Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ni meni nije normalno da odbijem kupca jer ce da vozi merdevine ili sta vec. Sta mene ima da zanima, neka ga zapali ako hoce kad ga isplati.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću da kažem da nemate pojma :p (svi) vi što vam je svejedno, jer nismo svi isti. :thumbup:

 

Ja da usisavam ta dva kvadrata tepiha deset godina, do zadnjeg zrnca peska, a onda neko da izvadi patosnice i raznosi blato i rizlu po njuma. Nema tih para ... :realmad: 

 

To što vi ne cenite svoj rad i trud, to je vaša stvar. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo je tako i bilo. :thumbup: Uzeo sam ključeve, oterao auto u perionicu, momci usisali, oprali ... Ceh 300 kinti. Nisam žalio, dobili su 500. :D

 

Onda sam pazario set tekstilnih patosnica za crvenu, dao mu na poklon, i nabrukao ga pred komšijama. Problem rešen ! :thumbup:

 

Edit: Sad ozbiljno, razumem ja vas, prođe vam auta kroz ruke ne zna im se broj. Kad bi o svakom razmišljali nakon prodaje, ne bi mog'o ni L.Lazarević da vas opravi. :lol:

Lako je nama koji kola menjamo na deset+ godina da se za*ebavamo. ;)

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod starijih ljudi to uglavnom deluje.

 

Ovo mlado ne *ebe živu silu. Samo daj pare, nije bitno ni kako ni zašto, samo koliko ... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, nemanja84bg said:

Ajde taj vas misko trazi 4500 za alfu mito ... a sedista crvena tabla crna :D

 

Kad smonkod Miska.

Ja sam se dobre 2 nedelje razmisljao da im ponudim Leona i pitam kolika je doplata za onog crnog Stelvia, ali rekoh koji ti je djavo, bezmalo 3x veca kilometraza na Stelviu.

Ali bas bolesno izgleda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidim po ocenama da je tu i tamo sad kolko verovati jednima i drugima ... cene su jake u svakom slucaju ne vredi to nista trazeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi covek i besplatne procene ovih nasih kanti po skupovima. Pa cisto da znate koliko mozete da (ne) ocekujete kada prodajete :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, integralac said:

Da se otvori posebna tema gde ce forumasi postavljati vozila koja ih zanimaju a Nemanja ce davati realne procene vrednosti

Ovo je odlicna ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

udarilo pivo u glavu.... kad bude prodavao deltu nadam se da ce spremiti dovoljno para jer po njegovim procenama za deltu ce onda morati i da doplati kupcu da je uzme

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe koja ste braca italijanci , ali najjjaci :thumbsup: a ne ne procenjujem "nasa cuda tehnike" samo ona tudja gde nas klepaju :cheers: moze i za koje pivence ne bih se bunio :thumbsup:  pa braco italijanci moji juce smo terali vremensku masinu po ledari uff ko brod pliva ,  par godina gledam zamenu ali .... teska je to trka samo sam placao za gorivo i idi mi dodji , to nista ne vredi :lol: po tim cenama nek idu nek prodaju tamo nekom na cekove 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, u potrazi sam za svojim prvim italijanom. Otac ceo zivot vozi fiate, od pre neku godinu lanciu delta i prezadovoljni smo njime. Ja sam se zeznuo pa uzeo peugeot i jedva cekao da ga prodam.

S obzirom da imam probnu vozacku jos par meseci u potrazi sam za nekim slabijim autom najvise za gradsku voznju. Sve koje sam gledao su na nekim auto placevima.

Interesuju me vasa iskustva sa auto placevima u Novom Sadu i okolini. 
Cujem da su neki ok, neki prevaranti, auti su ok ali papiri na kraju ispadne da ne valjaju i slicno. Da li imate neki da preporucite?
Hvala unapred!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Grande Punto star 3god. kupio u Delti (Carmarket) a 500L star 5god. u AK kompresor (Autoland). Samo to je skupo, ali se zna stanje i kilometraža. Uglavnom su to bila službena vozila na lizing i zakup. sa GP nisam imao velikih problema još se vozi, a s ovim 500L, ne znam, videćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo uzeli R Clio na autoplacu DIV u Novom Sadu.

Korektni i posteni.

Auto je kupljen kao nov u Srbiji, prodavao se po isteku lizinga, sa kompletnom servisnom dokumentacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PotenzaV12, imao punta 1.3mjet davno, sedi-sipaj-vozi i redovno odrzavanje, posle i Bravo koji imam sad. Obzirom da je bravo bio tad oko 10g star, moralo se malo uloziti u njega (sto je i receno) i do sad se pored redovnog odrzavanja fino vozim. Bez vanrednih kvarova koji izbijaju novcanik iz dzepa.

Moji tu uzeli Lagunu II 03' davno takodje. Redovno odrzavanje samo.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je ovo klasika kod nas, ali nekako tesko mi je uvek to da prihvatim da se ljudi tako ponasaju. U svakom slucaju evo jedno iskustvo sa placa, pa ako administracija bude smatrala da je iole korisno nek prosledi gde bi to pripadalo temacki, ako ne boze moj, ja stvarno nebi pozeleo nikome da ga neko ovako mulja pogotovo ne kada mu objasnite odakle dolazite itd...

 

Originalno sam zeleo da to okacim kao ocenu al nema poente kad se ocene na polovniautomibili kriju i reviewuju od strane samog placa tako da evo... Inace vozilo u pitanju nije Fiat, ali znate sta oni prodaju sve tako da muvali bi vas za fiat isto kolko za bilo koji drugi..

 

Ne znam ni sto pisem ovo kada sajt dozvoljava da ovakvi prevaranti sakrivaju ocene koje dobijaju od kupaca i ljudi koji dodju i ostanu sokirani sa lazima koji ovi "ljudi" serviraju. al aj makar ce valjda ovaj sto mi je valjao kola da vidi mada tog lika bas nesto zabole, hvala bogu pa nismo bili toliko glupi da odemo samo njegova kola da vidimo, pa put nije bio uzaludan, al ne zahvaljuuci divnom placu koji naravno cenu kao i svaki preprodavac ima jednu na oglasu jer nas narod obozava da se cenka i tripuje da je uspeo da smanji neku cenu iako je cena bas ona koju su oni zacrtali pa digli preko za vase cenkanje, u ovom slucaju sa 4200 na 4000, to je bilo za mene na poziv iz bg, za mog brata koji se nije cenkao a posto su mislili da nismo povezani dao nam je veoma fer i neodoljivu ponudu da nakon svih navedenih mana vozila koje su prikrili i rekli da sve radi da sve valja kaze covek za tebe cena 4000 kao kompenzacija za te nedostatke, to je uvreda svakom normalnom coveku


Kola u oglasa top top top, slike 40+ slika na kojima kola izgledaju fenomenalno, sve ima, vise nego full oprema, znaci max oprema za jedno takvo vozilo sto naravno budi neku sumnju jer cena nije drasticno razlicita od manje opremljenih modela, ALI fotografije i tekst, razgovor i uveravanje prodavca da je sve bas tako bez din ulaganja sedi vozi tralala nas je ucinila da nasednemo na u principu nesto sto smo i ocekivali al boze moj..

 

Na poziv covek potrvrdjuje da sve radi, sva elektronika, od klime, preko sitnica, do parking senzora itd, limarija sjajna bez ogrebotina sakrivenih mana itd sem neka sitnica koja je vidljiva za koju ni sami nisu znali da je zapravo od farbe a ne od kamencica, mehanicki ispravan itd.
Inace pre svega toga sam objasnio coveku da bih dolazio cak iz Beograda u Nis sto je u mom slucaju preko 250km u jednom pravcu, na kraju nas je izaslo preko 550km i oko 11000 hiljada dinara taj put kolima, putarine itd. Zbog cega to pricam, pomislite da bi ljudcko bice imalo trunku dostojanstva da bar ma na najtruliji nacin ti kaze e znas fali mu malko ovo il ono, vrede kola al nije tako kako smo bas rekli... decko nema trunke dostojnosti u sebi da na sve lazi koje je besramno izrekao preko telefona znajuci odakle dolazimo, da na moje pitanje da li posto se hvale kako njihova kola mozemo pogledati kod bilo kog majstora, decko me oladi i kaze da ga zovem od ponedeljka jer klinac ciji je auto (njegov brat, sin vlasnika placa navodno) ne moze taj dan zbog pitaj boga kojih razloga jedan besposleni 18togodinsjak ne moze da se udostoji 1 potpisa na kp ugovoru da se otarasi kola koja zeli da proda. Posto sam skapirao da me ladi, trazim bratu da ga pozove al da ga ne davi jer tesko je sedeti i blenuti u konzervi onoj ne raditi nista ceo dan da te neko jos cima da ode do prvog majstora 100 metara odatle, sto da se cimas brate kad nije ti nuzno u principu prodaces to pre il kasnije nekom klincu koji ce se zaleti na prvi auto koji mu se dopadne i glavom bez obzira ga kupi bez da pita ista.

 

Kola su OK ja ne kazem da on apsolutno ne vredi te pare, poenta je vise u tome da je reklamiran kao auto koji ima tolku opremu svu ispravnu itd a zapravo nema, prosecan golf 5 ispravan mehanicki kom pritom ne rade mnoge druge bitne stavke, jasno je meni da je to polovnjak, al niti je prvi niti zadnji koji sam posedovao tako da te price druze nije ovo novo itd nekom drugome, mi smo 15min kasnije gledali drasticno jeftinija kola 700e razlike, ista kategorija vozila, jednak kvalitet marke, isti segment, mladje vozilo god dana. koja su u savrsenom limarijskom stanju, bez zamazivanja cetkicom svuda, bez farbanja lakom, bez flomastera... fali im trunka al ta trunka nije bila sakrivena niti me je neko lagao i pricao kako to radi. Da se vratim na Tref... Bez da vas lazem mi bez majstora mehanicara itd smo bez problema nabrojali oko 800e ulaganja koje je potrebno da auto bude u stanju blizu njihovog opisa sa ofc manama po limariji itd, znaci to je za nekih 15min testiranja i gledanja i vozenja vozila, proveli smo jos pola cuke puneci klimu koja sam znao da ce odma da ispusti ponovo i da nece valjati, kao sto je i bilo.

 

Odakle da krenem, Klima neispravna, curi, dopunjena na licu mesta, njihov poznanik majstor sa kojim se znaju ceo zivot, tako da sami procenite kolko je objektivan kaze neki ventil na kompresuru il slicno rece 5-6k dinara, ja se pribojavam da je pukao blok kompresora jer sam vec vidjao to da radi, sto ne mora da znaci da je slucaj, cak sta vise mozda je majstor 80% u pravu ali vi kupujete kola u VIDJENOM STANJU, ko ce meni da nadoknadi lazno ispravnu klimu ako se ispostavi da je kompresor ili pitaj boga kakav problem? ok, Pukla soferka, nigde na slikama se ne vidi niti spominju, sramota, polomljena maglenka, takodje nema na slikama, kola 0 din ulozeno sto je zapravo jedina cista istina koju su izgovorili jer kola su od aprila registrovana (pisem ovo 23. sept) decko je vozio bez da makar mali servis odradi, al ok sta zna klinac ima 18god, ne krivim njega cak decko deluje ok, nadam se da ga to okruzenje lose nece iskvariti jer deluje fino decko, nadam se da ce otici nekim drugim poslom i postenijom granom kao sto je spomenuo rad sa klima uredjajima.
Kola po sajtnama radjena, bila trula al okish uradjen posao, da proverimo ispod nisu dali tj nema gde da podignu a bukvalno se nalaze na 10cm od tehnickog pregleda koji je svo to vreme bleji slobodan sa kojima vam inace sredjuju extra brze registracije/tehnicke preglede itd, koji je mozda i njihov servis, al da podignu kola na dizalicu il da sidjemo u rupu samo da vidimo detaljno dno, boz sacuvaj..
Tapaciring svih vrata raspada se ali ne u meri kojoj se raspada na golfu inace, ovo je next lvl raspadanja, brat koji ceo zivot vozi seate i vw je ostao zapanjen al ne samo sto je odlepljen nego odpada odozgo dotaknete prstom on se izuje ja ne znam sta je to i kako uspelo tako da bude, lajsne prefarbane sa tipa necime ko flomaster, na dodir prstom, ne noktom, boja crna se skida i dole ispod je belo, sitnica ali sramotno.

 

Kola mehanicki deluju ispravno istina, ali zato elektronika.... i to za samo to trunku sto smo probali, a verujte mi paket opreme ima 20 stavki elektronike, pola tih stvari se nebi ni setili da proverimo, kao npr brisace farova i slicno, ali bitnije stvari kao  parking senzori ne rade, njihov majstor usputno dobacuje da mora da je samo 1 crko pa odma svi ne rade, ok al opet gde je tu garancija da je zapravo to? meni je receno da su ispravni, jer sam izmedjuostalog naglasio da su mi bitni parking senzori i njihova ispravnost. meni licno u beogradu dosta znaci da imam ispravne parking senzore ko zna kako je parkirati po bg zna...

 

Inace jasno mi je da mozda i najbolje da na vozilu nisu radjeni ko zna kakvi veliki servisi tik pred prodaju i mali, ali ovom vozilu pise na komandoj tabli koja btw prati onu fabricku preporuku od 120.000km za veliki servis koja kod nas ako ste iole normalni mozete slobodno da skoro pa prepolovite da bi bili sigurni zbog svih zamenskih delova koji mogu kod nas da se nabave itd. Znaci covek kaze nije radjeno nista, kazem jedina stvar gde je bio iskren, hvala mu bar na tome, ali kaze ne treba mu veliki servis, vidi on odatle u golf 5 koji je tako skucen ispod haube nije pogled bacio da je kais il lanac ne znam sta koristi 1.9jtd il kako god se zove u ovoj izvedbi fiatov motor, kazem ja se ne razumem u to, ali znam da se ne ceka da board vristi da je ste overdue sa radjenjem velikog servisa... gde vam prodavac kaze ma opusteno brate znas sta ce mu veliki... mali mozes da uradis a i ne moras evo vidis moj brat vozio od aprila do skoro oktobra na pitaj boga kad servisiran auto poslednji put koji su osvojili kako rece na licitaciji, predstavu nemaju o stanju papirologija gde su kola bila kad su servisirana itd. Barem nam je tako reko, licitacija, ne zna nista, nisu nista ulagali.

 

Al aj sad ovako, kaze covek bez din ulaganja, veliki servis i mali servis za golfa 5 ako ocete sa kvalitetnim delovima, nisam bas zvao sad da proverim al gledajuci da znam kolko je brat platio poslednji put veliki za seata 45000 veliki, kapiram oko 7-10 hiljada mali mada sam to lupio jer nikada nisam vozio vw.

 

Soferka kineska kopija 14000, a po meni je greota stavljati te kineze, cesto imaju dioprtriju, cesto se mnogo lakse ostete, znaci ako ste tek kupili kola za sebe valjda je red da platite soferku kako treba, po meni bar kome kola nisu sredstvo samo za od tacke a do tacke b nego i malko vise. Nisam nikad menjao soferku al predpostavljam da cena barem u bg za originalne il slicnog kvaliteta nisu ispod 25000 a verovatno i vise


Klima ne ispravna, kvar od 5-6 hiljada, pa do kolko 200-300e? za novi kompresor? nisam stvarno nikad imao tu ne srecu da moram na kolima da menjam, ove u stanu ovog leta sam morao i to me kostalo nove klime od 700e sa ugradnjom.

 

Parking senzori, u najbolju ruku oko 15e smo videli, ali sta ako nije samo jedan od 4? sta ako je neki veci problem? niko nije mogo da kaze da brate to je to 100% i da potpise.

 

Pola il vise stavki elektronike nismo ni isprobali, npr nije nam ni palo na pamet grejaci sedista, ma cak ni prozore se nismo setili mada nekako posle tog faila sa klimom tokom testiranja elektronike fokus je ostao sa njom i moj fokus ka zelji za tim kolima veoma mali, al eto cak ni podizace prozora nismo proverili, ali gledano da osnovne stvari kao klima za koju tvrde da je ispravna automacka itd, ne radi, parking senzore za koje sam pitao direktno ne ispravni, sta covek da ocekuje... 1/3 opreme elektronske verovatno ne radi...


E sad posto sam ja veoma neuk sto se tice vozila samih, samo vozim, veoma minimalno poznajem mehanicki itd aspekt, moj brat koji je pristojan sa tim bi da ima ikakve volje da se bakce ko ja sa ovim sastavom koji cu sad da okacim na sve forume ljubitelje kola pa nek pomognem jednom coveku da se ne zajebe da ode kod ovih prevaranata meni super.

 

Zao mi je sto sajt polovniautomobili dozvoljava da ocene musterija budu pregledane prvo od strane prodavca i odluceno da li ce biti okacene, ako proverite barem za ove nama obicnim smrtnicima pristupne placeve kojih je ne brdo nego tone 90% drzi sakrivene ocene, sta mislite zasto? ma da i sajt polovniautomobili ne dozvoli rant kao moj za nekog ko na kraju nije kupio vozilo i nema nikakv dokaz o ovome svemu

OK, samo da ljudi koji kupe i na kraju zazale mogu da kace ocene utiske itd, da vidite kako bi se promenila prodaja na placevima vremenom, ponasanje i farbanje ljudi ko da su debili laganja u tim kolicinama da su apsolutno nedostizni, jedna smesna stvar koju mi je reko prodavac kad sam mu reko brate pa jel ok da krijes i ne kazes mi da je soferka pukla npr? znate sta mi je reko sa osmehom, "a ko bi ti pa reko brate" znaci ti ljudi su tolko u tom poslu izdeformisani vremenom sa svojim lazima da vise ni ma kakva sramota sta to... to nema obraz to nema nista, mislim decko nije slagao kad je reko to, ali jel moras da budes kao svi? drugo ja kad odem po bg na 15min od kuce da pogledam i nisam izgubio bog zna sta, ako ja napomenem coveku da dolazim iz tri lepe i da ce me to kostati da me samo ne farba bas tolko... ma ne... prodavao sam i ja kola, da ne kao profesionalni poziv al nikad nisam zavlacio ljude, al ok...

 

Zao mi je sto sam budan od juce u 6ujutru a sad je 1 ujutru sledeceg dana pa mi vise ni mozak ne radi posle dugog puta, a ja kazem burazer kad bi krenuo da nabraja... pakao nego ja ne baratam sa tim znanjima pa ne mogu da lupetam u prazno. Moram da ipak kazem, da mislim da ta sama kola nebi bila totalna greska kupiti ako vas totalno briga to kako vas tretiraju kao osobu, vozilo moze da bude u dobrom stanju posle dodatnih barem 800-900e ulaganja koja je brat odma bio tamo sabirao, sto je nekome skroz ok, po meni na kola koja se reklamiraju maksimalno lazno, gde je cena 4200e za 2006god, bez dokaza o km il bilo cemu realno, vi odma morate da kesirate jos 1/4 vrednosti vase kupovine da ta kola upristojite i ucinite sigurnim za voznju po sama ta kola i motor. Napomenuo bih da je to sve bez dodatnih procena automehanicara/elektircara itd. mozda bi se tu jos nakupilo, na elektronici sigurno, mehanicki deluje solidno auto.

 

Ja znam da je ovo delom i rant, i sve, ali po meni idalje to kako se kola u srb prodaju i sta svi mi prihvatamo kao ok je strasno, nebi tako prihvatili da vas ni u kojoj drugoj sferi trgovine i slicno tretiraju, ne znam zasto ovde trpimo al ok. Cast izuzecima ako postoje, verujem da ima mozda po neko nazalost ja nisam imao tu cast da ih upoznam, nebih da bas ispljujem svakoga al vise sveopste to stanje kako se prodavci a i kupci ponasaju prilikom kupovine/prodaje.

 

Za kraj, nadam se da ne krsim neka pravila foruma, procitao bi nesto oko ovoga spec, al tolko sam umoran da .... nadam se da nikoga ne vredja sem autoplaca koji je usput imenovan Tref auto plac nis.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...