Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Dosta štete ume da izazove situacija ''izbegavanja štete'' :( Inače što se tiče popravke, ja ti predlažem da se raspitaš u osiguranju sa kojim servisima imaju ugovor pa da izabereš koji je najbolji po tebi i da sva plaćanja idu preko njih tj. da osiguranje direktno plaća servisu i da ti nemaš nikakve veze s tim. Ono što je najviše važno jeste da u zapisniku osiguranja napišu SVE ono što ti u servisu budu hteli da menjaju... dakle ako osiguranje napiše spisak od recimo 5 stvari za zamenu pa tokom popravke nađu još dve OBAVEZNO zovi procenitelja iz osiguranja da konstatuje i tu štetu, jer ćeš u suprotnom ta dva dodatna dela platiti ti.

I šta još da ti kažem osim - srećno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako da ti kažem, ali nije ovo mnogo strašno... hauba je preživela, levo krilo se može popeglati, a branik, desno krilo i far se stave drugi... ne znam da li je još nešto iznutra stradalo, ali mi se čini da ne bi trebalo da jeste...

Levo krilo sam ja imao slično udareno i čovek mi je uradio za 60€. Farbanje branika i krila je još nekih 120€ što dođe oko 180-200€ za farbanje. Na to idu još delovi far za 40-50€ i krilo ne znam koliko bi moglo da bude, ali mi se čini da sam skoro video da ima za 30ak€... e sad, ako uspeš da nađeš krilo i/ili branik u istoj boji :whistle: to onda smanjuje troškove :) Sve u svemu, po mojoj proceni u najgorem slučaju (da moraš sve da farbaš i kupuješ) neće biti više od 350-400€... i naravno mnogo živaca sa majstorima... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude bilo 500 e, ili čak do 700, biću zadovoljan!

Majstor mi je već pogledao auto i kaže da može sve da se vrati na svoje mesto. Za sad tražim polovne, ali original delove. Ima za 30-40 evra i krila i branici, ali kopije. Ako nađem polovne, biće odlično...još u istoj nijansi, ekstra! :rolleyes:

Samo da dođe procenitelj (danas ili u ponedeljak) i ovih dana da se sređuje. Javljam šta sam uradio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još malo pa gotov!!!!!!!!! :thumbsup:

Auto je završen, ali je kod majstora - felne su na sređivanju i kupuju se nove zimske gume!

Malo sam provozao i sve je na svom mestu - ne vuče u stranu i super koči. Ništa ne škripi niti lupka.

Sve je sređeno, što ćete videti na slikama kad sve bude gotovo! Ja sam prezadovoljan.

Osiguranje bi trebalo da mi isplati svu štetu ovih dana, tako da bi trebao biti na pozitivnoj nuli. :unworthy:

Šteta?

Oko 1000 e........oba krila, branik, interkuler, hladnjak, glavčina, oba fara, desni prag, amortizer, nosači branika, ..............i živci....ali oni nemaju cenu.

Slike će biti narednih dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto servis Torino u Glušcima, oko 20 km od Sremske Mitrovice. :thumbup:

Ljudi iz Takova su zaista ispali korektni. Procenitelj je dolazio dva puta - prvi put nakon udesa, a drugi put u servis, da bi napravio dodatni zapisnik. Videću kako ću proći sa naplatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da hejtujem, ali *ebem ih ja kad su već pravili farbu i farbali što nisu naprskali i retrovizore majka mu stara :no

Inače, ovako sa slika izgleda baš dobro... jbmti 1000eur, a ceo vredi 3000 :) MNOGO sreće ti želim sa naplatom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se tiče kasetofona treba da prespojiš kabal za struju ako imaš upustvo za spajanje uz njega. To je bio i kod mene problem pa sam samo jednu žicu prespojio i sada radi. I moj ima 200000 km

Edited by Miki 76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej narode!!!!!! :welcome:

Evo i mene da napišem epilog moje priče......u ponedeljak sam primio rešenje o isplati štete.

Dakle, auto je kompletno sređen, sve je vraćeno na svoje mesto! Osiguranje je isplatilo sve do poslednjeg dinara - dakle svih 1000 evra!!!!

Auto je sređen u servisu "TORINO", u selu Glušci između Sremske Mitrovice i Šapca! :thumbup:

Osiguranje koje je isplatilo štetu je "TAKOVO" i sve pohvale za njih!!!! Bili su korektni proceni štete i u naplati!!!! Sve najbolje! :unworthy:

S obzirom da je ispunjen evropski obrazac, jako sam se brinuo da li će mi šteta biti isplaćena u potpunosti....na kraju se sve odlično završilo. :thumbsup:

SVE POHVALE ZA TORINO I TAKOVO!!!!!!!!!! :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav vozim fiat mareu samo moja je karavan.dobro je majstor to odradio ,bitno da motor nije pomeren,a ostalo se da srediti.pre zime stavis kobit zastitu odozdo i to je to.poz :welcome:

EDIT: Evo nekako se snađoh na forumu, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nedelju dana sam nakon 25000 km sa Maretom, promenio i prvi deo prednjeg trapa - kraj spone.

Ništa ozbiljno, ali neverovatno koliko je luft bio mali, a koliko se čulo. Stavljen je polovan deo, urađena je reglaža i sve je (bar za sad) utegnuto!

Rešena je i lampica brizgaljke koja se palila prilikom kočenja - Ventilator 1 nije se uključivao što je rezultovalo blagim porastom radne temperature (već sam mislio da mi je tremostat ponovo riknuo....). Taj problem je rešen dijagnostikom i naravno znanjem majstora - Torino!!! :thumbsup:

Za zimu sam uzeo i gumene patosnice - univerzalne, oko 1000 rsd.

Ovih dana sam se ponovio sa novim zvučnicima. Stavio sam Alpine SPC - 57C2, 5x7 (http://serbia.alpine-europe.com/products/product-singleview/type-s-speakers/sps-57c2.html). Nisu ni toliko skupi, oko 3200 RSD u Sky Car u JBC centru. Naravno, hteo sam da kupim još jedan par,za zadnju policu, ali nisam zahvaljujući ljubaznosti majstora koji nije hteo ni da pogleda niti preporuči šta da "metnem"....jbg, morao čovek da ručka, a ja rešio još par hiljada dinara da im ostavim... :rofl:

Zvučnici su odlični, čuo sam tonove koje pre nisam mogao čuti, samo mi se čini da je bas slabiji.

Otprilike bih uzeo istu seriju Alpina, ali bojim se da mi 6x9 neće stati na zadnju policu. Zato, DAJTE NEKE PREPORUKE!!!! :lol:

Od nekih ulaganja ne planiram ništa, eventualno presvlačenje volana kožom i redovno održavanje. Potrošnja se kreće oko 6 litara, uz vožnju na auto-putu do 140 km/h.

Mare gazi 205000 km bez ikakvih problema!

Toliko za sada! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nedelju dana sam nakon 25000 km sa Maretom, promenio i prvi deo prednjeg trapa - kraj spone.

Ništa ozbiljno, ali neverovatno koliko je luft bio mali, a koliko se čulo. Stavljen je polovan deo, urađena je reglaža i sve je (bar za sad) utegnuto!

Zasto polovna spona? :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato što su iskustva takva, da je zbog kvaliteta "novih" bolje ugraditi polovnu, isparvnu, ali original.

Na forumu Alfa Romeo forumu ARCS, video sam da u Kragujevcu postoji radnja koja reparira polovne delove - vraća ih u fabričko stanje. Ljudi kažu da su, npr. ramena izdržavala skoro 60000 km - duplo više nego nova, kupljena po prodavnicama.

Bglion, jel si ti ugrađivao 6x9 na zadnju policu u Mareu?

sad sam bio kod električara, nije bio baš odlučan kad je video policu i lim ispod nje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam.

Sta je problem sa limom ispod?

Skine se naslon zadnjeg sedista. Torx jedan po sredini naslona i naslon ide malo gore i prema sebi.

Onda se skinu dva vijka koji drze policu ( nalaze se iza naslona tj naslon ih vrlo malo pokriva ali ne mogu da se skinu od njega) i polica izlazi napolje.

Usece rupe...

Zvucnike sam stavljao malo ukoso da bi ostali na onoj ajmo reci "visljem" delu police i nisu dodirivali lim ako je to problem .

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato što su iskustva takva, da je zbog kvaliteta "novih" bolje ugraditi polovnu, isparvnu, ali original.

Na forumu Alfa Romeo forumu ARCS, video sam da u Kragujevcu postoji radnja koja reparira polovne delove - vraća ih u fabričko stanje. Ljudi kažu da su, npr. ramena izdržavala skoro 60000 km - duplo više nego nova, kupljena po prodavnicama.

Bglion, jel si ti ugrađivao 6x9 na zadnju policu u Mareu?

sad sam bio kod električara, nije bio baš odlučan kad je video policu i lim ispod nje....

Zato je po meni original prava stvar,kada se dobro izracuna isplaTi se ! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da li se nov deo trapa iz originala isplati, pa cak i ako se dugorocno gleda. Video sam Milutinove remontovane delove trapa i delovali su bas kvalitetno, da ne kazem bolje od originala, a cena je visestruko niza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...