Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kakav ''većinski stav'' :D:D opusti se...ta vest je zanimljivost. Malo marketinga u tamošnjim medijima im svakako nije loše došlo.

Lično, naravno da ne bi išao na plac ili u salon gde misle da mi naplate to što dišem isti vazduh kao oni. :D Njihovo je da rade svoj posao, a svakako postoje druge metode kojima se oni, previše radoznali koji nisu kupci, mogu kulturno iskulirati. Te metode uostalom i veoma koriste po salonima...

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Woodoo

Nemam baš previše iskustva sa auto placevima, osim što sam tamo znao biti sa drugarima koji su sebi tamo tražili neki polovnjak. Pa nisam tamo nikada imao ni neprijatnost, niti je osetio od strane prodavca prema onome sa kim sam bio.

A iako jesam često po auto salonima, samo jednom sam imao čudnu i nadrealnu scenu, kada je neki stariji lik tamo ( koji se povremeno pojavljivao u salonu ) pogrešno stekao predstavu da se ja tu valjda nekoj "prodajnoj savetnici", recimo to tako, "nabacujem" ili je "muvam". Sve što jesam pokušavao, jeste da u prijatnom razgovoru "ispipam" moguću maksimalno poniženu cenu za neko izloženo vozilo koje me tada baš interesovalo. Inače, taj stariji lik mi je "na oko" delovalo da može biti "otac" toj "prodajnoj savetnici", pri čemu je ona imala sasvim primeren "outfit" poslu kojim se bavi, dok mi je on više ličio na nekog "hauzmajstora", koji se tu samo zatekao.

Tek, tokom  trajanja tog našeg "pregovaračkog procesa", ispostavilo se da joj je on ipak njen muž ... i neki "gazda" tu ... :) Naravno, pregovori su "propali" ... :) 

Pa, ipak, i pored te komične scene koje je tada nastala, i dalje svratim povremeno. Da pogledam šta imaju ... I da malo popričamo, ako nisu u gužvi  :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja prenesem gotovo neverovatno iskustvo sa autoplacem Stars, pa da drugi znaju da zaobidju da ih ne snadje isto.

 

Odem da pogledam kola za moje uz zamenu za Deltu u subotu, sve fino i kulturno. Momak pregleda Deltu i kaze da javlja do kraja dana iznos doplate. Kola koja sam ja gledao su bila ok uz po koju ociglednu stvar za zamenu, tipa nosac motora gde kazem da se trese motor pri pipkanju gasa u leru i kaze covek ne trese ?! Ok, ja nisam nikad vozio kola pa lupam :) kazem ocu zamenjena soferka i kaze covek ne, znam, mozda je fabricki tako. Jeste, pisala fabrika 5god mladje godiste na soferkama da digne postprodajnu cenu :D 

 

Zovem pred kraj radnog vremena i kazu nema frke, odmah se javlja, evo sracunava zamenu.

 

Zovem opet u ponedeljak u 11 i pitam sta bi, kaze daaa secam te se ?! Javlja za pola sata, nije stigao pre.

 

Zovem u 2, javi se kolega i pitam ga da li me zezaju ili bas nece pare i kaze kao guzva, javlja se odmah.  Posaljem ja njima poruku sa ponudom i nema odgovora.

 

Ne znam da li ja ostavljam utisak loseg kupca pa nece da se jave, ali prosto mi je neverovatno da ti neko nudi da kupi kola i tebe mrzi da mu se javis.

 

Kontam da u neznanju od gazde cuva kola za nekog pa se tako ponasa, ali sto se mene tice uzas usluga i za izbeganje dalje.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao lose iskustvo sa starsom, prica jedno, realnost drugo.

 

Gledao sam s5, dugo im jako stoji, a nije ni cudo, jer izgleda lupan i vracana mu kilometraza, cim sam spomenuo servisnu i uzeo da zagledam zazore na haubi i prednjem braniku jer se ne slazu, odmah su se oni ohladili, kao da vise nisu zainteresovani da ga prodaju.

 

Generalno mrzim kad te preprodavci prave ludim i kad relativizuju do beskraja, ispada da trebas biti slepac i da ne smes nista primetiti jer se naljute/uvrede ako primetis manu, cak i ako ne iskomentarises, samo ako primete da zagledas ociglednu manu, cak ni ne spustas cenu, nista.

 

Imao sam slicno lose iskustvo i sa placem zormil iz loznice, culi se sve super, otisli da vidimo x3 f25 bas, sve sjajno takodje preko telefona, poneli pare za kupovinu, uzivo generalno odlican osim 2 poprilicne mane, uprkos kojima smo ipak hteli da kupimo auto.

 

Mane su bile sledece, turbina je zvizdala kao luda i ispod jednog fara je bio zazor/luft da si mogao dlan da stavis, sigurno 3cm.

 

Ostatak limarije je i enterijer su bili skoro besprekorni, u voznji je auto bio dobar, sve suvo, menjac glatko salta, nema zvukova iz diferencijala kad se vozi full lock u bilo koju stranu itd.

 

Rekoh aj sta sad nema veze, mozda je bio cuknut malo samo prednji branik i turbina je pred kraj zivota, sredi se to za 500-600e sve i bude top auto, ali poceo preprodavac da nabedjuje da auto nikad nije ni pipnut i da je taj zazor ispod fara normalan (LOL) i da je normalno za turbinu da se onako cuje, mislim se ako za to nabedjuje sto je vise nego ocigledno, sta reci dalje...

 

Tu smo se ohladili maksimalno od te x3 i posle smo uzeli drugu kojoj se ne cuje turbina uopste i koja nema zazore ispod fara, a pogotovo ne tolike...

 

Drugar je kupio auto kod zormila i generalno je auto dobar i deluje da ima dobre automobile u proseku moram reci, ali je mene ovo toliko odbilo da ne bih voleo da trgujemo, a nisam osetljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ocigledno mu zamena ne igra ulogu kao prodaja za kes a mozda ima neke potencijalne kes kupce pa tebe drzi na leru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem ni zamena, moze i to da se kaze pa da vidimo kao dalje ako hoce da trguju, ali covek bukvalno nece da se javi vise.

 

Inace, slicno mi je bilo i sa novim kolima par puta, ocene te koliko “mozes da das” pa onda vide da li ce da pregovaraju sa tobom ili ne. Tako da sam tu uvek bio stava necu da se jurim sa vama nego vi mene treba da jurite. Na kraju me samo iz Porschea jurili i dosao Leon :) 

 

A ovo sto kaze Vagenovac vecina radi. Ako neces da se pravis lud i ne vidis ocigledne probleme bukalno se uvrede ljudi. Nije mi jasno da li prodaja toliko dobro ide da im se moze da se tako ponasaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Nije problem ni zamena, moze i to da se kaze pa da vidimo kao dalje ako hoce da trguju, ali covek bukvalno nece da se javi vise.



Kaže da je Delta izgradirana i nisu baš nešto zainteresovani


Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti Delta ima jednu tackicu na krovu od nekoh kamencica, ali ajd’, svako ima pravo na svoje vidjenje i nisam nista rekao na to, rekoh ok samo na konstataciju.

 

Ali lepo sto su javili tebi pre nego meni :) 

 

Edit: dobih sad odgovor za smesnu ponudu nakon sto si ti ocigledno pitao ljude sta se desava . Kad smo vec transparentni.

 

Sto je najjace i pristao bih u startu da smo se lepo dogovorili. Meni iskreno ne menja nesto 500e razlike jer nisam preprodavac i menjam kola jednom u 7+ godina, a toliko bih izgubio i u prodaji sam + vreme koje nemam.
 

To rekoh i tebi 2016e za zamenu Stila pa si se sprdao sa mnom u onoj Viber grupi umesto da se dogovorimo za zamenu za onu Insigniu kad te je mrzelo da dodjes subotom zbog mene :) 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sam uzeo tada kola od tebe izvrteo bih jos 2-3 u medjuvremenu. Ovako mi zao da Leon ode izvan porodice, a zelim da promenim kola pa se zavaravam da mi treba 4x4 i veci gepek :D  
 

Realno bi bilo vise cimanja sa vise kola, ali i zanimljivije :) 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikacu Deltu da se vidi kako je izgradirana :D Ja to iskreno vidim kao kamencic koji je negde pogodio. 
Kad ja kao ovakva picajzla nisam primetio stvarno nije gadno.

 

A sa dedom rucak uvek moze, 100e ako sredi onaj X3 da se dogovorimo kao ljudi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicno iskustvo sa Stars-om pre par god. Iskulirali skroz. Nisam se tangirao jer sam i ja bio neodlucan oko njihove oktavie 1.8tsi 4x4 tako da je ispalo i bolje sto se nisu ni javili. Tiguan mi je bolja kupovina, a moj pasat je zavrsio kod prijatelja. Svo srecni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nešto preterano obilazio placeve u prošlosti, nisam imao ni potrebe, kad kupim auto, vozim ga dugo, poslednji sam kupio pre dve i po godine nov. 

Elem, trebao mi je teretni auto / kombi za poslovne potrebe pa sam bio prinuđen da malo obilazim placeve. Nije da se nešto razumem u automobile, ali nisam ni totalni duduk. Obzirom da je specifična kupovina u pitanju (teretno vozilo, račun za firmu itd) a i slabija je ponuda, morao sam malo više da tražim, čekam, gledam.

Odem u Šabac, na neki plac, prvi primerak, da pogledam. OK, očekivao sam da to bude "korišćeno" ali, ne i ubijeno. Trulo, bravice ne rade, ne radi centralna brava, ne radi klima .... ludilo. Ljudi na placu, OK, gledaj, pitaj, pipaj, bole ih d..e. Sledeći, na slikama super, sve super. Pozovem, pitam, i kažem, ali naglasim, da li radi klima, išao sam, gledao, pitao da li radi klima i rekao mi da radi, kada sam došao, klima nije radila. Kaže čovek, ma sve radi, nema problema. Ja dođem, pogledam, upalim kombi, pustim klimu, ona ne radi!? Pa jbm mu mater, jesam li te lepo pitao i ti mi kažeš da radi, ja dođem, ona ne radi. Ali, oni imaju tu glupu foru, jer, niko se ne šeta iz dosade da gleda kola, pa kad već dođeš, možda ti se svidi i kupiš, ajd, klima ne radi, ali je ostalo OK. Ali, bar da je OK, nego je auto / kombi bio prevrnut na bok, lepo i sveže ofarban a vlasnik kaže, mi to ovde ništa nismo radili, to je tako stiglo !? Miriše na farbu, vozilo uveženo u martu mesecu a prodaje se u septembru !?

HAOS.

Ostale što sam gledao, isto su bili lomovi, a na fotografijama deluju OK.

 

E, ali, da ne bude da su svi takvi, kupio sam kombi na auto placu "Prole automobili" u Čeneju i zaista se prijatno iznenadio. Čovek je, da ja ne bih dolazio bezveze, slikao pod kobija, da se uverim da nije "truljo", premerio dimenzije unutrašnjeg - teretnog prostora (malo je specifična kupovina, ovaj nije klasični teretni ali meni može da posluži) sve mi objasnio, probao klimu... Rezervisao auto, jer su i još neki dolazili da gledaju i dok ja nisam potvrdio da ću ga kupiti ni njima nije hteo da proda ... 

I ono što sam video, recimo, odmah mi je rekao, ova kola su popravljana, to i to, ovde to i to, ništa čovek nije krio, sve je bilo onakako kako je i rekao.  Ima fotografije iz inostranstva, kada je kupovao ... šta znam, generalno, kao i svuda, ima dobrih i loših preprodavaca i ljudi. I ono što sam ja video, jeste da čovek uglavnom kupuje u inostranstvu (Italiji) dobra - očuvana kola, jer koliko sam ja njega razumeo, ne isplati mu se ako to mora mnogo da se popravlja. 

Ja sam postao ponosni vlasnik još jednog Fiata, sada imam 3 komada, Punto Classic, 500L (oba kupljena nova) i teretno / putničko Fiat Scudo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako je tesko naci kombi kod nas koji pristojno izgleda ili su krsevi ili su radjeni, gledao sam jedno vreme u CH kombi za drugara i skontali smo da ne moze da se kupi iole dobar za manje pare nego sto su ovde najskuplji, jer dobar kombi tamo kosta mnogo vise nego vecina ovih koad nas, to sto se kod nas prodaje se bas vidi da nije zaljeno u voznji i koriscenju sto i jeste namena tih vozila jer i kod nas nov kombi kad se kupi pa se aka i vrlo brzo razdrnda sem kad vlasnik vozi kombi ali kad das vozacima i sl. nema tu cuvanja. Tako da kod takvih dostavnih vozila moras da se pomiris da ima dosta mana sto limarijskih sto u enterijeru, i sl.

Mi smo u firmi pre nekolko godina kupili iveco putarac iz Italije, stvarno bio dobar ali sad je katastrofa, to vozi ko stigne i kako stigne, jednostavno ne moze da se sacuva plus se voze radnici u njemu, prljaju, habaju, uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP

Naravno, sve mi je to jasno, jer, teretna vozila se kupuju da vuku neki teret (valjda se zato tako i zovu). Onda se na to doda da to kupuju firme, koje zapošljavaju stalno nove i nove radnike, vozi ko stigne i kako stigne. Održava se samo ono što mora da se popravi, da bi radilo, ništa van toga i u takvoj situaciji, najbolje je  kupiti nov i onda si miran.

Međutim, meni kombi treba da preveze u toku nedelje turu od 60 km, po ravnom i to je to. Tu uslug sam plaćao 5500 dinara i kada sam stavio na papir, 50 takvih tura godišnje, došao sam do zaključka da za par godina takve upotrebe, imam otkupljen kombi. 

Kupio sam teretno / putnički i može da mi koristi i za neke privatne potrebe, a generalno, pronašao sam pristojno očuvan primerak. Nije farban, prevrtan i sl. Motor je ispravan, unutrašnjost očuvana.

Loše je kvačilo (radi ali je loše) i praktično ništa više. 

E sad, to što sve zvecka unutra, što je jednostavno star, to je sve kako treba, za ono za šta meni treba, više nego dobar primerak :) 

15fc156c814b-1920x1080-dw.jpg

1265da31e693-1920x1080-dw.jpg

6e3bb98471c6-1920x1080-dw.jpg

c86be64c7fc9-1920x1080-dw.jpg

bbaaf8dc476f-1920x1080-dw.jpg

6a4b1c04c533-1920x1080-dw.jpg

6a5f666b68ec-1920x1080-dw.jpg

e67f7b1b2ddd-1920x1080-dw.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...