Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zdravo svima, nov sam na forumu i posto trazim auto zanimaju me preporuke i utisci o auto placevima. Pre svega me zanima Peugeot 207 karavan, 307 i 308 karavani ili hečbek.

Pošto vidim da ovde ima dosta članova koji du upućeni bio bih zahvalan da mi pomognu i preporuče prodavca, plac na područiju vojvodine i Beograda.

Konkretno kakva su iskustva sa Balkanauto i Hoby car?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, hteo sam da podelim sa vama jedno "loše" iskustvo sa placem KIA Motors-a u Zemunu.

 

Išao sam da gledam Brava 1.9 mjet 2008o godište koji je dobijen u nekoj zameni. Od starta, dobio sam 300e popust zato što mu je ulubljeno prednje desno krilo malo više, zadnje desno malo manje i ima ogrebotine od gradske vožnje sa svih strana.

Sad ja razmišljam, ajde, hebeš to što je zagreban malo i udaren, ispeglaću ja to za 100,200e u jednom trenutku, bitno mi je da mi oni garantuju kilometražu (Po njihovoj priči oni po zakonu moraju da garantuju i ne otkupljuju automobile sa vracanom kilometražom) i da su njihovi majstori obavili čuveni pregled u 110 tačaka (a to su mi naglasili svaki put kada smo se čuli telefonom, ili kada sam bio tamo) i da je auto 100% ispravan i bez ulaganja i da nije lupan.

 

I onog trenutka kada sam dobio potvrdu da sam dobio popust, dobijam i informaciju da je neko uplatio kaparu sat vremena pre nego što sam se ja dogovorio i da je auto rezervisan, i kao ajde zovemo te ako ljudi odustanu. 

 

Čujemo se sutra, kažu nisu ljudi odustali, teraju danas auto kod majstora. - Ok, nema problema.

 

Zovu oni mene prekosutra, kao ljudi su odustali, nisu uspeli da dobiju kredit, pošalji mi podatke da ti pošaljem predračun da uplatiš kaparu pa posle možemo kod majstora (Pošto sam ja insistirao na tome), pre nego što ga neko drugi kapariše. Izađu oni meni u susret i ne platim ja kaparu nego odmah ujutru oteramo auto kod Gorana dve ulice niže i tu se ispostavi da u auto ima ulaganja oko 400e (Ne hitnih, naravno, ali opet ima), da je kilometraža vraćena za nekih 50 000 i da je akumulator kompletno prazan jer je auto stajao ko zna koliko i da je dpf zapušen do kraja (u julu 2013 je resetovan računar (valjda su obrisane greške tada, ne znam stvarno šta to sada znači) i tada je imao ~173 000  i ispade da je on za 2 godine prešao ~5 000), i da je prednji kraj bio malo udaren pa ispravljan, na celu tu priču, dečko iz zastupništva se šokirao i kao ajde videćemo još da sredimo cenu. 

Rekli su da mogu da mi izađu u susret i da mi daju nov akumulator i to je to, tako da sam odustao.

Poenta priče je: 
Otišao sam kod njih i svesno gledao jefitniji i udaren auto jer su me milion puta ubeđivali da je auto sa 100% tačnom kilometražom i da su ga majstori pregledali u tih famoznih 110 tačaka i na kraju se ništa od toga nije ispostavilo kao tačno. Ispalo je da ti majstori nisu dobro pregledali auto i kao "biće kažnjeni".

 

Možda sam ja lud, ali ako curi ulje kod turbine i musav je ceo donji deo motora, kako to neko ko je MAJSTOR i ko je podigao auto na dizalicu to ne može da vidi?! Kako neko ne izvali da je akumulator prazan ako mora da vergla 10 sekundi da bi se auto upalio, a napolju nije minus 15 (ajde, ja kad sam ga palio samo jednom pa mi i nije bilo toliko sumnjivo jer znam da svi oni stoje dugo na placu a i da je hladno) ?

 

Možda sam ja sve to malo preuveličao, ali da sam gledao auto na bilo kojem autoplacu, stvarno ne bih se iznenadio ovakvom scenariu, ali ovako... Sada će oni taj auto da prodaju nekome ko neće zagledati tako detaljno i nikom ništa..

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne videh da si napisao koliko para su trazili za to 2008god?

 

nadjoh, 4900...i 300e ti smanjili./......sumnjivo odmah kada bravo 2008 nema ispod 5200-5400....jbga neko ce da kupi za 4500

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7414814/fiat-bravo-19-mjet

 

Clip_2.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bih ga ja ni gledao dalje kad sam video udarac i ogtebotine, ali racunam da je to Kia, i da to mora da bude ispravno kada toliko garantuju i hvale se da su detaljno pregledali auto.

Ne znam sad kako to zakonski ide, ali ako su oni stvarno u zakonskoj obavezi da garantuju kilometrazu, onda su u potencijalnom problemu kome god da ga prodaju.

Ja sam im rekao da mi spuste 700e i da cu da cutim za kilometrazu i da servisiram kvarove za te pare, a oni su mi rekli da se njima vise isplati da njihovi majstori sve poprave kroz par meseci (vidim sto su sklonili ili barem prepravili oglas za to vreme) nego da ga daju po toj ceni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su isto pricali bajke i na kaju mi za auto za koji sam ja trazio preko 7000 ponudili 5500€ (oni mene zvali i insistirali da dodjem i izaberem zamenu ili kes) i nisu zatvorili haubu kako treba nakon pregleda. Malo je falilo da im se vratim i nacestitam svega po spisku. Provalio sam da je 90 posto automobila koji su im na placu debelo precenjeno a kad nude zamenu ili otkup vozila onda mu smanje cenu za 30 posto. Bezobrazluk, ali izgleda da ima onih koji nasednu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cisto sumnjam da oni sve to nisu znali i da mu na sve to nisu oborili cenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim poentu price. Dobijas brava mnogo jeftinije nego sto je na oglasima, sa pravih 250.000km. Auto ima 400e ulaganja i to ne hitnih? Cekaj, a koji auto nema? Akumulator je vrisnuo, ok, nov akumulator je ~50eur. Njega bi svakako menjao u roku od godinu-dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa poenta price je da ne ocekujem da garancije od takve firme ne znace nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno, ali si mogao da im daš 4400e i uzmeš rekordno jeftinog Brava.sa sigurnih 400e ulaganja što i nije neka drama.

 

A za ostalo - jbg, i oni su prodavci. Čim rade zamenu za jeftinije i skuplje, odnosno uzimaju šta stignu logično je da ne može sva da valja.

 

Uostalom u koji auto nema 400e ulaganja? Kod mene kočnice za zamenu i treba da produžim registraciju, 400e već nađeno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su hteli da ga daju za 4400 uzeo bih ga :)

Zadnja ponuda je bila 4700 i na to bih imao registraciju i te popravke i opet bih vozio vidno ulubljen auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda i nisi trebao da uzmeš.

 

To što lažu je njihovo pravo,ali treba da spuste cenu kad ih uhvatiš u laži :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ja sam na to i isao :D

Dogovorili smo cenu pre nego sto sam znao da je takvo stanje i uz garancije.

Kad sam izvalio sta je u pitanju trazio sam da mi spuste cenu i da zazmurim na sve to, ali njima nije odgovaralo :)

U stvari, rekli su da je poslednje sto mogu da mi daju -300e i "novi" akumulator..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me opet :)

Zvali me sinoc i rekli da su neki direktori od preko odlucili da prihvate moje uslove, tako da sam jutros uplatio kaparu :)

Na kraju, dobijam Brava za 4700 i u tu cenu je uracunat prenos, registracija i nov akumulator, tako da me tehnicki bravo izadje oko 4200-4300 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nego metod - ja dajem toliko i ako nećete odoh - pali. 

 

Kada si prodavac odmah vidiš da li je neko kupac. Ako odmah krene da se smeška ne spuštaj cenu ni dinar. Eto... možda 50€ radi uroka, ali taj je pečen. 

Ako kupac krene da odlazi onda radiš sve, spuštaš cenu, zagovaraš ga, hvališ auto i pokušavaš da ga zainteresuješ...

 

Kao kupac, ponudiš cenu koja ti odgovara i moraš biti spreman da odeš i odustaneš od kupovine ako prodavac ne želi da koriguje cenu. Neverovatno je kakvi se popusti mogu dobiti sa takvim stavom, što se jelte vidi i iz ovog primera ;) 

 

Onda i nisi trebao da uzmeš.

 

To što lažu je njihovo pravo,ali treba da spuste cenu kad ih uhvatiš u laži :D

 

Nije baš njihovo pravo. Po Zakonu prodavac je dužan da te upozna sa svim nedostacima za koje zna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc koliko si platio taj pregled u servisu Goran?

Znam da su temeljni bas, i to im je velika prednost. Puntica tamo odrzavamo, i kada smo ga odvezli stvarno su sve pregledali i da lispisak sta treba da se izmenja, i sta je od toga hitno.
Vidim da su i u tvom slucaju lepo sve pregledali.

Nikad nisam vozio auto koji treba da kupim tamo, pa me zato interesuje, bar okvirno, koliko je takva vrsta pregleda "pred kupovinu"?
S obzirom da se zagrevam za FIATA, trebace mi tako nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne naplacuje Goran takve preglede :)

Dodjes u 15 do 8 ujutru i pogledaju ti auto za jedno 30-40min i dobijes lepo napismeno sta ne valja i sta valja :)

Ja sam stvarno zadovoljan i preporucio bih ga svakom, a i mog Brava cu sigurno odrzavati tamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna nesto o placu Royal Ride na Zvezdari? 

Video sam da imaju relativno korektne cene, a i jedan auto me zainteresovao malo, pa bih, ako nisu neki prevaranti da navratim i vidim uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...