Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 4/22/2016 at 7:36 PM, delakroa said:

Da li neko zna nesto o placu Royal Ride na Zvezdari? 

Video sam da imaju relativno korektne cene, a i jedan auto me zainteresovao malo, pa bih, ako nisu neki prevaranti da navratim i vidim uzivo.

 

Ja sam kod njih kupio Jarisa pre par godina, i imao je par stvari koje su ne prećutali - nego sakrili. palila se posle lampica stalno, i bilo je ulaganja. osećao sam se prevareno posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/13/2016 at 11:25 AM, Dovla said:

Nije to nego metod - ja dajem toliko i ako nećete odoh - pali. 

 

Kada si prodavac odmah vidiš da li je neko kupac. Ako odmah krene da se smeška ne spuštaj cenu ni dinar. Eto... možda 50€ radi uroka, ali taj je pečen. 

Ako kupac krene da odlazi onda radiš sve, spuštaš cenu, zagovaraš ga, hvališ auto i pokušavaš da ga zainteresuješ...

 

Kao kupac, ponudiš cenu koja ti odgovara i moraš biti spreman da odeš i odustaneš od kupovine ako prodavac ne želi da koriguje cenu. Neverovatno je kakvi se popusti mogu dobiti sa takvim stavom, što se jelte vidi i iz ovog primera ;) 

 

 

Nije baš njihovo pravo. Po Zakonu prodavac je dužan da te upozna sa svim nedostacima za koje zna. ;)

 

Upravo tako.

 

Ne znam kako bi vam opisao prodavce, a kamoli post prodaju u KIA zemun, a da ne počnem da ih vredjam. Tražio sam neki auto za grad, otišao kod pomenutih i dao svoju ponudu za novog pro ceed-a, odbili me glat.................istu ponudu poslao SB company u NS.............nisu puno oklevali, istog dana ostavio kaparu, sutradan uplatio dogovorenu sumu.............u SBu su me pitali da li hoću da preuzmem auto u zemunu da ne dolazim bezveze za NS jer račun i sva dokumentacije ide preko KIA Zemun, samo sam se nasmejo i rekao "si" :D

 

Inače što se tiče polovnih, većinom je udarenih, pokvarenih, polu s*ebanih. Dok sam čekao da urade nulti servis tražio sam da pogledam jedan nissan xtrail koj je bio na placu, kao i jednog civica. Oba polovnjaka su bila udarena, loše ofarbana, ofucana, a cene paprene. To što govore da imaju 110 tačaka provere je smejurija jer sam iste ocene njihovih "stručnjaka" pogledao za oba polovnjaka. 

 

Pre par godina poznanik je tamo kupio civic type R, cena iznad prosečne kao što je trebao i auto da bude. Na kraju se ispostavilo da ima preko 2000 eur ulaganja, spustio im je cenu za 3500eur, onako bezobrazno. Na kraju je prošao kao Regolari, zvali ga posle nekoliko dana i prihvatili njegovu ponudu. Izbegavajte polovnjake sa njihovog placa, to vam je moj savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novosadjani, kakav je plac JP Company, ima li neko iskustva s njima? 

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plac koji prodaje trgovcima tako da oni pokupe ono sto valja a ono sto ne valja ostane na placu   ili ono sto je preskupo za trgovce.

Tako je kod vecine velikih autoplaceva jer oni rade na veliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod njih marta ove godine uzeo Bravo 1,9 MJ.

Video sam automobil u ”žici”, tj. delu gde su vozila za carinjenje. Tu su vozila koja su tek stigla.

Odmah sam pokupio drugara koji trguje kolima, otišli smo da vidimo Bravo i kaparisali ga.

Znači, baš je tako kako kaže Dule021, ”pokupili” smo Bravo dok još nije bio sređen za prodaju i pretekli druge trgovce.

Ljudi na placu su bili korektni i ja sam sada srećan vlasnik Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam letos kod njih.Gledao sam nekog 206 cc da uzmem,ali nismo se nasli oko price oko auta.Radnik ne zna ni ko je vlasnik,ni dal je preveden.Zna samo da je dobijen u nekoj kompenzaciji....

Imaju dosta vozila.Nema odlaska u servis na pregled jer kako kaze radnik:" bilo je slucajeva da im skidaju delove ". Kako da ne...

Moze tvoj majstor i dijagnostika...

Naravno,na slikama su svi ulickani,slikani profi pod dobrim osvetljenjem, a uzivo je to malo druga prica.

 

Vidi sta ima jos ko "auto Roki" i " sava most".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim iskustvo kolege sa kupovinom sa placa Mass auto u Novom Sadu.

 

Elem, prošle nedelje je kupio Alfu 147, 2009 1.9mjtd, 120kS. Gledao ga je jedno par dana, dogovorio da otera auto kod majstora da ga pregledaju ali pao sneg, bio veliki minus, auto ima letnje gume, on jurio prikolicu da pretera autoi to nekako završiše u četvrtak/petak.

 

Dobronamerno sam mu preporučio da ode na plac (ionako svaki dan prolazi pored njega), onako nenajavljen, i da proba da upali auto. Ipak bilo -10°, i jače  taman da vidi kakav je akumulator, da li se muči kad pali i sve redom. Naravno da nije.

Posle pregleda kod majstora ustanovljeno je da je sve ok, da treba da se zameni desna viljuška i da uradi veliki servis. Po meni, to je ok, znaš šta treba da popraviš, dogovoriš cenu u skladu sa tim i teraj.

 

Elem, subota ujutru, prvi dan kod čoveka auto, sredio, registrovao... I ujutru ajd da krene do grada i klik. A zatim i klik, klik... Ne valja akumulator. Jedna ćelija prazna skroz.

Dakle, prodavac napunio akumulator preko noći i doviđenja prijatno. Niko ne očekuje novi akumulator ali niko ne očekuje ni ovo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov akumulator i nov termostat su faktički dve stvari koje odmah treba uračunati kada se kupuje polovnjak. :) Postoji šansa da će riknuti obe, još veća je da će barem jedna od njih.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa tim da je to među prvim stvarima koje se menjaju. Osetio sam i na svojoj koži, prve zime zamenjen i akumulator i termostat, ali sam ipak uživao u vožnji nekih 8 meseci.

 

Stvar je u tome što je, kad je gledan i proban auto, auto palio bez problema, na -10°C, dogovoreno sve, auto prenoćio na placu, sutradan odvežen kući i posle noći kući, kad je možda bilo par stepeni ispod 0, neće da upali.

 

Govorim samo o načinu poslovanja, neprofesionalnosti i po meni, pilićarenju. Niko ne očekuje nov akumulator, nov termostat i na kraju nov auto, ali isto tako ne očekuje da se delovi menjaju preko noći. Ja to ne razumem, zar nekome nije cilj da ima što više zadovoljnih mušterija, preporuka... Očigledno je cilj da se zavrne kupac za 50-100 eura i da se bude srećan taj dan. A ne ono, kolega kaže da je zadovoljan, da su ga ispoštovali, da su mu prodali dobar auto... Umesto toga kad ga pitaš šta misli, ma dobro je, jbg ne radi akumulator ali to ionako treba da se menja... Niko ne želi da prizna da se zahebao u da su ga zavrnuli. Nije toliko stvar u parama jer, spram cene auta, to je mali procenat i to je nešto na šta smo svi spremni, polovan auto je u pitanju, ali muljanje...

 

Zato sam i napisao ovde. Tema su autoplacevi, dobra i loša iskustva. Ja sam dodao jedno sa jednog autoplaca. Eto na šta sve treba da se obrati pažnja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i da ja pitam... Prodavac je označen kao pilićar i slično. Ali nisam nigde pročitao da ga je te iste subote drugar kontaktirao, objasnio mu šta je u pitanju i pitao da li može da mu zameni akumulator za neki drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti Nije, zato što je indijanac :) Ja bih se, recimo, vratio, eventualno prijavio zaštiti potrošača (imamo mi dobre zakone samo slaba primena, a i selektivna)... Makar zapretio s tim dok ne dobijem akumulator koji pali.

Čovek otišao, kupio drugi akumulator i vozi. Zašto nije otišao, ne znam. Više mislim da ima veze s tim da neće da prizna da se zeznuo (ima tu razloga koje nagađam ali nije za forum). Opet ću napomenuti, pri kupovini polovnog auta svestan sam da je polovan auto, da može da se desi da crkne ovo ili ono. Nekim stvarima nikakva dijagnostika ne pomaže, pregled majstora... I da je akumulator potrošna roba. Ako se uzme s placa auto, verovatno je za zamenu u narednih godinu dana, slično kao i gume, koje možda imaju dobru šaru ali su proizvedene pre 7-8 godina. I ko zna šta još pošto je pitanje koliko automobili stoje na placu. Ima kod mene na predstavljanju šta sam sve uradio u prvih par hiljada km, pa i dalje, jer sam kupio auto sa placa, ali se nije desilo da sam danas kupio, a sutradan da ga guram.

 

A pilićar se odnosilo na to da je, nažalost, dosta ljudi spremno da uzme na brzinu neku kintu tako što zavrne nekog, a ne da posluje tako da ga neko preporuči. Nije cilj da mušterija bude zadovoljna, već da on trlja ruke kako je danas nekog za*ebo. Ovo kažem uopšteno.

Čast izuzecima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji mogucnost da je aku jednostavno umro, imaju obicaj pogotovo oni sa gelom da tako crknu, ko sijalica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni tako Varta crkla ove zime posle 5 godina. Ovaj nije sa gelom.

Jedna ćelija je bila skroz suva, druga imala do pola tečnosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postoji mogucnost da je aku jednostavno umro, imaju obicaj pogotovo oni sa gelom da tako crknu, ko sijalica

Tačno. Meni se par puta desilo, iz čista mira i bez ikakve najave, čak i u sred leta
Ono što ja hoću da kažem je da nam je samo nagađanje kakav je taj vlasnik placa. Možda bi mu zamenio aku uz izvinjenje, a možda bi ga i napušio uz fizički napad. Mi to ne znamo, jer nije ni pokušana reklamacija

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/20/2017 at 7:47 AM, totti said:

Ono što ja hoću da kažem je da nam je samo nagađanje kakav je taj vlasnik placa.

 

U potpunosti se slažem. Opet, naveo sam samo jedno iskustvo, a ipak postavio sebe u tu situaciju šta bi mi sve prošlo kroz glavu u datom trenutku :)

A što totti brani prodavce kola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je tako crkao jedan akumulator. Palio bas dobro i sledeći dan se ni jedna lampica nije upalila kada sam okrenuo ključ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam pazario dobar auto kojim sam zadovoljan i koji planiram da ostavim za sebe za duze vreme, vrlo verovatno bih i ja otisao da kupim nov accu, samo sto bih prethodno pozvao prodavca da cujem i njegovu stranu price.

Moguce je da je vec crknut akumulator 'poturen', a moguce je i da su ga ogroman minus i stajanje dotukli i da punjenje nije uspelo. U svakom slucaju je poucno procitati bilo kakvo ovakvo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...