Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

22 hours ago, Mirko_NS said:

Mislio sam da u NSu nema placa koji prodaje mladje automobile, sa servisnim i slicno, ali sam se prevario.

 

imas i Autodiv koji isto prodaje vozila skinuta sa lizinga ali i uvoza, mladja ali sa vecom kilometrazom

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam dosad vise puta da pregledam kola drugarima u Sporting i to jesu kola sa poznatom istorijom i sa servisnim knjizicama, ali dobro otvorite oci oko farbarije i limarije jer nijedan jos nisam video a da je bio citav i pritom su jako lose odradjeni. Razlog za to je sto su kola sa lizinga i samim tim kasko osigurana, a imaju ugovor sa nekim ovlascenim servisom gde majstori farbari nisu bas neki majstori i secam se kako sam gledam C-Max za suraka a ono menjan vezni lim, farbana hauba i blatobrani sto znaci da je imao jaci udarac. Takodje se secam jedne mlade Astre J koja je bila kao nova ali citava leva strana ofarbana ko nogama pa sam im rekao da tu treba odraditi popravni.

 

Naleti tu verovatno i lep auto, ali od ovih sto sam ja dosad gledao nijedan nije bio onakav kako bih ja o voleo. Mozda je tu ulogu u svemu igrala i cena jer oni imaju vise primeraka od iste marke i cena varira od primerka do primerka a posto se ovi moji kao i vecina naseg naroda uhvati uvek za najjeftinije onda su takva kola i dobijali. Verujem da su ona skuplja bila i bolja .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/19/2018 at 12:18 PM, Mirko_NS said:
Mislio sam da u NSu nema placa koji prodaje mladje automobile, sa servisnim i slicno, ali sam se prevario. Bio sa kolegom u sredu na autoplacu "Sporting auto" (www.sportingauto.co.rs) - prodaju vozila koja su bila na lizingu u Srbiji. Kupljena Skoda Superb u odlicnom stanju, sa cca 90000km - danas je sve ovo potvrdjeno i u ovlastenom servisu.
 
Dakle, ko zeli mladje vozilo, kupljeno u Srbiji, sa sigurnom kilometrazom i poznatom servisnom istorijom - moze da pogleda kod njih.

Stvarno imaju ponudu ali i jake cene.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,sada, vrlo cesto u komentarima vidim izjave tipa: "Ja sam spreman da platim vise, ali da bude km prava, servisna dostupna, pregled. itd." - ovo je ta situacija. :) 

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, beli_Punto said:

Pored tebe zivog, surak isao tamo da ga prevare :o

A sta mislis dali sam ja u tom momentu imao C-Max 2011 koji je surak trazio?

Posto nisam dobio sam zadatak da pogledam neke  pa sam isao i u Beograd  da gledam jedan u ful opremi a on  je zinuo na njega toliko koliko ja nisam jer auto je bio bocno havarisan i on je cak bez mene isao kasnije u ovlasceni servis gde su mu rekli da je kolevka menjana i desno rame sto je ocit dokaz da je auto imao tezu havariju. I tako nadjem ja njemu kod jednog uvoznika perfektan i savrsen primerak 2011  a koji sam kacio ovde na oglasu i koji je mirosao na novo u sta se Bumblebee sa ovog foruma i uverio.

A zasto sam ga kacio na oglas kad je trebao surak da ga kupi?

E pa zato sto se pojavila ona bolest i kod njega  da nije gledao auto nego su mu okice caklile na opremu  a posto moj auto nije bio u nekoj ful opremi njemu je smetalo sto nema naslon za ruku,parking senzore,alufelne  iako je dobijao auto po nabavnoj ceni od tadasnjih 7950€ a hteo je da da za one havarisane 9500.

Kad sam video da on nece da ga kupi uzeo sam ga ja iz inata njemu i prodao ga za 8500 pa sam mu dokazao da je ono bila i dobra cena a i auto u neverovatnom stanju.

Cak smo na jednog "perfektnog" isli u Kragujevac gde nas je lik izlagao samo tako jer je auto bio najgori od svih koje snmo gledali a on je okacio slike sasvim drugog auta na oglas  i tad je surak prsao i kupio nov Renault Fluence koji se pokazao ok ali je jednom prilikom branik pukao u voznji na autoputu i podplastika blatobrana se zavukla pod tocak koji ju je izbrusio. Jedva su mu priznali garanciju posle visenedeljnog natezanja. 

Da ne preicam o tome  kako je taj auto ofarban jer svuda ima gresaka u laku a plus kako se sedi i vozi naspram C-Maxa.

Tako je i Bumblebee isao logikom da je novo novo pa je otisao plivajuci zamajac  posle svega 1000 km a trebao je da kupi od mene Alteu sa kojom se odusevio a onda je sutradan kupio nov auto sto me je bas iznenadilo i onda je prosao kako je prosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ideju gde da pitam, nisam nasao gde da pitam. GM plac iz Smedereva da li neko nesto zna o njima? Konkretno nasao sam l3 sa motorom koji jurim i opremi koja mi se svidja.Svaka pomoc je dobrodosla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko autoplac My Car, Arsenija Carnojevica 86, Novi Beograd?

Navodno se bave uvozom automobila po porudzbini, traze 50% avans, 50% nakon dolaska automobila. Garancija na motor i menjac god dana. Ako nisi zadovoljan mogu i da vrate avans, ali im se to nije desavalo. Sve to lepo zvuci, uz ugovor naravno.
A slike automobila imaju samo par komada, vise slika ne mozes da dobijes, poslednji tuv, registraciju,...
I ponavlja kao eto mi smo ozbiljni, to je procedura. Mi ne mozemo poruciti vozilo bez avansa, ali bi da dobiju avans na slike sa interneta. :)))
Smejurija.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično na tu varijantu ne bih nikada išao. Pitao sam ljude u Balkanu da li to rade i rekli su mi da ne. 

Razlog je prost. Oni licitiraju za svako vozilo, i kakav je stvarno znaju tek kada auto dođe u Srbiju. 

I kaže mi taj dečko, nema svrhe za nekoga da uzimamo auto, a ni mi ne znamo u kakvom je stvarno stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da su radili, ali kažem ti šta mi je rečeno pre 2 meseca.

Dešavalo im se da auto dođe, ne svidi se potencijalnom kupcu za kog je uzet auto i onda nastane problem. 

Rekao mi je konkretno, dešavalo se da je auto na slikama perfekcija, nema mane itd., a on dođe npr. sa totalno pocepanim sedištem, što se ni na jednoj slici nije videlo.

I naravno da taj neko neće da ga uzme. 

Nemaju oni tamo nikakvog insajdera ko im bira kola uživo. Oni što vide na slikama vide, licitiraju za njega i to je to.

Većina auta ima neko oštećenje koje se u Srbiji povoljno sredi, a tamo ga dobije dosta jeftinije zbog toga.

Troškovi transporta mu budu smešni, i tako on napravi cenu koja je u najmanju ruku jednaka kao isti automobil tamo u inostranstvu, što ti kao pojedinac ako uvoziš nema šanse da postigneš. 

Dovuče se dosta i dobrih automobila na taj način, samo treba biti strpljiv i dobro odmeriti pre kupovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bingo zvuči mi to sumnjivo, nisu imali nezadovoljnih a pojavili se juče da rade, a i što bi neko poklanjao auto 1000-2000e ispod cene ako mu je cilj zarada.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo koji je auto u pitanju. https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13345715/bmw-520

 

Sasvim solidno izgleda, ali ovo je smesno, samo 4 slike. 
Nije problem sto eto oni imaju neku politiku, platis X unapred, ali covek kaze da je to to od slika.
Kaze da on ima tamo 100 automobila, da ne moze da placa ljude samo slike da prave. Ja ga pitam, ok, ja vam donesem X para, jel moze onda da se odrade slike, da dobijem podatke o automobilu, broj sasije, poslednji tuv, neki izvestaj. A on ponavlja kako mi je vec objasnio proceduru. Nisam hteo da se nastavljam, vidis da neko zeli da mu das pare na poverenje, mogu samo taj ugovor da zamislim koji se potpisuje. BMW iz oglasa na url adresi ..... :)
Jeste, ja pao sa kruske, dacu mu 6.500 evra na bazi 4 ocajne slike na oglasima. A prilicno sam siguran da bi posle izbio neki problem. E znas bas taj je prodat, ajde ovaj drugi, pa kad hoces pare nazad onda pocne da te zavlaci. Sve mi deluje da je neki prevarant, iako vec ima u prodaji neke automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega nema automobile, to je laz. On licitira, ili kupuje po potrebi sa nekog veceg placa tamo. Zato ne moze da dobije vise slika.

Za ove pare?? Peticu staru 6 godina, koja je presla 130k, u bilo kakvoj  opremi, a kamo li u ovakvoj je nerealno ocekivati.

Ko misli da to moze, i treba da bude prevaren od ovakvih jajara.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekoh ja. Platio bih mu, kad bi bilo realno. Ili da je bar rekao da je taj oglas eto navlakusa, nema vise taj, ali ima drugi skuplji malo, bla bla bla...
Sa druge strane nije on 5.000 povoljniji nego sto treba da bude, vec 1-3 hiljade, sto treba uzeti ipak u obzir posto ne radi sa svojim parama vec tudjim, tj ide sa "nultim" rizikom.

U karavan verziji ih ima po Nemackoj, limuzine su nesto redje i skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste blizu 5k jeftiniji, 2012 mpack je oko 18k, a znaju i više da traže.

P.s. a i ta komunikacija imam ja 100 auta ne mogu da slikam pa haos, ima placeva sa po 100 auta i svaki je uslikan u detalje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je kod nas par automobila sa M opremom, mislim jedan zlatni, trazio 15+k. 
Gledao sam pre 6 meseci karavana u Temerinu, bio je 14K, 525d xdrive. Pa ono...nije jako nemoguce, ako uzmem u obzir da su ti automobili vec placeni i cena im je prvobitno vec bila jaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlatni je koliko se sećam bio 2010, gadna boja ili makar malo tražena i mislimala navigacija i neko osrednje stanje.

Karavani su slabo traženi i dosta su jeftiniji, Gajić je jednog odličnog prodavao za 13k mesecima, a sa druge strane 525d xdrive odličan za skoro 19k isto 2012 mislim je planuo za nedelju dana.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, taj zlatni kao i ovaj iz "Nemackog" oglasa imaju malu navigaciju.  Zlatni se bas vukao.
Ima par limuzina, ne spustaju cene, razvlace se, sele se po gradovima.

Gajic je imao tog 525d, lepa tamno siva boja, oprema lepa, nekako sumnjivo jeftin mi bio tada, ali otisao je i on.
Taj sto ti pominjes xdrive za 19k, stajao je on neko vreme, krenuo sa mislim 22k, ako pricamo o onom iz Loznice, head-up je imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, banjo1990 said:

Moguće da su radili, ali kažem ti šta mi je rečeno pre 2 meseca.

Dešavalo im se da auto dođe, ne svidi se potencijalnom kupcu za kog je uzet auto i onda nastane problem. 

Rekao mi je konkretno, dešavalo se da je auto na slikama perfekcija, nema mane itd., a on dođe npr. sa totalno pocepanim sedištem, što se ni na jednoj slici nije videlo.

I naravno da taj neko neće da ga uzme. 

Nemaju oni tamo nikakvog insajdera ko im bira kola uživo. Oni što vide na slikama vide, licitiraju za njega i to je to.

Većina auta ima neko oštećenje koje se u Srbiji povoljno sredi, a tamo ga dobije dosta jeftinije zbog toga.

Troškovi transporta mu budu smešni, i tako on napravi cenu koja je u najmanju ruku jednaka kao isti automobil tamo u inostranstvu, što ti kao pojedinac ako uvoziš nema šanse da postigneš. 

Dovuče se dosta i dobrih automobila na taj način, samo treba biti strpljiv i dobro odmeriti pre kupovine. 

Kupocvina preko licitacija ima svojih prednosti i mana.

Prednosti su to sto se auto dobije jeftinije i sto se vidi realno stanje u inostranstvu...

Mana je to sto se auto vidi samo na slikama i sto ne moze da se proba pre kupovine.

Kad se izlicitira neki auto, nema necu, ili vam uzimaju depozit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka iskustva sa Motoroom Novi Sad, prodaju delove ali se deklarisu kao plac,

trebaju mi neke dizne od njih ali posto sam daleko moram na poverenje da narucim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...