Jump to content
FAS Goran
Sasa Stilo 1.9 jtd

Fiat Stilo - ne radi mi klima / curi klima

Recommended Posts

Meni je klima skroz prestala da radi, tj cuje se da se ukljuci i neko sustanje dok radi. Posto sam je prosle godine dopunjavao u nekom servisu u Odzacima a ni posle toga nije bas nesto radila tako da sigurno negde gubi gas.

Da li neko zna gde su kod stila karakteristicna mesta gde bi mogao da pusta gas? Isao bih kod Sneska ili kod Dusana na altinu ali ne bih da mi samo dopune sistem vec da nadju gde je problem.

Edited by Valdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije zapušen polen filter? Ne zaleći se u servis, možda je nešto trivijalno, plus smo još nenaviknuti na vrućine. Uvek je subjektivno najgore u maju i junu, a onda bez problema preguramo 45 u avgustu. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zapusen, ukljucuje se i ventilator da duva ali cuje se neko sistanje koje se pre nije culo. Nema razlike u temperaturi izduva kada radi i ne radi klima tako da ipak mislim da je posao za majstora. Ima li jos neka preporuka za servis u NS i blizini a da zna da resi ovakve probleme a ne samo da dopuni klimu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam to sistanje (kao glasno disanje-divanje) je znak da ti fali freona odnosno tog gasa u sistemu. I meni se tako cuje pa cu ovih dana na test klime i dopunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da to sam i mislio znaci da ga ispusta negde posto sam to letos radio i nije nesto dobro radila ni posle toga a sada uopste. A gde planiras da ides?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle godine sam isao u Kit Komerc. Tamo je na vakum testu pokazao da je sve ok i nakon toga je klima super radila sve do zime. Zimus je nisam koristio (upalio samo 2 puta posto sam procitao negde da valja) i sada primecujem da slabi odnosno da cesto pali i gasi kompresor, verovatno usled nedostatka tog gasa.

Posto auto odrzavam u Ninicu tamo cu ici da uradim taj vakum test i punjenje. Majstor iz Ninica mi je rekao da taj test pokazuje samo veca curenja posto traje oko pola sata a to bas i nije neko vreme.

Na oba mesta je oko 4000din

Da li neko zna gde ima da se kupi susac za klimu i koliko moze da kosta sa zamenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da imaš sasvim malu rupu u sistemu. Verovatno Al hladnjak ili neka prateća cev. Pa se za kratko merenje opadanja pritiska ne može primetiti.

detaljniji pregled sa sapunicom bi možda dao rezultata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom dodavanja freona ubacuje se i boja/UV tecnost. Posle recimo nedelju dana odes na kontrolni pregled i tacno se vidi ako i gde tacno pusta gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko dobar servis za klimu u zemunu

Kupio sam stila zimus,pre neki dan da upalim klimu kad ono cvrc neće da hladi. Klima je automatska ja kod majstora , kaže nema freona . Bivši vlasnik se kune da je išao svake godine kod njih na servis, doduše sećaju se i oni njega, kažu jeste dolazio je na proveru i sve je bilo ok.

Pitam ja kakva je procedura on kaže sipa se freona sa uv bojom i vozim par dana i onda pokaze gde gubi i to je to. E sad me interesuje jel se zna koja bi to bila cena kad bi se varilo neko crevo ili hladnjak? Da li je neko ima sličnih problema.

Samo punjenje je oko 4000 dindji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se dešava kad pušta na ono pancir crevo ili na sastavu sa šelnom od aluminijumskog creva? Kako se to budji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isto problem sa hladjenje. Prva dijagnostika bila da nema freona. Stavio sam freon, opet nece da hladi. Druga dijagnostika bila da kompresor ne moze da postigne pritisak i da mora da se promeni. Promenio sam i kompresor, i dalje isto. Sta bi moglo da bude? Jel postoi mogucnost da se mesa topli vazduh sa hladni, da ne zatvara skroz klapna il sta vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko dana klima je prestala da radi kod mene na stilu. Inace klima je digitalna. Bio sam kod majstora, ustanovljeno je da pusta negde, ali ne znaju gde. Napunjena je klima freonom i onim gasom koji se vidi ultraljubicastom lampom. gledali ljudi svuda u motornom prostoru i nisu mogli da nadju gde to ispusta. Da li neko ima ideju gde bi klima mogla da gubi freon?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto nisu pogledali u kabinu kod isparivaca?! :question:

I am with stupid

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ne ti, već Dri. Malo glupo da kad nema napred rupu mora da ima pozadi. Malo geografije neškodi. Ostaje negde u kabini.

Pisao renije ortaku na Bravi su prvo sa pritiskom (manometrima) proveravali zaptivenost sistema i tek onda punili, u suprotnom išla bi i UV boja. Menjaj za neke bistrije majstore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da su trebali i u kabini da gledaju. Iskreno, zaboravio sam i da im kazem, jer sam bio mnogo iznerviran zato sto je prestala klima da radi. Inace, vaze za malo bolji servis za klime... Dijagnoza je bila mora da je neki semering na kompresoru ili sta vec, pa zato ne mogu da ustanove lako gde pusta gas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrom serviseru ne moraš da sugerišeš kako da reši problem, mora sam da zna gde sve da gleda. Tvoje je da ukažeš na problem i odrešiš kesu, eventualno pomogneš sa simptomima, da suze potragu za kvarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je retko u zemlji Srbiji. Ja pre nego sto odem kod majstora toliko se udubim u tu problematiku, trazim po netu, raspitujem se i tek onda idem. Inace ovako je mnogo teze da ti poprave nesto, a da ne zajebu 5 drugih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...