Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulia

Recommended Posts

Ovako bi mogla da izgleda Alfa Romeo Giulia

 

118040-alfa%20giulia%207.jpg

 

Kako je najavljeno u maju ove godine prilikom predstavljanja petogodišnjeg plana, Alfa Romeo će u poslednjem kvartalu sledeće godine predstaviti novi sedan koji se u medijima već duže vremena naziva Giulia.

 

118041-alfa%20giulia%2077.jpg

 

Podsećanja radi, petogodišnji plan predviđa da će Alfa Romeo do 2018. godine predstaviti osam novih modela, koje će između ostalog odlikovati ''napredni, inovativni motori, impresivan odnos snaga/težina i karakterističan italijanski dizajn.''

 

118042-alfa%20giulia%20777.jpg

 

U saopštenju se navodi i da će se u kompaniji angažovati najbolji inženjeri, kao i to da će do 2018. u Alfu biti uloženo sedam milijardi dolara. Sve u svemu, Alfa Romeo bi ovim planom trebalo da postane kompanija sa najboljim vozilima sa zadnjim i pogonom na sva četiri točka ''industrijalizovanim u Italiji.'' Jedan od jačih aduta u sprovođenju ciljeva ovog plana biće i nova Giulia koja će se prvo pojaviti kao sedan, a kasnije i kao karavan. Cilj Alfa Romea je da ovim modelom sa zadnjim pogonom konkuriše BMW-u Serije 3, a za to će se brinuti i sportska Giulia GTA verzija.

 

Međutim, ono najzanimljivije se krije ispod haube Giulie GTA, a to bi po nekim ranijim najavama trebalo da bude 3.0 litarski V6 biturbo motor sa 480 do 520KS. Takođe, Alfa Giulia GTA bi navodno mogla da bude i lakša od BMW M3 Sedana, pa bi ubrzanje do 100 km/h trebalo da iznosi manje od 4 sekunde. Za poređenje, novi BMW M3 Sedan pokreće TwinPower Turbo 3.0 litarski šestocilindraš sa 317 kW/431KS, a do stotke stiže za 4.1 sekundu. Giulia GTA će imati i LSD diferencijal i menjač sa dvostrukim kvačilom, dok bi cena na britanskom tržištu mogla da iznosi blizu 50.000 funti.

 

alfa%20giulia%2077777.jpg

 

S druge strane, standardna Giulia bi mogla da startuje po ceni od oko 22.000 funti, a imaće gamu benzinskih i dizel motora, uključujući i šestocilindrični dizelaš sa 350KS (baziran na jedinici iz Maseratija Ghibli).

 

alfa%20giulia%207777.jpg

 

Takođe, na ovim renderima je i vizija Giulie Coupe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podseća malo na RX-9 što je sjajno za mene.

Definitivno su Italijani lideri u dizajnu trenutno. Kada vidim 159 posle toga su mi sve ostale limuzine nekako retro :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Snimljen test primerak Alfa Romeo Giulie

 

Ovih dana na italijanskim ulicama je priličan broj test automobila koji liče na Maserati Ghibli. Sem što smo imali priliku da vidimo tu limuzinu kako glumi crossover, sada je tu još jedna njena čudna verzija koja ispod svoje spoljašnjosti krije ono što će biti novi Alfa Romeo Giulia.

 

alfa%20g%201.jpg

 

Alfa je konačno počela da radi na novoj limuzini koju čekamo već godinama.

Nova Giulia u ranoj fazi testiranja se maskirala u Maserati Ghibli. Da se ovde ne radi o Maseratiju već o prototipu drugog brenda iz Fiatove grupacije otkrivaju dimenzije automobila. Ghibli je naime ovde isečen uzduž i popreko kako bi se spajanjem delova karoserije dobila kraća i uža šasija koja simulira dimenzije šasije nove Giulije. Test primerci su trenutno poznati pod kodnim imenom “Tipo 952″ i navodno su bazirani na novoj platformi sa pogonom na zadnjim točkovima koju za Fiat priprema Maserati. Arhitekturu poznata kao Giorgio, uz Alfu Romeo i Maserati koristie i Chrysler, a nova Giulia biće prvi model koji će biti baziran na toj platformi. Alfinu novu limuzinu pokretaće paleta benzinaca i dizelaša. Ranije ovog meseca saznali smo da će Giulia biti dostupna i u ekstremnijoj GTA verziji sa 3,0 litarskim V6 biturbom i 525KS. Kako će tačno izgledati zamena za Alfu 159 još uvek nije poznato.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi Alfa Romeo sedan stiže u junu 2015., ali se neće zvati Giulia

 

118040-alfa%20giulia%207.jpg

 

Već neko vreme je poznato da će Alfa Romeo u junu sledeće godine predstaviti novi sedan, a to povrđuju i poslednje vesti. Podsećanja radi, vesti koje su se pojavile još u septembru kažu da će premijera tog novog Alfinog sedana biti održana 24. juna 2015. godine, kao i to da bi njegovo ime trebalo da bude Giulia. Poslednje informacije međutim kažu da će Alfa Romeo najverovatnije ovaj model ipak prodavati pod nekim drugim nazivom.  

 

118042-alfa%20giulia%20777.jpg

 

Poznato je da se ovaj model razvija pod kodnom oznakom Tipo 952, a poslednjih meseci su snimljeni i test primerci. Kako stvari sada stoje, novi Alfin sedan će po dimenzijama biti između BMW-a Serije 3 i Serije 5, a biće napravljen na Giorgio platformi sa zadnjim pogonom koju je razvio Maserati. U ponudi će biti i 4x4 verzije, a što se motora tiče, pominuju se četvorocilindrični benzinci i dizelaši kao i twin-turbo V6 3.0 litarski agregat za GTA varijantu sa oko 520KS. Prodaja će početi krajem sledeće godine, a nakon ovog sedana Alfa Romeo će predstaviti i SUV model i jedan veći sedan (dimenzijama između BMW-a Serije 5 i Serije 7).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D I, evo još jednog rendera i najave:

 

Nova Alfa Romeo Giulia u Americi možda pod oznakom 6C
 
124265-alfa%20giulia.jpg
 
Već neko vreme je poznato da će Alfa Romeo u junu ove godine predstaviti novi sedan.
Podsećanja radi, vesti koje su se pojavile još u septembru 2014. kažu da će premijera tog novog Alfinog sedana biti održana 24. juna 2015. godine, kao i to da bi njegovo ime trebalo da bude Giulia. Zatim su se u oktobru pojavile informacije da bi Alfa Romeo ovaj model ipak mogao da prodaje pod nekim drugim nazivom. Poslednje vesti međutim kažu da će se ovaj model u Evropi prodavati kao Giulia, dok bi u SAD-u mogao da nosi oznaku Alfa 6C. Pominje se i mogućnost još nekih oznaka, kao što su Giulia 1750 i Giulia 6C. U svakom slučaju, poznato je da se ovaj model razvija pod kodnom oznakom Tipo 952, a poslednjih meseci su snimljeni i test primerci.
 
Kako stvari sada stoje, novi Alfin sedan će po dimenzijama biti između BMW-a Serije 3 i Serije 5, a biće napravljen na Giorgio platformi sa zadnjim pogonom koju je razvio Maserati. U ponudi će biti i 4x4 verzije, a što se motora tiče, pominuju se četvorocilindrični benzinci i dizelaši kao i šestocilindraši, dok će sportska GTA varijanta verovatno dobiti twin-turbo V6 3.0 agregat sa oko 520KS. Prodaja će početi krajem ove godine, a sem ovog sedana Alfa Romeo će po ranijim najavama između ostalog predstaviti i nekoliko SUV modela i jedan veći sedan (dimenzijama između BMW-a Serije 5 i Serije 7).
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D Evo još jedne najave, ali najznačajnije moguće:

 

Novi Alfa Romeo sedan u junu ove godine

 

118040-alfa%20giulia%207.jpg

 

O time se priča već neko vreme, ali je na sajmu automobila u Detroitu Sergio Marchionne (prvi čovek Fiat Chrysler automobiles-a) i zvanično najavio da će Alfa Romeo ove godine predstaviti svoj novi sedan.

 

124265-alfa%20giulia.jpg

 

Premijera tog novog Alfinog sedana će biti održana 24. juna, a njegovo ime bi trebalo da bude Giulia.  

 

105175-alfa%20giulia.jpg

 

U svakom slučaju, poznato je da se ovaj model razvija pod kodnom oznakom Tipo 952, a poslednjih meseci su snimljeni i test primerci.

 

85263-alfa%20giulia%20111.jpg

 

Kako stvari sada stoje, novi Alfin sedan će po dimenzijama biti između BMW-a Serije 3 i Serije 5, a biće napravljen na Giorgio platformi sa zadnjim pogonom. U ponudi će biti i 4x4 verzije, a što se motora tiče, pominuju se četvorocilindrični benzinci i dizelaši kao i šestocilindraši dok će sportska GTA varijanta verovatno dobiti twin-turbo V6 3.0 litarski agregat sa 480-520KS.

 

alfa%20romeo%20alfetta%2033.jpg

 

alfa%20alfetta%20sw.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mocno izgleda na ovim poslednjim slikama, pogotovo sa ovim telefonkama... Nadam se da ce promer biti 5x98, pa ako ne mozemo da kupimo auto, barem da teramo felne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovim poslednjim fotkama mi izgleda kao nesto sto je izaslo iz BMW-a. Me no likey  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan upadljivo svapski detalj je ovaj hromirani okvir na staklima sa obe strane. Beskrajno sabanska fora, koja ni malo ne oplemenjuje izgled. Ako su stvarno to prihvatili kao finalni model, cenim da su poceli da gadjaju skroz drugi segment kupaca. Presli su sa "ljudi koji imaju ukusa i nategnuce nekako za nas prelepo dizajnirani auto" na "dosao sam do nekih para i brze bolje moram da vozim sto vozi kategorija ljudi kojoj pripadam od pre 2 dana".

 

Steta...  :ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri tom ova drugo pomenuta katogorija ljudi nikad nece ni uzeti AR brend u razmatranje.

Slicno su pre par godina uz pompezne najave da postaju konkurencija BMW-u, Audiju gadjali premium i sa 159 pa su neslavno prosli. Iako je sam auto bio vrlo dobar, uz sjajan dizajn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam to znao. Odakle li poticu takve odluke, nije mi jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nekog roštilja.

Rade se analize i to ozbiljne, konsultuju ljudi, prati tržište, predviđaju želje kupaca i na kraju uvek neko izjebe stvar.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je pomenuti prethodnik (159) prodat u oko 240 K primeraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan upadljivo svapski detalj je ovaj hromirani okvir na staklima sa obe strane.

 

Pa to ima i novi(sada vec stari) Bravo.

Evo ovde ih uopste nema:

 

118041_alfa_giulia_77.jpg 118042_alfa_giulia_777.jpg

 

a i da ima,ne znam zasto je to sabanska fora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jedan upadljivo svapski detalj je ovaj hromirani okvir na staklima sa obe strane.

 

Pa to ima i novi(sada vec stari) Bravo.

Evo ovde ih uopste nema:

 

118041_alfa_giulia_77.jpg 118042_alfa_giulia_777.jpg

 

a i da ima,ne znam zasto je to sabanska fora?

 

 

Klasicna "vidi mene kako sljastim" fora. Za sabane da privlace paznju. Imam ispred firme nekog mrtvog pasata, ima te alu ramove, ima dva komada na prednjem braniku, jedan na zadnjem, na vratima. Sve fabricki. Grozno preko svih granica

 

edit 1: zato sam i rekao da se nadam da je ono jos uvek koncept, a ne finalna verzija. Tuzno bi bilo da pokusavaju da se poistovecuju sa VW.

 

edit 2: Znam nekolicinu ljudi koji voze svapska kola, a sad kako radim u drzavnoj firmi ceo vozni park je svapski i mentalitet ljudi je otprilike taj "samo je njemacko auto dobro auto". Te alu lajsne su u prvih 5 stvari koje ce da hvale na VW. Pomirio sam se sa postojanjem takvih ljudi, ali za mene ce to uvek biti neukus

Edited by Bocca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...