Jump to content
FAS Goran
obelix

Auto Gas, Plin, Tng - prednosti/mane

Recommended Posts

Pegaz, pored forda na ibarskoj, cini mi se da su momci ok, ali valjda kod nekog mora da se zalomi malo zajebancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes imao problema sa njima idi u servis na kanarevom iznad auto skole 10+ , za sada nisam naisao na bolje i korektnije majstore sto se tice gasa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih ako neko ima iskustva sa gasom za GP nek podeli samnom. Zanima me koji je gas najbolji i kakv računar da ugradim na taj gasni sistem. Zanima me koja je realna ušteda sa gasom.

pozz i unapred hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ugradio plina na svog Grande Punta 1.2. Zadovoljan sam radi perfektno i ide dobro. Samo sam cinimise dobio malo drugačiji zvuk motora kao da nesto bruji ili lupka kao metal o metal. Inace sam ugradio Stag 4 plus. Jel ima neko nekih sličnih iskustava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je normalno, malo se cuju magneti od plinskih dizni a malo se cuje i to sto plin ima drukciju oktansku vrednost. Cuje se onako kao malo rezak zvuk na dodavanje gasa tj malo je bucniji motor jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, pogotovo u leru kad dajem gas kao da je malo auspuh otisao ili kao da se na enterijeru u tabli nesto otkacio. onda je verovatno to. Ne nego da nesmaram majstora ne smaram. Ne znam, nemam iskustva. Ali definitivno ima zvuk novi neki. Ali mi se cini i da na benzinu ima neki zvuk nekeo vreme kad prebacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne pogasi sve dizne od jednom nego jednu po jednu, pa dok predje na novi nacin rada, ipak je stag neka da kazes niza klasa uredjaja tako da je to manje vise normalno al evo moj gura preko 50 000 vec bez problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na kanarevom brdu odlicnog majstora, tacno iznad auto skole desetka plus, siva garaza ;)

Zove se Dragisa ako se on bude javio naravno. 064/224-4870

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pošto se ovde radi o prednostima i manama..

Mene konkretno zanima koliko može da mi šteti zadnjem levom amortizeru što mi boca stoji u gepeku levo, pošto sam se pri ugradnji odlučio za normalnu bocu umesto točak boce... Od kako sam stavio 15" felne sam u par navrata sa punim autom preko pregiba osetio da trljne zadnji levi, tj tamo gde se nalazi boca, a auto će od proleća još koji cm dole, tako da me zanima može li biti nekih posledica i koliko bi me recimo otprilike koštala zamena i prepravka u točak bocu...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Forumasi, zelim da ugradim plin u svog Una 1.1 i.e fire monopint i zanima me da li neko ima iskustvo sa ovim modelom vezano za plin,potrosnja,da li je neko stavljao obican plinski uredjaj kao i za juga ili elektronac.

Pozdrav...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne isplati se ugradnja plina...

ako se sve nasteluje da je sve kako treba potrosnja benzina je toliko mala da je skoro zanemarljiva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se slazem sa micom,koliko god da malo trosi plin je opet jeftiniji,ali da se ugradi adekvatan plin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imao una 1,1 sa plinom, trošio mi često manje od 8l na 100km, nikad problema imao nisam, prema tome ugrađuj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak cu ugraditi plin,sad me zanima da li da ubacim elektronac ili vakum obicni kao za juga? Ako budem 8 litara plina to je ok...

I da li mozda ima neko nekog ko prodaje polovan kompletan plinske uredaj sa malom bocom,ili tocak bocom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ne može plin kao za juga (osim ako na unu nemaš karburator), nego taj elektronac što ga zoveš :)

Bio je neki servis u Futogu, mislim Stanišić da se zove, pre nekih dve godine sam se poslednji put interesovao za ugradnju gasa i on je imao polovne uređaje na koje je davao garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja preporuka je ugraditi plin,pogotovo ako puno prelazite brzo se isplati,ali pazite na servise,samo po preporuci.kod mene zamenjen plinski komp i dizne,po gradu potrosnja 10 l plina,na otvorenom 8,5,pet putnika i pun gepek,benzin na otvorenom od 6-6,5 l,u pitanju je brava 1.6 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...