Jump to content
FAS Goran
Sasa Stilo 1.9 jtd

Fiat Stilo - ne radi mi klima / curi klima

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze ne radi mi klima tj ne radi mi ni "duvanje" ni klima na 1,2,3 posto je manuelna a na 4 normalno radi ,nije mi jasno to sto radi samo na 4 ,pa ako je neko imao ranija iskustva ili zna resenje nek pise :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ukapirao, tebi ne radi uopste ventilacija na pozicijama 1,2,3, a shodno tome ni klima.

Mozda slucaj nije isti, mozda ni resenje nije isto ,ali problem je slican, naime, mom zetu je na Tipu radila ventilacija samo na 3, nikako nije htelo na 1 i 2 :angry:

Postoji nesto poput osiguraca (neka me slobodno ispravi neko sa tacnim nazivom dela) :blushing: , na Tipu je u delu ispod police za rukavice, e taj osigurac pocne da zeza pa ne radi ventilacija na odredjenim brojevima. Majstor je jednostavno nesto prelemio i ventilacija je naravno pocela da radi... :thumbup:

Izvini na malo sturim informacijama u vezi sa kvarom , na odmoru sam pa ne mogu da kontaktiram majstora da bih nesto opsirnije napisao, uglavnom, ima i banalnih kvarova koji zadaju veliku glavobolju. :wallbash:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao ti rezistor za brzine ventilatora.kao sto ned rece postoji na samom rezistoru jedan termo osigurac koji cesto riknjava i ostaje da ti radi samo direktna najbrza brzina ventilatora.obicno se nalazi kod suvozackih nogu u blizini samog ventilatora.taj termo osigurac je na vrhu sa kontra strane od konektora izgleda kao mali zasiljeni cilindar.nadam se da ce ti ovo pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da ti to neki ko se razume u struju pogleda i popravi,drasticno je jeftinije.prepisi post na papir pa -majstore moze ovo da mi vidis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se potrudi da prepises mikijev post , a ne moj... :rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je deo rezistora,pratis kabal od ventilatora i eto rezistora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno sam na CannonBall forumu ,evo sad sam se registrovao i ovdje i eto da pohvalim sve clanove jer stvarno sam na forumu saznao vise nego bilo gde o stilu ,kao i o ostalim stvarima vezanim za automobile ,malo sam odlutao ali moram malo da vas hvalim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala u ime svih clanova foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti slike gde je taj rezistor,a kad ga izvadis videces na vrhu osigurac u obliku malog valjka.zaokruzeno rezistor,samo strelica filter kabine(klime)

44480647.jpg

20825093.jpg

Edited by mikisxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ne volim da placam majstore :) Otisao sam da vidim da se nisu zice na kontaktu malo izvukle ,kad vidi cuda malo sam ga drmno kad poce da radi :D Posle sam kontakt ocistio sprejom i izvuko malo zice jer je ocito bilo do kontakta i sad fercera kao da nista nije ni bilo .... Naravno da nije bilo mikisxy nikad ni ne bi nasao kontakt :zorro:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Take popravke se zovu Jelen Servis.Odneses majstoru Ladne rogonje i jedno toplo fala. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo dugme za paljenje klime ne daje nikakve znakove zivota, usput sam zbog nekog drugog kvara bio kod majstora pa mi je pogledao klimu, trebalo bi da je pod pritiskom i da je sve u redu sa klimom, on pominje neki presostat da nije dobar ali nije siguran pa pitam zna li neko nesto o tome

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude mnoooogo stvari.... Ali 90% sansi su da nema gasa. Dakle, moras u servis za klime....

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li si probao na diagnostici očitati greške? Meni prijavljuje P0645 A/C Clutch Relay Control Circuit i isto se manifestuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si siguran da nije do gasa, onda ces tesko locirati kvar pomocu saveta sa foruma. Moze da bude vise stvari - treba redom utvrditi ispravnost svake komponente dok se ne dodje do neispravne. E sad, ti si Subotici koliko vidim i nije ti problem da skoknes do nekog servisa za klime. Veruj mi, ako budes cackao a ne znas sta radis, mozes samo da napravis veci problem koji ce te posle kostati puno vise. Neke stvari se mogu raditi kod kuce, neke mogu raditi mehanicari sirokog spektra a za neke trebaju specijalisti.....U stvari kako hoces, tvoj auto-tvoj izbor....

Edited by danko

Share this post


Link to post
Share on other sites

shema_clima.jpg

Da li sam u pravu ako zaključim da se rele T8 uključuje kada je prekidač u kabini uključen?

ili možda postoji neka mogućnost da on stalno bude uključen i da je to tako ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...