Jump to content
FAS Goran
obelix

Auto Gas, Plin, Tng - prednosti/mane

Recommended Posts

Za bocu moraš da imaš papire (proizvođač, godina proizvodnje itd) i multiventil na njoj, zatim izjavu o ugradnji.

Isparivač je lako zameniti, problem su krajevi bakarnih cevi koji idu u isparivač, jer se deformišu usled stezanja i dešava se da moraju novi da se prave ali ne uvek.

Polovan malo korišćen isparivač je mačka u dzaku.

Ja isto razmišljam da stavim manju bocu( uze mi pola gepeka) ali skupo me izađe ta rabota, boca 50€ + ruke+ ratest......tako da se razmišljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam trenutno atest tako vozim bila mi pustala malo pa sam sredio to ali uzima mi gebet ocu da stavim tocak bocu razumem se dosta mogo bi sam sve da sredim samo to sad problem sto kazes valjda ove ne traze siptari ta sva dokumenta. ovde je atest 60e nema zakona tako vozim sad kad treba da registrujem ako ne puste na tehnicki mora skidam isparivac i to da izgleda kao da ne korisrtim pa da registrujem :D drzava banana 

ne znam problem da mi ne prave u centralnu Srbiju kad dodjem posle sa siptarskim atestom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednosti:

a) finansijska , dosta jeftinije u odnosu na benzin;

b ) manje se prlja motor, manje se razređuje ulje jer tng i ulje ne reaguju međusobno;

c) tng dostupan gotovo jednako kao i benzin;

 

Mane:

a) Atestiranje uređaja - komplikovana, nejasna i skupa procedura. Mislim da je skoro 12000din administrativnog troška nakon prosečne ugradnje od 48000 din previše (još 25% dažbina na 8000 din već uzetih kroz PDV) . Imam osećaj da je lakše je legalno kupiti kašikaru nego atestirati plinski uređaj. U leto 2014-te su me izmaltretirali kao vola u kupusu na atestu. Na kraju nikakve zamerke nisu našli ali je pregled i tehnički trajao od 9 ujutro do 14:15 po podne. Znači, na sve troškove + jedna dnevnica;

b ) gubitak prtljažnog prostora u gepeku zbog boce ili rezervnog točka; OK, moj Stillone ima veliki gepek pa mi to i ne smeta toliko;

c) postoje izvesni rizici po motor u odnosu na benzin;

 

Sve u svemu, kod mene je prevladalo to što se povećava broj mesečno pređenih kilometara a finasije su vrlo ograničene za gorivo, pa sam zato nedavno ugradio gas. I zaista, oseti se razlika kada za 2000 din naspem 32 litre plina u odnosu na 14-15 litara benzina.

 

E, uskoro me čeka atestiranje, ali prvo moram da odem u Dom zdravlja...

 

 

 

...po recept za Bensendin ili nešto slično.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednost - jeftinija vožnja u odnosu na benzin, a čak i dizel u odgovarajućem automobilu. Sa plinom je motor vidno elastičniji i zato je vožnja tečnija i lakša. Agresivni vozači neće biti srećni zbog činjenice da na punom gasu vuče slabije, ali kod sekventa kad je sve dobro naštelovano razlika je veoma mala. Vožnja s plinom je malo i udobnija jer su zadnje opruge zbog opterećenja malo mekše. Manja je verovatnoća da ćete ostati na putu, jer ako vam recimo otkaže nešto na benzinskom pogonu i dalje imate plinski.

Mane - osim već pomenutih atesta i cena svega i svačega treba da napomenuti da plinska boca svakako skraćuje vek zadnjih opruga i amortizera, kao i zadnjeg trapa uopšte. Pregorevanje ventila je češće nego kad se vozi samo na benzin, ali se verovatnoća bitno smanjuje redovnom proverom punjenja, odnosno dijagnostikom plinskog uređaja. S plinom je svakako kraći i vek kompletnog izduvnog sistema. Manji je gepek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30/11/2016 at 12:12 AM, nesa 169 said:

Manja je verovatnoća da ćete ostati na putu, jer ako vam recimo otkaže nešto na benzinskom pogonu i dalje imate plinski.

Kod sekvent sistema ovo ne pije vodu. Uvek sa startuje na benzin, pa sistem prebaci na TNG. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da vidim kako to ide. I na Puntu i na Idei je full sekvent. Prosto ne postoji nacin da sam izaberem kako ce motor startovati. Uvek je iskljucivo na benzin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za fabrički plin na seniku,ima prekidač prosto prebaciš na plin ili benzin. Ćaletov kolega to vozi, najsmešnije da on uvek pali na plin a na benzin ponekad i to retko,ima garažu.Vozi tako već 4-5 god. Za naknadno što se ugradjuje ima neka fora,za nedaj bože da se pokvari nešto na benzin pa čisto da može na plin da se upali,ali to važi od uredjaja tj.proizvodzača.Drugar mi je nešto pričao ako se dobro sećam,staviš na kontakt pa držiš prekidač od plina dok ne počnu obe lampice da svetle tada bi trebalo da upali na plin 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemam mesečno da jednom sipam 10l benzina za paljenje....da ga ...ebem onda. I onda kad crkne pumpa za gorivo-tek tad ću da uštedim. 

Ok, nije loše znati ako baš sistem za benzin rikne, pa da upališ na TNG,ali stalno tako-apsolutno bespotrebno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad, ne bih ja da tvrdim, ali su priče da ovako na TNG ne može do besvesti da se pali auto, već da je to ograničeno. Možda je i istina, a možda je i mit.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitnije je da možeš da ostaneš bez plina pa voziš na benzin a ne obrnuto.

U mom starog golfu 5 evo punih 6 godina se vozi na plin a zadnji amortizeri su još fabrički... auto je imao 120k kad je ugrađen plin a sad 220+...

Zamenjene dizne, evo skoro i isparivac i to je to što se tiče kvarova iliti održavanja plina i zamena filtera jednom godisnje...

Od auspuha zamenjena fleksibilna već i to je to...

Atest rađen prošle godine, čini mi se 5 i nešto hiljada, završeno za pola sata u AMSS u NS-u...

Zavoli uređaj i ostatak sistema a tocak-boca neka poljska...

 

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, gile smederevo said:

Ako nemam mesečno da jednom sipam 10l benzina za paljenje....da ga ...ebem onda. I onda kad crkne pumpa za gorivo-tek tad ću da uštedim. 

Ok, nije loše znati ako baš sistem za benzin rikne, pa da upališ na TNG,ali stalno tako-apsolutno bespotrebno. 

Pre 10-12 godina sam prisustvovao razgovoru mehaničara i mušterije, lik je vozio neki američki manji auto, sedan veličine recimo BMW e46, sa 2.0l atmo motorom:

- mehaničar: da li si se potukao sa pumpadžijom? 

- mušterija: ne, zašto. 

- mehaničar: pa zajebi se pa ponekada sipaj benzin. 

Pumpa u rezervoaru se bukvalno istopila i iskrivila. Naravno baja to tera samo na plin, zato što ima poremećaj u glavi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta naša varijanta,vozimo se jeftino na plin a u svakom autu gori lampica od rezerve.Ili vozimo dizel,malo troši a svi nešto gase ili skidaju sa motora. Pa gde je ta lova od uštede 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, gile smederevo said:

Ako nemam mesečno da jednom sipam 10l benzina za paljenje....da ga ...ebem onda. I onda kad crkne pumpa za gorivo-tek tad ću da uštedim. 

Ok, nije loše znati ako baš sistem za benzin rikne, pa da upališ na TNG,ali stalno tako-apsolutno bespotrebno. 

Upravo to, ne treba ga paliti na TNG, ja sam samo probao da vidim da li funkcionise, da znam za ne daj boze jednog dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paljenje na TNG je tu samo u slučaju nužde. Recimo, ja sam tako upalio auto kada mi je crkla pumpa benzina u rezervoaru i zatim ga odvezao na popravku. Da ga nisam mogao upaliti tako morao bi raditi šlep. Dalje, mnogi uređaji imaju podešeno da na plin možeš startovati samo 5 puta, a onda moraš kod majstora da dijagnostikom za plin resetuje uređaj. To je namešteno baš iz razloga da neko ne bi došao u iskušenje i stalno palio motor na taj način.:)

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23.1.2019. at 11:33 PM, dach@ said:

To je ta naša varijanta,vozimo se jeftino na plin a u svakom autu gori lampica od rezerve.Ili vozimo dizel,malo troši a svi nešto gase ili skidaju sa motora. Pa gde je ta lova od uštede 

Slika iz mog auta: 

DSC00017.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

2005. sam kupio golf 2 1.8 monopoint sa nekih 210.000km, ugradio plin i vozio se tacno 10 godina i 240.000km. Prodao sam ga sa 450.000 na satu.

Automobil se jos uvek vozi na plin u surovim uslovima sabracaja glavnog grada. Ima nekih 510.000 trenutno. Istina menjana je pumpa goriva dva puta.

Nekom grubom racunicom, usteda je 10.000e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...