Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za Napoli sam skoro cuo pricu da je neki Srbin nasao stila 2006. mjet u full opremi za neke smesne pare, tipa 2900... otisao tamo po njega, ostao bez svojih para i bez gaca :D

U principu ne treba generalizovati, najbolja varijanta je kupiti auto preko od direktnog prodavca (jako retka varijanta), sto izadje skupo, ali u neku ruku najsigurnije za polovnjaka...

Polovan auto je uvek macka u dzaku!

Ovo je snimljeno u Srbiji i po nezvanicnim statistikama, ovakav je svaki deseti na placu:

Najbolja varijanta je da se odveze auto koji se kupuje u neki proveren i poznat servis, da se plati koliko god treba da se plati kompletan i detaljan pregled i da se odluci da li ti odgovaraju sve mane i vrline tog auta u tom trenutku.

Meni je prodavac za 100 (sto) evra kapare dao kljuc od Stila i rekao evo ti, vozi gde hoces, radi sta hoces.. Ko bezi od toga i insistira da se auto vozi kod njegovog majstora, verovatno znaci da ima nesto da sakrije. Ako nema sta da sakrije ne treba da se plasi da ce mu neki majstor oboriti cenu za stvari koje realno je valjaju na autu.

Al sam se raspisao jebt..

Btw Banjo Alfica je BOMBA ;)

Untitled.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1573266/alfa_romeo_147_19_mjet/#0

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš ta :thumbsup: . Ma ono što me najviše odvuklo od nje je s*ebano nebo. U jednom delu izbušeno, verovatno je nekad terao nešto kabasto... :wallbash: . Inače, estetski je ostalo ok, sem što se na rukohvatima daju primetiti tragovi korišćenja. Sedišta su ekstra, iskreno ne verujem da su u onako dobrom stanju(da ne kažem kao nova), a iza sebe ima navodno 153000 km...

Ne znam ljudi, zaebata rabota, svašta se radi! Ne žurim nigde, nadam se da ću naći nešto da valja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i sve ostalo tako se i enterijer da zameniti,chelic i ja smo jednom bili prisutni kada je stigao grande punto pun vode i blata,iz njega je sve povadjeno,auto pun blata sve je oprano,osuseno kako je auto na satu imao stvarno malu kilometrazu,ulozeno je u drugi enterijer,zamenjeno sve sto nije moglo da se iskoristi i taj auto je izasao na oglas i verovatno prodat za ozbiljne pare,a vlasnik nije ni svestan da mu je auto bio akvarijum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto potvrdjuje moju pricu o autima iz inostranstva.mala kilometraza samo uz prethodnu havariju,mehanicki kvar ili slicno.sta mislite gde su zavrsili oni silni automobili od proslogodisnje poplave u italiji.pa kod nas i po komsiluku.i ja sam bio tada tamo ali nisam imao para.to su extra kola ako znas koja smes da kupis.zbog elektonike.kod italijana zamenis elektroniku i teras dok nemci nece da prihvate nove komponente zbog broja sasije.valjda mi je bolje da vozim auto koji je "malo okupan" nego neki sa 300000km ili nekog frankestajna.jbg ko ga ne kupi na licu mesta tj od prvog vlasnika bolje da ne razmislja sta mu je bilo pre :sleeping:

a da.italijani su se vec ispraksovali pa i ne pokusavaju da pale kola koja su poplavljena.jbg kad ih hoce elementarne nepogode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam gledao na starom sajmištu, zaboravih kako se zove plac... Slična priča skroz, s tim što auto stvarno izgleda dobro! Za razliku od onoga što je Mane postavio link, ovaj dosta mirnije radi, nema vibracija za razliku od onoga, očuvan je svuda, koliko sam mogao da primetim s obzirom da je noć padala lagano! Oni konkretno mi nude auto na jedan dan da ga vozim i teram kod majstora, da radim otpirilike šta hoću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto ima jedan kljuc i bele je boje (meni ne smeta, ali u Srbiji :thumbdown:). Inace, auto odlicno izgleda. Ali kad pogledas da ga registrujes 300e, uradis drugi kljuc 150e i veliki servis 250e- to je 6200e. Za skoro 6 godina starog Stila, na ovakvu krizu tesko da ce neko dati te pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto ima jedan kljuc i bele je boje (meni ne smeta, ali u Srbiji :thumbdown:). Inace, auto odlicno izgleda. Ali kad pogledas da ga registrujes 300e, uradis drugi kljuc 150e i veliki servis 250e- to je 6200e. Za skoro 6 godina starog Stila, na ovakvu krizu tesko da ce neko dati te pare...

otkud znas da ima samo jedan kljuc?

kilometraza na ovom placu se ne budzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Pozovi, pa pitaj da li uz auto idu 2 kljuca... :whistle:

I meni deluje da Prvi trag ne budzi kilometrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam kupovao automobil posle boje gledao sam stanje automobila i naravno trazio sam oba kljuca i karticu.

pa sam posle tek proveravao kilometrazu! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas baš tamo, i meni deluje kao ozbiljna priča. Samim tim što se za svaki auto vidi odakle je uvezen, i svaki auto je prikazan u nekom realnom stanju. Na to mislim, da kad otvorim haubu nije sve očišćeno, nalickano, nego je onako kako je stigao na plac... Na mnogim kolima su još italijanske registracije... Šteta što nisam našao ništa po svom izboru, inače poprilično verujem da su automobili onakvi kakvi stvarno jesu.

Uzgred, na pijaci nisam naišao ni na jednu jednu jedinu alfu...a kad vidim one njuške prevarantske tamo dođe mi da pobegnem odmah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da potvrdim.moj komsija kupio stila 1.6 16v 2003 godiste,digitalna klima,bordo metalik ,3 vrata,registrovan do juna 2012.za 2900e.dzabe.da li je moguce da cene ovako padaju :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece uloziti nista.Ja se inace bavim time i iznenadjen sam veoma.ali covek naleteo na dobar primerak.nije nigde farban,unutra je u dobrom stanju.motor radi extra i lepo izgleda.kupio od nekog starca koji vise nece da se bakce sa lekarskim a prvi je vlasnik ovde i kupio ga je od firme u kojoj je radio u italiji.bas ga us..lo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas obisao 5-6 autoplaceva u Novom Sadu sa jednim kolegom sa foruma trazeci nekog dobrog Stila...

Kuku majko sta se ovde prodaje... wallbash.gif

A gledali smo sve od 3000 do 4500e..... I nijedan nije bio u nekom normalnom stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi... Po Novom sadu u zadnje dve godine, od kad je plac Netgrup prestao sa radom, ne mozes naci auto novijeg datuma 3-5 god. star sa zavrsenim lizingom. Ovi manji placevi uglavnom uvoze ono sto moze da se proda 9-10 god. staro za do 3500E, a tu vidis uglavnom to sto si video...

Treba imati nekog insajdera u BG,Kragujevcu, Cacku, Pancevu u Prvom tragu ili nekom slicnom sto dovoze na slepere gde mozes auto sam da skines sa kamiona kad stigne, proberes i vidis ga u stanju kakvom je dosao...

U NS jedino u Carusu mozes videti nesto slicno, jer uglavnom dovoze novija vozila, iako oni vecinom uvoze vanove iz POljske i Italije pa ako nisi gadljiv... :evil:

Ja sam nedavno isao sa drugarom da gledam neke crvene C4 vanove 2008god. 1.6hdi koji su se od skora pojavili u velikom broju po placevima u Srbiji, mogu reci da su mehanicki ispravni, jako lepo rade i prilicno ocuvani za sluzbeno vozilo, Arvalov brif :yes

E sad... to su sve vozila u cenovnom rangu 5-6k evra, za nesto jeftinije a da ne trebaju velika ulaganja treba se gadno pomuciti ili imati ludu srecu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas obisao 5-6 autoplaceva u Novom Sadu sa jednim kolegom sa foruma trazeci nekog dobrog Stila...

Kuku majko sta se ovde prodaje... wallbash.gif

Da, uzas je - posebno oni placevi u carinskoj zoni. Na onim automobilima se okom vidi da su "umorni", a na svima km od 100000 do 150000...

Skoro sam bio na jednom od tih placeva - Astra H, 1.9CDTI/120KS, 2005 i spolja i iznutra u stvarno odlicnom stanju, oko 110000km - mislim u sebi nije sigurno ovoliko malo, ali, s'obzirom na stanje, nije ni vise od 150-60000km...Slucajno nadjem servisnu - auto je presao oko 300000km...

Sto se Net group-a tice, tamo sam kupio Bravo - secam ih se iz 2005., 2006. kad u NSu niko nije prodavao vozila koja imaju vise od 100000km i koja imaju servisnu, vozila kod njih su imala oko 200000km i servisne...Steta su presli u drugu bransu - cesto vidjam njihove kamione da prolaze kroz grad - rade na Koridoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima forumasima,pre svega interesantna tema,ja bih imao par reci o placu koji se nalazi u Prislonici kod Cacka na ibarskoj magistrali sa leve strane iz pravca Cacka.U pitanju je auto plac Mornar,to je prevarant koga svet jos nije upoznao,o mom iskustvu cu pricati u nekom drugom postu.Sve u svemu ja vas molim ako iko bude prolazio pored tog placa neka samo produzi,jer ce vas ubediti u nemoguce...Sada idem na neki put,cim se vratim s puta detaljno cu vam objasniti kako me je prevario za kombi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...