Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Vidi, ko bre prodaje auto (koji je platio nov 25.000 EUR) za 6 - 7.000 EUR posle 3 godine? I to sa 145.000km... Vazi.... Sto se pre pomiris sa tim, to bolje :)

Znam nekoliko ljudi koji su u Srbiji vozili službeni auto na lizing, pa ga posle 3 godine otkupili za sebe za 1/3 cene novog. Osim toga, svako ko je gledao lizing ugovor zna da imaš godišnji limit koliko možeš da pređeš, preko toga ide druga cena. Po meni je realno da auto posle 3 godine i pređenih 120-150 hiljada vredi 1/3 prodajne cene.

Može da se nađe dobar auto, ali mora da se traži i da se ne razmišlja mnogo kad se nađe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chinjenica je da za te pare sve i da je presla 300 000 odlicno izgleda i radi. Neko je pitao, moj auto je u osnovnoj opremi kod koje mi se najvise svidjaju sedista tj onaj plish na dynamic opremi mi ne deluje cisto nikada... ali to sam samo ja. Najvise mi nedostaju alu felne od svega sto dynamic dodatno pruza, cak mi je i multifukcionalni volan u medjuvremenu izbledeo kao ideja....

A to za struganje broja sa stakala je stvarno suludo - mislim da i mala deca prvo tu pogledaju na svim staklima koje je godiste pa idu dalje.

Cinjenica je i da dobar polir majstor moze cuda da napravi sa sitnim ogrebotinama.

Nisam znao to za plave, sreca pa imam ovu metalac boju :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,jeftina su.

2 stila.Jedan je odvaljen po levoj strani i ceni ga 3000.Da ga popravis treba ti jos -nemam pojma.Prednja,zadnja vrata,zadnje krilo(500 evra)??.I farbanje(200 evra).

Drugi je 200 evra skuplji i ima jedno 16 ogrebotina...Nista ja tu ne vidim povoljno.Sve krs ....

Alfa je cuknuta....

Ne znam sta je gore,kupiti lep na oko a krs unutra ili cuknut a dobar."Idealno" je cuknut spolja,a krs unutra.I da je alfa.I par 100 evra jeftinije od proseka.Onda si ga "ugasio".Nije ni stilo bolji mnogo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah par kola sa linka, sve lupano, nesto manje nesto vise...Ne znam sta je tu povoljno kad mora da se sredjuje u startu(od 400-500 evra pa navise, samo limarija), plus ono sto se na prvi pogled i ne vidi? A prevodi, registracije, veliki servis itd...Sumnjam da kad se stavi na papir ispada povoljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i da ispadne nešto povoljnije opet imaš osvežen krš, nikad dobar utegnut auto. Uvek je bolje i isplativije dati u startu više za dobar auto nego obrnuto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Ja sam cisto gledao po netu i naleteo na ovu ponudu pa reko da vidim misljenja, slazem se za ona dva Stila i Alfu, da nisu nesto ali su mi dosta privukli paznju one dve Astre G, Corsa C, Clio, Ibiza...

Ako ima neko iz Sabca i ako bio na ovom auto placu neka napise kakva su im vozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam svratio do auto placa na ledinama,cisto da vidim sta ima od auta,nema neki izbor,gledo sam najvise fiate,ima nesto francuza i nemaca i jedna alfa spider.

stilo karavan 2003 jtd 4000 eura,lepo izgleda,stilo jtd :thumbsup: troja vrata 3700 eura,mogao sam danas dati mog punta,da doplatim za stila ovoga od 3700 eura,punta je procenio na 1800 eura :wallbash::crybaby:,a stilo spolja je ok,dok unutra je bas izlizan,a najvise mi se svidela marea karavan 3600 eura, 2001,jtd :thumbup:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam prelazio sa Punta na Stila, imao sam kao i ti 1.9D mk2a, realna doplata dobar Stilo za dobrog Punta oko 1500-1800e, to ti pisem iz mog iskustva, ja sam bio spreman da dam toliko. Na kraju sam prodao Punta za 3000e i kupio Stila za 4800e tako da je to ok doplata.

Gledam sada da ima Stila za 3000e a ima i Punta za 4000 godiste oko 2002. pa to nije normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

siki tvoj beše ima klimu :question: jer meni nijedan plac nije hteo zamenu iz doplatu za Stilo; Grande :wallbash: (čak sam tražio zamenu i za auto bez klime) :whistle: k'o da nema motor, a ne jbn... klimu :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ko lud :rant: ,ko zbunjen,jos cu da vozim punta,al mu je cena bas pala,jos kad je video danas belog sa crnim branicima,namrstio se covek.pa ja sa mojim puntom se sit navoza,bez ikakvog ulaganja,sem redovnog odrzavanja,al jebiga cena mu je ta.a i stilo,pre godinu dana su bili oko 5,sad su eto oko 3500,4000 eura,strasno koliko su pale cene,a izgleda ,koliko narod nema para,slabo se i kupuju auti :thumbdown:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokaz da ima i ,,poštenih'' primera.

Pazario sam pre 10-15 dana (a mislio sam pamtiću datum dok sam živ-prvi auto)

sam pazario Lanciu Libru 1.9 jtd 115 ks, 2001 god. NIje da reklamiram, ali sa auto placa je,

Dajoni. Na satu pise 140k km, čovek mi reče:

,,Sine, prešao je 183k km, da znaš. Kod nas je stigao ovakav(a on prašanjav jadan :rolleyes: ).

Curi mu negde ulje iz serva, na nekoj manžetni''

Elem, stvarno tako i beže. I dogovorismo se za cenu, malo sam ja spustio više nego što je on hteo (350e),

ne što sam hteo da ga cimam, nego nisam imao više, al bilo je ovako

Provdavac: ,,Jel ti ovo prvi auto?''

Ja: ,,jeste''

Provdavac: ,, E nek ti je sa srećom!''

Ono što mi rekao, ispalo tačno. Rekao mi da treba da obavim veliki servis, ali da sa ovim mogu da prođem 1-2000km bez problema.

Uzeo sam auto, a ni majstora nisam imao, pošli burazer, prijatelj što je vozio i ja.

I sad, posle 600km, nema problema. Isto ide kao i kad je uzet... Kuc, kuc, kuc :thumbsup:

I malo da oraspoložim situaciju:

Šta kaže Spajdermen kad se popne na Beograđanku?

Gde sad u pi*ku materinu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha...

nek te sluzi dugo i bez problema ;)

nisi bolji mogao da nadjes za prvi, a dosta se ljudi kunu u libru, kazu da ce da im bude i poslednji auto... u svakom slucaju meni se svidja, odlichan 5! ;)

samo pametno sa nogom na gasu, s obzirom da je prvi auto, a 115 konja...

da se vratim na temu:

ja sam u decembru 2009. prodao punta za 2700, jednostavno nije moglo za vishe, mozda bih dobio 100e vishe da sam chekao josh desetak dana, a auto bio redovno odrzavan, sve sitnice sredjene, amorti svi, kocnice sve itd... stila uzeo za 4700, sve je bilo kako je covek rekao. od neophodnih ulaganja su bile samo zadnje plocice, a po mojoj zelji veliki servis. covek (radi uvoz, plac negde u resniku) od koga sam kupio prodaje samo kola sa klimom i u dobrom stanju i uvek kaze sta kolima fali i koja je kilometraza... sve u svemu, ja imam pozitivno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokaz da ima i ,,poštenih'' primera.

Pazario sam pre 10-15 dana (a mislio sam pamtiću datum dok sam živ-prvi auto)

sam pazario Lanciu Libru 1.9 jtd 115 ks, 2001 god. NIje da reklamiram, ali sa auto placa je,

Dajoni. Na satu pise 140k km, čovek mi reče:

,,Sine, prešao je 183k km, da znaš. Kod nas je stigao ovakav(a on prašanjav jadan :rolleyes: ).

Curi mu negde ulje iz serva, na nekoj manžetni''

Elem, stvarno tako i beže. I dogovorismo se za cenu, malo sam ja spustio više nego što je on hteo (350e),

ne što sam hteo da ga cimam, nego nisam imao više, al bilo je ovako

Provdavac: ,,Jel ti ovo prvi auto?''

Ja: ,,jeste''

Provdavac: ,, E nek ti je sa srećom!''

Ono što mi rekao, ispalo tačno. Rekao mi da treba da obavim veliki servis, ali da sa ovim mogu da prođem 1-2000km bez problema.

Uzeo sam auto, a ni majstora nisam imao, pošli burazer, prijatelj što je vozio i ja.

I sad, posle 600km, nema problema. Isto ide kao i kad je uzet... Kuc, kuc, kuc :thumbsup:

I malo da oraspoložim situaciju:

Šta kaže Spajdermen kad se popne na Beograđanku?

Gde sad u pi*ku materinu... :thumbup:

Bravo za izbor!!! :thumbsup:

KOliko si platio Lybru?

Hajde što pre u Predstavljanje automobila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio Fiat Punto 1.2 2001. godiste na auto placu Auto system u kraljevu i nisam ni malo zadovoljan. U prvih 100km je poceo da izbacuje ulje iz motora pa malo kasnije i iz menjaca! Zato obavezno treba povesti i mehanicara kome verujete da pogleda auto (sto ja nisam ucinio)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza - taj na Vidikovcu je maltene iza Tim-a na brdašcetu-skretanju ka Ibarskoj pored neke perionice ili servisa?

Ajde da i ja ispricam moje iskustvo sa gore pomenutim autoplacem.

Dok sam 2010 jurio da kupim moj prvi automobil, nabasao sam i na taj auto plac.

Gledao sam Fiat Punta i Brava.

Pridjem Fiat Bravi 1.9, kaze prodavac 2001 presao 93000.

Gume celave, porozne, Volan izguljen kao smirglom, delovi kod podizaca stakala oguljeni skroz, sedista pocepana, krilo udareno, pa jos lose ofarbano. Auto mirise :)

Cisto iz sale pitam "Orginalna kilometraza?"

A on ko iz topa "PA NARAVNO"

Predjem na Punta, isto 1.9, beli, 5 vrata.

Na prvi pogled perfektan. Boja kao nova.

Pitam "Prva farba?" Prodavac opet potvrdjuje.

Pokusam da otvorim vrata iza vozacevih,a ona spala!!! :rofl:

A po samoj kontrolnoj tabli, do vozacevih vrata tragovi bele farbe.

Kasnije saznam, kao sto rece i KGB, da taj dovlaci najgore leseve evropskih automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na internetu...

Pokazuje kako većina placeva i preprodavaca radi. Obratite pažnju na reč ''većina'', dakle ne baš svi. :thumbup:

primer.jpg

by Desmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sušu im je.em :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko kakve automobile (kvalitet) ima auto plac Auto Sistem Adriani iz Kraljeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko kakve automobile (kvalitet) ima auto plac Auto Sistem Adriani iz Kraljeva?

Evo covek sa iskustvom : http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37952&view=findpost&p=750929

Skoro sam tamo bio da bih video onu Lanciu Y-ku...pogledaj sliku bolje (polomljena plastika iznad volana), uzivo kada sam pogledao obrtomer stoji zaglavljen na par hiljada obrtaja (naravno ugasen auto). To mi je bilo dovoljno, vise nisam ni zagledao auto...taj dan sam obisao gomilu placeva u tom reonu Kraljevo, Cacak, Kragujevac...dobre Y-ke nema, bila je samo jedna O.K. na placu Dajoni ali nije imala opremu koju sam zeleo. Odustao sam od Y-ke a auto nikad vise necu kupiti na placu, samo na nase tablice. :coffee: (imam predjasnja lepa iskustva sa placevima).

Tesko je na nasim placevima naci dobar auto, tacnije nemamo mi para za dobar auto.

Evo svezeg primera, bio sam da pogledam auto, nije me mrzelo :

http://www.polovniautomobili.com/oglas1429963/fiat_punto_13_mjet/

http://www.polovniautomobili.com/oglas1429997/fiat_punto_12_ben/

Tapacirung je menjan kod mjet-a (benzinca nisam zagledao), navodno zena vozila kerove. Bilo mi je sumnjivo zasto je zadnji deo sedista rdjav i u motornom delu metalni delovi su poceli da korodiraju, na oba Punta...ima toga jos ali da ne smaram. Kazu so, rizla jer je iz Nemacke. Dobro, covek je prodavac i moze da prica sta hoce. Moje je da dobro gledam.

Mislim da je pravi razlog sledeci:

Nemacka registracija HD na oba Punta (dakle iz istog grada),

http://licenseplatemania.com/landenpaginas/duitsland.htm

HD - znaci Heidelberg.

I posle malo googlanja, naleteh na Youtube-u (evo jednog linka, ima ih ukupno 11) Flooding on 28 February, 2011 :

http://www.youtube.com/watch?v=6wTS4684R6M&NR=1

Edited by humungus

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jedan od manjih autoplaceva, i ne znam nikoga da je kupio auto tu.

Ja sam prosle godine tamo gledao Peugeot Partnera 2005 godiste sa 80 000 km, i vozio ga na proveru u ovlasceni servis, i auto i kilometraza su bili ok, ali ipak sam se odlucio za jednu drugu opciju...

Ali kako se meni cini, ne ide im nesto prodaja, dugo im auta stoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...