Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulia

Recommended Posts

Takve stvari prosečan kupac ne primećuje. Ako nekome ko kupuje Mercedesa sa Dačijinim motorom ne smetaju te mnogo bitnije činjenice, ne znam kako nekoga može odvratiti od kupovine Giulie to što je zazor na nekom levom poklopcu tri mikrona pobegao van ose. Ne bih da ispadne da pričam samo na osnovu svojih uverenja ili simpatija koje gajim prema određenom brendu, već pričam i na osnovu objektivnog dojma koji imam i kada sednem u bilo koji nemački premium. Vozio sam se u Mečkama kod kojih unutra svašta šuška, škripuće...U BMW -ima kod kojih kucka, zuji, zvoni... Jedino što kod Audija nikada nisam uspeo da dam zamerku što se toga tiče.

 

Giulia je automobil koji sigurno opravdava svoju cenu, ne savršeno uklopljenim zazorima, već tehnologijom koja je primenjena kod iste, materijalima šasije, sistemima oslanjanja, motorizacijom, dizajnom, činjenicom da je možda najbezbedniji auto ikada, i što je najbitnije performansama. 

 

Uostalom, čisto sumnjam da će kod Giulie biti nekih značajnijih problema te prirode. Sve u svemu, hoću da kažem da su neke stvari kod Švaba previše glorifikovane, a da se mnogo ulazi u sitnice koje su daleko od bilo kog značaja za kvalitet jednog vozila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se zalazi u sitnice kad je cenom zasla u tu kategoriju vozila i jednostavni je tako. Mora da ponudi vise da bi se probila i kraj. Ako je opet ona ista ( zabarska nemarnost) sto bi je neko ko je vozio premium trojku kupio!? Zbog sekunde, ili naprednog materijala? Kako da ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju dana će se svoditi na lease cijenu, te hoće li ga možda tvoja firma uvrstiti na popis službenih auta koja možeš dobiti. Takve su prodaje u toj klasi, mahom za firme.

 

 

Danas sam se bio družio sa Giuliom. Nažalost još nema test vožnji. Tek ih danas stavilo u salon.

 

Bila je Super oprema sa 180 KS 2.2 litarskim dizelom, ručni mjenjač, neke dodatne opcije tako da je cijena došla na pomalo brutalnih 350 000 HRK (nekih 46 000 + EUR) što bi značilo da identična ovakva u Njemačkoj dođe jedva više od 40 000 EUR. Kada znate da ide nekih 8% trošarine na osnovicu plus 25% PDV-a na sve to onda vam sve bude jasno. Čak je službeno dosta povoljnija od bilo kojeg njemačkog konkurenta, što se tiče popusta u to ne ulazim.

@Elra Ovo će tebe zanimati. Osnovna cijena bez poreza je na razini EU. Ako od bilo kud uvoziš trebaš na novo platiti i trošarinu i PDV u Hrvatskoj. Je li sada jasno zašto nam to što smo u EU ne pomaže? 

 

Auto je jako lijepo, prelijep izgleda interijera, ljepše nego BMW i Audi, posebno od BMW-.a 

Materijali su više na Audi razini, barem za mene. Možemo raspravljati o završnom obradi ali materijali su tu.
Sam vanjski  izgled je prije svega Maserati. Stražnja svjetla, onaj centralni dio i kako je usječeno u vrata prtljažnika gdje je tablica, je skinuto sa Maserati Gran Turisma, bočna strana je sa Alfe GT, a što je kasnije i Kia kopirala na svojim modelima.. Onda opet ako se gleda sa boka i naglo "padajući" prednji kraj to je opet po uzoru na dobri-stari Gran Turismo, naravno neki će reći BMW F30 ali dobro znamo tko je bio prvi. I naravno vratili su se stilskim elementima stražnji vrata i malom "leptir" prozoru koji je bio karakteristika RWD Alfi.

 

Prednja sjedala su mi dobra no nisu sportska kako neki od Alfe očekuje. Tu su prije svega igrali na komfor. Što me ipak iznenadilo, a nije da nisam znao, je jako nizak položaj sjedenja. Dosta nisko, mislim da nema ni blizu limuzine gdje se tako nisko i pravo sportski sjedi.
Straga je prije svega sjedalo je za dvoje. Ne samo što je je centralni tunel jako visok nego su stražnja sjedala dosta dobro profilirana sa odličnom bonom potporom za stražnja sjedala. Pravi sportski štih. No mjesta zato ima kada ja namjestim prednje sjedalo. Pa sigurno mi je jedno 5 cm ostalo ispred koljena. A nije da sam nizak sa 186 cm.

 

Lijepo je da je osnovna boja Rosso Alfa, a ne neke crne ili bijele boje. To izgleda vrlo lijepo u stvarnosti, iako sama boja nije metalizirana. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/6/2016 at 7:52 PM, banjo1990 said:

Takve stvari prosečan kupac ne primećuje.

 

Za ovo se ne slažem. Prosečan kupac ne daje 40.000 € za auto.

Sa ljubiteljima nema problema, dali bi novac i pored nekih manjkavosti.

Međutim, ako u Alfi očekuju da samo ljubitelji kupuju Giuliu onda neće dobro proći. Te sitnice su upravo ono što treba "prosečnog" kupca nekog premijuma da ubedi da je Giulia bolja kupovina bez obzira na performanse koje su bolje od konkurenata. Ne ruši se na taj način imidž "kvarljivog" brenda sa aljkavom završnom obradom koji (neopravdano) krasi Alfu.

Kada bi iz svog džepa davao 40.000 verujem da bi mnogo drugačije gledao na kupovinu u odnosu na sadašnju poziciju kupca polovnog automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da...već smo je hvalili i kada je u pitanju bila Giulietta, kao i novi Tipo.

 

BMW M5 F10 vs Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

(trkanje, potezanja po Autobanu)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baba bi ipak morala proučiti malo više povijest Alfe kao i konekcije sa Ferrariem. Recimo da je dio sa instrumentima klasična Alfa, još od originalne Giulie guraju taj đir. Isto tako otvor za tank sa vozačeve strane kao i sam izgled haube vuče korijene od nje ili iz toga doba.

A evo krivulje okretnog momenta za 2.0 280 KS benzinca i 2.2 210 KS dizela. Malo je ružno za viditi ali ovo mi se čini kod benzinca kao 350 Nm na 1750 o/min da bi do 400 Nm došao na 2250 o/min i držao sve do 4250 o/min. Kod dizela je 450 Nm već na 1500 o/min da bi 470 Nm bilo na 1750 o/min.

 

prova.jpg.4b4854d023beaf7615a72972eda389

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki statistički podatci o do sada proizvedenim Giuliama:

- manje je dizela sa 136 KS nego QV

- više od 50% je dizel sa 180 KS

- više od 3/4 je onih sa opremom Super

- više od 1/3 ih je sa kožnim sjedalima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Italiji neko vreme i imadoh priliku da zaglednem malo Giuliu. Nisam je vozio, tako da ne mogu mnogo šta reći, ali mogu da dam komentar na ono što sam video. 

 

Kada se napravi poređenje sa npr. Mercedesom C klase, lako se vide dve različite filozofije.

Kada se ugleda Mercedes utisak je jako intenzivan na toliko agresivnost u dizajnu, i sve deluje tako bombastično, predimenzionisano itd... Kod Alfe je nešto sasvim drugo. Auto je stastavljen od toliko jednostavnih i smirenih linija, da je sama pojava takvog automobila nekako harmonična. Rekao bih da je to zaista lepota jednostavnosti. Volim nekako slikovito da uporedim C klasu i Alfu, i da kažem da je C klasa prenapucana starleta koju bismo svi da posedujemo, da se hvalimo, da time iskazujemo svoj status i moć, dok je Alfa jedna prefinjena dama sa manirima, bele puti, skladno i elegantno obučena, i ona za koju ne smatramo da je trofej, već koju želimo da oženimo :) . 

 

Mogu reći da na ulici izgleda sasvim drugačije nego što imamo priliku da je gledamo na slikama, i ovako u salonu. I sam enterijer je prilično jednostavan i skladan. Tačno je...možda tu i tamo neka plastika izgleda malo skromnije, ali svakako ne može pokvariti ukupni dojam. Ceo vozačev položaj je krajnje sportski i verujem da je sve predodređeno da se uživa u vožnji. Jeste da je siromašna opreme bila u pitanju, ali možda me je malo negativno iznenadilo što nije bilo posebno izvedene ventilacije za zadnje sedište. 17'' felne deluju jako malo na kolima. Svakako sve manje od 18'' na ovom autu izgleda skromno. 

 

Moj neki prvi dojam je da je to automobil koji bih zaista voleo da posedujem.

 

20161015_095516.jpg 20161015_095542.jpg20161015_095554.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo Giulia na testu ''Novosti''

 

alfa%20g%20nov.jpg

 

Test ''Novosti'' na putevima Crne Gore: Moćni motori uz zadnji pogon garantuju puno zadovoljstva u vožnji. Verzija ''kvadrofoljo'' ima 510 konjskih snaga. Alfa Romeo je, kazaće vam svi alfisti, automobil koji nije kao drugi. On ne služi samo da vas preveze od tačke a do tačke b. Prvenstveno, namenjen je da vam izmami osmeh na lice, da vam u krvotok ubrizga adrenalin... Poklonici ovog brenda priznaju i da je dugi niz godina Alfa tavorila, da bez obzira na to što su pravljeni lepi, moćni automobili, to ipak nije bilo to. Sve do pojave nove Giulie! Automobil za koji odmah znate da je sjajni izdanak čuvenog italijanskog dizajna, koji privlači poglede i koji će svom vlasniku doneti mnogo zadovoljstva. U Alfi ne kriju da im je cilj premijum klasa, da imaju na ''nišanu'' i BMW i Mercedese, naravno iz svoje kategorije.

Pri tome nude neponovljiv ''šmek'', čaroliju Alfa Romeo Giulie iz 70-ih godina, koja je i danas, kada se pojavi na nekoj smotri oldtajmera lepotica sa osmehom Mona Lize... Zahvaljujući kompaniji ''Fiat-Chrysler Srbija'', imali smo priliku da budemo među malom grupom novinara koji su isprobali čari vatrene italijanke na drumovima Crne Gore. Iako nam vreme nije bilo naklonjeno, većim delom trodnevnog testa kiša je lila kao iz kabla, osmeh nam nije silazio sa lica!

 

 Alfa romeo đulija

 

Dok je spoljašnji izgled Giulie žestok, ''mačkast'', unutrašnjost je jednostavna, elegantna, od vrhunskih materijala satkana. Sve je podređeno vozaču, njegovom zadovoljstvu sa mnogo italijanskog jedinstvenog stila. Od start-stop dugmeta na volanu do 8.8 inča velikog tač-skrin ekrana sve je originalno skrojeno, maksimalno fnkcionalno. Jasno je da je i Giulia opremljena vrhunskom tehnologijom. Tu su mnogobrojni sitemi za pomoć vozaču koji mu pomažu da ''ukroti goropad'', ali i da mu pomogne da na vreme uoči opasnost na drumu. Tu je originalni integrisani sistem kočenja, upozorenje na mogući čeoni sudar, automatsko kočenje u opasnim situacijama, funkcija prepoznavanja pešaka...

 

a2%20ALFA-DJULIJA-%20%20(4).jpg

 

Vešanje je takođe ekskluzivno i ima ga samo Giulia. Načinjeno je tako da ova mašina sa pogonom na zadnjoj osovini, uz najdirektnije moguće upravljanje, krivine savladava tako lako i precizno da i putnici na zadnjoj klupi mogu da uživaju u oštroj vožnji. Naravno, Alfa je Alfa jedino ako imao i ''junačko srce'', motor koji će svojim performansama garantovati ''reke adrenalina''. Čak pet novih verzija motora je Alfa podarila za Model Giulia. Počevši od 2.0 litarskog benzinca sa četiri cilindra i 200 konja do moćnog 2.9 litarski V6 agregata koji u pomoć turbine isporučuje 510 KS. Upareni su sa šestostepenim manuelnim ili osmostepenim automatskim menjačem, baš kao i dizelaši. Oni imaju radnu zapreminu od 2.2 litra i 150 odnosno 180 KS kao vozilo na našem testu. Jasno u najmoćniju verziju ''kvadrofoljo'' ugrađuje se 2.9 litarski benzinac, ali verujte nije samo ova ''ala'' koja je srušila nedavno rekord na Nirburgringu automobil iz snova. I verzija koju smo mi testirali sa 180 KS snađnim dizelašem i manuelnim menjačem je sasvim dovoljna da poželite da satima i satima krstarite drumovima...

 

a2%20ALFA-DJULIJA-%20%20(2).jpg

Komotno i na zadnjoj klupi

 

Alfa Romeo Giulia je pravi naslednik legendarnih modela italijanske fabrike. Automobil koji osvaja odmah, bez pardona, na prvi pogled. Početna cena za dizel 2.2 litarsku verziju je 33.290 evra.

Prvu Alfu Giuliu u regionu kupio je ambasador Italije u Crnoj Gori Vičenco del Monako. ''Nije bilo nikakve dileme. Čim sam video Giuliu odluka je donesena. Istog trena. Život je samo jedan, a Alfa je više od automobila. Ona budi strast, emocije, ispunjava mladalačke snove'' - kaže ambasador Italije Del Monako.

 

a2%20ALFA-DJULIJA-%20%20ambasador.jpg

 

Zanimljivo je da njegova ekselencija kaže i da se on najčešće, kako to protokol i nalaže, vozi na zadnjem sedištu, i da je bez obzira na zadnju vuču i energičnost Giulie vožnja i na toj poziciji pravo zadovoljstvo.

 

preuzeto sa - novosti.rs

 

----------------------------------------

 

Alfa Romeo Giulia Veloce može biti pun pogodak

 

156376-alfa%20v%201.jpg

 

Sa modelom Giulia, kompanija Alfa Romeo želi da postane rival automobilima kao što su BMW 3 i Mercedes C klasa. Ipak, u poređenju sa njima, on dolazi sa veoma ograničenim opcijama pogonskog sklopa i statusom limuzine. Linija motora će svakako rasti - ali šta će se dogoditi sa stilom karoserije? Estetika sportaka je definitivno jedna od mogućnosti i ako, u bilo kom slučaju bude izgledala toliko dobro kao rendering A. Maresa, Alfa bi mogla da poseduje sve adute i dobitnu kombinaciju u svojim rukama.

 

156377-alfa%20v%2011.jpg

 

Alesandro je bazirao svoj rendering na nedavno predstavljenom modelu Giulia Veloce i prilagodio je potpuno novim stilom i performansama iznad prostora i praktičnosti. Linija krova je neznatno produžena i dodati su joj stubovi u obliku latiničnog slova C. Kao dodatak postoji i mali spojler smešten na vrhu strmo zakošenog zadnjeg vetrobranskog stakla. Iako postoje veoma dobre šanse da Alfa Romeo izbaci ovakav Giulia model, on verovatno nije prvi prioritet kompanije, posebno ako imamo u vidu terenac Stelvio koji se nalazi na putu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7.10.2016. at 10:55 AM, Woodoo said:

 

Prosečan kupac ne daje 40.000 € za auto.

 

apsolutno netačno

zašto ne bi dao i više od 40000, ne znam da li sam dobro skontao tvoju definiciju prosečnog a verovatno jesam s obzirom na tvoju poruku

 

ko ima keša kupuje kola koja god hoće i menja ih kad im istekne garancija (znači otprilike na 5 godina uzima nova kola)

bitno da je najnovija bembara, audi, mečka... za ostalo ga bole uvo niti se razume u to što kupuje i za to vreme, naravno, ni haubu ne otvara jer zašto bi kad sve podleže garanciji. Da imam toliko keša isto tako bi radio

 

sa druge strane ko jedva skupi pare za nešto polovno ipak mora pomalo da se razume u to što kupuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da se bilo gde u svetu za prosečnog kupca smatra onaj koji daje 40.000+ € za auto.

Pogledaj i u bogatoj Švajcarskoj koja je prosečna vrednost auta, ili koja cenovna kategorija novih automobila je najzastupljenija.

A ti koji kupuju te bembare i mercedese o kojima pričaš su daleko od prosečnih kupaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pričam za svet već za ovde

prosečni automobili ovde su stari 15 godina i vrednost im je oko 5000

ovde 90% ljudi koji  kupe auto od 40000 su takvi kao što sam rekao, znam video sam tako da ne pričam u prazno

 

a i u toj tvojoj švajcarskoj realno ljudi se bave svojim poslom i nije im nikakav problem da oteraju auto u ovlašćeni servis za svaku "sitnicu" a ovde kod nas ljudi nauče da rade sve i svašta (i to vrlo dobro) jer nemaju para za majstore :) e sad priča koju sam čuo (tako da je možda prazna, mada verujem da je tačna :) ) da se mehaničari u nemačkoj dive našim mehaničarima i čude se šta oni sve popravljuju i kako "nabudžuju" da to sve lepo radi

 

tako da ovde neko ko daje 40000 nije nikakav prosečan kupac već će on sigurno otići u ovlašćeni servis da zameni sijalicu jer ima para, bole ga uvo

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što naš gastos ode CH i vrati se sa Mečkom ili BMW-om više govori o nama nego o švajcarskoj :)

Sent from my F3311 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, uvek si dva puta srećan kad kupis Alfu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...