Jump to content
FAS Goran
gaggi

Fiat Stilo - bulb failure ; num plate bulb

Recommended Posts

Ne znam oko elektrike...ali za zadnji brisac...Kda rade brisaci i ubacis u rikverc,pali se i zadnji brisac,sam po sebi. To ne bi trebalo da bude problem. Jesi li mozda ubacivao u rikver sa upaljenim brisacima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam oko elektrike...ali za zadnji brisac...Kda rade brisaci i ubacis u rikverc,pali se i zadnji brisac,sam po sebi. To ne bi trebalo da bude problem. Jesi li mozda ubacivao u rikver sa upaljenim brisacima?

ne ne tebra, normalno dok vozim nebitna brzina, ako mi rade prednji brisaci cim pritisnem kocnicu pale se i zadnji...kupio sam kontakt sprej naprskao i nista -.- . sad cu ad probam sa wd 40 posto nigde ne mogu da nadjem da kupim  konektor

 

Edited by mitaStilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ebiga,ne znam onda. Bas je problem,najbolje da nekog elektricara da posetis da ti to pogleda. :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pale se brisaci jer dobije struju svuda, tj povuce preko mase na sijalice rikverca, zato ti upali brisac a na sijalice tablice gde je plus ostane plus ali "vuce na masu " tj preko mase baca plus, samim tim dva plusa ne pale sijalicu, niti struja kruzi jer nema zatvoreno kolo - komp zakljucuje crkla sijalica.

Jbt sve u jednu recenicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo si ti to rekao, sad mi kazi kako da sredim to? :D Glava ce mi puci kad pritisnem kocnicu i cujem bee beeee , upali se zadnji brisac a migavci krenu brzo da kucaju :DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najbolji savet,narocito oko elektrike,jer ako nesto zaebes,postoji sansa da se ne daj boze upalis,a ti to ne treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to sto kazes , ja se biiip sa kontakt sprejevima, zicama, lemljenjem , konektorima samo zato sto volim kad sam nesto popravim :D Odoh sutra odma...Hvala u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je kada covek napravi i popravi nesto sam,i onda sednes onako sav ponosan i razmisljas,kakav sam kralj,majstor,maistorcina...Al da ga ebes,ako nesto nece,ima ljudi koji su za to ucili skole i koji znaju,jes da uzimaju pare,ali za to su se mucili. Ja uvek odem kod majstora,narocito kada je vezano za elektriku,to zaista ne umem niti me je zanimalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravio sam :D Malo wd40, neko drvce odgovarajuce sirine nabio da drzi konektor(umesto moje ruke) i evo ga 1000km bez problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi danas mi je izgorels sijalica na stilo 1.6 16v..2004 godiste..nije to nikakav problem..zamenio sam ali me cudi zasto mi nije upalio buble faulire.  ili neko upozorenje na tabli...u pitanju je bilo kratko svetlo sijalica h7   B)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali mi se vec par dana Bulb failure i gori cijelo vrijeme vožnje...ali fazon je što ne piše koja sijalica...samo piše Front i strelica desno...koja bi to mogla biti sijalica...

Koju god sam pogledao, sve rade...help

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živ ti meni bio...jest desna pozicija...i koliko sam uspio tu su dvije sijalice, i ni jedna ne gori...

Eh sad je belaj kako to zamijeniti...malo sam gledao pod haubu, skroz je nepristupacno...na Cliu sam se znao napatit, ali je ovo izgleda jos gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pozicija na desnom faru (suvozackom) onda nije problem dok na levom (vozackom) je malo veci problem.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca na suvozacevoj strani je..jesam li upravu sto mislim da su dvije sijalice u pitanju???

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, 
čitajući ovu temu nisam naišao na ono što mene zanima. Naime, crkla mi je štampana ploča koja drži sijalicu tablice. Zanima me da li je moguće tu ploču izbaciti i premostiti kontakte direktno, tj žicama? Konkretno, da li će prijavljivati grešku i dalje ako isključim ploču i premostim žicom. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mozes spaliti body, pa si onda napravio stetu daleko vecu nego da odes na otpad i kupis drugu plocu, ja se ne bi igrao sa time. Drugi body oko 40€ njegovo ukodiranje 30€ i plus opet ces morati da kupis tu plocu, pa ti vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se ta ploča može kupiti kao poseban deo jer je sve povezano na iste provodnike i upakovano u onu plastiku na kojoj je i prekidač za otvaranje? Mislim da niko neće prodati samu ploču jer je taj komplet sa sijalicama i prekidačem kao jedan deo. I da li se mogu prevezivati provodnici, u smislu da presečem, vežem novi i izolujem, odnosno da li je ispod one izolacije običma žica? Daj neki predlog za popravku koji ne uklučuje kupovinu novog kompletaili polovnog koji se garant kreće iznad 50 ojera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta je kako povezano, ali ako nije na dzekove svakako da bi trebalo da moze da se presece pa nastavi ili odlemi pa na drugu zaleme zice .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji džek na glavnom dovodu ali on se posle račva na dve ploče. Krajevi su zalemljeni za ploče a sve je zatvoreno u plastici i prilično je nedostuno.  Probaću sa odlemljivanjem. Samo još da nadjem negde zdravu pločicu na otpadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...