Jump to content
FAS Goran
Sasa Stilo 1.9 jtd

Fiat Stilo - ne radi mi klima / curi klima

Recommended Posts

jel zna neko dobar servis za klimu u zemunu

Kupio sam stila zimus,pre neki dan da upalim klimu kad ono cvrc neće da hladi. Klima je automatska ja kod majstora , kaže nema freona . Bivši vlasnik se kune da je išao svake godine kod njih na servis, doduše sećaju se i oni njega, kažu jeste dolazio je na proveru i sve je bilo ok.

Pitam ja kakva je procedura on kaže sipa se freona sa uv bojom i vozim par dana i onda pokaze gde gubi i to je to. E sad me interesuje jel se zna koja bi to bila cena kad bi se varilo neko crevo ili hladnjak? Da li je neko ima sličnih problema.

Samo punjenje je oko 4000 dindji.

Klimu sam bio napunio negde oko 15-tog maja i radila je sve super ,čak sam bio u servisu gde su mi napunili gas sa UV bojom na proveri. Rekose mi pre dve nedelje da je sve ok. Ima dobar pritisak, ne gubi nigde nema potrebe da gledamo

Kad ono........

Ja juce upalim klimu da me malo rashladi po gradu kad ono prc, duva ventilator ne hladi više. Kompresor uključuje ali ne hladi

Sad me interesuje da li moze da ima freona a da je nešto drugo u pitanju ili moze samo da fali gasa? Malo mi je nelogično da hladi dva meseca normalno pa sad odjednom nista.

Pitam iz čistog razloga kad odem kod majstora da ne počne da me zavrce nego da vidi da se razumem u materiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe baš hoće. Teško dok se ne vidi, možda je negde probilo pa si izgubio freon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poterao me neki maler , moracu c.... da nategnem , da razbijem maler

Rekoh da mozda moze da bude nešto drugo osim curenja gasa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je problem sa klimom resen. Isparivac u kabini pustao freon. Nije drzao ni pola sata. Auto unutra kompletno rasturen, cela tabla, da bi se promenio isparivac. Polovan isparivac 40evra i ruke + freon 90. Da bi ste videli koliki je to posao evo jednog klipa sa yt.

Obratite paznju na rasturanje unutrasnjosti, tj. sta ostane od unutrasnjosti.

http://www.youtube.com/watch?v=hIqImjZDVd4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najača kletva- da bog da ti probijo isparivač.

Onda majstor kaže zamena 50e, a ti može li manje :smoke:

Znam tu priču sa puno prostijeg auta. Rasturio sam komplet R21 sa automatskom klimom i nije mi padalo napamet da se igram i prebacujem u drugi auto. Klima u oglase i dosta para završilo u džepu. Isparivač još čeka mušteriju, izgleda niko nije lud da razbuca pola auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isto problem sa hladjenje. Prva dijagnostika bila da nema freona. Stavio sam freon, opet nece da hladi. Druga dijagnostika bila da kompresor ne moze da postigne pritisak i da mora da se promeni. Promenio sam i kompresor, i dalje isto. Sta bi moglo da bude? Jel postoi mogucnost da se mesa topli vazduh sa hladni, da ne zatvara skroz klapna il sta vec?

Proveri presostat, takve je probleme imao i moj zet. Na kraju je on bio problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa promenjenim isparivacem klime sam evo vec presao oko 1500 km i nema cvrcaka u tabli, kao i pre. Majstori su dobro uradili posao. Samo izgleda imam drugi problem... Klima u gradu i na malim brzinama hladi ko luda, a na otvorenom ne. Nisam bas proveravao, ali sam se sinoc vratio sa puta i bas je tako bilo. Da li neko zna sta moze da bude tu problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te je koštao isparivač klime? Jesi li uzeo nov ili polovan?

Klima opet ne radi zamenio hladnjak i napunio freonom radila dva dana, hladila kao luda . Posle nedelju dana da probam kad ono prc , nece opet da hladi. dodje mi da se roknem

Share this post


Link to post
Share on other sites

polovan isparivac 40 eur. Nov je oko 150 eur. Za sada radi sve kako treba. mnogo mi je bila velika razlika izmedju polovnog i novog, da bih uzimao nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam pisao zamenio sam isparivac klime, sve extra radi... Samo desava se jedan problem cudan. Po gradu, na malim brzinama u velikim guzvama klima radi, ali duva neki vazduh ne toliko rashladjen. Cim izadjem na otvoren put, klima ubija koliko hladno duva. Kada na autoputu zgazim auto da predje neku brzinu tipa 150, klima opet pocinje da se ponasa kao po gradu. Znaci kada je opterecen motor i sistem za hladjenje motora klima slabije duva, kada je rasterecn motor npr. kada se vozi 90 kmh, klima duva najnormalnije ostro hladan vazduh. Da li neko ima neku ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam stila 1.9 jtd pre dve nedelje,klima nije radila (duvalo je ali topao vazduh), napunio sam freon i odmah nakon toga je odlicno radila, ali posle jedno nedelju dana opet se pojavio isti problem...ako je neko imao slican problem ili mozda zna sta bi moglo da bude u pitanju bio bih mu zahvalan..unapred hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja instalacija je negde probušena pa gubiš freom. Verovatno na aluminikumskom hladnjaku. Udararci kamenčića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra se krece na more, a danas se pojavio problem. Klima lepo pocne da hladi, ali se nakon minut dva iskljuci. I nece da se ukljuci dok se ne ugasi auto. Treba sutra putovati sa dvoje male dece do Grcke, ali ovako nema sanse. Molim za sto brzi odgovor, da znamo sta da sredjujemo ujutru da ne lupamo glavu.

I jos da dodam, kad se ugasi klima pahulja i brojke koje pokazuju temperaturu na obe strane displeja zatrepere nekoliko puta.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa pritiskom,pa presostat salje informciju da se kompresor iskljuci kako ne bi stradao.

Moguci uzroci:manjak gasa,zaprljanost filtera klime-sušač(ne kabine),neispravan presostat...

Samo servis moze tacno utvrditi kvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda je sušač u pitanju. Krenuli su sestra i zet na put, pa šta im Bog da. U sistemu klime varira pritisak, ali nema više vremena za bilo šta. Jutros je radio normalno, ali ipak sam odvezao auto u servis, pritisak je bio 5.5 bara. sistem je ispražnjen i opet napunjen, i radio je. Kad je zet kasnije probao, opet neće. Opet servis, pritisak natukao 17 bara. Opet pražnjenje i punjenje i opet sve u redu. I maločas da krenu na put, opet ćorak. I krenuli su tako. Možda ih posluži sreća da se ukopča i proradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hladni dani pa vidim da ovde niko jako dugo nista nije pisao :D.imam jedan problem,tj.pitanje.menjao sam hladnjak klime i naravno morao sam da ispustim freon iz starog da bi ubacio novi hladnjak,kad je to zamenjeno nisam isao nigde u klima servis da napunim freonom jer je bio decembar.klimu nikako nisam palio jer nema freona,a bojim se da li to sto nema freona moze da naskodi kompresoru klime iako da ponovim klimu od tada nisam palio nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, nisi trebao da ispustis freon. Mogao si da ga "usisas" tom istom masinom kojom ces i napuniti sistem sada. U sistemu treba uvek da ima freona, nije to sada moranje da ga sutra odmah punis ali treba da ima uvek. Nema veze sto klimu nisi palio, bez gasa nece nikako da se upali.

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...