Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Znaci, da lisu ti da vozis auto na proveru... Samo ja nemam pojma gde bih isao, ni kako... Koliko je pametno kupovati bez provere u servisu... :question:

Jos kad bi neko iz NS, ako ga ne mrzi, svratio pa ga malo uslikao i upalio, ono da se ima uvid o prvom utisku, da li vredi bilo sta i proveravati... :D

Hvala nsgaghy na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja prolazim blizu, ali poslepodne, mislim da već zatvore..ne mogu da ti obećam, ali probaću da svratim, mada sam ja laik za dizelaše.. :no

inače, ja sam jednom na tom placu gledao nekog bravo-a JTD, navodno je imao pređenih 140k, ali ja sam primetio da izbacuje beličast dim, a i nisam bio ne što zagrejan pa se nisam bakćao detaljnije..što se tiče provere,, znam dobar servis na oko km odatle, ali ko će ti dati da voziš auto sa placa bez tablica.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lisu mi auto na proveru , jer je taj bio registrovan jos koji mesec.... a inace ne znam dal imaju neku semu za prevoz do servisa...

Ajde gledacu ja da ga pogledam ako stignem ovih dana, vozim dizelasa, pa cu poneti i ELM da vidim jel spustana kolimetraza... ako ne budu dali, znacemo koliko je sati... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu, ekstra, hvala Vam ljudi!

Ma u kilometrazu uopste ne sumnjam, spustana je 100%... :D A, na kom i nije...:) Zanima me cisto ono, generalno stanje, prijavljuje li neke greske, znate vec, kao i kod svakog polovnjaka.

I neka malo detaljnija fotka ako moze...;)

Hvala jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas da pogledam taj auto, al nisam imao puno vremena...

Sto se tice limarije, skroz je ok, samo par sitnih ogrebotinica, cini se da nije nigde udaran, zadnje levo staklo je menjano, to se vidi, i soferka je napukla.

Sto se tice kilometraze, na satu je 143000, a na ECU je upisano 191000kilometara, i to ne bi trebalo da je strasno...

Kad je upaljen, auto trese kao nijedan stilo koji sam imao priliku da probam do sad, bukvalno kao traktor...

Kvacilo je posebna prica, prvo sto je izuzetno tvrdo, a posle sto mi je neki jako cudan osecaj u papucici, tj ne moze da se stisne duboko, kratak je hod (za razliku od mog)...

Zamajac se pomalo cuje pri gasenju, ali nista strasno, moj se pre 40k km cuo vise od ovoga...

Nema dima, al se iz motornog dela cuje zujanje, tj sistanje, pa je verovatno do creva interkulera, ili ne daj boze turbine..

Unutra nije u dobrom stanju, dosta je izgreban, i prasnjav, i malo smrdi, al rekao je radnik da nije uopste ciscen kad je stigao...

Uvoz je iz holandije, i moze da se vozi na proveru u servis po izboru, slep je 1000 dinara.

Zadnja cena je 3600 + oni ce promeniti soferku....

Sve u svemu, mislim da se moze naci bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala gaghy puno!

I pretpostavljao sam da auto nije u nekom sjajnom stanju, prvenstveno zbog cene od 3.800, jer mi je to malo nisko...

Svakako cu ga zaobici i idemo dalje, dynamic al' pod uslovom da nije beli enterijer...:D

Hvala i ako mogu nekako da uzvratim uslugu samo reci!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je taman nekih 500eurica ispod cene.Juri malo i oglase,mozes naci isto dobar auto,ja place nesto i ne volim sto ne znaci da nema dobrih kola.Ako ti Bg nije daleko,svrati pogledaj,imas dobrih placeva,ima i tema o tome ovde na forumu. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne vidim šta je ovde ispod cene... :question: ..pogledajte oglase, koliko stila ima ispod 3800E..siguran sam da može da se nađe dobar primerak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je procedura ako bi se uzeo auto sa auto placa koji je uvezen (placen porez i carina), znaci na ime kupca? Da li su obavezne probne table, da li je obavezno odmah da se registruje i da li se jos nesto placa? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces da ga odvezes kuci,moraju probne table.

Napomena-probne table su za samo utvrdjenu relaciju.Od tacke A do tacke B.Ne reskiraj 'vozikkanje" po gradu,reskiras debelu kaznu.

MOzes da ga utovaris na slep ili prikolicu bez probnih tabli.To je skuplja varijanta.

JCI (jedinstvena carinska isprava), kupoprodajni ugovor, uplatnice kao dokaz da je placena carina i porez i saobracajna dozvola (inostrana) i prateca dokumtacija (kupoprodajni ugovor u inostranstvu, kada je vozilo napustilo zemlju, kada i gde ju uslo kod nas).

Ako neces da ga registrujes odmah, nemoj ni kupovati. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko okvirno kostaju probne table u mup-u? U cemu je razlika registrovao auto odmah posle kupovine, ili mesec dana kasnije? Hvala jos jednom na odgovorima, pitam ovo jer nisam upoznat sa situacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene probne za jedan dan izasle 4700din :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je razlika od opstine do opstine.

Sto se tice-registracije odma ili za mesec,najbolje da nazoves negu aganciju za registrovanje vozila i siguran sam da ces veoma brzo dobiti pravu informaciju. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

4700din je stvarno previse za jedan dan!

Dobio sam informaciju od drugara koji radi u agenciji za registraciju vozila, nije potrebno odmah da se registruje auto. Njihovo je da prodaju, pa posle ko ce i sta sam tim autom da radi, mislim da njima nije mnogo bitno. :) Hvala svima za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo napred :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nađoh da je neko već napisao, da li neko ima iskustva sa VBN Car-om, na Smederevskom putu? Trebao bih danas da pogledam jedan autić...? Navodno su im sva auta sa pravom kilometražom bla bla...na ovaj konkretno kao daju neku garanciju, mada nisam još proverio kakvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha prava kilometraza,pa jos u srbiji,i to na placu...ali ako je auto ok ne treba obracati toliko paznju na kilometrazu jer ISTINA JE NEGDE TAMO....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam pogledao jedan auto. Oni su naravno svi tamo OK, ljubazni itd... Kao daju neku garanciju, na legalnost, ispravnost, pređenu kilometražu i kao da nije havrasin auto.

Konkretno sam gledao neku alfu, i kad sam je palio ono jedva zavergla...loš akumulator. Oni odmah na to: ''Ako je akumulator ne valja, mi stavljamo novi odmah!''. Upalio auto, odmah uključi ''check engine system''... Oni tvrde da je od pada napona zbog akumulatora, mada me nisu ubedili, i na to:''Ukoliko postoji neki kvar vezano za to, mi ga otklanjamo o našem trošku...'' Naravno priča ide da možemo u delti da proverimo sva servisiranja, što znam i sam i tako... Dalje, kao u njihovom nekom servisu se proveri stanje kaiševa itd, i kao oni ti kažu za koliko bi trebao da radiš veliki servis. Ja reko, šta ako se malo zajebete? Oni opet da snose sve troškove kvara u tom slučaju... Naravno, kao i svaki prodavac gleda kako da te privoli...

Otkud znam, polovan auto je u svakom slučaju mačka u džaku, ali verujem da je opet sigurnije uzeti auto od neke tako autokuće, nego na pijaci gde ti mile garantuje kako mu je sve zamenio i kako sve valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tu pricu mozes da poverujes samo ako je taj auto skuplji od 500-1000 eura u odnosu na druge iz oglasa jer ako nije cime ce oni da ti pokriju garanciju i sve to sto ti pricaju?

Idi samo najprostijom logikom i slozice ti se kockice a to sto bi oni da te privole to je ok ali samo pod uslovom da i dalje budu takvi posto izbroje novac. :lol:

Ja sam bas ovih dana aktivan u obilazenju autoplaceva jer trazim neki auto ljudima koji su dosli na preporuku a moram tako jer ga ja nemam. .I....... :wallbash::wallbash:

Majko moja kakvih sam se krseva nagledao! Nisam ni bio svestan kako je opao kvalitet kola na placevima a kad sam se vracao kuci i pogledao vozni park shvatio sam da sam daleko iznad proseka i evo sad kad ovo pisem u dvoristu mi je samo jedan auto jer sam ove nedelje sve prodao a zasto verovatno govori stanje auta.

Po meni lepo je videti auto ovde i jeftiniji nego preko ali to su kola sa dna skale i bilo bi mnogo lepse otici sam po njih ali avaj prosle nedelje u po belog dana opljackase mog drugara na parkingu u Italiji neki kriminalci koji su ga sipkom po glavi zgruvali sa ledja i oteli mu tasnicu sa parama i dokumentima a kad je poceo da trci za tim likom drugi ga je pokosio kolima i eno ga sav je u savovima.

I ja kad sam isao stalno sam mislio kako postoji opasnost da me neko presretne na parkingu na kom spavam da bih ustedeo.

A ovaj odlazak vazi samo za one koji nece da se takmice i hvale kako su jeftino platili auto pa posle pljuju po trgovcima nego za ljude koji su svesni da dobar auto mora da se plati i da ce ih odlazak kostati poprilicno vise ali da ce znati sta su kupili.Za one koji traze jeftin auto i preko odlazak se ne isplati jer se obicno vrate praznih ruku jer to sto je preko jeftino to su krsevi ali nenasminkani kao kod nas pa se coveku zeludac okrene. Dakle potrebno je mnogo poziva i srece da bi naleteli na pravi auo ili da imate veliku preporuku za nekog ko se bavi uvozom pravih ali i skupljih automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi bi da kupe auto sa malom kilometrazom za male pare.e pa ne moze.sto bi tamo neki italijan prodao nekom dobar auto za male pare.auto iz uvoza MORA da ima veliku kilometrazu ,da bude havarisan ili neki mehanicki problem da bi bio na prodaju.Ja taj hleb jedem godinama i svasta sam video.A ne mozes svakom da udovoljis.nekom ne smeta havarija,nekom kilometraza a nekom mehanika.A svakom ko mnogo pametuje predlazem sledece 1.da izdvoji cca 1000e vise od trzisne cene za dobar primerak 2.da kupi NOVA jer valjda nece naci neku manu 3.da stavi pare u dzep i ide u EU da provede nekoliko dana trazeci auto i vrati se bez njega nekoliko stotina eura laksi (100%), ili se pomiri sa sudbinom i kupi auto iz oglasa ili placa. ko nije isao da kupuje u EU kola bolje da ne prica o tome uopste.a sto se kilometraze tice svi dizu jer da nije tako svi bi placali par stotina evra vise sva kola iz uvoza,meni licno ne smeta da li ce na satu pisati 130000 ili 180000 .bitno je kakav je auto. a i Dule vam je naveo primer Milovanovog vozaca iz ZR.covek najebo zbog tudjeg auta,tj kada je tovario tudji auto.PA da zavrsim pricu. KO misli da ima bolje samo napred JEVROPA CEKA .sto bi rekao Crni Gruja :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:

Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi ovako, taj auto konkretno što sam ja gledao košta 6750e... Jeste da je oprema distinctive, motor najjači dizelaš od 150ks, ali opet cena mi nije ni niska, a opet s druge strane dosta sam skeptičan prema celoj toj priči kako je sve super i krasno. Inače u Italiji sam iscimao nekog poznanika da mi potraži gore auto, i ako izleti nešto dobro idem istog trenutka.

Slažem se sa celom pričom, ali bre sad prvi put čujem da su nekoga tamo tako opljačkali :wallbash: ...joj užas i katastrofa, ne daj Bože nikome!

Takođe sam svestan da dobar auto mora da se plati, i ne zavaravam se nekim malim ciframa, niti planiram da uzmem nešto jeftino, a ''dobro''...

Svakako razgledam i ovuda sve vreme, otići ću u nedelju i na bubanj čisto da vidim šta ima, ali tamo tek ne verujem nikome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banjo veruj mi da su u EU MNOGooooo veci hostapleri nego ovde.u Italiji vozila prodaju albanci,juznoafrikanci i jug italije.podreazumeva se na jeftina.u Nemackoj turci,avganistanci.U Francuskoj nisam bio ali imam prijatelja koji uvozi iz francuske i to uglavnom firmina kola .stanje uglavnom zavisi od savesti vozaca.ima ih kao nova a ima i groblja...Moj prijatelj koji zivi u Italiji isao da gleda neki C3 iz oglasa u Como kod Milana i kada stigao tamo odveli ga u neka polja i pokazivali mu auto parkiran izmedju dve prikolice.On jadan jedva izdrzao da se suzdrzi da ne primete da se uplasio,dok nije seo u svoj auto.a o papirima za carinu da ne pricamo.MOJ SAVET JE DA AKO NEMATE NEKOG DA VAS VODI KADA KUPUJETE AUTO PREKO GRANICE TO NE CINITE JER CE VAS KOSTATI VISE NEGO OVDE A DOBICETE SAMO GORE .U najboljem slucaju isto.ko ne veruje samo NAPRED..a posle verovatno :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby::wallbash::veryangry::wallbash:

a da .kad sam rekao jug italije mislio sam na RIM i NAPOLI.najveca auto mafija u eu A mozda i sire. :whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...