Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulia

Recommended Posts

Kolegi/drugaru, inače velikom ljubitelju Alfi, stiže Giulia za 15-ak dana. 2.2 dizel sa 6.700 km pređenih. Baš me zanima da je lepo pogledam uživo i uporedim sa referentnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Švercer živi i od Audija, Renoa, Toyote, ali i od Alfe i Fiata, pa mu je svejedno.

A ti si merodavan u pm

Šta ti je javio bord direktora FCA? Ima li nekih novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeš ti to što si prodao stotine auta različitih klasa, sedeo u njima, vozao, upoređivao.

Render je render i to nema cenu :F

Sent from my F3311 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, totti said:

Baš me zanima da je lepo pogledam uživo i uporedim sa referentnim.

 

Puna tema poređenja/testova, kako najjače verzije, tako i onih mnooogo prizemnijih varijanti sa opremom i motorom.

Videćemo hoće li i tebi auto biti (dobre i manje dobre strane Giulie) kao i celom svetu... :D:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu, jesu...svi su oni plaćenici, počev od onih aktuelnih iz Top Gear-a (Chris Harris), pa nadalje... :D

Npr. on je toliko dobar sa FCA grupacijom da jedino njemu nije dozvoljeno da zakorači na štand Ferrarija na bilo kom Salonu automobila, nisu mu davali godinama nijedan Ferrari da provoza. Sve se to promenilo kada je postao deo tima Top Gear-a, pa sada moraju da mu ponovo daju Ferarije na test, ali i ostale modele iz FCA grupacije:

https://www.motoringresearch.com/car-news/top-gears-chris-harris-banned-driving-ferraris

Čak mu je jednom tokom trajanja tog bojkota, auto (Ferrari 458 Spider) na test dao Jeremy Clarkson, koji je ustvari dobio od Ferarija press auto, ali je Jeremy onda taj auto prosledio Chris Harris-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chris Harris je takav papak da je u zadnjem broju Top Geara tražio milijun i jedan razlog zašto je Giulia Quadrifoglio na njihovom godišnjem testu bila brža od M4 GTS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/21/2016 at 9:36 PM, FantomX said:

Kako god, uvek si dva puta srećan kad kupis Alfu :)

 

Hehe...ovo nisi u pravu.

Drugi put kada budem srećan će biti kada sednem u drugu-novu Alfu. Od ove trenutne ne znam kako ću se razdvojiti, ali sreća to neće biti sugurno.

Neke od najlepših stvari u životu su mi vezane za Alfu, i za mene je ona obeležila jednu celu epohu u mom životu. Za sve to vreme, da kucnem u drvo, nikad me izneverila nije. 

Apsolutno nemam ni jedan razlog da sutra ponovo ne vozim Alfu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+2 :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se sit naprodavao Alfi, broja im se ne zna... Nikad nisam imao neku poteškoću za to, pa da bih se nešto posebno radovao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regularno prošvercovane

Moje iskustvo sa Alfama je takvo da se 147, 156, 159 i GT relativno lako prodaju, Giulietta i MiTo malo teže... Ali se generalno prodaju. I nekada i sada

Naravno, dobro stanje i korektna cena su preduslov svih preduslova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, pa i nije Mićo. Znaš kako je Fantom prodavao svoju 156 1.9mjet 16v:

 

Quote

Unutrašnji prvii restajl je imao displej problem, a VW, Audi i ostali do 2007me negde...

Ovo sam nasao da bih prodao, za dva meseca koliko je Alfa bila u oglasima, nijeda poziv, dva sms-a, zamena za lagunu karavan 59kw i vectru 2.2dti... Horor.

Kombinacija ključ za ključ plus veliki servis i trap na Paji.

Ovo je bre das Auto za onu lamperiju, dusu sam joj dao emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo su Giulie u SAD-u na stazi Sonoma Raceway u Kaliforniji. Predstavljanje je za medije. Tamo je i Quadrifoglio sa 510 KS i njihova najobičnija sa 280 KS. Sve naravno po američkim specifikacijama.

 

zza5120.jpgzza5121.jpg

zza5122.jpgzza5123.jpgzza5124.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, banjo1990 said:

 

Hehe...ovo nisi u pravu.

Drugi put kada budem srećan će biti kada sednem u drugu-novu Alfu. Od ove trenutne ne znam kako ću se razdvojiti, ali sreća to neće biti sugurno.

Neke od najlepših stvari u životu su mi vezane za Alfu, i za mene je ona obeležila jednu celu epohu u mom životu. Za sve to vreme, da kucnem u drvo, nikad me izneverila nije. 

Apsolutno nemam ni jedan razlog da sutra ponovo ne vozim Alfu. 

ovo za dva puta sretan su mi govorili isti koji sad merkaju moju Alfu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam točne brojke ali izgleda da je prošli mjesec u Europi QV bila sa više registracija od AMG i M konkurenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/24/2016 at 9:21 PM, neshaoct said:

 

Puna tema poređenja/testova, kako najjače verzije, tako i onih mnooogo prizemnijih varijanti sa opremom i motorom.

Videćemo hoće li i tebi auto biti (dobre i manje dobre strane Giulie) kao i celom svetu... :D:thumbup: 

 

Ih, administrator foruma si pa kao ne znas da su ti vecina tih testova uglavnom naruceni i malo neobjektivni

Cek da te Alfe pocnu da dolaze kod nas, saznacemo sve probleme koje imaju :) . @totti je igrač iz naroda, ko zna sa kakvim se on svaki dan petlja

 

Uglavnom, gledam Guliu i vidim da je niska jajca, bice to avantura voziti po putevima Srbije

 

 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko su ti testovi od plaćenih, naručenih. U njima ima subjektivnosti kao što je i normalno, ali je daleko od istine da oni (Top Gear, Evo, i još par njih), dobiju auto na test i ono što treba da objave kao rezultat tog testa. Bogati su ti mediji, imaju izvore finansiranja koji su nezavisni od plaćenog oglasnog prostora ove ili one fabrike automobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  @neshaoct 

ako stvarno mislis da u svetu, gde se vrte ogromne pare, ima nenarucenih i neplacenih testova, pogotovo na najvecim medijumima za sirenje informacija, TV i internet, onda respekt!
TV, novine su ogroman marketing gde se vrte pare ...
:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...