Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

UUu bre koliki plac !!! jel sva ova kola imaju u ŠA ili su samo postavili fotke iz IT ???

i kakvi su legalnost kola, kvalitet , garancije ... prvo što su mi rekli kad sam kupovao kola bilo je izbegavaj ŠA !!

jesu se popravili do sada ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da su ljudi u zabludi sto se tice auto placeva u Sapcu, pa cu samo da napisem kako ja gledam na to...

Naime Sabac je grad sa jako puno auto placeva i tesko da na nekome od njih ne nadjes ono sto trazis... E sad nebitno zbog cega je to tako - mislim na broj auto placeva (da li zbog blizine granice ili ko zna cega)... Uglavnom normalno je da u takom velikom obrtu auta ima i skarta i onih koji na svake nacine pokusavaju da zarade (citaj prevare) kupca... Ali sa druge strane ne mogu da verujem da bas svi to rade i da su svi auti koji dodju u Sabac u sustini kante koje su presle milion kilometara, ili peglane nakon sto su bile olupine ili im je produvao motor i ko zna sta jos... Ja licno znam dosta ljudi koji su ovde pazarili aute i jako dobro prosli ( i sto se tice cene i samog stanja auta)... E sad naravno da u svakom zitu ima i kukolja i da sto je vise zita to je razumljivo vise je i kukolja... Ja sam licno prilicno zadovoljan autom, a kupio sam ga na auto placu za koji sam cuo sve najgore od ljudi sa strane...

@nenad : ko koga prvi zapazi ima pivo za Dz :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabac-carstvo polovnjaka, :whistle: izuzetno sanlazljivi i preduzimljivi ljudi :respect: .

Ali ipak ce svakom ko se zaputi tamo po kola dobro doci preporuka nekog ko je iz Sapca,ili nekog ko je skoro kupio kola tamo,jer ipak je polovan auto nepoznanica,pogotovo bez pregleda strucnog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ljudi, "veliki mag" je bacio crnu magiju i naši postovi su se našli na pravom mestu, pa izvolite raspišite se o ŠA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koje sve papire(dokumentaciju) treba da dobijem od Prodavca prilikom kupovine na nekom auto placu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam samo da ti oni sve spreme,ti odes na plac uzmes te papire i sa tim papirima odes po tablice pa se vratis na plac po auto,moras licno posto je prva registracija a oni sve spreme ne moras da brines ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koje sve papire(dokumentaciju) treba da dobijem od Prodavca prilikom kupovine na nekom auto placu....

1. Faktura auta koji se prodaje na tom placu.

2. Italijanska saobracajna Libreta, original ili overena kopija.

3. Odjavni list sa hologramom, ako nema tablice obavezno original.

4. Izjava kako je auto stigao u zemlju.

5. APR firme koja je vlasnik (podaci firme sa sajta agencije za privredne registre).

6. Registracioni list (original) o ocitavanju brojeva sasije i motora.

7. Strani racun.

8. JCI original (jedinstvena carinska isprava)

9. Racun da su placeni carina i PDV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svog MK2 uzeo na placu Tetranova na Zelezniku cini mi se , vrh lik ,tada imao 132.000km , sad 146.000km i nakon 10 meseci i odradjenog drugog servisa...bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da su ljudi u zabludi sto se tice auto placeva u Sapcu, pa cu samo da napisem kako ja gledam na to...

Naime Sabac je grad sa jako puno auto placeva i tesko da na nekome od njih ne nadjes ono sto trazis... E sad nebitno zbog cega je to tako - mislim na broj auto placeva (da li zbog blizine granice ili ko zna cega)... Uglavnom normalno je da u takom velikom obrtu auta ima i skarta i onih koji na svake nacine pokusavaju da zarade (citaj prevare) kupca... Ali sa druge strane ne mogu da verujem da bas svi to rade i da su svi auti koji dodju u Sabac u sustini kante koje su presle milion kilometara, ili peglane nakon sto su bile olupine ili im je produvao motor i ko zna sta jos... Ja licno znam dosta ljudi koji su ovde pazarili aute i jako dobro prosli ( i sto se tice cene i samog stanja auta)... E sad naravno da u svakom zitu ima i kukolja i da sto je vise zita to je razumljivo vise je i kukolja... Ja sam licno prilicno zadovoljan autom, a kupio sam ga na auto placu za koji sam cuo sve najgore od ljudi sa strane...

@nenad : ko koga prvi zapazi ima pivo za Dz :p

Jel znas nesto o Balkan auto kompaniji (namerno ne kazem plac posto vidim da se bave jos gomilom stvari).

Bio sam na sajtu i imaju deo za aukcije za vozila koja su ostecena. Pri tome ima smesnih ostecenja kao sto su ulubljena

vrata ili krilo, ogreban, ...

Kako sam skapirao sa sajta bukvalno bi trebalo da imaju stotinak vozila u svakom trenutku. Imaju uvek dosta Fiatovih modela i

vidim da vozila dovlace iz Italije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostres, vidi ovako:

Ja sam bio na tom placu u BGD-u par puta, blizu mi je posla, a i neka koleginica je gledala neki auto tamo za sebe. Ta aukcijska prodaja je zainteresovala i mene, najvise zbog razlike u ceni - izlicitirane i one na ovdasnjim placevima. E sad, ima par kvaka: prvo, svi ti auti su i dalje u Italiji, drugo, nisi siguran u kakvom su stvarno stanju mehanicki, a trece, taman i da je sve u redu, fora je sto prodavac ne mora da pristane na tvoju cenu. Pratio sam jednu novu Cromu, mislim 2006-o god. sa kozom i ostalom uobicajenom EMOTION opremom. Prelepa, zato mi je i zapala za oko. Licitacirali su je svaki dan (jedno 3-4 dana) za po 100eu vise, i nikako mi nije bilo jasno zasto je vec onaj prvog dana nije uzeo, kad je zatvorena licitacija bila na mislim 7200-7300eu. Po izgledu, super cena, i to toliko bi kostala ovde, znaci sa sve carinom i PDV-om Onda sam pitao prodavca i on mi je rekao to da ne moraju da prihvate cenu, t.j. ako im je malo, odustanu, pa sutradan ponovo. Pa u cemu je onda svrha licitiranja ako neces da je prodas? Stavi pocetnu cenu i gotovo..

:thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svog punta kupio na auto placu koji se zove Beoafrika i nalazi se na novom beogradu,kada sam kupovao auto imao sam 18 god sto znaci da sam bio "mlad i lud" pa sam se zaleteo da kupim bilo sta,auto koji sam kupio kupio sam ga na poverenje u nadi da me nece zajebati,posto je moj drugar kupio isto na tom placu auto i rekao mi da ga dobro sluzi,platio sam ga u to vreme 4500e i to je van bio...

Najvise me je iznerviralo kada sam video da je udaran nepred i sa vozaceve strane ,hladnjak je otkinut sa nosaca i vezan je bio sa plasticnim trakama,sada menjac mi je otisao tj sinhron druge brzine,a drugi kljuc od kola mi nikada nije isporucen :thumbdown: ...

Ali relno nisu krivi oni nego ja sto sam verovao pogrsnim ljudima,ako planirate nesto da pazarite tamo uzmite auto i pravo u servis kod vaseg majstora a ne njihovog ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznajem ljude koji su kupili u Beoafrici auto.Ne bih da ih bas nacrnim,ali ni malo pohvalno sta prodaju i sta pricaju dok uvaljuju robu :realmad:

Kao,menjaju ulje-sipali jedno 1,5 l u 1.3mjet

Kao dopunili klimu-bilo jedno pola kolicine

....spaner im bio opusten,pa je razglavio navoje...umesto antifriza,bio neko deterdzent...od obecanja tipa nabavicemo naknadno pa cemo vam dati free nema nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam obilazio placeve, na svakom može da se probere nešto, mada nema placa da su sva kola OK. Ako isti model i godište auta u Italiji i Srbiji košta isto, onda tu nešto ne štima... Dobar auto i preko košta. Samo što se kod nas i krš uvaljuje kao dobar auto po ceni odličnog :thumbdown: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti je prica ko koga prevari...Mada,bilo bi glupo tako raditi ako mislis da poslujes na duge staze.

U sustini,svi oni gledaju da kupe sto jeftinije i da ga ovde malo uljude i prodaju za lepse pare.Koliko sam ja gledao,idu na otprilike 20% cistog profita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike ta priča, kupi na veliko, dobij manju cenu, našminkaj, pa prodaj. Ja sam na jednom placu video auto identičan svom. Godište, boja, oprema, nalepnica na zadnjem staklu, neki detalji... u istoj firmi je bio vožen preko. Da sam stavio moje tablice niko ne bi provalio. Napriča mi lik na placu svašta, kad sam mu pokazao moj auto pitao me "gde si ga kupio". Na mom 50 hiljada više na satu, da ne imenujem plac.

Ili da znaš nekog ili da biraš kad dođe 15 komada... Najgore je što kod nas cena ama nikakve veze nema sa kvalitetom kola, da kažeš dao si 500e više, ali je prešao 50 hiljada manje. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mog stila kupio na placu auto mida u bloku 45 na novom beogradu...znam vise ljudi da je kupovalo na ovom placu i svi su zadovoljni, kao i ja posle 4 meseca i nadam se da ce tako i ostati...inace moguce je odraditi proveru auta..ja sam nasao slep sluzbu i odvezao u servis...a sto se tice beoafrice cuo sam dosta zamerki, a pre nego sto sam pazario stila tamo sam gledao hondu civic i kvacilo je bilo previse tvrdo i skripalo je al oni nisu znali sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti je prica ko koga prevari...Mada,bilo bi glupo tako raditi ako mislis da poslujes na duge staze.

U sustini,svi oni gledaju da kupe sto jeftinije i da ga ovde malo uljude i prodaju za lepse pare.Koliko sam ja gledao,idu na otprilike 20% cistog profita.

Nije mi jasno kako svi znate koliko se zaradjuje a niko ne spominje koliko se gubi?

Da bi preko kad kupujes na kolicinu dobio lepa kola moras da uzmes i par krseva na kojima ces ovde posle popravki da puknes koju stoju a to ne gledate.Samo zaradu jel tako?

Evo ja radim sa kolima i prosek po autu mi je 300 eura i gde je sad tvojih 20%? Ovo je inace ziva istina. Mozda ja ne mogu da zaradim vise jer uzimam dobra kola pa posto pacijenti uporedjuju cenu dobrog auta sa krsem onda ja ne mogu da prodam auto za vecu cenu od cene tog krsa jer se kod nas gleda cena a skoro niko ne gleda da kupi auto za koji treba da da vise para.

Primer ti je Stilo koji vozi Kole,onaj sa 140 ks M-Jet,naci ces ga na forumu,gde sam auto prodao sa zaradom od 300 eura a auto je kostao 5900. Ono sto je meni vazno je da je Kole zadovoljan a dobar glas se daleko cuje pa cu samo preko obrta mozda zaraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je kad Ti kao pojedinac uvezes 1,2 ili 5 automobila a drugo je kada neki autoplac ode pa dovuce 1,2 ili vise SLEPERA od neke lizing kuce ili nekog drugog placa (nije ni bitno odakle). Proverena je prica da placevi uzimaju 15-20% zarade po autu, barem kad sam ja kupovao auto (kraj 2008). Takodje je proverana prica da pojedinci ili manji auto placevi se udruzuju pa isto tako kupe vecu kolicinu sa nekog placa, a samim tim dobiju i nizu cenu.

Danas je verovatno malo drugacija situacija.

Sve u svemu nije ni bitno koliko Ti zaradjujes kao pojedinac ili neki auto plac, Konacnu cifru odredjuje ponuda/traznja i to je jednostavno tako.

I onda se opet vracamo na Tvoju pricu, Ti uvezes recimo Stila 2005 koji je u extra stanju, preko ga platis 5000 i cenis ga 5300, a neki auto plac kupi isto Stila 2005, verovatno dobro izrabljen, plati ga 3500 a proceni ga isto na 5300.

Ako neko uvozi i preprodaje kola i na tome GUBI ne treba vise da se bavi tim poslom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u ceni kad se uzima na malo i na veliko je ogromna. I do 40%. Na malo malte ne ne postoji razlika u ceni u odnosu na nase cene. Jos ako se uzima od fizikog lica u Italiji kola su sigurno skuplja nego ovde. Problem jeste sto to onemogucuje uvoznike da uvoze bolje automobile jer su ovde nekonkurenti u ceni sa krsevima koji se prodaju na vecini placeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je sigurno povoljnija kad se uzima na veliko ali onda ovde kupac smatra da treba da dobije bolju cenu jer je bila niza a ne racuna da kad bi sam uvozio taj auto da bi ga izasao mnogo vise nego da ga ovde kupi. Prevara ima koliko hoces i ja to jako dobro znam jer sam 5 godina radio na autoplacu.A koliko su nasi kupci nerealni je cinjenica da mi je pre neki dan lik davao 3600 za trovratnog Stila koji je u veoma pristojnom stanju a lik ne gleda da je Punto malo jeftiniji.

Da sam stavio cenu za Stilo 2500 eura imam utisak da bi me opet pitali koja je zadnja a to pitanje mi u 95% slucajeva postavljaju likovi preko telefona a nisu ni videli auto.

A sto se tice 2008-me, nemojmo mesati zabe i babe tj. tad sam ja imao jako lepu zaradu koja je neretko bila i preko 1000 eura po autu ali sad usled krize parametri su se promenili i 300 po autu je pristojna zarada. Ko je ranije stedeo moze da kupi puno automobila sada jer sad idu samo ovi oko 4000 dok se ranije uzimalo sta se htelo pa i kola od 15000 sto sad vise ne ide.

Shvatio narod da ce najmanje da izgubi na kolima od 4000 pa posto su to kola stara po 9-10 godina pljuje po trgovcima sto im smanjuju km a ne vide da ustvari takva kola sami hoce da kupe. Ko je sam otisao preko i doterao auto sa manje od 150k km? Niko! Jer tamo kad auto ima malo km i da je u extra stanju kosta dosta vise nego ovi sto se ovde prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome i jeste sustina price.Ljudi gledaju cenu,godiste,da li se sija i gotovo.Zaboravih klimu,jer odjednom vise nikako ne moze da se vozi bez nje.

Ono sto meni smeta je budzenje kilometraze.Kapiram da je budzis za carinu,pa ces ustinuti ove zlikovce(drzavu),ali ne volim kad budze kilometrazu za kupce.Po Srpski,to se lepo zove prevara.

Video sam svojim ocima izrasetane automobile koji su stigli na NBGD.Znam ko ih je uvukao,gde mu je plac i svi su zavrsili tamo(zakrpljeni).

Onda je usledila fora sa Euro 3.pa je sledilo podmladjivanje.

Uz ovo o cemu sad pricamo,poslednje o cemu se moze pricati je fer posao.To sto ti ne mozes da zaradjujes kao drugi,jbga.Nisi ni prvi ni poslednji.Pri tom,ne treba zaboraviti da oni mogu prodavati i na kredu i lizing,a pojedinac samo za kes.Ja znam masu ljudi koji su kupili na kredu,a onih za kes tek poneki pojedinac.Takvi kupuju po preporuci.

p.s-i ja sam se malo bavio uvozom pa znam o cemu je prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...