Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulia

Recommended Posts

A tko će znati to? Možeš ga u Srbiji jedino uzeti sa lagera, (pre)dugo se čeka na narudžbu kao za sva manja tržišta. Pa na velikim tržištima je rok za narudžbu bar 3 mjeseca.

Oni ridikuli AC u šta drže prodaju u Hrvatskoj odgodili premijeru za deseti mjesec. Nešto nevjerojatno. Da ih nema trebalo bi ih izmislit. Baš sam na svome blogu pisao o njima.

 

Svakako na europskom nivou narudžbe za Quadrifoglio idu iznad očekivanja dok su za obične zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam ovo odmah primetio,ali nisam bio siguran koliko to znaci pa nisam ni spominjao...Vozac Alfe ima i sat na ruci :)

Covek je svakako lezerno obucen,kao da je upravo popio svoj espreso i cedjenu pomorandzu i seo da se provoza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj snimak se čekao mesecima, ali vredelo je.

Onda kada su se pojavili navodi kako Giulia ide ispod onog zvaničnog 7:39, nije da sam se mnogo nadao, ali verovao sam ako je 7:39 postavljenom sa manuelnom transmisijom, da će sekvent biti sigurno brži. Ovo je vreme svakako vredno ogromnog poštovanja, bravo Đulija!!! :thumbup: Bravo i za vozača, jer je stvarno izuo iz gaća. One sitne greške se ne mogu uzeti za veliko zlo. 

Samo se bojim da će se opet pisati(što se već pomalo i dešava) kako je snimak prevara, kako je auto posebno pripremljen za Nordschleife, kako ovo, kako ono...

Sve u svemu, srećan sam jer Alfa počinje ponovo da postavlja standarde posle dugo vremena. Sada je na drugima da jure Alfine rezultate, a ne obrnuto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Giulia popravila vreme na Ringu, brža od Panamere

 

Kada je u septembru 2015. nova Giulia predstavljena publici na sajmu u Frankfurtu, Alfa Romeo je saopštio da je najsnažnija, Quadrifoglio Verde (QV) verzija na stazi Nirburgring postigla vreme 7 minuta 39 sekundi. Godinu dana kasnije, nakon finih podešavanja automobila i dodatnih testiranja, rezultat je spušten na 7:32!

 

110686077257d290a609d38325489257_v4_big.jpg

 

Na taj način, Alfa Romeo Giulia QV nadmašila je novu Panameru Turbo, koja je u junu na istoj stazi zabeležila vreme 7:38. Porsche je tada sa zadovoljstvom objavio da je Panamera postala najbrži serijski sedan na Ringu (mada ovaj automobil formalno ima karoseriju sa 5 vrata). 

Najnovijim rezultatom, Giulia QV potukla je to vreme za 6 sekundi. 

 

Alfa Romeo Giulia QV pogonjena je 3.0 V6 twin-turbo motorom koji proizvodi 510 ks i 600 Nm. Automobil od 0 do 100 km/h ubrzava za 3,9 s i razvija maksimalnih 307 km/h. 

Prilikom obaranja rekorda, za upravljačem je sedeo italijanski vozač auto-trka, Fabio Francia, a auto je u pojedinim momentima dostizao brzinu i preko 280 km/h.

 

izvor - b92.net

----------------------------------------------------------

 

U komentarima ljudi primecuju kako je vozac napravio i nekoliko gresaka i gde sam odmahuje glavom uveren da je moglo jos bolje,mada treba biti i realan i reci da je ovakav krug nemoguce izvozati idealno...

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10.9.2016. at 4:11 PM, Dante Bg said:

U komentarima ljudi primecuju kako je vozac napravio i nekoliko gresaka i gde sam odmahuje glavom uveren da je moglo jos bolje,mada treba biti i realan i reci da je ovakav krug nemoguce izvozati idealno...

 

Apsolutno se slažem. Tačno je da sam vozač odmahuje glavom, ali voziti na limitu 20km bez i jedne greške ravno je fikciji. Opet kažem, veliko poštovanje za vozača, ali eto...možemo da kažemo da ipak to može da ide za koji sekund ispod. Da su postavili opremu kao u Panameri, i da je vozač bio opremljen kako treba sigurno da bi vreme išlo i ispod ovoga. 

Možda bi čak i ono vreme koje je ostvario M4 GTS bilo dohvatljivo. 

 

Ono što me svaki put iznova fascinira su komentari raznih ljudi. :) Tipa: ''Požurio je pre nego što se pokvari...'', ''Uz ovaj auto mehaničar ti postaje najbolji prijatelj'' , i tako dalje... Moram priznati da me sve to oduševljava. Sve mi je to jako poznato, i naslušao sam se toga od raznih ljudi pre nego što sam i sam postao vlasnik jedne Alfe, i ne mogu vam opisati koliko je zadovoljstvo kada nekoga demantujete na delima. Koliko sam imao ulaganja za 5 godina u svoju Alfu, sada bih potpisao da me svaki sledeći auto u životu toliko košta. 

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Veloce verzije vjerojatno ide:

- Svi sadržaji paketa Sport (sportski volan, aluminijski umetci, aluminijske papučice, 25W xenon svjetla, kočione čeljusti u boji)
- Specijalni branici
- Okvir prozora u crnoj boji
- Električna i grijana sjedala, grijani upravljač
- Električni sklopivi retrovizori
- On-board ploča sa zaslonom 7 "
- Specifična sportska sjedala, s prednje strane sjedalica se može podesiti po duljini(poznata butna potpora :D), veći bočni oslonci, prekrivena kožom (perforirana u sredini), električno podesiva 6-smjerova
- Sklopiva i djeljiva stražnja klupa

Motori u EU 210 KS dizel odnosno 280 KS benzin, oba kao automatici uz Q4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je bruka, ali Veloce preko 50 hiljada eura. Alfe će i polovne sad da koštaju čitavo bogatstvo.

Ja se svičujem verovatno pre kraja godine na neku prizemniju marku. Svaka njima čast, ali cifre su baš ozbiljne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Italiji Veloce 2.2 dizel sa 210 KS više tisuća eura jeftinija od 320xd sa M-Sport paketom. Ja bih rekao pošteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimer košta više od 49000?

 

Ala se gađaju sa tim ciframa, a posle kad budem predstavio novi auto svi će da kažu da sam lud. Kako sa Alfe na... da ne kažem šta. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Veloce dizel u Italiji je mislim 49 600. Cijena nije još službena, ne pitaj kako znam. :D

 

BMW 320xd Steptronic sa M-Sport paketom, a to je najsličnije ovoj Alfi, je oko 53 000 eura. To je cijena u Italiji.

 

U biti bi najsličniji bio 325xd da takav postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza Nažalost, problem je što je 159 trebala da dobije naslednika pre 5 godina. Da je tako bilo, ne znam da li bi se ''svičovao'' na nešto drugo... Kako god, razumem te potpuno. 

Alfu u srednjoj i višim klasama definitivno neće moći da poseduje neko bez baš dubokog džepa, bilo nova ili polovna. 

Čak nam je to i Giulietta najavila, jer nema trend pada cene ni blizu kao što je slučaj bio sa prethodnim generacijama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, meni nije krivo. Ima šta da se probere i kod drugih marki, hvala bogu. Mnogo sam uživao sa 159, vreme je da neko drugi preuzme štafetu. Verovao ili ne, sređujem stvari na autu koje sam tolerisao već godinama, da potencijalni kupac zbog gluposti ne stekne pogrešan utisak o autu i meni kao vlasniku.

 

Sve izvesnija mi je kupovina novog mnogo zanimljivog auta. Prijaviću kad stigne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas su je zacenili. 


Da uporedimo sa BMW 3 kako se ovde voli.

318d (150ks)  32.490

320d (190ks)  34.990

325d (224ks)  37.990 

 

Moze i serija 5

518d (150ks)  41.490

 

Nesto ekstravagantnije, serija 4 Gran Coupe

418d (143ks)  37.390

420d (190ks)  39.990

 

Pa X3 u varijanti 18d kosta 35.290

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se složi oprema tu su negde. Sve je to preskupo i kad se nakrca oprema bezobrazno se približava cifri od 50.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...