Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

5 hours ago, Martin said:
Zunto, fokusiram se na Kromu (jer mi je u planu od 2013-14) a sad su se stekli finansijski uslovi (gradnja kuće privedena kraju). Razmišljao sam o meganu, 308, Stilu, grand Scenicu....modelima tog cenovnog ranga.

Kroma je ipak auto D segmenta, 308 i Megan su mi sta znam. Po meni treba traziti marke na koje malo obracamo paznju...moja definicija glup, veliki i dosadan...c5 mk1 s2, croma, vectra c, saab 9.3 koji je redizajn unutra, 159 mozda i ako naleti bas ali bas dobar 407 ili mazda 6. Avensis onaj 2006/7 opasno drzi cenu i dalje ali bez pogovora sa d4d motprm od 126 ks je mozda tu i najbolji izbor.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda mazda kao druga opcija,ako naleti neka dobra.Mislim da su motorizacija i udobnost slicne na oba auta,po kvalitetu i pouzdanosti.Jedina velika prednost krome su delovi i naravno sto je na forumu prezvakana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Siciliano said:

Posto se računa na +1000 eur a ja planiram da stavim svoju Cromu na oglase , interesuje me sta ide u tih 1000 eur kako bih u skladu sa tim formirao cenu?

Priča o 1.000 evra koje treba ostaviti sa strane kada se kupuje polovnjak, pa još dizel star 10 godina, važi za polovnjak sa placa. Dakle, onaj koji nije registrovan nikada u SRB (oko 320 evra prva registracija za Cromu 1.9 MJet 150), autu kome treba mali i veliki servis (oko 300-350 evra), i faktički ostaje samo oko 350 evra za sve ostalo. Za ponešto na trapu, ili nešto oko kočnica, ili možda gume...mora se pogledati pre kupovine kako bi se znalo na čemu je čovek. Vrlo lako se dođe do te hiljadarke, i dobro je ako ostane na tome.

 

Sa druge strane, tvoj auto je vlasnički kome se zna servisna istorija unazad par godina (koliko je već auto kod tebe), koji je već registrovan u SRB, i to je potpuno drugačija priča od onog sa placa.

Koju ćeš cenu ti staviti zavisi od toga u kakvom ti je stanju auto. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala@neshaoct, pitanje sam postavio upravo ocekujuci takav odgovor.
Ja vec sada dobijam alergiju i osip kada pomislim na pitanja i komentare svih onih koji ce zvati zbog oglasa i traziti da cena moje Crome, sa servisnom knjigom, velikim servisom, dva seta guma i bez ulaganja, bude ista ceni Crome sa placa jer moja ima tackicu od kamencica na haubi....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se već srećem sa takvim stvarima.
Moj odgovor je - na oglasima ima Marea za 1200 evra i sa 180k km.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin

 

Potroših 5 minuta na traženje tvoje teme u kojoj si predstavio Cromu...sad il' sam sanjao nešto, ili pomešao sa nekom drugom...al' sve mi još ostalo u glavi da sam prokomentarisao kako si brzo uzeo dobru Cromu :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Hankook nego Vradestein Sportrack 5. :)
Ma jok, nema kupaca, nego diskoristim lepo vreme. Nema velike razlike (mada, ipak je auto malo nervozniji), ali sve ok i sa zimskim. A ujedno da izbacim i nove slike za oglas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pda, džaba + fiat uopšte nije na ceni.
Srecno sa prodajom, nadam se da ce uskoro naici novi vlasnik na zadovoljstvo dosadasnjeg

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala tebra! :)

Kakvih sam kola gledao i vozio proteklih meseci - nijednom nisam stekao utisak da je Marea loš auto niti sam osetio onaj skenj kad iz auta više klase sednem nazada u Mareu. Čak naprotiv, za nekoliko Kroma se baš osetilo da su umornije nego Marea. 

Nije da se hvalim "jer prodaja" nego je zaista tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam da si nailazio na krseve od Croma. Vidi, kada sam ja kupovao moju trazio sam medju 5-6 godina starim autima ali su i kostale toliko da su me mnogi pitali zasto dajem 5-6000 eur za Fiata...ukupno ih bilo 18 na oglasima. Sada se uvoze i ima ih jer im je cena mizerna ali je rec o 10+ godina starim kolima sa cca 350-400 hiljada km. Tako da je pravo sreca naici na neku koja je stvarno dobra i ne trazi veca ulaganja. Na kraju, tako neka na mobile.de kosta sada 3500-4000 a mi kupujemo one sto ovde izadju ispod tri.....

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam sinoć gledao mobile, automarket.....sve što je prešlo preko 300000 km, košta ispod 2000e, čak i 1000. Sve sa 300000km i manje, košta više. 
Ove sa do 200000 koštaju, toliko da ih nije isplativo uvoziti. Sve je jasno, ali naše tržište je Grand parada. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ovako je to bilo 25.07.2009. godine:

Quote

Ćao svima, evo i mene...napokon kupih kola... Kola su kupljena prošle subote, plaćena 3800 evra. Uvezena su iz Belgije...

Sad punom parom da se nađe Croma? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...