Jump to content
FAS Goran
nidza

Termostat JTD

Recommended Posts

7 hours ago, jocifer93 said:

Konacno stavljen termostat od reno 4 temperatura ne mrda sa pola. Pa koliko pitraje potraje za 500 dinara.

Nek ti kolega @Markobgd kaze koliko dugo kod njega na Doblu traje taj termostat. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stavio novi Vernet 2800 din., sam zamenio nisam smeo da se igram sa tim za crevo, mada je sad zima pa pustis grejanje na maksimum ako bas zapne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah celu temu iako sam još pre nego što pronadjoh ovaj forum zamenio termostat na stilu 1.9 JTD. 4500 dinara, proizvodjač me nije zanimao, javio majstoru šta mi treba, on naručio i zamenio, obavlja svoju funkciju za sad. Vidim da ima sve više pristalica ugradnje r4 termostata, da sam ranije našao temu verovatno bih ga i ja ugradio, ovako sam zapretio ovom skupljem da će ga jeftiniji vrlo lako zameniti ukoliko počne zezati :D. Primetio sam da prilikom guranja termostata u crevo savetujete da se isto namaže uljem ili tot mast, dosta efikasnije je umesto ulja namazati tečnost za pranje sudja, veoma se lako ispere iz creva i ne zadržava se u sistemu za hladjenje kao ulje ili mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim termostat za 1.9 JTD i 1.9 mJTD nije isti? Onaj termodavac nije na istom mestu i ovaj od multi JTD ima manje creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kod mene na 1.9 16v je isao drugaciji termostat koliko se secam.

Inace sam jedan od onih koji furaju 'normalni' termostat... Vernet placen nesto oko 40-50 evra pre 4 godine sigurno. Jos uvek radi kako treba.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad posle pola procitane teme nisam siguran sta mi je ciniti. :ermm:

 

Moj termostat ocigledno ne radi posao posto skoro nikad ne stize do pola, mozda u nekoj guzvi ali cim malo krene pada brzo.

(kasnije danas cu da sidjem da proverim sa tim crevima kako se koje greje)

Sad, da li ici na tu r4 r5 varijantu ili uzeti Vernet? (za original trenutno bas i nemam)

 

Ako se odlucim za r4 r5 varijantu dal znate nekog od forumasa ili majstora koji bi tako nesto ugradio kod mene?

Okolina bg-a ili Subotice u naredne 2-3 nedelje.

 

Inace radi se o 1.9 Stilu, mjet 120ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje uzeti termostat koji je fabrički, jeste možda malo skuplja varijanta, nego od r4 ali znaš šta vozis.
Iskreno..nikada ne bi stavio ili budzio tak od renoa.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ok nek bude onda fabricki :mellow:

 

E sad, zna li neko gde mogu da nadjem uopste taj Vernetov? :ermm:

Na AP-u sam video samo neki Facet za 1.8 16V, kontam da taj ne moze kod mene.

Obican Google me nije usrecio, tooooliko njih za jtd.

 

ps: proverio creva, definitivno ostao otvoren :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzimas fabricki uzmi samo Behr jer drugi su bacanje para

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...