Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nista cudno za nase dilere. Znaju oni i da slikaju jedan auto a prodaju sasvim drugi, licno sam iskusio. U oglasima prelep a kad sam otisao da vidim, kokosarnik, nista se od podataka ne slaze. Ima tri ista modela u istoj boji a sve oglasio sa slikama najlepseg. Na pitanje zasto .... pa tako je bilo lakse ... to su samo nijanse .... isti su to automobili

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sasvim normalno kod ovih uvoznika na veliko. Neki čak i napišu u komentaru da imaju još par takvih, naravno, potpuno istih, a kad odeš tamo taj prvi auto je prodat, a ovi ostali po 100 000 više prešli i ni na šta ne liče.

Kako da ne garantuje civek kada je mozda licno upisao :laughing: Imao sam puno iskustva sa vlasnicima placeva koji jednostavno lupe kilometrazu..

Ja sam video auto koji je u Srbiji vožen, imao originalnu ispečatiranu servisnu knjigu da je prešao 250 000km i vlasnik placa sve to ostavio, lupio svoju duplo manju kilometražu, neku karticu u motoru okačio i lepo prodaje auto.

Pogledam servisnu i tamo auto prešao 25.3.2010 227 000km što je potpuno ok, a u motoru piše 30.6.2011 zamena svih filtera i ulja Total10w40 123 456km. Ajde bar da je pogodio da u Stila ide Selenia, ali ni to :laughing: lepo pozovem servis i zamolim da mi daju informacije jer mi je uništena servisna, a treba da održavam auto i hteo bih da nastavim kod njih da održavam kola i da mi kažu šta treba da se radi, da mi žena vlasnika i čovek mi potvrdi sve iz servisne i ja pitam za onaj papir u motoru i zamenu svega i čovek na to samo kaže "Laže džukela" :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana prijatelj proda Nivu 2008. sa predjenih 105000 jednom dileru iz kg-a koji inace ima jedan od najvecih placeva, i kola od 1000 do preko 30000 evra. Lik je ladno odmah posle kupovine skinuo kilometrazu na 35000 i jos zove ovog mog prijatelja da laze ako ga ljudi zovu za kilometrazu posto se ovaj diler poziva na njega. Nista od toga nije cudno da ovaj diler svom dobrom prijatelju, koji je inace zajednicki prijatelj sa covekom koji je prodao Nivu, nije pokusao da proda auto sa 35000....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce 5 godina kako vozim punta 2 kupljen na placu NONSAUTO,nekad su bili na ledinama,a sad su na auto komandi.Mogu vam reci da sam veoma zadovoljan,nisam imao nikakve vece kvarove.Jedino sto su me zajebali je kilometraza,mada ne znam da li postoji neki plac da ne vraca kilometrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, da iznesem i ja svoje vidjenje sto se tice autoplaceva. Naime, bio sam na nekoliko, kada sam menjao Seija.

Potegao sam (cak) do Nsa i, vodjen onom recenicom nekoga sa foruma da tamo ima lepih auta, stvarno i ima. Bio sam na ovom placu: http://www.mojauto.rs/autooskar/ i odmah se zgrozio. Preko telefona, sve ok, med i mleko, moze zamena, ma moze sve, cak se i oko cene skoro dogovorili, a kad odem tamo licno ima sta i da vidim: automobili prljavi, ne pamte kada su paljeni ili ne daj Boze vozeni, slike na oglasima fotosopirane i susta suprotnost realnom stanju. A vlasnik, ili radnik, ne znam sta je bio, izrazito neljubazan!!! Izvinjavam se ako je taj nekome rodjak, prijatelj sa foruma, ali me je, bukvalno otkacio i rekao 'idi vidi onaj plac Caruso...', a nisam bio sam, da kaze, 'ajde mlad si, nemoj da tracis moje vreme, vec sa roditeljima, koje, isto tako nije uopste registrovao... :thumbdown:

Razocaran se vratih kuci i resih da obidjem moju Subaju i placeve. Bio sam na vise, ali ova dva su me odusevila: http://www.mojauto.rs/autodeki/ veoma ljubazni zaposleni, auti uredni, iako nisam bio ozbiljan za ijedan od ponudjanih sa placa, dozvolio mo jie covek dva da upalim i provozam malo, naravno samo po placu. Sve pohvale za njih i topla preporuka za kupovinu na njihovom placu!

Sto se drugog placa tice, gde sam i pazario: http://www.mojauto.rs/avangard/ prodavac, odnosno vlasnik, dusa od coveka, ispricali se, kao da se znamo godinama, pristao je i na zamenu automobila uz doplatu, veoma je bio realan kod procene, a sto se automobila tice, znam iz iskustva, jer sam ga 'davio' nekoliko dana sa biranjem buduceg ljubimca :D svaki dan se peru, odrzavaju, pale, cak i pomeraju po placu, svaki je maksimalno uredan, sredjen, gotovo kao nov kad se sedne unutra. I jos jedan plus sa njega: nalazi se prekoputa pijace, tzv buvljaka, te za svakog ko kupi na njegovom placu, daje i parking mesto kada se ide na buvljak :D Tople, ali zaista tople preporuke za kupovinu na Avangard autoplacu i vlasnika Žareta! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite o auto placu "Ljuba Automobili" iz Pančeva (Bavaništanski put 56)?

Da li ima članova foruma da podeli pozitivna i/ili negativna iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li da podelis svoje iskustvo zasto je odnos prema musteriji nula?

Ovih dana bih trebao da posetim plac. Auto koji gledam, preko oglasa izgleda sasvim korektno.

Pošto nisam iz BG okoline, nemam predstavu kod kojeg majstora u okolini bi mogao da se odveze auto na dijagnostiku?

Svaki predlog je dobro došao. Tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@faraon

Od par ljudi iz Pančeva sam za Ljubu čuo da je OK, pa sam krenuo pre dva dana da pogledam jedan Bravo kod njega na placu. Što se tiče uslužnosti i ljubaznosti nisam imao problem, ali sam stekao utisak da je čovek klasičan zavaljivač, ili su i njemu zavalili kola pa je čovek zaista ubeđene da priča istinu.

Bravo 1,6 mjet 120ks, 2008 navodno sa garancijom za pređenu km koja je bila 117.000 na satu. Kola: udarana i jako loše lakirana cela leva strana, menjani zadnji diskovi, kvačilo hvata jako visoko, od dosta Brava sa tim motorom koje sam probao (bez obzira na km) ovaj je bio među najbučnijima sa najviše vibracija u kabini, motor je do detalja opran ali je ispod EGR ventila, praktično preko celog menjača debeli sloj zapeklog ulja koje nije moglo brzo da nastane,klešta i pločice ciganski našpricane srebrnim sprejom(usput i diskovi zakačeni bojom)...... Problem je njegova priča kako on garantuje km, kako auto nije ni oprao i kako će boja tek da bljesne kada ga opere (a u auto ne može da se uđe od kokpit spreja i koliko je zamašćeno sa njim, ista je situacija i sa svim plastikama na automobilu i pod haubom), za bilo koju manu na kolima koju nađeš čovek pominje opremu i emotion paket pa woofer u gepeku..... Bravo kao auto nije bio skup i verovatno je vredeo te pare, možda bih ga i ja pazario tada da je Ljuba imao iskreniju priču, sa onom pričom od njega ne bih kupio nov auto. Možda sam ga i loše procenio, sa obzirom da je Bravo otišao već sutradan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome treba da se pogleda ili dodatno slika neki auto sa ovih placeva (nodika011 i dynamico) neka mi javi,bolje preko privatne poruke jer u ovaj deo foruma ne zalazim cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@faraon

Od par ljudi iz Pančeva sam za Ljubu čuo da je OK, pa sam krenuo pre dva dana da pogledam jedan Bravo kod njega na placu. Što se tiče uslužnosti i ljubaznosti nisam imao problem, ali sam stekao utisak da je čovek klasičan zavaljivač, ili su i njemu zavalili kola pa je čovek zaista ubeđene da priča istinu.

Bravo 1,6 mjet 120ks, 2008 navodno sa garancijom za pređenu km koja je bila 117.000 na satu. Kola: udarana i jako loše lakirana cela leva strana, menjani zadnji diskovi, kvačilo hvata jako visoko, od dosta Brava sa tim motorom koje sam probao (bez obzira na km) ovaj je bio među najbučnijima sa najviše vibracija u kabini, motor je do detalja opran ali je ispod EGR ventila, praktično preko celog menjača debeli sloj zapeklog ulja koje nije moglo brzo da nastane,klešta i pločice ciganski našpricane srebrnim sprejom(usput i diskovi zakačeni bojom)...... Problem je njegova priča kako on garantuje km, kako auto nije ni oprao i kako će boja tek da bljesne kada ga opere (a u auto ne može da se uđe od kokpit spreja i koliko je zamašćeno sa njim, ista je situacija i sa svim plastikama na automobilu i pod haubom), za bilo koju manu na kolima koju nađeš čovek pominje opremu i emotion paket pa woofer u gepeku..... Bravo kao auto nije bio skup i verovatno je vredeo te pare, možda bih ga i ja pazario tada da je Ljuba imao iskreniju priču, sa onom pričom od njega ne bih kupio nov auto. Možda sam ga i loše procenio, sa obzirom da je Bravo otišao već sutradan. :)

Veruj mi da niko od tih prodavaca nije nimalo naivan. Svako od njih ima cilj da zaradi i to ih jedino zanima,a ja zaista poštenog čoveka kome je cilj da ne ošteti kupca i jo da drži auto plac još nisam upoznao, Verovatno zato što takav ne bi ni mogao da živi od auto placa :laughing: Ali ima i za to rešenje, lepo sabiraš u glavi kvarove, odbiješ mu od njegove najniže cene i to je to. Ja sam preko preporuke kupio Stila i tek kada sam prvi put seo u njega video da pišti senzor airbag-a i da stabilizatori ništa ne valjaju. Kaže čovek nije nikakva frka, stabilizatori su po 1000 dinara,a vazdušni za toliko sređuju. NIsam pravio nikakv problem, samo sam mu izvadio 50e manje i rekao da to pokriva kvarove koje nije spomenuo. Pa ako neće neka nađe novog kupca koji će odmah da mu kupi kola od skoro 3500e i da ga pri tom ne smori i ne pomeri mu dupe pretražujući mu auto.

I zašto kažeš da se farbaju čeljusti u cigansko sivu? Ja bih moje da farbam u metalik sivu boju :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno je meni stanje u državi i da smo mi teška sirotinja, a oni se prilagođavaju uslovima i dovoze samo ono što ovde može da se proda i plati. Tražim auto za oca koji malo vozi i da sam spreman da platim dobar Bravo male kilometraže ne bih ga ovde ni tražio, a verovatno ni u Italiji. Ovaj Bravo je bio sasvim OK, pogotovu za te pare, ali mi je sva njegova priča bila baš bezveze, tako da je moj komentar u prethodnom postu više vezan za plac nego za kola.

Nije ciganski klešta ofarbati, ali kada se to odradi kako treba, skineš klešta, očistiš, zaštitiš i ofarbaš odgovarajućom bojom, ljudski da ima neku funkciju. :thumbup:

Tamo su samo sprejem preprskana klešta, pločice, delimično i diskovi, sve će to da se skine za par kiša, bez posledica, ali mi nije jasno čemu to. Tu vrstu stajlinga sam video kod ovoga i u jednoj kući u Šapcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

saveti za kupovinu GP

http://www.fiat-lanc...ic=41516&st=380

Clan zlidzon:

Ja sam pre nekoliko dana bio na placu NovoCoop, da bih pogledao ovaj auto: http://www.polovniau...13_mjt_dinamic/

Prvo sto mi je upalo u oci da su gume groblje, i da je razlika u zazoru na gepeku skoro pa centimetar - prst mi na jednoj strani upadne bez problema, do pola i mogu da vucem, preko toga nema trika!!!

E a sad ide najbolji deo - pitam ja koliko je auto presao i koje je godiste (zaboravio sam, a eto i cisto da pitam...) i kaze mi covek da je stvarno presao 61000, ali da je carinjen na mnogo vise... Moj komentar je bio da sa nekim prosekom kilometraze za ta auta u Italiji ocekujem oko 100k, ali da je moguce i da je stvarno presao toliko... Covek se toliko naljutio da mi je rekao da sam bezobrazan i da napustim plac! Nisam proveo ni minut u gledanju auta, po meni moj komentar nije bio maliciozan (niti mi je bila namera da bude), ali se on toliko uvredio da mi nije dozvolio da nastavim da gledam auto i zamolio me da mu napustim plac! Normalno da sam otisao, od takvog lika nikad ne bih kupio auto, ali nisam mogao da verujem da ima takvih prodavaca...

Čisto da potvrdim neke stvari o ovom auto placu t.j. Novo Coop.

Jedan dan sam ih nazvao i dobio gazdu placa i naravno dogovorio sa njim da dodjem da pogledam jednog Stila i jednu Cromu.

Dogovorimo se mi da ja dodjem u odredjeno vreme (iako je on planirao da zatvori pre kraja radnog vremena), ali reče mi da će me sačekati da pogledam to što sam želeo. Dođemo moja žena i ja u prethodno dogovoreno vreme (čak i nešto ranije), a plac zatvoren! :wallbash: Pozovem ja odmah njega, a on krenuo sa pričom kako je izašao sa kumom na ručak u restoran na brzaka i da će stići za 15-20 minuta pa da ga ja pričekam. Ja reko ajde kada sam već došao sačekaću,iako sam se već iznervirao!

Čekamo tako mi 15, 20, 25 minuta, ali njega i dalje nema. Posle pola sata pozovem ja njega ponovo, on se javi u već pripitom stanju (mada mislim da je ipak pre bio pijan nego pripit) i kreće sledeća priča...!

Znaš jel tebi hitno, ajde dodji drugi put, ne mogu sada da dodjem tu sam sa kumom, pa smo malo zaglavili (uz to mi se onako usput forme radi izvinio), pa nastavio sa sličnom pričom t.j. polu baljezganjem!

Ja ga prekinem i objasnim mu da sam prethodno zvao, da smo se dogovorili, da sam došao na vreme i to sa mojom trudnom ženom i da mi je još u prethodnom razgovoru rekao da ga sačekam 15-20 min, što sam i uradio iako napolju nije bilo baš prijatno. Naravno kažem mu i da je to skroz neprofesionalno i bezobrazno!A on meni na to reče...:Pa izvinio sam ti se,šta još hoćeš!?

Na to njegovo,ja u trenutku ostadoh zbunjen! :huh: Naravno,priberem se vrlo brzo i odmah ga oteram u tri lepe ..... materine i spustim mu slušalicu! :rant: Svašta mi je nakon toga u besu palo na pamet,ali reko nisam više klinac i neću više da dozvolim sebi da me takav kreten izbaci iz takta! Naravno,odmah smo seli u auto i otišli.N

ovo Coop me neće videti više u životu! Takvo ponašanje vlasnika moguće je samo u ovoj našoj jadnoj Srbiji.

Toliko, pozdrav svima

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram samo da iskomentarišem poslednji komentrar oko Srbije... Ne samo u Srbiji nego je svuda dozvoljeno da budeš gazda kakav hoćeš... niko ti ne propisuje kako ćeš poslovati. U Srbiji samo ima da narod ne odjebava takve "gazde" koji u normalnom svetu brzo propadnu jer ljudi cene svoj novac i žele kvalitetnu uslugu. Dakle, to nema veze sa Srbijom već sa nama kao narodom i kupcima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@faraon

Ja sa kod Ljube otisao preko veze... odnosno prethodno su auto gledali i sa njim pricali neki nasi zajednicki poznanici. Bane decko koji radi na placu je inace moj bivsi vojnik, pa je bio prema meni i vise no usluzan. Isterali smo auto bez tablica, do ATP na tehnicki. Ljuba mi je samo onako u prolazu rekao zdravo i bio nesto kao ljut, jer nismo hteli, na nagovor mog prijatelja, da nam on odradi fiktivni tehnicki za 4x vecu cenu, ne zatoo sto mi je zao para, vec sam odmah hteo da mu prekontrolisem kocnice. Inace na kraju je ispalo ok. Auto sljaka, evo bas danas bio kod Gorana na servisu i kontroli i sve ok.

Inace oni rasturaju skroz enterijer, ciste i peru. A mislim da je on druga ruka i da se zadesi kod njega neki krs koji je dobio u kompenzaciju. U principu to sto sam ja zadovoljan kupljenom robom, ne znaci da ce sve ostala roba biti takva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja bih dodao moje iskustvo na ovu temu.

Pre godinu dana cale resio da menja auto i da mu nadjem nesto da valja(uzgred ne voli italijane,da se odmah ogradim).Trazio sam danima nesto sto mu odgovara,a pri tom sam imao nekoliko izleta do Rume,N.Sada i po placevima u Beogradu i sve bezuspesni.

SVI do jednoga su slagali bar trecinu.

Cale je inace taksista pa je i to sto sam trazio moralo da odgovara tim uslovima eksploatacije.

Moj izbor je na kraju pao na jedan auto i to SKODA OKTAVIJA.

I nadjem jednu jako jako interesantnu ali gde...u Novom Pazaru!

Pozovem ja lika i u par reci skapiram da je ok i resim da odem pa sta bude.

rano ujutru sa drugarom na put i on nas doceka,pogledamo kola,koja su uzgred bila ODLICNA i vise od toga.Dokaz je i to da nista sem servisa i nije radjeno na autu a zna se kako se prelaze kilometri na taksiju u BG.Motor odlican,1.8 turbo (bez plina ali je ugradjen posle 2 dana),trapovi NOVI,enterijer extra i sve to po MNOGO MNOGO dobroj ceni.

KAKO???

Pa covek ide na obrt tih vozila i kako sam saznao on prodaje mnogo automobila,pa zato i cene nisu velike.

Jos nas je i na klopu vodio kad smo zakljucili posao.

E sad ide drugi deo price.

Posle kupovine padne mi za oko jedan ford fokus(nikada nisam bio nesto odusevljen tim autom ali je ovaj bio lep) i ja ga pitam jel mogu i njega da probam i bez reci nam da kljuceve i ajde vozite se. :smoke:

Probamo ga i ne znate kako sam bio odusevljen.Evo i zasto.

17ff34dff9ff_640x480.jpg348d7e13ae65_640x480.jpgda520d0a03c5_640x480.jpg

Vratimo se nazad na plac i dogovorimo se i za njega i to po jos boljoj ceni i zamislite da mi ga on njegovim sleperom koji prolazi kroz Bg doveze i ja ga pokupim u BG-u???

Sve reseno,kupljena oktavija,i dogovoreno preuzimanje fokusa za par dana.

Zove me posle dva dana i kaze da za dan dva stize auto ali da on mora za italiju a da ce fokusa poslati njegov brat.

Prodje pet dana i zove me njegov brat i kaze da je na fokusu RIKNULA TURBINA!!! i da to menja stvari.

Ja zovem ovog lika sa kojim sam napravio posao i on se izvinjava i kaze da ce mi doterati i boljeg za isti kes?

Sta sad pomislim ja i cekam.

Razmisljam,boli me uvo nista nisam kaparisao ali mi je krivo jer je auto bio bas bas extra.

I zove me on stvarno posle 3 dana i pita mogu li da dodjem do Batajnice da pogledam auto.

Otisao i ODUSEVIO SE!!!!

Kao nov fokus 1.8 tdci ghia u full dobrom stanju.

Svidi mi se,on ga spusti iz kamiona,ja probam i odmah oteram kuci!

Ovo sam kupio(15 felne su bile na njemu a 17 letnji i 14 zimski set sam ja naknadno dobavio)

P1120672_resize.jpgP1120674_resize.jpgP1120675_resize.jpg25072012056_resize.jpgP1120681_resize.jpg

AUTO JE BIO NOV NOV NOV! 140 000 km pravih,(nije ni mogao da vrati kilometre jer nije bio na placu ni nigde gde to moze da se obavi)

Covek je jednostavno ispao i vise nego covek!

Od tada sve koje znam upucujem na njega.

3 moja ortaka su pazarila auto od njega i svi prezadovoljni.

Eto mozda sam vas udavio ali ima i OK likova.

Plac se zove TOP CARS i zaista imam samo reci hvale za njih.

Ako IKOME bude zatrebala informacija oko njihovog placa ili za neko vozilo sa njihovog placa,neka me cima na PP opusteno,jer lika sada vec dobro znam i mogu da proverim da li auto zaista vredi pre nego se krene na put.

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram samo da iskomentarišem poslednji komentrar oko Srbije... Ne samo u Srbiji nego je svuda dozvoljeno da budeš gazda kakav hoćeš... niko ti ne propisuje kako ćeš poslovati. U Srbiji samo ima da narod ne odjebava takve "gazde" koji u normalnom svetu brzo propadnu jer ljudi cene svoj novac i žele kvalitetnu uslugu. Dakle, to nema veze sa Srbijom već sa nama kao narodom i kupcima ;)

U pravu si,slažem se! :thumbsup: Nadam se da će se ovaj narod promeniti jednog dana!Do tada,tu smo da razmenjujemo iskustva i time pomognemo jedni drugima koliko možemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da ne promakne negativna ocena data na drugoj temi.

U pitanju je auto plac Novica u BG-u.

Sad mu je valjda ime preimenovano u "Auto Novi". Tako se ne radi biznis moj Novice. cccc

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43370&st=280#entry881722

Inace i ja sam isao da pogledam auto pre pola godine na doticnom placu. U pitanju je bio plavi Grande Punto koji ni dan danas nije prodat.

Tada ga je cenio bio 6.500e i nije hteo da skine ni evro dole. Isto je davao "zivotnu garanciju" na auto, a kada smo pokusali da ga upalimo nije mogao da se upali.

Tako da smo samo pobegli sa placa. Posle par dana je bio obnovljen oglas (verovatno je auto bio malo na stelovanju kod majstora) i stavljena mu je bila cena 6.000e.

Taj auto preko godinu dana stoji na placu, a primerci koje sam na placu video pre tih pola godine, sad vidim da se i dalje prodaju. Toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Gledao (preko oglasa) Punto Evo u auto Italiji u Sapcu. Pocetna cena je bila skoro 8000e. Kazu za kesh samo 200e mogu da spuste i tada su bez zarade!!!

Nakon nedelju dana stajanja momci odose u debeli gubitak jer sada traza malko vise od 7000e!

Inace nemam nikakvih iskustava sa pomenutim placem samo sam hteo da kazem kolike su im zarade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj pogresno da me shvatis, ali tesko da bi bilo koji trgovac kod nas radio za marginu od 200e.

Uzmi cenu vozila iz carinske deklaracije + koliko je izasao porez i carina na vozilo, pa tu sumu oduzmi od onoga sto traze pa ces videti da li rade za 200e.

Ima tu naravno jos troskova : prevoz vozila, itd... ali hocu da kazem da nijedan od tih placeva sigurno ne prodaje automobile da bi bio na gubitku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da me nisi najbolje shvatio.

Prvo su trazili 8000 i kukali da ne mogu da spuste jer ce biti na minusu!

Za 10 dana spustili za 1000 e!!!!

Ako ga ne prodaju opet ce da spuste i naravno da ce uvek zaraditi samo sto bi im prvi put zarada bila samo 1000e veca nego sto ce sada da zarade.

Dakle kada se oglas postavi zarada je mozda i 1500e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...