Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Objasnite mi onda ovo, odem sa burazerom on da kupi kola i nadjemo u Borci na placu Grande Punta 1.3mjtd 2007 beo, verovatno firma, covek ga ceni 7000e a moj buraz vise iz fore da proba kaze jel moze 6000e i prodavac ko iz puske kaze "moze", i kolika je njemu onda zarada ako je odmah spustio cenu za 1000e, mislim da zaradi bar 1500e ako naidje neko ko se ne cenka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U to ne vredi ulaziti. Sve je to slucaj do slucaja. Ali placevi mislim da idu na minimum 1000eur, a u gore pomunutom slucaju ko zna koliko... I pored tolikog pada cena, kako preko tako i kod nas i dalje zaradjuju prilicno...u poslednje vreme ko ima keshijanu a kupuje kola dobro ce proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine sam na placu u Ljubljani mogao da kupim godinu i po starog GP-a 1.3 mtj za 5.000 evra. Isto beli, sa 5 vrata. Pitao sam samo za taj auto, jedan komad a poznato je kako samaraju sa cenama "na malo". Inace na tom placu, izmedju ostalih, kupuje gazda Verona motoa iz Cacka. Verujem da je njega kostao ne vise od 4.000. Sustina je u kupovini na veliko, kada se kupuje na komad cene u Ita nisu mnogo manje od nasih sa placeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja topla preporuka,ko ima kes,neka kupuje u sopstvenoj reziji po preporuci.

Tako ce znati sta kupuje,mada sa automobilima,pogotovo polovnjacima nikad nisi 100% siguran. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa placem preko puta pijace na Bubanj potoku, zove se Prvi trag?

Nemaju svoj sajt ali na placu stalno imaju gomilu automobila. Dovoze iz Italije tako da imaju uvek

Fiata i Alfi.

Deluje mi kao da uglavnom prodaju drugim placevima a samo manji deo direktno kupcima.

Trenutno imaju par Croma u super stanju (nisam ih bas zagledao posto nisam zainteresovan ali onako na brzaka

deluju OK).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo kolegu sa posla, on je od vlasnika kupio prvo za sebe, a onda jos par auta za ortake, porodicu itd. Prezadovoljni su svi. Naravno ako mislite na isti plac. On je kupio CROMU, pa je verovatno to taj

Trebalo bi ako se dobro secam da se zove Goran 063 7600 360

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trojica drugara su kupili kola u Beoafrici. Jedan je imao problema posle par meseci ali su mu popravili besplatno. Jedino sto je morao da ceka rezervni deo. Drugom su odma na pocetku zamenili akumulator. Sada daju i garanciju 1. god ili 20.000 km. Cini mi se da ostvaruju promet. Cene su osrednje i vise.

Cini mi se da je sada na placevima moguce spustiti pocetnu cenu i do 10% tj treba se cenkati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je sam otisao preko i doterao auto sa manje od 150k km? Niko! Jer tamo kad auto ima malo km i da je u extra stanju kosta dosta vise nego ovi sto se ovde prodaju.

Ja sam doterao moj auto iz svabije sam,sa mnogo manje od 150k km.dok sam ga ocarinio i isplacao sve dazbine plus cena auta,mogao sam dva ovde da uzmem.ali ni jednog trenutka se nisam pokajao,i opet bi isto uradio.moja je preporuka da ko god moze ode preko,da sam izabere auto,bice skuplje u startu,ali je ispativija investicija na duze staze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kupis ovde auto da bi ga doveo u top stanje treba dosta vremena i para, evo moj primer, kupio sa Stila ne znam kako se zove plac ali se nalazi u Blagoja Parovica to je ustvari agencija za registraciju, smatrao sam da je bolje kupiti od nekog ko ima mali plac i ko kupuje po par auta a ne djuture, jer samim tim i pregleda bolje to sto kupuje, nadjem ga u oglasima, Stilo 2002.god 3v 1.9JTD 115ks,presao 185000km dinamik oprema, crna boja, cd fabricki, digitalna klima, enterijer sa naslonima solidno ocuvan, nove zimske gume na autu cena 4800e i ni euro dole.. Dodjem pogledam spolja i svidi mi se, zovnem Mikija on mi da broj slep sluzbe ja platim 2000 din slep i doteram u Tim. Toma pregleda, kaze oba ramena, oba stabilizatora i neka manzentna, i veliki servis, kupim auto jer su ova ulaganja minimalna u odnosu na neka druga vozila. Platim servise 470e i registraciju oko 320e i samo gas.

Kada kupujete polovan auto morate ostaviti sa strane bar jos 800e meni je toliko trebalo a kupio sam auto koji je precasljan do sitnaca pa mogu reci dobar auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sustina, imati dobrog majstora i cenjkati se. Svaki polovni auto ima mana ,bilo limarijskih, bilo mehanickih. Sad se tu dodae i elektronika koja kad rikne, bolje da se vlasnik samoubije, jer moze boga oca da kosta

Koji god plac, koji god oglas se okrene dobijes krsh nevidjeni. Preporuka, odlazak van zemlje, nema tu neke razlike. Zato ne ocekivati previse i traziti malkice duze. Ne ograniciti se samo na Francuza, Italijana, Nemca... nego na ono sto vam zaista treba i sto mozete da odrzavate.

Ljudi imaju sve manje para, zato cene i padaju, ne idu za naradu 40% nego 10% i svi su opet srecni. Auto se prodaje jer je poceo da pravi probleme ili jer su se promenili zahtevi vlasnika (dete, 4 vrata i slicno). Jako malo njih proda auto, da bi otislo u kafanu i popio sve sto je zaradio. :D

Zato pamet u glavu, majstora za ruku i u nabavku :D

I da, i najbolji auto se kvari i auto koji najbolje izgleda krije razne zamke. Zato manjak nerviranja, visak strpljenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^^ :clap::clap::clap::clap::clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodjem pogledam spolja i svidi mi se, zovnem Mikija on mi da broj slep sluzbe ja platim 2000 din slep i doteram u Tim.

Može li telefon te službe ili je nešto po preporuci? Pitam jer i mene čeka taj scenario...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima telefon na temi o TIM servisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto ja mogu da ti kazem iz mog iskustva sa Bravom je da je jedina mana nedostatak prostora za noge na zadnjim sedistima, ali zato ima ogroman prtljaznik, jedan od najvecih u toj klasi vozila. Ovaj sa slike je bas siromasan opremom, enterijer takodje, a to je ono sto po meni izdvaja Brava od konkurencije, pored motora naravno. Nema kozni volan, komande na volanu, digitalnu klimu...

I cini mi se da je presao vise nego sto prodavac kaze jer se na poslednjoj slici vidi patosnica i rupa na njoj, a ta rupa tesko moze da nastane za 58.000 osim ako vlasnik tokom voznje ne koristi ovakvu obucu.

212mo2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh, zanimljivo zapazanje...

Sto se tice opreme, nisam preterano zahtevan (sem za AirBagove, mora ih biti bar 6), dok bih digitalnu klimu izbegao zbog nedostatka servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par nedelja kupio sam Cromu sa placa Prvi Trag - automobili su im uglavnom nesminkani (motor nepran, sitne ogrebotine oko brava i zadnji branik, fleke na sedistu) sa servisnim knjigama kojima dokazuju kilometrazu (ovo je naravno uvek diskutabilno kao i racunar koji se eto vraca ....) i nemaju vozila starija od 2005 koliko sam primetio. Rade veleprodaju polovnjaka, od skora i maloprodaju (o njihovim recima)

Vozilom sam za sad zadovoljan u potpunosti tj ocekujem naravno izdatke u narednom periodu (2007 145000km na satu, racunar pokazao 142000 tesim se da su dizali zbog carine sat pa vracali :)) ali za tu cenu smatram da sam dobro prosao. U ovom trenutku nemam problema sa zamajcem ili dp filterom niti ista slicno, veliki servis cu raditi na 150k. Baj d vej te kilometraze su toliko relativne,,,,,,,, prijatelj ima subaru forester koji je 100% presao 145000 ali po srbiji i to po čukama (bio sluzbeno vozilo) i rastresen je znatno dok je ova Croma utegnuta skroz)

Covek sa kojim sam dogovarao je krajnje korektan u smislu da me je i danas pozvao da se nakon nekog vremena uveri da je sve ok tj da sam sa vozilom zadovoljan sto je mozda i glavni razlog da ovo napisem.

Sto se mene tice preporuka.

Gledao sam i vozila na placu Radojevic (ako nisam pogresio prezime :)). Skuplji su i imaju na oko jako lepe primerke (i majstor je bio zadovoljan odnosom cena vs vidjeno stanje) a vlasnik je korektan i prijatan lik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji paket opreme i koliko si platio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kilometraze-prava je jer ako je na motornom kompjuteru pokazao malo manje od one na satu to je tacno jer nije isto a kako mi je moj majstor za satove objasnio razlika treba da bude 3%.

A sto se tice auto placeva evo jedan primer gde sam pre neki dan video Stilo 2004 sa neverovatnih 34000 km a odmah sam po opremi video da ne moze nikako da bude 2004 i kad sam pogledao oznake na staklu a ono jedinice sastrugane na svim staklima!!!

Znaci auto je ili 2001 ili sam pocetak 2002 godine a prodaje se kao 2004!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par nedelja kupio sam Cromu sa placa Prvi Trag - automobili su im uglavnom nesminkani (motor nepran, sitne ogrebotine oko brava i zadnji branik, fleke na sedistu) sa servisnim knjigama kojima dokazuju kilometrazu (ovo je naravno uvek diskutabilno kao i racunar koji se eto vraca ....) i nemaju vozila starija od 2005 koliko sam primetio. Rade veleprodaju polovnjaka, od skora i maloprodaju (o njihovim recima)

Vozilom sam za sad zadovoljan u potpunosti tj ocekujem naravno izdatke u narednom periodu (2007 145000km na satu, racunar pokazao 142000 tesim se da su dizali zbog carine sat pa vracali :)) ali za tu cenu smatram da sam dobro prosao. U ovom trenutku nemam problema sa zamajcem ili dp filterom niti ista slicno, veliki servis cu raditi na 150k. Baj d vej te kilometraze su toliko relativne,,,,,,,, prijatelj ima subaru forester koji je 100% presao 145000 ali po srbiji i to po čukama (bio sluzbeno vozilo) i rastresen je znatno dok je ova Croma utegnuta skroz)

Covek sa kojim sam dogovarao je krajnje korektan u smislu da me je i danas pozvao da se nakon nekog vremena uveri da je sve ok tj da sam sa vozilom zadovoljan sto je mozda i glavni razlog da ovo napisem.

Sto se mene tice preporuka.

Gledao sam i vozila na placu Radojevic (ako nisam pogresio prezime :)). Skuplji su i imaju na oko jako lepe primerke (i majstor je bio zadovoljan odnosom cena vs vidjeno stanje) a vlasnik je korektan i prijatan lik.

Hehe, i moja Croma je imala tacno 145 kad sam je kupio, isto 2007 :) Ovo je isto kao kada sam pre 6 godina kupovao Mareu, sve su imale 98.000 ahahahahaha....

Najbolje da odes na sajt jednog od domacih placeva na kome imas aukcije, pa ces da vidis sa kakvim kilometrazama se uvoze kola :) Kada sam gledao Crome, nasao sam 2008-o sa 345.000. To ce naravno malcice da se vrati kada dodje ovde. Vidi, ko bre prodaje auto (koji je platio nov 25.000 EUR) za 6 - 7.000 EUR posle 3 godine? I to sa 145.000km... Vazi.... Sto se pre pomiris sa tim, to bolje :)

U stvari, lazem, nasi placevi ih kupuju za 4500, max... i na to carina, prevoz, trte mrte...

I, savet, naravno, uradi odmah veliki servis, nemoj da cekas. Na jednom placu, pokazuju mi servisnu knjizicu, u njoj jedan servis na 40.000 i onda nista do 120.000 koliko ima auto sada. Rekoh, bolje da mi nisi ni pokazivao knjizicu

Edited by barcode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da barcode, stoji to sve sto si napisao ali na Cromi ima kilometraze i servisnih intervala na 4-5 mesta pa ko zna zna i hoce da bude siguran a prodavac pristane na proveru moze mirno da spava. Retko menjaju na svim mestima jer duze traje i vise kosta. Ja za moju znam da je stvarna jer sam proverio u Italiji (kraj 2005 usla sa 146800), auto ne udaran a nisam sam mogao da nadjem u Italiji za ni blizu cifre koju sam platio. Jeste ulazna faktura bila 4400eur ali to se lazira u trouglu eksporter/spediter/carina tako da ni to nista ne znaci sad ce bas da nam kazu koliko su stvarno platili auto. Croma je sluzbeni auto vise klase u Italiji sto znaci da ih ima od 100000 do 400000km predjenih i ja sam video najvise sa 320000 i eksplodiranim motorom pre godinu dana (finansijska policija sluzbeni teget). Mislim da treba izbegavati tu teget boju ona je za policiju i takodje je boja bez doplate(kao bela za druge automobile, vanove itd.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odslepao sam i ja moju kod Mikija, on procitao ono sto pise i na tabli, ali i dalje ne verujem da je 'normalan' auto stigao do mene za 1/4-nu cene posle 3 godine. Tako sam uzeo i Mareu, i nisam se pokajao, valjda ce me i ova Opel-Fiat mutacija sluziti tako, koliko god da je presla. Realno, unutra je potpuno nova (koza dosta doprinosi tom utisku), a za motor me pravo da ti kazem boli uvo da li je presao 140 ili 340.000. ZNAM da cu kad tad da promenim i zamajac i diskove i whatever, ali i sve to kada promenim, i dalje cu za manje pare voziti 10x bolji auto od glupavog I30 koji zamalo da kupim (gledao sam Crome mesec dana i nijednom zadovoljan i odustanem i to jutro krenem da kupim I30 i slucajno pogledam jos jednom sajt placa, i vidim ovu moju, odem, zaljubim se na prvi pogled, oteram je kod Mikija i uzmem). Sudbina.

Odosmo u Off.

Mogao bi Nesha da otvori neki pforum da imamo gde da kukamo o zamajcu, nosacima, DPF-u i zadnjem vesanju kad bude vreme (pu-pu, za sada nije jos)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...