Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulia

Recommended Posts

Nista onda kad ti prodje ti pusti poruku da se vratim.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet nerazumljivo pišeš.

 

3 hours ago, Dante Bg said:

Nerealno je na osnovu prostora na zadnjoj klupi ocenjivati da li je neki auto uspesan ili nije.

 

Realno je na osnovu prodatih primeraka ocenjivati koliko je neki auto uspešan ili ne.

 

159.jpg Audi A4.jpg BMW 3.png Merc c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, ivan.ik said:

Zato što su ovde posebno osetljivi.

Kao da su svi u PMS -u.

 

Ja jedino vidim da si ti osetljiv, svi ostali su ok tj. ne pozivaju nikoga da zaobiđe temu, niko im ne smeta. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro znaš gde sam osetljiv, ostalo me ne dodiruje posebno. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Markobgd said:

Znači ne pričam o voznim karakteristikama jer me to ne interesuje kao i većinu kupaca limuzine od 4,6m+

 

BMW vlasnicima serije 3/4 i Alfa vlasnicima (Giulia) su najvažnije vozne karakteristike kod njihovih limuzina. 

To nisu isti kupci koji uzimaju Mercedes C klase ili Audi A4. Ovim drugima vozne karakteristike nisu na samom vrhu liste. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ivan.ik said:

Dobro znaš gde sam osetljiv, ostalo me ne dodiruje posebno. :lol:

AcZWL3Z.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ivan.ik said:

Realno je na osnovu prodatih primeraka ocenjivati koliko je neki auto uspešan ili ne.

 

159.jpg Audi A4.jpg BMW 3.png Merc c.jpg

 

Donekle...

xf.PNG ff.PNG

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je baš onaj test gdje je najbitnija konstrukcija, a neki rekoše da nije mogla proći čak tri crash testa.
Za usporedbu na istom testu Audi A4 B9 ima rezultat od 90%.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svatko danas može imati 5 zvjezdica. Treba malo dublje zagrebati da se vidi da je Alfa po nekim ocjenama sada oborila rekorde.

 

Da se ne varamo 159 i Giulietta su isto bili jako sigurni automobili. Posebice je Giulietta bila dobra i dan danas je tu kud i kamo bolja od Golfa 7.

 

Baš ću se osvrnuti usporedbu sa A4 koji je najnoviji od Nijemaca, a isto ima 5 zvjezdica.

 

Giulia:


zza1894.jpg

 

A4 B9:

 

zza1895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije moguće...ovo je neko lažiranje. Kako to misliš da je Giulia zapravo najbezbedniji auto ikada, kada smo dobili informacije iz prve ruke da ne može uopšte da prođe bilo kakav crash test?

Ja to ne verujem, dok švabo to ne napravi, ništa od toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultat je usto vredniji ako se zna da je teže konstruirati sigurne automobile sa uzdužnim motorom nego onih kojih je daleko više na cesti, a to su oni sa poprečnim.

Rijetko koji auto sa uzdužnim motorom je uopće u vrhu u toj kategoriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako rijetko ?

Svi top evropski proizvođači imaju po 5 zvezdica u klasi. Mercedes , BMW pa i Jaguar.  Tu je čak i Lancia Thema i malena Mazda MX5.

Inače odličan rezultat za Alfu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je pročitati sve moje postove od 'a' do 'ž'? Mislim da sam sve lijepo objasnio, ima čak i usporedba sa A4, pa i o skoro gluposti sustava sa zvjezdicama. Uostalom svi se rezultati mogy naći. Specijalno sam se referirao na Adult Occupant.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/22/2016 at 2:12 PM, N.N. said:
I to je baš onaj test gdje je najbitnija konstrukcija, a neki rekoše da nije mogla proći čak tri crash testa.

 

Neki rekoše... Pa sigurno nije neko ovde izmišljao, već negde pročitao:

http://blog.caranddriver.com/report-claims-crash-test-troubles-behind-alfa-romeo-giulia-delay/

Kao da ja sad tebi kažem da si i ti izmislio ovaj rezultat, iako tako piše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znači da je netko izmislio. Tko to mene uopće ne zanima. Činjenica je da se neki dižu na sve četiri čim je nešto pozitivno o Alfi, a jedva čekaju prenijeti bilo što negativno bez da prethodno uključe mozak je li to nešto moguće. Da ne govorim kako se nekih o tih smatraju za velike tehničke znalce, a samo svoju jamu kopaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, N.N. said:

Rezultat je usto vredniji ako se zna da je teže konstruirati sigurne automobile sa uzdužnim motorom nego onih kojih je daleko više na cesti, a to su oni sa poprečnim.

Rijetko koji auto sa uzdužnim motorom je uopće u vrhu u toj kategoriji.

 

Što je toliko teže napraviti ? Gde su problemi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2016 at 10:24 PM, Tommy92 said:

A sta se desava sa naslednicom 166 modela? Jel u planu uopste?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2016 at 10:24 PM, Tommy92 said:

A sta se desava sa naslednicom 166 modela? Jel u planu uopste?

 

Sledeće godine bi trebao da bude predstavljen SUV Stelvio, kako ga sada nazivaju. 2018. je u nekom planu da se predstavi model u E segmentu. A tamo krajem 2018., početkom 2019. naslednik Giuliette. Svi modeli će bazno imati zadnju vuču što će Alfu sigurno da kotira veoma visoko kao prestižnu marku. Samo da se planovi realizuju i nema sumnje da će uspeh biti veliki. 

 

Giulia iz dana u dan dokazuje svoju superiornost, uprkos svim kampanjama i dezinformacijama koje se plasiraju. Ja još samo čekam snimak sa Nordschleifea i to je to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, banjo1990 said:

Sledeće godine bi trebao da bude predstavljen SUV Stelvio

 

Predstavljanje u Oktobru (1-16),cak i proizvodnja krece od ove godine.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/23/2016 at 0:41 PM, Dante Bg said:

 

Predstavljanje u Oktobru (1-16),cak i proizvodnja krece od ove godine.

 

 

Ima nekih pričica da bi se u Kragujevcu mogao proizvoditi neki od Alfinih SUV-ova.

Živi bili ... pa dočekali.

Mada, realno ... za KG bi bilo bolje da dobiju neki mali velikoserijski model.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/22/2016 at 6:29 PM, ivan.ik said:

Što je toliko teže napraviti ? Gde su problemi ?

 

Sama mehanika je tako postavljena da je teže riješiti. Isto tako kod zadnjeg pogona kardan može biti problematičan. I za kraj iskustvo inženjera jer takva auta su danas u manjini.

 

On 6/23/2016 at 1:08 PM, Milan_B said:

Ima nekih pričica da bi se u Kragujevcu mogao proizvoditi neki od Alfinih SUV-ova.

Živi bili ... pa dočekali.

Mada, realno ... za KG bi bilo bolje da dobiju neki mali velikoserijski model.

 

Na ovo to odgovor može biti samo NE. Alfa je talijanska stvar, a bome imaju još i više nego dovoljno neiskorištenih kapaciteta tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...