Jump to content
FAS Goran
Martin

Kaseta adapter - CD za fabrički radio

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu.Treba mi kaseta - adapter za cd,hitno!!!
Imam diskmen Sony,a novca da kupim neki plejer trenutno nemam.Na netu sam video da košta oko 500 din i manje...u pitanju je Marea,sa fabričkim plejerom za kasete.Hvala unapred!!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i imas onu malo skuplju varijantu FM predajnika (oko 15 jura je) , ali je u globalu malo laksa za koriscenje. Nema kablova i playera, cita SD kartice i USB memorije. Ubodes u upaljac (12V) ubodes flesku ili karticu, podesis frekvencije i pici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova kaseta ima spiralnu žicu tako da se kablovi stvarno ne petljaju po kolima. FM predajnik se meni ne sviđa jer je loš prenos, pa može da krči kao neka lošija radio stanica... ovo sa kasetom je direktno lim na lim iliti žica na žicu i kvalitet zvuka je mnogo bolji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao ovo me odavno ubija u pojam, ne pada mi na pamet nacin na koji ovo radi, cak sam se kladio da je nemoguce :X

etf explain please? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušaću da uprostim ;)

Kada ubaciš običnu kasetu njena traka naleže na glavu kasetofona i svojim kretanjem proizvodi strujni signal koji se dalje reprodukuje na zvučnike. Sa ovim adapterom umesto trake imaš jedan običan metalni komad koji naleže direktno na glavu kasetofona, a žicom koja izlazi iz same kasete se vezuje za izlaz nekog uređaja poput diskmena, mp3, mp4, a ja sam vezivao čak i sa laptopom :)

Ova kaseta je još i bolja po glavu kasetofona jer se ne prlja i ne oštećuje kao što je to bio slučaj sa običnim kasetama ;) Takođe, ovaj adapter poseduje i sve neophodne ''varalice'' koje služe da zavaraju sisteme za zaštitu od gužvanja trake u kasetofonu jer jelte ova kaseta nema traku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je kvalitet sa kasetom bolji. Doduse ja sam nasao "rupu" u frekvencijama po gradu pa nemam nikakvih smetnji sa FM predajnikom. Koristio sam i ja kasetu godinama, ali me je smaralo to sto ima kabli, i sto sam morao da punim/menjam baterije u playeru (i neke low budget kasete umeju da gube kanal). Prednost kasete je kvalitet, prednost predajnika je manjak kablova i baterije. I predajnik ima prikljucak za bananicu tako da mozes i player da ubodes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam tu kasetu,nije skupa...samo 300 dinara.Videću u petak kako radi,ali nadam se da neće biti problema.Kući imam odličan Sony diskmen,pa bih njega koristio dok ne skupim novac za cd plejer.Oni transmiteri mi i nisu nešto privlačni...ne bih to uzimao.

Videću,ako ovo bude odlično radilo i ako budem zadovoljan,ostaviću ga....neću menjati.pozzzzzzzz

Inače,od pre neki dan sam vlasnik Maree...predstavljanje sledeće nedelje!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zlox

Konkretno ova za koju sam ostavio link ima spiralni kabal (kao onaj telefonski) i meni se proteže od kasetofona do centralne konzole gde mi je mp3 i apsulitno ne smeta ničemu jer je konstantno zategnuta, a takođe, ako neko želi sa zadnjeg sedišta da bude DJ kabal se sasvim lepo rasteže i do zadnjeg sedišta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno jos neka Marea, :cheers: ,jedva cekam da je vidim na skupu :yes .

Maki i ja sam koristio tu kasetu i diskmen,ubedljivo najjeftinija opcija da valja,a sigurno je kvalitetniji zvuk od mp3 tarnsmitera,a onda sam ubacio druge zvucnike u vrata,njen fabricki cd sharzer i radio sa cd kontrolama i dobio jos bolju varijantu,mada slusao sam discmen,preko kasete,dve godine i sasvim je ok :thumbup: .

Jedino ti je zbog napajanja i duzeg trajanja baterija,kao i veceg broja mp3 pesama,mozda bolje da uzmes neki mp3 plejer,imas ih sad jeftino ,samo pogledaj na www.itsvet.com,u misljenju korisnika koji ima dobar zvuk,da kad ga prikacis na kasetu zvuci dobro kao i discmen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama koristio kasetu, moram vam reci da se i ona kvari, jednostavno plejer je izbaci i to je to! Ne znam zasto ali 2 puta mi se to desavalo! Sada koristim fm predajnik koji ima tjuner na sebi i mozete da izaberete bilo koju slobodnu frekfenciju. Ima usb i ulaz za sd karticu kao i kabal za neki drugi izvor zvuka, daljinski upravljac i sve to za 15 evrova. Sto se mene tice :thumbup: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se sa kasetom dogodilo da se onaj metalni komad na samoj kaseti prosto ''izlizao'' i nije imao više dobar kontakt sa glavom ma je često prekidao, krčao i sl. ali to se desilo nakon nekih 25 000 pređenih kilometara sa konstantno uključenom kasetom, a s obzirom da košta 300rsd mislim da je apsolutno bespredmetno raspravljati da li je to neisplativo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ti rešenje za nekih 40€ jeste nešto skuplje od kasete ali rešenje je elegantno i trajno. E sad samo da još imaš nekog u Austriji ili Nemačkoj da ti to donese.

http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...bayphotohosting

Ja ubacio isti ovakav,polovan,i pored toga sto nema mp3,zvuk je odlican,cita sve,prilicno je robustno napravljen,made in japan,a bukvalno mi se ni jednom nije desilo da preskoci u toku slusanja pesme,a svi znate kakvi su nam putevi.Od funkcija podrzava nasumicno pustanje pesama i pregled numera sa cd-a,tako sto pusta prvih 10 sec od svake,takodje prikaziuje,na displeju kasetofona broj numere i njeno trajanje kao i broj cd-a koji slusate,krajnje je jednostavan i bez hi-tec funkcija.

Ima malo posla oko provlacennja kabla i mora da se obrati paznja da fabricki fiatov kasetofon,koji je vec u kolima,podrzava cd kontrole,sto i pise na njemu, jer je veci broj onih koji su samo radio kasetofoni bez ikakvog dzeka za ovaj cd sharzer,oni su ujedno i slabiji imaju izlaze 4x5W RMS,a ovaj na koji ide sharzer ima izlaze 4x15w RMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaaa!!!!!!! Ja ovo MORAM da imam :D A najbolja fora je što piše: YES We ship to Serbia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je stvar, samo me interesuje kako koristis komande kad ubacis kasetu u kas u kolima? :)

ipak je vise pravljeno da se ubaci u stari kasetofon (ono sto crnci u filmovima nose na ramenu :) ) odvalis vratanca i postavis kasetu tako da su komande spolja, i sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni to večeras pade na pamet... pa ono... uzmeš pincetu pa tipkaš šta ti treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je onaj fazon,nastelujes sve pre nego sto je ubacis u kas,i onad pritisnes paly,ubacis i to je to,za sve naknadne promene moras da je vadis,sto i nije neki problem,kaseta je velika,dugmici su krupni,mada se trba snaci u sumi mp3 pesama na njoj,a nigde ne vidim displej :question: ,sto moze da bode malo smor :veryangry: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi,ja mislim da se pesme preskacu pritiskom na dugme za premotavanje na kasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj Bokija da ti prevede sa ENGLESKOG one komentare ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao Kineza, cega se sve nece sjetit :thumbsup::unworthy: Svaka im cast!

Ovo je must have za one sa kasetofonom

I da..izgleda da se pjesme saltaju tipkama na kasetofonu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi ono drugo čudo sa sajta što ima fm transmiter + mp3 player +bluetooth 2.0 ...

jel neko zna kako da stvarno naručimo da to dođe do nas ?? ( mada će carina verovatno ubiti svrhu ?)

i možda bi bilo bolje neki group buy ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...