Jump to content
FAS Goran
Martin

Kaseta adapter - CD za fabrički radio

Recommended Posts

A jel baterija negde ununtra ili? Na zalost ne postoji podrska xcarlink-a za Bravo I i Mareu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisci nakon 1500 pređenih km sa muzikom preko adaptera....znači ljuudi, ne mogu da verujem koliko je to dobra stvar!!!! Slušam muziku i sa telefona i diskmena i jako sam zadovoljan. Jedino ću možda promeniti zvučnike i to je to. Živeo kaseta - adapter!!! :band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ovu kaseticu iz Radio kluba i FM transsmiter za SonyEricsson telefone... i jedino sto mogu da konstantujem je da je kaseta fino resenje, ali je zvuk bar meni ocajan...totalno tup, sa prigusenim srednjim i visokim tonovima...a bassovi bash izrazeni...

dok FM ima mnogo bolji zvuk, narochito kad se pojaca na telefonu skoro do kraja onda nema nikakvog sustanja i sl. anomalija... a i nasao sam frekvenciju na kojoj nema stanica...pa je zakjljucak da je FM mnogo bolje i elegantnije resenje.

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slusao kasetu 2 god. i zvucala je sasvim ok :thumbup: ,s tim da je kaseta Hamina-discmen Philips,sve visine tonova sam mogao stelovati po zelji i culi su se,na fabrickom kasu i papirnim zvucnicima,fm transmiter nisam probao,iz tog razloga sto sam ih par cuo,zvuk mi je bio prilicno jednolican i koliko ga god ljudi pojacavali i dalje je ostajao ravan i bezbojan :dry: .

E sad verujem da je taj fm tarnsmiter,ako je radjen bas za SE te,telefone,takodje dobra stvar,jer SE nikad nista lose nije napravio osim simbian mobilnih koji su mu totalni promasaj :wallbash:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec dugo se prica na temu kasetica, FM transmiterima i uredjajima slicin X-Car Link-u...

Da uprostimo stvari:

1.Kaseta zadovoljava korisnike kojima je budzet najbitnija stvar,a zvuk na poslednjem mestu.

2.FM Transmiter malo skuplja spravica sa znato kvalitetnijim zvukom jer je jasno da kaseta prenosi signal sa glave na glavu a transmiter emituje to direktno na radio prijemnik.

3.Uredjaji koji glume CD charger,najskuplja varijanta i najbolje resenje za one koje zele da zadrze fabricku muziku ada opet slusaju i mp3 i da nisu limitirani na neke diskove vec na SD kartice i USB diskove.

Zakljucak...

Kaseta = jeftino i los kvaltet

FM Transmiter = malo skuplje sa jacim kvalitetom (BEST BUY)

X-CarLink = resenje za one sa dubljim dzepom

I naravno uvek ne zamenljiv aftermarket player, sto kasnije dozvoljava i neko pojacalo i mnostvo drugih stvari :thumbsup: (moj izbor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim da se ponavljam ali izgleda da moram!

Ranije smo pricali o X-CarLink-u i sad pretrazujem ceo forum i nemogu da nadjem teme

o tome.

Ako zna neko gde moze da se pazari i ugradi neka ostavi neki kontakt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da kazem da je FM transmiter po mom iskustvu biiip u poredjenju na kasetu. Oba su bila slicnog kvaliteta.

Meni se kod mog adaptera sje*ao dzek i sada mi ne radi i hocu da umrem u Puntu.

Zvao sam Kelco i nemaju. Da li neko zna gde jos moze da se kupi, a da je povoljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim sopstvenicima lybre.Odavno nisam paisao nista i nisam bio u mogucnosti da dozdem na kosutnjak ali imao sam mnogo posla.Ne znam bas kako da koristim forum i zato ne znam kako da postavim slike,ali rec je o spasa za slusanje muziku u LYBRI.Kako vec znate da se svi mucimo sa FM transmiterom ili sta ti znam sve ne Kinezi su nasli resenje koje sam licno probao.Rec je o kaseti koja sluzi kako mp3 player tim sto ima memo karticu u nju i plus ima punjac koji se puni na upaljac,na kompjuter i normalno u struju.Treba samo da imas na kompjuteru MP3 format muzike i da prebacis na karticu,odes do kola stavis tu kasetu u kasetofon stisnes Play i zvuk je bolji i od CD-a. a da ne pricam o FM transmiteru.Posto nemam karticu za placanje preko interneta preko druga narucio jedan komad i cekao ga mesec dana,stiglo u posti i otisao da ga podignem.Cena 13 dolara. E sad ne znam kako da stavim slike zato cu vam poslati sajt odakle sam ga narucio i da ga vidite kako izgleda i o cemu se radi ima i na youtube nesto o tome kako funkcionise.Evo strane pa nadam se da cemo uzivati u dobroj muziici svi zajedno. Pozdrav iz SKOPLJA LYBRA 1.8 SW crna

xxa230.jpg

http://www3.buyincoi...oduct-1767.html

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Član sam foruma odavno i pratio redovno ali nisam postavljao ništa.

Vozio sam Fiat Brava do nedavno, a od skoro Lancia Lybra.

U bravi sam imao radio ( mp3/usb ) koji sam iskeširao iz svog džepa. 

E, sada na Lybri je druga situacija.

Posedujem ovu kaseticu ( ali sa kablom ) i zvuk je sasvim solidan.
Sada me interesuje da li neko zna gd eima da se kupi ta kasetica ( samo bez kabla ) kod nas ( kao ova sa slike iznad mog posta ) ?

Hvala unapred na odgovoru .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, konacno sam naso temu vezano za kaseta adaper, jel postoji neka mogucnost recimo da pustam muziku preko mob-a. Probao sam par puta pusti pesmu, pa se pauzira i tako u krug. Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ikan989

 

Ne znam kako kaseta može da pomogne da bi se pustila muzika za mobilnog.

Za to ti treba uređaj, zove se microlink, koji ima bluetooth. Malo je skuplji od standardnog Microlink uređaja koji nema BT. Taj uređaj povežeš (kablom) sa fabričkom muzikom, a sam uređaj i fon povezuješ naravno preko BT konekcije.

Pogledaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator/

 

Pročitaj celu temu jer na samom početku nije postojala BT verzija. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2016 at 5:55 PM, neshaoct said:

@ikan989

 

Ne znam kako kaseta može da pomogne da bi se pustila muzika za mobilnog.

Za to ti treba uređaj, zove se microlink, koji ima bluetooth. Malo je skuplji od standardnog Microlink uređaja koji nema BT. Taj uređaj povežeš (kablom) sa fabričkom muzikom, a sam uređaj i fon povezuješ naravno preko BT konekcije.

Pogledaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator/

 

Pročitaj celu temu jer na samom početku nije postojala BT verzija. :thumbup: 

 

Ima više načina. Prvi je direktno preko car casette adaptera:

 

http://www.ebay.com/itm/1X-Auto-Car-12V-24V-Black-Convenient-Dual-USB-MP3-launcher-Bluetooth-Handsfree-/222285583048?hash=item33c140d2c8:g:ROoAAOSwmLlYBeKd

 

 

to je žični način spolja. Drugi način je da se ugradi blutooth adapter u kasetu i bude bežično:

 

 

Treći način je koji je Neša predložio.

Inače, ja pošto nisam menjao originalni CD plejer u Stilu mogu da pustim samo audio CD-ove a pošto neću da režem diskove koristim FM transmitter koji radi odlično, bode se u mesto za upaljač:

 

http://www.ebay.com/itm/LCD-Car-Kit-MP3-Bluetooth-Player-Audio-FM-Transmitter-FM-Modulator-Radio-SD-MMC-/351862720069?var=&hash=item51eca70645:m:mZhhxlgI3xP5gLlKuXdvfAQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...