Jump to content
FAS Goran
gaggi

Fiat Stilo - bulb failure ; num plate bulb

Recommended Posts

Pozdrav,meni je danas dao gresku "Num Pulp(ili tako nesto) bubl)" i izbacio onu gresku kao žuta sijalica...e sad sve sam pogledao i sve radi samo sijalica od pepeljare ne radi(ne pusac sam pa na to nisam obracao paznju) e sad ne znam jeli to to ili....(nešto mi je cudno da komp izbacuje tu gresku).pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

....taman sam kupio sijalicu za zadnju tablicu,kad ono jutros ne daje gresku (i sijalica radi) ali ja je zamjenih,rekoh što je sigurno,sigurno je kad ono noćas opet izbaci grešku i ne radi...ajde sad pomislih možda je kontakt pa ću sjutro to malo naprskat pa možda se popravi......

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee ljudi danas kad sam se vracao iz grada upalila mi se lampica i pise bulb failure mozete li mi reci sta je u pitanju oz za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je isto riknjavala pozicija na tablicama, a bilo mi mnogo da bacim 10e po sijalici tako da sam nasao za 250 rsd po komadu i ne prijavljuje grešku a sija ko besno.

10_X36.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam i ja moje iskustvo... Na tabli se povremeno palilo BULB FAILURE REAR recimo jednom u par dana dok na kraju posle mesec dana upalilo se i vise se nije gasilo do malocas kad sam resio problem. Sve sijalice su radile, ali bas sve do jedne, pomislio sam da je neki kontakt pa krenem redom da skidam zadnja svetla i naidjem na jednu sijalicu (zadnja desna pozicija) koja je sva pocrnela a i dalje je radila. Zamenim tu sijalicu i problem resen, verovatno da je komp. prepoznao da je sijalici dosao kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, vozim fiata stila kao sto sam naveo u naslovu, imam problem na displeju mi izbaci gresku Bolb failure - Rear indicat. i odmah mi nestane, tako mi se po nekoliko puta desi u toku voznje. Prvo sam mislio da mi je crkla sijalica ali kad sam provjerio sve mi radi, da li je mozda do nekog kontakta, ako neko zna nesto o ovome neka pomaga poludjeh od pistanja :wallbash: , hvala u napred!

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako rade sve sijalice a za koje komp signalizira gresku, onda je negde kontakt u prekidu. Meni se to desilo 1 sa sijalicama za zadnje tablice! Samo sam lupio "čvrgu" sijalici i komp vise nije javljao gresku. Kontakt!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!!!

Lijepo bi zamolio za pomoc, imam fiata stila, 19 jtd, 2003 go. 115 ks. Kad stisnem kocnicu javlja mi se graska na displeu (BULB FAILURE) prvi natpis i poslje njega ide drudi (RR. INDICAT.)

Pitanje; znali tko sta je to i kako otkloniti to?

Unaprijed hvala!!!!!

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako logično: BULB je sijalica a FAILURE je greška a pošto je javlja kad stisneš kočnicu predpostavio bi da ti je stop svetlo riknulo, ili instalacija za njega!!! Lako proveriti, neko nek stiska kočnicu a ti gledaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to sva stoi i sve sam to pregledo. Sve radi ispravno i sijalice sve rade, ispravno je. Kad stisnem kocnicu i na displeju mi se pojavi ta poruka, ako u tom trenutku dam desni zmigavac on brze kuca nego normalno, cuje se onaj zvuk od zigavca, ali vani na stop svijetlu kuca normalno. Znaci samo na desnom, lijevi je uredu. Sto me je dovelo do zakljucka da je do desnog zadnjeg stop svijetla, a i izbaciva mi poruku (rr. indicat) logicki u prevodu bi znacilo da se radi o zadnjem desnom stop svijetlu. I da, kad se stisne kocnica i izbaci te poruke, za to vrijeme upali se isto lampica na instrument tabli ona od sijalice ona zuta.

Edited by fiat155

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao slican problem ali na lijevom stop svijetlu

tacnije radi sve uredu dok ne stisnem kocnicu ili ne upalim lijevi zmigavac

onda mi se desi ista poruka kao i tebi :question:

skinuo sam lijevo stop svijetlo sa okastim kljucem 10-tkom ima tri sarafa ako se radi o modelu sa 3 vrata

i onda kada sam skinuo stop svjetlo sa auta rastavio sam ga i ima ona plastila gdje su sijalice

tu sam primjetio posto su vodici od sijalica limici da mi je jedan istopio plastiku i ima kontakt sa drugim

tacnije da mi lijevi zmigavac ima kontakt sa stop svijetlom

to sam rijesio tako sto sam istopio plastiku tu sa pistoljem za plastiku

i jos sam onaj konektor sto ide na stop u njemu sam malo stisnuo kontakte jer su bili olabavili se i evo vec par mjeseci nemam taj problem

nadam se da si me skontao i da cu ti pomoci sa ovim sto sam napisao

ako nesto nije jasno slobodno pitaj

lijep pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je problem bio u samom dzeku, onom koji iscupas kad treba da izvuces stop svetlo napolje, naime zica za masu se na neku foru istopila :question: a pin na svetlu skoro ugljrnisao i onda je celo stop svetlo gubilo kontakt, i naravno masa poruka na displeju :wacko:

dzek tesko da ces negde naci tako da sam ja samo preseko zicu za masu, na nju nalemio obican zenski cinc konektor a onda zalemio parce zice direktno na taj "limic" koji razvodi masu po svetlu i naravno muski cinc na drugi kraj :)

posto je sve to iza tapacirunga ne vidi se uopste i evo vec godinu dana savrseno radi :thumbup:

uh, al sam ti objasnio :wallbash: valjda ces shvatiti :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi kontakt sprej i isprskaj sve dzekove, nadji cvoriste mase po kolima i to isto ocisti kontakt klinerom (nemoj WD40, nego bas kontakt kliner) Takodje vrlo je moguce da neka od sijalica ima manju snagu nego sto je predvidjena pa izbacuje gresku na displeju, znaci sijalica radi normalno, ali zbog manje snage komp izbacuje gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da zaboravih meni je bilo

kada upalim lijevi ili sva cetri zmigavca i pritisnem kocnicu

upale se rikverc svjetla :thumbsup:

sta stilo moze to ni jedno normalno auto ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja cu se ubiti od ovog stila

nisam jos za ove dvije godine dozivio da sve funkcionise trenutno imam problema ne mogu da otvorim vozaceva vrata pukla sajla ili sta vec i tako dalje

da ne idemo u off :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je isto riknjavala pozicija na tablicama, a bilo mi mnogo da bacim 10e po sijalici tako da sam nasao za 250 rsd po komadu i ne prijavljuje grešku a sija ko besno.

10_X36.jpg

Gde si kupio sijalice? Da kupimo i mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam na stilu zamenio sve prednje pozicije belim led sijalicama i upalio mi je lampicu bulb failure. Valjda zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je opet resenje od pre par godina, elegantnije je da proda te koje je uzeo i da kupi Canbus (posto njegove verovatno nisu). Pisali smo o Canbus LED na istoj toj temi koju je drugar gaggi naveo, da ne duzimo ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...