Jump to content
FAS Goran
obelix

Auto Gas, Plin, Tng - prednosti/mane

Recommended Posts

hvala lepo, drago nam je da ste zadovoljni uslugom!

Što se tiče samog uredjaja, tu počinje zadovoljstvo!

uredjaj je trenutno najbolji koji postoji na našem tržištu,

ali ostavićemo prostora onima koji su ga i ugradili da kažu neku lepu reč...

da ne bude da svaki ciga svoga konja hvali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugi dan proveden u autu sa namerom da sto vise predjem i istestiram ugradjeni plin, prvo jutarnje prebacivanje po hladnom vremenu je extra,nema trzavica ,stucanja i slicnih tegoba... prilikom prebacivanja auto mi cak mirnijei  tise radi na plin, vuce lepo nadam se da ce me tako lepo obradovati i sa potrosnjom , posebno me prijatno iznenadio prekidac za prebacivanje na gas modernog dizajna.

 

Jos jedna pohvala za auto servis , radno vreme im je u 9h , primili me u 8.55 h , majstor koji je preuzeo auto zaistra daje sigurnost da zna sta da radi ( ne postavlja se prema musteriji kao ortak,kum ili slicno ) odusevila me je posebno papirologija koja je jako lepo spakovanai  za svak ipapir ti covek objasni sta je ( jedan veliki plus) .

 

STO SE MENE TICE IMATE VELIKU PREPORUKU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da cu za vikend stici ja da postavim slike taman da vidite kako je to sve lepo spakovano... mogu da kazem makedo gasu da meni stizu pp poruke i da ih sa zadovoljstvom preporucujem vama,svi traze slike , ok ali ljudi usluga je kvalitetna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde rekoh danas da odradim i fotkice oprao auto skockao... otvorim haubu kad ono opaaaa .. momci su tako lepo spakovali plince da se skoro i ne vidi :D odradjen je vrlo lepo i korektno ujedno i kvalitetno...sem boce ne mogu nista vise da slikam... :D veruj mi brate bitno da lepo radi slike manje vise... evo ja konstantno ga vozikam extra sve nemam za sada a nadam se da je neci ni biti zamerke... idem na prvi servis za koji dan pa eto opet novih komentara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je videti položaj točilice za plin na ovom mestu  :clap:

Koja je sad tu definitivna priča? Da li majstore mrzi da je tu ubacuju, ili zbog tog položaja ima nekih problema prilikom atesta (čini mi se da je neko to naveo kao razlog)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

audi-a6-24-6.jpg


Lepo je videti položaj točilice za plin na ovom mestu  :clap:

Koja je sad tu definitivna priča? Da li majstore mrzi da je tu ubacuju, ili zbog tog položaja ima nekih problema prilikom atesta (čini mi se da je neko to naveo kao razlog)?

 

Kod nekih vozila je fizicki nemoguce to odraditi, jer nema mesta niti moze da se pridje...

Takvi automobili su retki, ali se desava...

Mi se trudimo da sva vozila tako spakujemo da se ne vidi nista od dodatnih radova na instaliranju plinskih sistema...

Ne samo utakac vec i creva, dizne, boca...pa i prekidac...

Mislim, ruzno je kad je prekidac nasred srede, umesto negde diskretno spakovan kao kod Skode...

Funkcionalnost i estetika, to je ono cime se vodimo... :)


civik4.jpg


orlando.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas fino vi to  spakujete mogu vam reci, skoro nista od instalacije se ne vidi :)

A sta je sa onom bobinom sto stoji na Alfinom motoru?  Pravila vam je problema pa je menjana ili? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudimo se :)

da, bobina je zamenjena...nije bila ispravna...

ona sto se vidi na slici je nova...

Stavili smo Tesla bobinu i radi ko singerica,

tako da, u slucaju da Vam zatrebaju kablovi ili bobina,

uspesno cemo Vam resiti problem! ;)

Edited by Dalibor Brisk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usluga na nivou a koliko vidim i servisna podrska sa delovima ne izostaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rade ga ljudi stvarno, kod mene na fiesti je tak ospakovan da se sem racunara koji dok se ne zagledas bre nista ne vidi ,naravno to mi djasvi... nema greske ako ste zainteresovani za plin imate i popust naravno ako ste clan foruma , usluga , poputs = cista desetkaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da si ti extra zadovoljan :D
koja ti je razlika u potrosnji plin benzin ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima razlike, ovako benzina je trosio negde kombinovane vozne oko 7.l neki minimum,a ciste gradske voznje 8-8.5l nemam bord pa sam merio na sipanje sto je negde dosta tacno sada na plinu dosta preciznije se izmeri sacekam dazapisti sipam za soma do sledeceg pistanja :D izadje negde oko 115 km sa 1000 din,neka moja racunica 10l gradske voznje. Motor je 1.4 59kw 80 ks... Ja se tesim da je to dobra potrosnja , imao sam klija 1.2 55kw takodje na tng sa kojim sam 1000 din prelazio oko 135 km.

Naravno ima razlike sa sipanjem po pumpama za sad su testirani vuk  i knez nisam imao prilike da sipam na nekoj kvalitetnijoj pumpi...

Mada ajde da kazemo da trosi malo jace od 10 posto plina u odnosu na benzin... e sad i mene vrlo jako interesuje da li je to okej potrosnja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu je potrošnja gasa 10-15% veća u odnosu na benzin...

ako ti gradske vožnje troši 8-8,5 litara benzina, ta 10ka na plinu je u normali...

naravno, matematika je prosta...

8,5 l benzina (po ceni od cirka 150 dinara) = 1275 dinara

10 l plina (po ceni od cirka 90 dinara) = 900 dinara

razlika je oko 400 dinara...

u svakom slučaju, što veća kilometraža, više se isplati...

neko ko godišnje prelazi 5000 km se ne isplati da ugradjuje plin...

ili je period isplativosti duplo veći nego kod nekog ko prelazi 10000 godišnje...

naravno, metan je "majka" svih ušteda, ali je i ugradnja dosta skuplja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

merio vise puta i dosao do neke racunice da kada sipam na eku potrosnja bude nesto malo manje od 9.5 dok na pumpama tipa veki miki deki peki ide i preko 10 l ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam da li da pitanje postavim ovde ili u temi benzin vs dizel, pa sam odlučio da to ipak bude ovde, jer ionako oni koji su naglasniji u odbrani benzina voze na plin.

Elem, da je vožnja na plin najisplativija valjda bi onda i svi taksisti vozili na njega. Eto toliko, voleo bih da čujem odgovore od taksista, ima ih ovde na forumu, a njima zarada najdirektnije zavisi od troškova za gorivo i amortizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovo forum taksista, ima ih mozda nekoliko.... Taksisti voze od 1.1 na plin pa do 3.0 dizela tako da nije sve ni u potrosnji. Ono sto znam je da sve vise taksista vozi na metan, a plinasa i dizelasa ima skoro podjednako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uglavnom zavisi od njihovog nacina rada i predjene kilometraze. Dosta njih sedi na stanicama i cita novine dok se neko ne uvati za kvaku a neki se konstantno voze. Moj cale ne gasi auto po 12h dnevno i vozi na plin. Dnevno prelazi oko 200km gradske voznje i trosi od 11 do 13 l/100km. Dizel sa tim nacinom rada ne bi trosio ispod 9 eventualno 10 litara po nekoj racunici . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...