Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Joj Marko, ne se*i zivota ti i drndaj onaj Bravo i nauci da parkiras :laughing:

I da kocis, da. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Alo bre dežurni spameru, greši čovek :D Ajmo još jednom za kočnice, do petog kočionog je bio problem, Goranu :unworthy: :unworthy: :unworthy: za rešenje problema, ostali su bre papci i nadrimajstori, al dobro, svaka škola se plaća, bilo mi je daleko da idem u Altinu. Posle toga samo kod Gorana, jes daleko, ali znam da sam rešio problem.

A jesi li bar pogledao video klipove, ko je "test vozač" u lybri :p

Kada je seo napred jadno sedište je počelo da krcka, masa je to :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musa kesadjija za volanom :lol:

Sent from my Nexus S

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta Libra 1,9 JTD ! Marko u pravu si u svemu sto kazes ali nemas iskustva brate . Izvini bez uvrede, mi se ne poznajemo ali ja imoj buraz Goran smo isli zajedno u srednju masinsku , pa na praksu pa smo radili kod Bogun... u Zemunu i da ne smaram dalje. Ako meni ovde ne veruje neko neka pita Gorana. To sto neko kaze na snimku da nevaljaju grejaci - jeste jedan nije radio (cena 700 din, bez popusta - 10% ) . Viljuska se cuje - ne nego stabilizator balans stangle da ste ga podigli na dizalicu videli bi. ( preko marka iz KG cena 5 evr). Sediste - par srafova na sinama od nosaca sedista (cena ??? imbus sraf 7 ili 8 din po kom.). Ogrebano kod rucice za otvaranje vrata ( Sitnica za auto tog godista ). Sedista , tapacirung, plastika ... nigde ni traga sto prica opet neko da je pocepan , rupe od pikavaca itd... ja sam nepusac i to bi mi bas smetalo ali ne stoji ! nema nista. Plastika masna - ( Axel Sgrasso je cudo ). Kilometraza stvarna 215 000km. proveravao sam licno u mot. ecu. Ono sto pise na tabli nisam ni gledao jer se to steluje kolčiko ti volja. Greske druge nema. Gume Pireli nove jos ima brkove po njima. Fali plasticni poklopac gde se zabravljuju vrata u gepeku ( e zbog toga ne moze da ide auto putem brze od 160 km - to je velika mana priznajem ). Maglenke - leva slomljena a desna zardjala ( Odgovaraju od Mareje wikend - cena 1200 din nove sa popustom u Ki. Ko...)

A najvaznije cena . Iz postovanja prema gazdi pomenutog auto placa kao i mom bratu Goranu ne smem ni da spomenem . Mozete samo da predpostavite.

Edited by Jastrebov

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jastrebov:

Stariji brate po Fiat - Lancii, opušteno, slažem se sa tobom. Znam da su ok na tom placu, napisao sam da sam gledao neke stiliće pre skoro 2 godine tamo. Ali enterijer te lybre me je odbio, da budem iskren, a gledao sam ih na "tone". Pogledaj kako su obrijali sedišta. Kod Gorana servisiram auto, i sve najbolje o njemu, jeste u Altini a ja sam u Mirijevu, ali posle raznih kvazi eksperata nije mi teško da odem kod njega i ostavim auto i znam da će sve biti odrađeno kako treba i pošteno. A Goran mi je i rekao za tebe :D i da si nešto menjao na trapu, pre nego što si i napisao gde si kupio auto, jedno 2 nedelje pre toga.

Elem, zamalo da kupim jednu lybru 2.0 20v, bila je negde u Surčinskoj, 2001 g, ma kao čaša, da ne poveruješ, zvao sam i Gorana da pitam za pregled (kaže mi čovek iskreno koji će ti to k...), zvao sam i Martinija u vezi plina, reko dobro, DOBAR plin 750€ za petocilindraša, već sam se video u Šapcu na ugradnji plina, ali nisam kupio ništa, najviše zbog nedostatka vremena da se cimam oko auta, pa i dalje teram svog Brava. Ali zvuk tog petocilindraša je baš seksi, i sada mi je žao što nisam kupio tu Lybru :( a bila je kao bombona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brijanje , rupe od cigareta , daj molim te nemoj mi pricati price, ako treba slikacu enterijer da ti pokazem kako izgleda.

Goran je i meni rekao isto to koji ce ti Lybra. Ali kad uporedim sve stilo kandidate koje sam gledao ni jedan nije prisao ni blizu ovom autu. Prvo kilometraze su spustane cak sa 380 000 na 140 000km. A rekorder je bio stilo 1,9 jtd sa auto placa (ako je ovo protivno pravilima foruma molim da moderator obrise ovak komentar) kod bensinske pumpe na pocetku Kumodraske ulice (beograd) . Teget stilo sa 5 vrata iz 2001 god pisalo je u motornom ecu 524 000km .A sto se tice cene odrzavanja da se razumemo - iste popravka na stilu, puntu marei 1,9 jtd... postoje samo razlike u u karoseriji i enterijeru . Ali kad malo covek razmisli pa ne menjamo svakih 10 000 km krila ili masku, tako da po tome gledajuci ne bi trebalo onda voziti ni jedan auto mladji od 5 god.u.

Ja mislim da je Mercedes majbah najbolji auto na svetu, pa da imam priliku da ga kupim za istu cenu kao i fiat stilo ne bih se dvoumio ni sekund, bez obzira posto je zamena prozora ili fara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kako izgleda enterijer, vidi se i na snimku koji sam okačio.

A ja sam se bio zalepio za 2.0 20v benzinca, pa mi je Goran rekao da mi to ne treba, jer može da bude problematičan. Inače i ja sam pre za lybru nego za Stila. Stilo su taljige što se tiče udobnosti, a i brate, Lybra karavan mi je mnogo lepa, jedan od najlepših karavana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo taljige za udobnost? Ti kao da si vozio samo francuze starije od 20 godina. :-)

Svašta čovek ovde može da pročita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pričaju gluposti, ima uporedni test http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31415&st=140

gde može da pročita sa Stilo sa 17-icama se bolje ponaša i udobniji nego Škoda Octavia na 15-icama. Isto ortak priča gluposti kad reče da Astra 1,9 CDTI karavan nazovi udobnija. Posle uporedne vožnje vrlo brzo ukapirao.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko kupovao kola u Autokuci Holliday Sabac??Bili smo ja i drugar tamo imaju strava ocuvana vozila!Imaju 2 lepe krome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo ako nastaviš ovim tempom ima da nas razmaziš, sledeće na listi želja Fiat Srbija bar 15% i Coning po želji (meni nije hića za gume ali za ostale bi moglo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko kupovao kola u Autokuci Holliday Sabac??Bili smo ja i drugar tamo imaju strava ocuvana vozila!Imaju 2 lepe krome.

Kupio moj komšija od njih astru karavan pa focusa, zadovoljan. Menjao je astru za focusa kod njih otkupili su mu ali ne znam za koliko u odnosu na šta je platio. Mislim da su im vozila iz Francuske i da su kakvih ima ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa Kumom kupio dosad 3 Punta vana tj teretnjaka na autoplacu Prvi trag i za poslednji smo dobili garanciju ali smo morali da uradimo servis u njihovom servisu koji je ustvari predstavnistvo za Chery kineski brend. Poprilicno smo cekali a verovatno zbog cekanja da se kupe delovi i na kraju su nas otresli ko slinu sa cenom al sta je tu je sad valjda imamo garanciju.

Takodje moram da kazem da smo prethodni Punto pregledali kod njih i sve je bilo ok a posto se placao preko racuna a jos nije bio ocarinjen cekali smo 10-tak dana da ga preuzmemo.No kad smo dosli po auto cim sam ga upalio cuo sam da i na najmanji gas turbina svira samo tako i kad sam nazvao coveka sa kojim sam se izdogovarao dobio sam odgovor da niko nista nije tu mogao da dira a ja sam ga samo upitao kako onda zvizdi turbina i to veoma jako a kad sam pregledao auto nije zvizdala dobio sam odgovor-ne znam.

Plus sto smo bili dogovorili da nam se zamene dva tocka sa losijim gumama sa drugog Punta na sta je prodavac pristao jer smo vec kupovali kod njih i jos smo i castili portira koji je to trebao da zameni ali kad smo posle 10 dana dosli po auto gume nisu bile zamenjene a tog momenta nije bilo nijednog drugog Punta sa kog bi se skinuli tockovi i stavili na naseg Punta.

Mozda su to neki detalji koji kazuju da je jako tesko naci savrsenog prodavca a ja kao neko ko se bavi tim poslom prosto ne mogu da verujem da i veliki padaju na sitnicama.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ti dodjes kupis auto kod njih, moze da se desi da kupis auto u ekstra stanju, a mozes i kesu da kupis neku, uradis veliki servis, gde te oni izuju iz cipela, izvuku ti i to malo para sto si sklonio u zadnji dzep i posle toga ti navodno imas garanciju od strane strucnjaka, da bi do iste dosao, moras da uradis mnogo toga, da servisiras auto redovno kod njih, da ti izmuzu i ono sto zaradis, jer oni su sveti majstori.

Mislim da je ovo smesno, jer verovatno kad izracunas sve te servise, velike, male srednje itd. po njihovim cenama, shvatis da ti se vise isplati da odes kao turista u Nemacku, Svajcarsku, pogledas auto, kupis i dovezes i servisiras kod svog pouzdanog majsora bar sledece 2 godine po normalnim cenama i sa normalnim uslovima eksploatacije vozis auto dugo i srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis je uslov garancije. Radi se kod Gorana na Altini, članovima FLCS koji kupe automobil kod njih je besplatan, odnosno plaća ga Prvi Trag.

Ako u toku garancije bude neki problem koji potpada pod nju, onda o trošku Prvog Traga to opet bude sređeno kod Gorana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi napokon neko da "napismeno" garanciju i odradi se servis u servisu u koji vecina ovde ima, vise nego, poverenje a nama opet ne valja..

Teorije zavere i sl....

Duletov "problem" sa Prvim tragom nema veze sa prihvatanjem garancije vec sa neispunjavanjem "usmenog" dogovora.

Jedva cekam da prikupim malo novca pa da se ponovim u Prvom tragu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta priče je garancija koja važi dok se ne pokvari. Zato ovoliko ne poverenje. Bilo je previše slučajeva čak i Boško Buha reklamacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da se ljudi dosta hvale na Prvi trag. Ja licno nisam nikada saradjivao sa njima pa ne mogu reci i nista konkretno o njima. Hocu reci samo da ljudi trebaju realno da razmisle o raznim garancijama pri kupovini, jer mnogo padaju na te fore. Kakva garancija na polovan auto?! Nema od toga nista, pa samo u motoru ima milion stvari koje samo cekaju da stanu i ode sve u pm. Garancija uz veliki servis obicno vazi za delove koji su zamenjeni i za ruke. Kakve veze ima garancija uz v.servis ako vam zaglavi termostat i prokuva? Kakve veze ima garancija ako crkne turbina i isisa ulje i zakove motor? A ako crkne pumpa za ulje? A ako probije dizna pa pukne klip, itd....To je sve samo jedna reklama na koju se dosta ljudi prima, pogotovu ko se ne razume. Toliko o garancijama i placevima i servisima

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ljudi trebaju realno da razmisle o raznim garancijama pri kupovini, jer mnogo padaju na te fore. Kakva garancija na polovan auto?! Nema od toga nista, pa samo u motoru ima milion stvari koje samo cekaju da stanu i ode sve u pm. Garancija uz veliki servis obicno vazi za delove koji su zamenjeni i za ruke. Kakve veze ima garancija uz v.servis ako vam zaglavi termostat i prokuva? Kakve veze ima garancija ako crkne turbina i isisa ulje i zakove motor? A ako crkne pumpa za ulje? A ako probije dizna pa pukne klip, itd....To je sve samo jedna reklama na koju se dosta ljudi prima, pogotovu ko se ne razume. Toliko o garancijama i placevima i servisima

Ako se već želi pričati o tome, valjalo bi onda prvo pročitati na šta konkretna garancija važi, tj. šta ona obuhvata:

Garancija obuhvata:

- Motor (bez pratećih agregata)

- Menjač

- Karoseriju

Trajanje garancije na lakirane površine i površinsku koroziju koja nije perforacija (npr. izgled i površinska korozija koja je nastala zbog grešaka u materijalu ili izradi) je 12 meseci ili do 15.000 pređenih kilometara.

Trajanje garancije na pojavu rđe je 12 meseci ili do 15.000 pređenih kilometara.

Garancija na akumulator se priznaje u periodu od 3 meseca od kupovine vozila bez obzira na broj pređenih kilometara.

Garancija na rashladno sredstvo klima uređaja se priznaje u periodu od 3 meseca od kupovine vozila bez obzira na broj pređenih kilometara.

http://www.fiat-lanc...showtopic=54973

Valjda je sada jasnije, zbog priče gore oko termostata, turbine, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam par puta isao da pogledam nesto kod njih dok sam kupovao auto, nisam stekao nešto baš pozitivno mišljenje..a i što se tiče km lik mi svaki put otvoreno rekao da je km veća od one u oglasima jer "kupci tako više vole"..

I video sam da onako baš profi lickaju kola, imaju perionicu u dvorištu i ubijaju se od poliranja.. a i mnogi placevi su mi, kad sam zvao za neka kola, govorili da im auto nije tu, nego da može da se pogleda u Kaću gde je odnesen u perionicu.

E sad, ne mora da znači da je lickanje loše, svako bi voleo da mu je auto lep, i ne mora da znači da je ispod ušminkane spoljašnjosti jadac, ali cene su mu uvek bile povoljne, a sva vozila nahvaljena i kao nova tako da mi tu nešto ne štima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu svi oni lickaju, mada su mi ovi iritantni što u oglasima nahvale auto kao da je najbolji u vasioni, i to za svaki proveravao sam.

Kako stvari stoje, mozda je bolje da ja preko proverenog coveka narucim da mi doveze nesto valjano iz Italije, bar kada sidje sa kamiona znam na cemu sam. Malo je skuplje ali bar neću da imam laznu nadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas mogucnost da ti proberu - ja mislim da ne treba da razmisljas, jos ako bi to bila neka od "proverenijih" zemalja, tipa D... Znas i sam kako se automobili uglavnom dovoze (cast izuzecima ali to i kosta) i kako se tamo biraju ili bolje reci dobijaju.

Tako sam i ja uradio 2007. i ispostavilo se kao dobar potez. A vratilo mi se na vise nacina, pre svega sto se tice sigurnosti u ono sto kupujes, a na kraju i odrzavanja i ulaganja. Drugar koji radi sa tim mi je nasao auto direktno od vlasnika u Veroni (tada je ovde izbor bio bas suzen, po par komada u oglasima, a bio sam odusevljen modelom i posebno motorom, znaci samo to i nista drugo :laughing: ). Tako sam mu naglasio, pa pet praznih mesta pa tek onda eventualno neki drugi vid kupovine.

Jeste da sam cekao par njegovih odlazaka u IT i platio vise, ali se visestruko isplatilo (evo pre neki dan krenem sa nasim kolegom forumasem Noletom nesto do Altine, vozio iza mene pa smo povukli par puta na autoputu i novosadskom, covek se krsti kako iza mene maltene nema dima, kaze "jbt benzinac" :thumbsup: ).

A daleko od toga da i ovde po placevima, pogotovo sada uz ovakvu ponudu i malo srece, ne moze da se iskopa nesto da valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...