Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulia

Recommended Posts

I ja sam gledao dva puta da bi video na koji auto misli...onaj zeleni. :D 

Realno nema tu nikakvog ''vs'' nikada jer Giulia ima malo preko 500 konja, drugi auto istih gabarita ni 400... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danasnje izdanje THE GRAND TOUR-a :) naravno dugo ocekivani test Alfa Romeo Giulie QV :D Jeremy Clarkson je dokazao da je Giulia jebeni masterpiece !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako bi mogla da izgleda Alfa Giulia DTM u Martini Racing izdanju

 

alfa%20dtm.jpg

 

Zanimljiv render je uradio rc-workchop, a koji pokazuje eventualni izgled trkačke Alfe Giulije za DTM šampionat. Autor rendera je Alfu Giuliju DTM zamislio sa eksterijerom po uzoru na klasičnu šemu Martini Racinga sa trkačke Alfe 155 V6 TI. U svakom sliučaju, bilo bi zanimljivo videti Alfa Giuliju DTM u borbi sa DTM modelima Audija, BMW-a i Mercedesa...

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je to potplaćeno sve :whistle:. Auto kida bukvalno...iz dana u dan sve se više dokazuje. 

Jedva čekam da izađe Alfa u E segmentu, pa da baci rukavicu i u toj kategoriji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajmu u Ženevi i Alfa Romeo Giulia Coupe

 

alfa%20coupe%2011.jpg

 

Pojedini mediji su objavili da će Alfa Romeo na predstojećem sajmu automobila u Ženevi pokazati novog člana iz Giulia porodice, ali i da to neće biti karavanska Giulia Sportwagon o kojoj se već duže priča, već Coupe varijanta. Dakle, očekuje nas rival Audiju A5 Coupe, BMW-u Serije 4 Coupe i Mercedesu C klase Coupe, i to možda pod nazivom Giulia Sprint.

 

146473-alfa%20coupe.jpg

 

Giulia Sprint bi trebalo da dobije već poznate motore iz standardne Giulije, uključujući naravno i V6 sa 510KS za Quadrifoglio verziju. Takođe, navodno nije isključena ni Cabrio varijanta, kao konkurent Audiju A5 Cabrio, BMW-u Serije 4 Cabrio i Mercedesu C klase Cabrio. Iako je Italijanima nakon premijere Gilulije prioritet njihova SUV gama (Stelvio je već predstavljen a sledi bar još jedan SUV), predstavnici Alfe su prošle godine u vezi Coupea i Cabria izjavili da ovoj kompaniji trebaju takvi automobili u ponudi, uz najavu da će ih i imati, samo je pitanje kada. Kako bilo, dodavanje dvovratnih Coupe i Cabrio verzija u Alfinu ponudu bi bio relativno jeftin način za proširenje njihove game, posebno na tržištima kakvo je američko koje bi trebalo da odigra značajnu ulogu u oporavku brenda.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo Giulia u službi rumunske policije

 

alfa%20romeo%20police.jpg

 

Posle Italije, Rumunija je druga evropska država čiji će policajci patrolirati u novoj Giuliji. Pripadnici saobraćajne policije voziće verziju Veloce, koju pogoni 2.0 litarski turbo benzinac sa 280 ks i 400 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Snaga se prenosi na sva 4 točka pomoću osmobrzinskog automatskog menjača, a automobil od 0 do 100 km/h ubrzava za 5.2 sekunde, pre nego što dostigne maksimalnih 240 km/h. Giulia Veloce stigla je u vozni park rumunskih snaga reda zahvaljujući partnerstvu sa lokalnim uvoznikom modela marke Alfa Romeo, koji je ovaj automobil ustupio na korišćenje saobraćajnoj policiji u narednih 12 meseci. Vozilo će patrolirati autoputem A3 i rumunskim nacionalnim butem broj 1, kao i u okolini glavnog grada Bukurešta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo1990

 

Znaš da ja npr. ne vjerujem njemačkim testovima niti malo. Ima jako čudnih stvari tamo, blago rečeno čudnih. Ali samo ću se referirati na zadnji "handling test" gdje ispada Giulia Quadrifoglio jedva bolja od BMW-a X6 M. Pa znaš da smo se i ovdje na forumu sprdali kako X6 nema šanse protiv neke limuzine. Moram li reći da je bilo kakav sportski model bez problema po njima bolji od Giulie?

 

Inače moram reći da me brinuo ovaj Car and Driver test. Zašto? Maserati svaki jako loše prođe, pa čak i ovaj novi Levante iako je realno to do sada njima najbolji model u ponudi kada se usporedi sa konkurencijom.

Doduše čak su i Giuliu Quadrifoglio postavili jako nisko nakon prve vožnje, tek ju je usporedni test stavio tamo gdje realno i pripada, a to je na vrh klase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve tri FCA reklame na Super Bowl-u su bile za Giuliu.

 

 

 

 

 

 

Bili su i sponzor ESPN partija večer prije kao i sponzor poluvremena samog Super Bowla.
 

zza7900.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerikanci su napravili toliko dobrih reklama za Fiat i Alfu, od kada je pocela prodaja tamo, odusevio sam se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...