremena je pocelo da se desava da kada dam levi migavac i kocim u istom trenutku, pocne migavac da klikce brze. Posle nekog vremena se u istoj situaciji desavalo da se migavac skroz "smrzne".

Nisu u pitanju bili ni osiguraci ni automat, vec se na zadnjoj levoj stopaljki istopilo parce one crne plastike sa unutrasnje strane a samim tim i kontakt pa se kao rezultat oslabljenog kontakta desavao gore opisani bug.

Kontakt je samo prelemljen i problem resen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea 1.6 16v.Odjednom su prestali da mi rade migavci (levi i desni) i sva cetiri,skinuo sam plastiku ispod volana i promrdao sam relej i proradili su.Sada se desava da cas rade cas ne,znaci problem je u releju.Sada me zanima da lije resenje da otvorim i prelemim kontakte u njemu ili definitivno mora drugi relej?I da limoze neki zamenski relej recimo od neka druga kola ili mora bas bas isti za fiat mareu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svrma.

U pitanju je fiat bravo jtd 2001, i problem sa zmigavcima. Radi se o tome da lijeva strana radi ok, kao i sva cetiri, ali kad dam desni onda ubrzano rade. Sve sijelice su uredu, ali sam primjeto da mi u tom slucaju svijetli zadnja desna štopka zajedno sa migavcem, kao da negdje probija na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea 1.6 16v.Odjednom su prestali da mi rade migavci (levi i desni) i sva cetiri,skinuo sam plastiku ispod volana i promrdao sam relej i proradili su.Sada se desava da cas rade cas ne,znaci problem je u releju.Sada me zanima dali je resenje da otvorim i prelemim kontakte u njemu ili definitivno mora drugi relej?I dali moze neki zamenski relej recimo od neka druga kola ili mora bas bas isti za fiat mareu?

 

Daaaaavnih dana (2006.) taj relej je nov bio oko 2.000 dinara (menjao na svojoj Bravi 1.6 tada)...vidi koliko je to evra tada bilo i eto cene koju možeš danas da očekuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je fiat bravo 1,2 16v 2002god.

Danas mi se odjednom vise ne gase levi migavci (ne zmigaju) znaci svetle non stop   bio auto ugasen ili radeo  a desni rade normalno, a kada ukljucim sva cetri onda blokira i desne.

Probao zamenom automata migavaca ali isto izgleda nije do njega.

Ako neko zna sta moze da bude bio bih veoma zahvalan.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ti je kutija sa osiguracima tu imas i vece kockice releje, kad ih skidas treba da pise na nekom, bese valjda ovako, 30,49,49a taj relej ti je za sva 4 i on verovatno lepi.

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se setih ima ispod kasete sa suvozaceve strane nekih releja vecih i manjih i u raznim bojama provericu sutra.

a sto se tice oznaka 30,49,49a te su na automatu cini mi se iste.

Edited by Ivica85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na automatu migavaca pise 31 (masa za automat), 49a (struja koja dolazi sa osiguraca na automat) i 49 (struja koja odlazi sa automata ka rucici za levi i desni migavac). Kad prespojis 49 i 49a i ukljucis migavce, oni moraju da sijaju bez prekida. Tebi je ocigledno leva strana u spoju sa nekom strujom.. Jel si probao migavce sa iskljucenim svetlima?

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao i dalje isto svetli li svetli.

Jedino sutra alarm da pogledam da nije od njega imam neki metin sirena i kuciste alarma,kao i sirena auta su u jednom sklopu.

Budza kablova izlazi iz njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je problem na mojim kolima, otisao bih kod elektricara ... pokusao si sve one osnovne stvar, osiguraci, releji, to je ono sto obican covek moze da resi, za ostalo, trebao bi kod elektricara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...