Jump to content
FAS Goran
nidza

Termostat JTD

Recommended Posts

Ja juce stavio Facet. Prezadovoljan, u kolima je bio fabricki, 11 godina radio. Obavezno namazite malo farbe na dihtunge, tj one gume na spoju jer su lose, da bolje ucvrsnu. ;)

Tapatalk 4X

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drvac

Cimni bre Boleta da trenutno nema na stanju neki termostat: http://www.fiat-lanc...showtopic=54656

Vec sam par stvari uzimao kod njega, sve provereno originali a ne "originali", povoljno, moja preporuka. Ja od ranije imam Facet, nemam nikakvih zamerki za sada.

Nema te da si ziv, idemo li na skup 30.9. ;) ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stilo 1.9 jtd celo leto nije mogao da dostigne radnu temperaturu,sem na leru u mestu.Skinut i dokazano da je malo ostao otvoren.

Kupljen behr polovan,covek mi skinuo sa stila koga je tek dovezao i licno sam se uverio da je ispravan,zakuca temperatutu na pola i ni makac.Ugradio kod mene,dolio antifriz-paraflu,ozracio sistem.

Auto na leru tek za oko 20 minuta dostize radnu,krecem da ga vozim,posle par Km upalim grejanje na 2 i temperatura opadne na 1/4.Inace spoljna temperatura je bila oko 20 stepeni.

Sledeceg dana sa istim termostatom pravim test,vozim 13-14Km kombinovane voznje,bez grejanja,spoljna temperatura preko 20 stepeni ,ali auto ne dostiuze radnu tj 80 stepeni.

Inace grejanje je OK,cak sta vise relatvno brzo pocne da duva mlako.

Proverena temperatura i sa FiatAutoScan i kazaljka na instrument tabli ne laze.

Veceras uzmem jos jedan termostat,koji je kao i prvi ispravan,ponovim postupak,zamenim ga i..........OPET ISTO.

Temperatura na pola,krenem da ga vozim po gradu,onako klaj klaj ,sa ukljucenim grejanjem na 2 i temperatura pocne da opada posle nekoliko sekundi.Ista situacija je i na otvorenom.

Sta da radim vise?

Da li da kupujem nov termostat...sta ako bude isto a i ovako sam bacio preko 50e.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov ti je blizu 60 e pa vidi da li je vredno gublenje vremena, živaca i sl. http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=45302 isto Behr.

Čitaj ovde moje iskustvo http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=28305&st=1000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put čujem da kupuje polovan termostat. Nije to felna ili branik.

U leru je slaba vajda čekati da se ugreje JTD, treba provozati i po ovom vremenu za 5-10m treba da zakuca 90 i da ne mrda ni milimetar. Između semafora po gradu se takođe sporo greje.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovan termostat :smoke: , jesi video kako radi pre nego sto si ga kupio :laughing: ?

Kupi Vernet, ja sam ga skoro uzeo i radi bez greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facet, Vernet, Behr, originalni (sta god da pakuju) samo da je nov. Svi se u ovo tesko vreme trudimo da ustedimo, ali bas uzimati polovne delove ovog tipa, mozes samo sebi da napravis jos vecu glupost ili trosak :no ... Nidza ti dobronamerno kaze, nije to polovan branik (da nas ne razumes pogresno).

Znas kako se kaze, nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino. Pa koja je samo zaje*ancija (i naravno trosak, ako radis kod majstora) da bi se zamenila ta stoglava azdaja :laughing: na Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donje crevo je hladno,a gornje vrelo.

Inace ovaj polovan termostat je covek skinuo ispred mene i licno sam se uverio da je ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat se ne kupuje polovan.

Na svom Stilu...zamenjen hladnjak motora. Sipan nov antifriz. Sve lepo odzračeno. I u vožnji taj termostat koji je do zamene radio ok, odjednom počeo da na otvorenom putu obara kazaljku za milimetar. Drugim rečima, riknuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi pare nazad pa u radnju po nov. Uzmi kvalitetniji, mada su ti šelne razrađene i majstor verziran pa možeš i lošiji pa kad radiš mali servis i termostat da menjaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donje crevo je hladno,a gornje vrelo.

Inace ovaj polovan termostat je covek skinuo ispred mene i licno sam se uverio da je ispravan.

Može samo ponekad da zaglavljuje kao moj stari termostat. Radi lepo kad ideš negde i stoji tačno na pola i onda u povratku na milimetar od pola, neko ko ne blene u tablu kao ja verovatno ne bi ni primetio. Posebno nema šanse da se primeti po gradu gde je moj zakucan bio tačno na pola i jedini način da se primeti da ne radi je bio da se lagano vozi npr u 5. 90kmh gde temperatura blago padne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, za dobar i pouzdan servis nista nije daleko ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palilula je širok pojam mada kontam da je čovek mislio na centar Palilule (Ilije Garašanina i okolina), a ako već mora do Krnjače/Borče može i do Voždovca, Novog Beograda itd... :)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na levoj obali Dunava. Odgovoralo bi mi bilo gde na Paliluli, jer je sve manje više blizu. Vec sam se raspitivao za taj servis Carlo i cene su im iznad proseka.

Za zamenu termostata su mi tražili 4.500 dok je taj zahvat kod vecine 1.000, 2.000 din. Ruke za veliki 7.000 kod ostalih 5.000, 6.000. Vidim da većina hvali Gorana iz Altine, ali mi je to prilično daleko i svaki put bi morao ceo grad da prelazim do njega, možda kad završe ovaj novi most. :scooter: Kad mi je majstor blizu, uvek mogu da svartim do njega za bilo kakav problem, zbog toga bi i želeo da nađem nekog dobrog i poštenog u blizini. :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na levoj obali Dunava. Odgovoralo bi mi bilo gde na Paliluli, jer je sve manje više blizu. Vec sam se raspitivao za taj servis Carlo i cene su im iznad proseka.

Za zamenu termostata su mi tražili 4.500 dok je taj zahvat kod vecine 1.000, 2.000 din.

JTD termostat ne verujem da iko menja za 1000-2000 dinara. Za NInića su podeljena mišljenja, od ljudi koje znam i dobro i loše sam čuo. Menjao sam par puta sijalice kod njih, bila zima pa me mrzelo da se cimam, tako da ja ništa konkretno nisam radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam nov termostat Vernet 5000 dinara,zamenio i ne mogu da verujem sta sam pokusavao kad sam kupovao polovan termostat.

Ko ne plati na mostu,plati na cupriji....:D

U svakom slucaju temperatura na pola za nekoliko kilometara i ne mrda se kazaljka.

Ne znam kakve to veze ima ,ali imam utisak da auto bolje vuce,nekako jos bolje povlaci.Da li je jos neko to primetio nakon zamene termostata?Probao sam auto sinoc cim sam zavrsio sa zamenom,a i jutros i isto mi deluje.

Pouka:

Nikad ne kupovati polovan termostat i slicno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo smo ti rekli, nije mi jasno kako ti je samo za takav deo to uopste palo na pamet ;) ? Da je neka ogromna razlika u ceni, pa nekako i da razumem, ali samo za ruke dajes vise od pola cene novog termostata... Sta je tu je, svaka skola se placa, bitno je da je sve OK sada. Ubuduce se slobodno konsultuj sa ljudima ovde ako slucajno i postoji nesto da nije sazvakano, posebno za JTD i Stila. Ima na forumu i izuzetno kompetentnih ljudi i odlicnih majstora, pored nas zaljubljenika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca sto sam sam menjao,tj ja i drugar pa to nisam placao i ovako sa naje...

A sto se tice ovih polovnih,zvao sam lika od koga sam kupio polovne tacnije jedan,pa mi je poslao posle drugi i pristao je da mu vratim nazad ,a on meni novac.

Inace sam platio polovan 20e i toliko ce ,i vratiti,a 3xpostarina po 270 din i 3l paraflu + 4l demi vode + potroseno gorivo + novo crevo od egr do termostat,silikon za visoku temperaturu....to je po mom dzepu.

Ali,kako kaze Ivan ,svaka skola se placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta znam. Na dva mesta sam kod mene u kraju našao da rade, jedan za 1.500, drugi za 2.000. Sama zamena jeste zajebana, al' ne bi trebalo nešto da zajebu, uostalom uvek sam pored auta kad se nešto radi na njemu.

Pokušao bi i sam ali nemam ni alata ni živaca. Kakav je Autoricambi? Vidim da imaju neku akciju servisiranja gde uzimaju manje za ruke, al' zato to sve nadoknade na delovima koje moraš da kupiš kod njih.

I svaki deo koji sam gledao kod njih na sajtu je uvek 1.000, 2.000 din skuplji kad nazovem. Kažu nije vam merodavan internet, pa kom kurcu vam onda služi?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...