Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulia

Recommended Posts

Nekako mi ovaj render izgleda kao da su na front od Đulije nabacili zadnji kraj GT..

Tjst hoću da kažem da bi bilo ekstra po meni da je zadnji kraj malo agresivniji sa tom bočnom linijom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snaga Emocija - Alfa Romeo Giulia

 

alfa giulia 12.jpg

 

Naš narod ima dva problema sa automobilima Alfa Romeo. Prvi je da je osnovno znanje mizerno u odnosu na preobimnu istoriju marke. Poznavanje istorijata možda dosegne do neke sredine osamdesetih godina, ne dalje od toga. Drugi problem je što svoje mišljenje o brendu baziramo na osnovu tog, vrlo skromnog, poznavanja automobila koji su ostavili neizbrisiv trag u automobilskoj, pa čak i u celokupnoj istoriji čovečanstva.

Tako sam ja previše ushićen zbog prilike koju smo dobili da provozamo Giuliu došao kod mog oca, oličenja gore promenutih problema, i sve mu ispričao. Na šta je on odgovorio: ''Ko će da ti da te pare za Fiat?! Ti si lud, ko će to još da kupi?'' Ali, oče moj premudri - to je Alfa Romeo! Na šta bi on rekao: ''Moj Avensis je duplo jeftiniji i duplo bolji.'' Nastavio je da se podsmehuje i odbacuje moje nalete emocija. Jasno je - nema pojma!

 

Zato smo odlučili da svima takvima pokažemo šta je Alfa Romeo, šta znači ovaj automobil za sve one koji stvarno vole automobile i zašto je snaga milanske marke u emocijama koje izaziva u čoveku. La meccanica delle emozioni!
Kako bismo ispunili naš zadatak, odlučili smo da snagu Alfinih emocija uporedimo sa drugim, paralelnim, primerima moći - od prirode do društva. Uputili smo se ka hidrocentrali Đerdap, jer smo znali da Giulia nema čega da se stidi i da slobodno može da stoji rame uz rame sa gorostastima. Ne trebaju njoj uporedni testovi sa konkurentima, njoj treba uporedna snaga jača od proste fizičke formulacije.

Dobro, pre svega, moramo objasniti zašto toliko potenciramo celu ovu priču i zašto smo tek sada odlučili da ovo uradimo. Zasluge treba raspodeliti podjednako. Neko je u Italiji napokon skupio znate već šta i odlučio da Alfa Romeo treba da se vrati svojim sportskim korenima koje je pustila još davne 1911. godine. Alfom su upravljali sveci automobilskog sveta poput Ticija Nuvolarija i Enca Ferarija. Molim vas, gospodo, to su kućne slave u Italiji. Udarni čekić u celoj priči vaskrsnuća je sedan, naša predivna Giulia, i direktno napada omiljenu automobilsku klasu Evrope. Da priča ne bi bila prazna, vraćen je zadnji pogon - poslednji put viđen kod Alfe, u toj klasi, na modelu 75. Ovo je napokon recept za uspeh i ovakvi automobili su razlog zašto se u narodnom folkloru Alfa vezuje za emocije i strast.

 

ar_giulia_11.jpg

 

I pre ove turneje, imali smo priliku da se susretnemo sa Giuliom. Iskreno, moje prve reakcije na estetiku modela su bile čudne. Nisam mogao da se opredelim - da li mi se sviđa ili ne? Kasnijom analizom sam prosto odlepio. Shvatio sam da smo svi naviknuti na prekomplikovani i zahtevni dizajn Đulijine konkurencije, te nam je teško da se vratimo osnovama. A ona nudi baš to, prostu i tečnu formu, savršenih proporcija sa jasno i efektno istaknutim stavom. Možda joj ova plava boja nije najbolji izbor, ali... Prednji kraj je agresivan i napadan, sa dominantim alfinim trouglastim grilom. Posmatrano sa strane, Đulija pokazuje zašto su proporcije toliko bitne kod dizajna sedana. Dugačka hauba i kratak zadnji kraj - spremna je da vas vozi daleko sa osmehom. Zadnji kraj je možda i najagresivniji. Opet, prostom izvedbom je postignut maksimum. Čak i kad stoji, Giulia ima pozu sprinterke spremne da obori rekord. Još ti blagi minusi na zadnjim točkovima. MMMMMmmm… Savršeno.

 

Znali smo da su izabrani put i ruta idealni za testiranje svih vrlina i mana jednog automobila. Ono što nismo znali je koliko ćemo zapravo imati prilike da iskusimo sve što Alfa Romeo može da pruži. Putovanje smo otpočeli na autoputu gde smo se u startu borili sa ergonomijom. Nije lako pronaći svoj položaj sedenja i uvek nekako imate ruku ili nogu viška. Onog trenutka kada se namestite, zaboravite na peripetije koje su vas mučile do tada. Ono što je bitno, u vašim rukama se nalazi trokraki volan, a u njegovoj pozadini dva okrugla instrumenta. Čist alfizam! Polako, ali sigurno, ispunjava nas osećajem zadovoljstva.

Vreme je da se sklonimo sa auto-puta i na putu između Požarevca i Golubca stajemo kako bismo ispunili prazninu u želudcu. Sve vreme nas prati kiša ali, iako mahinalno treba da potrčiš od kola do sledećeg skloništa, nešto nas je nateralo da stanemo i da pogledamo automobil. Valjda je dugo nismo videli spolja... Progutali smo doručak - jer ko ima vremena da žvaće kada vas napolju čeka Alfa. Legli smo u sedišta i nastavili dalje. Put postaje sve lošiji i mi smo očekivali lom u kabini. Kad ono - ništa. Šasija je odlično utegnuta, a vešanje sve lepo ''pegla''. Nema skakanja, bežanja i lomljave. Ok, verovatno to nismo ni smeli da očekujemo od Alfe, ali put je zaista bio mnogo loš. Osećaj sigurnosti nas je opustio, pa smo i mi dozvolili automobilu da pokaže sve svoje vozačke atribute. Ovaj predeo istočne Srbije kao da ima svoju mikro klimu, pa nas je u vrlo kratkom roku pozdravila magla, sneg i sunce, ali kiša je izgleda najviše želela da se druži sa nama. Snaga ovakvih vremenskih neprilika nije ni do kolena našoj Đuliji. Kako smo se približavali Đerdapskoj klisuri, tako se kvalitet puta popravljao, a početna tačka najzanimljivijeg dela puta je Golubačka tvrđava koja stoji i suvereno vlada predelom vekovima. Deset kula, svaka oko za sebe, prati vaše kretanje i odmerava vaše namere. Izuzetna slika o snazi jednog naroda i njegovoj moći. U nastavku, deonice puta su nas terale da plešemo kroz smenu čistine i tunela. A Alfa, izuzetno brza i direktna na volanu, postaje produžetak vašeg tela - sluša i spremno čeka sledeću komandu. Plešemo po kiši, ona i ja. Zaljubljujemo se.

 

Dunav je svojom snagom sebi krčio put kroz planine i učinio ovaj predeo možda najlepšim vozačkim iskustvom u našoj zemlji. Ono što nikako sebi ne smete dozvoliti je da skrenete pogled sa puta. To prepustite suvozaču. Zbog obilnih padavina neretko vas iza svake krivine čeka odron kamenja od bezazlenog do krajnje opasnog. Bilo je opasnih situacija, pogotovo kada vozač kamiona odluči da vašom trakom zaobiđe kamen. Giulia je morala da veruje našim refleksima, a mi smo verovali njenim kočnicama. Niko se nije razočarao. Razmišljao sam o tom karbonskom kardanu, standardnom na svim modelima, i da li bi me neka loša procena veličine kamena skupo koštala. Srećom, sve je prošlo bez posledica. Verovatno bi vas više izudarali na parkingu šoping centra.

 

ar_giulia_01.jpgar_giulia_02.jpgar_giulia_03.jpgar_giulia_04.jpg

 

Električnu energiju proizvodi šest generatora od kojih je svaki težak 1.200 tona (1.000 Giulia). A tek snaga? Potrebno vam je skoro osam hiljada ove Giulie sa fotografija da bi barem na sekund bili slični na papiru. Alfa ne pokazuje znake slabosti. Dizel motor ima dovoljno snage i sjajno je uparen sa automatskim ZF menjačem sa osam brzina (varijante ovog menjača, između ostalih, koristi i BMW 7, kao i Dodge Hellcat). Dodatno podešavanje ovog tandema u skladu sa uslovima na putu vam omogućava DNA selektor kojim možete izabrati brži odziv na papučicu gasa i jurenje viših obrataja u dinamičnom modu, kao i potpunu smirenost u ''Advanced Efficiency'' modu. N je normal, šta više da vam kažem. Polako se približavamo Đulijinom najvećem protivniku. Inženjerskom biseru, hidrocentrali Đerdap, koja je zaustavila isti onaj Dunav koji je prosekao sebi put kroz planine. Davne 1970. godine u rad je puštena ova grdosija koja i danas čini vašu noć svetlom. Tih sedamdesetih godina Alfa Romeo nam je dao modele kao što su Montreal i GTV, a neverovatni 33TT12 je pobedio na svakoj trci FIA svetskog šampionata. Kako danas izgleda Đerdap i jedan automobil koji može da se ponosi na svoje pretke? Nije loše neke brojeve spomenuti.

 

Za izgradnju Đerdapa potrošeno je 3.2 miliona kubika betona i 167.000 tona armature, što je otprilike težina 140.000 Đulija samo u armaturi. Električnu energiju proizvodi šest generatora od kojih je svaki težak 1.200 tona (1.000 Giulia). Osovina generatora je u prečniku 1.6 metara, a debljina zida je 20mm. Pokušao bih da uporedim karbonski kardan sa ovim, ali je stvarno besmisleno. A tek snaga? Potrebno vam je skoro 8.000 ove Đulije sa fotografija da bi barem na sekund bili slični na papiru. Đerdap je trijumf čoveka nad prirodom. Impresivna fuzija mašine i građevine koja izgleda nepobedivo. Ako smo tražili snagu, ovde je opšteprisutna. To su ljudi koji rade i upravljaju, turbine koje primaju udarce Dunava, pumpe koje opslužuju brodske prevodnice, kranovi koji prenose preogromne transformatore i nevidljiva električna energija…

 

ar_giulia_10.jpg

 

A gde je tu naša saputnica. Ona je trijumf emocija i model koji eksplatiše snagu istih. Zbog toga, Đulija slobodno sme da pokuca na vrata svojih davno zaboravljenih predaka i sve vas dobro podseti ko je i šta je Alfa Romeo. Nikada je ne smemo odbaciti i potceniti. Dajte joj šansu i ona će vam uzvratiti. Razvućiće vam osmeh na licu. Zato ona na parkingu Đerdapa stoji ponosno, nema čega da se stidi. Nežni div koji je ukrotio reku mora da se pokloni pred njom.

 

Autor: Vukašin Medić
Fotografije: Vojislav Vujanić

 

preuzeto sa - bud3.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

harry.jpg Harry'sGarage video: Test Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

 

Dugo je vremena prošlo od poslednje Alfine limuzine sa pogonom pozadi. Kada je Giulia razvijana, u celu priču se uključio i Ferrari (ne samo preko motora), tako da mnogi smatraju Giuliu kao auto koji bi Ferrari napravio kad bi imao u ponudi malu limuzinu sa 4 vrata...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

harry.jpg Harry'sGarage video: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio vs Jaguar XE SV Project 8

 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio sa 510 konja, i 600 konjskih snaga u Jaguaru XE Project 8 su dve moćne limuzine za koje automobilska javnost, sve do pre par godina, nije ni mislila da su mogući. Ali, Jaguarova sportska limuzina je 100.000 evra skuplja od Giulie QV, vredi li baš toliko:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je Jaguar otisao daleko da skine taj rekord. ~100 ks vise, ogromna spojlercina, tvrdo vesanje, ogromne gume i razmak tockova, znaci sve hardcore, da bi pobedili sedana kojeg moze i baba da vozi svaki dan na pijac, bez da ikad primeti da ispod haube lezi 500 ks :) 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gromoglasan zvuk Giulije i Stelvija Quadrifoglio više nije neophodan Race mod

 

alfa nring.jpg

 

U Alfa Romeu su uvažili sugestije sa terena, pa najsnažnije verzije modela Giulia i Stelvio za gromoglasan zvuk izduvnog sistema više ne moraju da budu u radnom programu ''Race''.

Alfine Quadrifoglio modele Giulia i Stelvio pokreće 2.9 litarski biturbo V6 motor, a derivat iza kojeg stoji Ferrari proizvodi 510 konjskih snaga i u kombinaciji sa adekvatnim adaptivnim izduvnim sistemom vozaču i njegovoj okolini nudi zvuk kakav inače nude rasni sportski automobili.

 

alfa nring 1111.jpg

 

I dok su Alfini najsnažniji modeli do sada najbolju zvučnu kulisu nudili u radnom programu ''Race'', čije postavke za regulisanje rada motora, menjača, oslanjanja i nisu baš najudobnije za korišćenje izvan kružne staze, u Alfi su pozitivno odgovorili na sugestije kupaca, pa se najotvorenija opcija adaptivnog izduvnog sistema (sa kojom stiže verovatno najbolji zvuk koji se danas uopšte nudi uz V6 motor) sada može dobiti i u kombinaciji sa manje agresivnim radnim režimom ''Dynamic'' koji je znatno primereniji za svakodnevno korišćenje. Alfin DNA sistem u kombinaciji sa Quadrifoglio modelima ima četiri radna programa (Dynamic, Natural, Advanced Efficiency i Race), a u italijanskoj kompaniji kažu da neće raditi naknadno rekalibrisanje na automobilima koji su već isporučeni, ali verujemo da će vlasnici zvučnih ''detelina sa četiri lista'' rešenje potpuno otvorenog izduva u ''Dynamic'' programu lako pronaći kod nekoliko renomiranih tjuning kompanija.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio N Ring

 

Malo jače od 20.000 evra skuplja od obične Giulia Quadrifoglio.

Izmene u odnosu na nju su kozmetičke prirode...prvo se primeti posebna mat boja, ali to ide do detalja poput boje oznake modela. Karbonske kočnice su standard, kao i karbonska sedišta. Neko bi postavio pitanje vredi li onda 20k evra više, ali imajući u vidu da ih ima samo 108, a ovih sa ''kontra'' volanom svega 20 komada na svetu, sigurno će imati veću vrednost.

 

U drugoj polovini videa možete videti skup italijanskih automobila negde u Engleskoj...gomila Abarth, Fiata, Lancie, Alfi, Lambo...stari, novi...video sam i jednu Multiplu (restajling) :D 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

18 hours ago, neshaoct said:

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio N Ring

 

Malo jače od 20.000 evra skuplja od obične Giulia Quadrifoglio.

Izmene u odnosu na nju su kozmetičke prirode...prvo se primeti posebna mat boja, ali to ide do detalja poput boje oznake modela. Karbonske kočnice su standard, kao i karbonska sedišta. Neko bi postavio pitanje vredi li onda 20k evra više, ali imajući u vidu da ih ima samo 108, a ovih sa ''kontra'' volanom svega 20 komada na svetu, sigurno će imati veću vrednost.

 

U drugoj polovini videa možete videti skup italijanskih automobila negde u Engleskoj...gomila Abarth, Fiata, Lancie, Alfi, Lambo...stari, novi...video sam i jednu Multiplu (restajling) :D 

 

 

 

 

dzaba im sve kad nema ni jedne musave:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedinstvena Alfa Giulia Quadrifoglio ofarbana u specijalnu boju

 

192597-alfa giulia 1.jpg

 

U okviru čuvene trke ''Mille Miglia'', Alfa Romeo predstavio je jedinstvenu Giuliu Quadrifoglio ofarbanu u specijalnu boju.

 

192598-alfa giulia 11.jpg

 

Među brojnim klasičnim Alfama koje su mogle da se vide na ''Mille Miglia 2019'', pažnju publike privukla je i jedna savremena Giulia ofarbana u ''Ochre'' bronzano-narandžastu nijansu.

 

192599-alfa giulia coupe.jpg

 

U italijanskom proizvođaču kažu da su inspiraciju za ovu boju spoljašnjosti pronašli u nijansama koje su koristili na pojedinim modelima iz 1960-tih i '70-tih godina.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

stefabtv.jpg StefABtv video: Alfa Romeo Giulia Veloce

 

Kad se priča o Alfa Romeo Giulia, svi odmah pomisle na QV. Nekako su u senci ostale druge njene verzije, pri čemu ne mislim na one na početnom nivou benzinaca i dizela, već na jednu ovakvu sa 280 konja - Veloce.

A, i kad se pomene Giulia Veloce, svi je odmah ''ukalupe'' kao QV verziju za siromašne. Međutim, šta može biti siromašno u automobilu koji košta oko 50.000 evra?

 

2.0 turbo-benzinski motor sa pomenutih 280 konja joj omogućava 5.7 sekundi do 100 km/h, što je dovoljno da budete brži od skoro svega što je oko vas na ulici. Imate isti karbonski okvir oko scudetta kao kod Quadrifoglio verzije, imate iste farove, iste felne, iste karbonske pragove, karbonske retrovizore, čak i spojler na gepeku je karbonski i isti kao kod QV verzije. Imate ista sedišta unutra (osim ako ne doplatite one karbonske ''kadice'' za QV), isto imate karbona svuda gde možete da vidite (centralna konzola, okviri na vratima...sve isto kao kod QV), volan je jednako osetljiv, tj. osećaj upravljivosti je isti kao kod najjače verzije...

Naravno, onaj ko zna gde da gleda, primetiće lako da nema aktivne aerodinamike na prednjem braniku, izduv je sa ''samo'' dve cevke, diskovi su manji i nisu karbonski, a i kočiona klješta su malo manja. Unutra dugme na volanu za startovanje motora nije crvene boje, na selektoru nemate ''Race'' već ''samo'' standardne DNA opcije... Ali, Veloce je toliko blizu Quadrifoglio verzije, da onaj koji treba nekako da sakrije koliko košta QV (npr. od žene), slobodno može prvo da pokaže Veloce i njenu cenu, a onda ode i kupi QV...i neće ona nikakvu razliku primetiti. :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam kod delta sitija,video cak dve djulije jedna iza druge,bela i plava,iznenadio sam se i odusevio,to se vrlo retko desava u Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog interesentnog oglasa . Kako prolazi vreme polako otkrivamo kakva je Giulija kao polovnjak i kakvu pouzdanost možemo očekivati. 

Što se mene tiče, sumnju u kvalitet ovog automobila apsolutno nemam. 

U opisu stoji da su rađeni servisi na 15 hiljada kilometara, i da je automobil u jako dobrom stanju, da motor radi kao nov.

 image.thumb.png.2206624ee901f26447f9cc58eb993b40.png

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spazio sam i ja taj oglas bas. Takodje dosta pratim po italijanskim forumima vezano za pouzdanost Giulie. Ono sto se navodi kao neki zakljucak je da su dizeli besprekorni, 2.0 MA bude tu i tamo nekih zezalica, senzora, turbo, MA jedinica.... Menjaci besprekorni takodje. Sitne zamerke na lane assist, prednji parking senzor i slicno, al to su nebitne stvari skroz... Sve u svemu, odlican auto u svakom smislu :) I dubokooooo se nadam, moj sledeci :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sluzbeno auto, Italija je velika drzava, da se to napraviti uz malo truda :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...