Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje kožom

Recommended Posts

kvala koleza jnkovicu. Mislim da znam i ko su momcadija :) Samo je pitanje da li ce prihvatiti posao koji nije vezan za auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

0641155433 Bole

Volan 50€, ručica menjača 20€. Bivši Sovin radnik, odlični mu i materijal i rad. Preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam za nekog majstora iz borce sto presvlaci volane kozom i sl. Pa ako neko zna za njega nek mi prosledi broj tel.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao društvo, 

Nov sam na forumu i od skoro ponosni vlasnik Brava 2009 god. U pitanju je 1.9, 150ks. Malo je reći da sam oduševljen! :D 

Hoću da presvučem volan (perforirana koža + alkantra), menjač i naslon za ruku.

Pronašao sam na Instagramu ljude koji se tim bave. Problem je u tome što ne rade ručnu kočnicu, jer kažu da ne može iznutra da se skine. Da li imate nekog ko to može da uradi? 

Molim vas za pomoć

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aleksandar944

Pozdrav i dobrodoslica na forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Bilo je ovde preporuka, ali nije bas nesto aktuelno u zadnje vreme. Dok se neko ne dopise, eventualno pokusaj ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44223-sova-leather/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53171-presvlačenje-kožom/

 

 

PS: Je li cela plasticna obloge oko rucne :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam na to mislio, zato sam te i pitao u PS ;) .

Nego na plasticnu oblogu izmedju same poluge rucne kocnice i konzole. Bas su to salabajzerski osmislili, pa se cesto lomi. Ali se opet lako i jeftino resava, za ovo sam te pitao :) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78846-nuova-bravodelta-popravka-plastike-oko-ručne-kočnice/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nije prava tema za postaviti pitanje,ali nece biti ni potpuno promasena,rekao bih.

Naime,prilikom poslednjeg pranja u auto-perionici,radnik koji pere auta (nije automatska,samousluzna perionica) mi je potrgao kozni deo sa menjaca. Ta koza je doduse bila malo rasivena vec,naceta,ali on ju je potpuno potrgao..znam licno momka koji radi i nisam mu zamerio jer sam posve siguran da je to bilo nehoticno. Uglavnom,menjac sad izgleda neprihvatljivo ruzno,ogoljen,bode mi oci najjstrasnije..

Moje pitanje je - gde da nabavim novu - sa oglasa (tipa:Kupujem/Prodajem) ili ima da se uzme i u nekim prodavnicama? Pitam ne zato sto se sam ne bih umeo snaci,nego da cujem savete forumasa..mozda je neko ovo upravo i menjao pa da cujem iskustva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koza sa kugle menjaca, koza oko rucice menjaca, za sta tacno pitas? Imas ljudi koji to rade, mislim da su kontakti i u ovoj temi. Cena za te delove koji idu na/oko menjaca je bagatela.

Savet No2: ne ostavljaj drugima da ti peru auto, ciste stakla po pumpama :D , itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Ivan said:

koza oko rucice menjaca,

Ovo. Na kugli je u sasvim ok stanju..mislim vide se tragovi od koriscenja,ali nista strasno. Nego se poderala/rasila potpuno oko rucice menjaca,pa sad izgleda tacno kao kokosji vrat bez perja :D - golo i ruzno. A verujem da se onda menja ceo deo..mislim od kucista do kugle..

 

 

21 minutes ago, Ivan said:

Savet No2: ne ostavljaj drugima da ti peru auto, ciste stakla po pumpama

Nije pumpa vec bukvalno auto-perionica.
Ja inace sam perem auto u svom dvoristu,ali u zimskom periodu zbog mrazeva zavrcem vodu u dvoristu..da cevi ne bi popucale. U tim mesecima moram da ga perem u perionicama. Ovo je mala perionica bukvalno na kraju moje ulice. Dovezes auto,ostavis ga i radnik ga opere po prohtevu musterije. Svi ovde kod mene tako rade;nisam ja izuzetak.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se ja malo (imas i smajlija), ali u svakoj sali pola istine. Znam za gomilu gluposti koje su ljudi dozivljavali po perionicama zbog tudje kur*olje. Nedavno coveku na sluzbenom Superbu urnisana soferka dok je placao gorivo na pumpi. Metlica koja je bila u ko zna kakvom djubretu ili odrana do metala, itd, itd... Uvek se ljubazno zahvalim i zamolim ih da ne ciste, pa taman mi auto bio sav glibav.

13 minutes ago, Decak Iz Vode said:

A verujem da se onda menja ceo deo..mislim od kucista do kugle..

Pa da, obicno se na Fiatima raskopca nitna ispod kugle menjaca, a dole bude okvir sa plasticnim zabicama. Sve se otkopca i svuce nagore, preko same kugle menjaca. To je reda velicine 10 EUR da ti naprave, pa ceo volan je 40-50 EUR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autic, da ne ureknem, vec 4. godinu vrhunski sluzi, a kako me je ova suluda situacija sa ponudom vozila bar trenutno o'ladila od zamene - iako je volan bio prilicno ocuvan, resih da bacim neki dinar na sminku :D ...

Mozda i ne bih nista cackao, da nedavno nisam naisao na preporuku za Stevana u Mazuranicevoj, BG. Videh radjeno izuzetno pedantno, materijali odlicni... A takodje mi se svidelo, sto se ne vidi "sa kilometar" da je volan radjen, boja koze je bila vrlo blizu fabrickim nijansama (a ne da airbag strci u odnosu na novu kozu), lep i krupniji dezen perforirane koze. Dogovorimo se i tu krece umetnost :) ... Poslao mi je par slika koje je napravio tokom rada:

 

IMG-1afe47922e5e1e1753b7112555f9b8fa-V.thumb.jpg.2191d4b0f06b46655227d15bfe10483a.jpg IMG-d8e224c986e316a3c1542534946f7f09-V.thumb.jpg.14cf82f57a9f1dba8fb94ba246877781.jpg IMG-f9670a7ad50e009b9d321396fdbf2713-V.thumb.jpg.ab13e70d3c04b005a15c417fe9b8aedb.jpg IMG-89b332fbc76b10909c89c963ec104790-V.thumb.jpg.2eceb6096f4a3fd57b92d533cdceb5c1.jpg IMG-e8d1717b9a7c48e0b13f8ca77ec9fafe-V.thumb.jpg.9640a9ab0e4cad728f50b717c20567d1.jpg

 

A evo i par fotki konacnog rezultata, montirano kod mene na Sportu:

 

IMG_20211130_133827.thumb.jpg.c3769159bf5d6703729fbb49811cdaf8.jpg IMG_20211130_134409.thumb.jpg.c33624beffcdf413be67d1fcaa972ca3.jpg IMG_20211130_134448.thumb.jpg.d776045d6c6880428e85a011623e1987.jpg IMG_20211130_134756.thumb.jpg.cb82e8030281a1b94229e8cba44d497c.jpg IMG_20211130_134515.thumb.jpg.64b6d48295f9745f882b723d711f5a1b.jpg IMG_20211130_134942.thumb.jpg.d23d848940cf90b8d30bb922cf0644fb.jpg 

 

Da stvar bude jos bolja, moguce su i raznorazne modifikacije, sta vam padne na pamet - zasecanje odozdo, profilisanje rukohvata, itd... Iskreno sam se u jednom trenutku razmisljao da samo zasecem volan (posto je vec profilisan), ali sam na kraju odustao - prvenstveno zato sto to nije islo na model fabricki.

 

Ako neko bude zainteresovan, kontakt telefon je 064/4111211, Stevan. Pored pedantnosti, moram da pohvalim i neverovatno ljudski i drugarski odnos, volju za predlozima i mogucim resenjima, teznju da se ispostuju zelje i musterija bude zadovoljna... Covek je bas pravi entuzijasta. Gomilu drugih radova mozete pronaci i na njegovom Instagram profilu "TPC volana".

Sto se cena tice, presvlacenje volana je 60 EUR, kugla i kozica menjaca 20 EUR. Ali sam popricao sa njim, voljan je i za klupsku saradnju, tako da ce pretpostavljam ubrzo biti i pogodnosti za forumase ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan a to je tvoj volan na instagramu :) bas sam video pre neki dan. I mi odavde planiramo to isto kod njega. 
Moze li da se ne buse one rupe za airbag prilikom demontaze? I morao si sam skidati volan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sve ;) , bas sam se i cuo sa Miletom dok sam bio kod Stevana - da se dogovorimo za termin, ako mu zatreba neke pomoci po BG, rezervni volan i sl.

 

Ma jok (jes' da volim da cackam sam :)). Covek mi skinuo i vratio volan sam, ovog puta sam samo asistirao, klasicni drugi drzac creva :D.

Sto se demontaze airbag tice - kod Brava se razlikuju volani pre i posle restyle (cak i airbag :blink:, iako izgledaju isto).

Kod verzije pre restyle imas dve mogucnosti - mozes da busis volan na punktiranim mestima i poguras dve kose zice osiguraca airbaga. Ali takodje, posto volan ima dve rupe sa zadnje strane, u visini zica osiguraca - moze da se skine plasticna oplata oko volana i osiguracima pridje sa zadnje strane.

Dok je kod restyle zadnja strana volana puna i mora da se punktira. Tu cak nema ni zicanih osiguraca ukoso - nego su plasticni i uspravni (drugaciji je i oblik airbag, pa se zato i volani razlikuju).

 

E sad, koliko vidim kod Delte postoji ova verzija sa rupama pozadi ;) (da ne punktiras volan). Pretpostavljam da je to isto prva verzija kao na Bravu, posto isto izgleda .Ne znam kako je od restyle, ali te to verovatno ne tangira.

 

7f6d299542e0b9fc9a08adff7eac.thumb.jpg.b5089b7b04eed5a800f6034103ba19b7.jpg

 

PS: Cisto da ilustrujem ono sto iznad pomenuh.

Levo - Nuova Bravo, stari tip kacenja na kose zice, pre restyle (3 tacke oslanjanja airbaga).

Desno - novi tip kacenja na uspravne plasticne zabice, posle restyle (4 tacke oslanjanja airbaga):

 

fiat-bravo-2007-volan-volanski-obroc-original-slika-647340.thumb.jpg.85ae1e4d7b2549ff224e025498b9bc09.jpg 98c51fd14a1aa5576429fb50382a.thumb.jpg.220da49b97e61cfc43e6ec2498e6bf9b.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super.

Nisam znao da demontira na mestu. Taman kad krenem kuci, ostavim mu auto i dodjem po njega kad zavrsi. 
Taman cu sacekati i klupski popust, mada opet, i ovo je povoljno spram rada. Stvarno dobro radi momak, pratim ga na instagramu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...