Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

T-Jet jeste turbo benzinac, u Bravu je isao u verzijama sa 120 i 150 KS (+MultiAir od 140 KS).

Verzija od 90 KS moze da bude samo atmo benzinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multiair i tJet jesu turbo ali nisu isti motori

 

Dakle, da preskocimo Autoitaliju ili povesti 3 majstora sa sobom :-)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, srdjos said:

Multiair i tJet jesu turbo ali nisu isti motori

Ja nisam ni napisao da su isti ;) , nego sta je sve islo od atmosferaca i turbaka u Bravo i sta jedino moze da bude 90 KS.

A ko ne primecuje razliku izmedju atmo i turbo motora, jbg :) . Salu na stranu, najpre mislim da su napravili lapsus...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Ivan said:

Salu na stranu, najpre mislim da su napravili lapsus...

Previše dugo su na tržištu za ovakav lapsus

 

5 minutes ago, MS PK said:

Ne preskaci nikog nego gledaj svaki auto kako treba.

 

ima istine
 ne znam bas to da radim u detalje ali jebi ga

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/19/2018 at 6:48 PM, Mirko_NS said:

Holliday - imaju solidna vozila, ali dobro obratiti paznju (Audi koji sam gledao kod njih imao je znacajno manju km na satu od one u carinskoj; na drugom je opet km u oglasu bila 40000km manja od one na satu - mrzim takve "navlakuse");

Ovo isto radi Balkan.

U oglasu recimo napisu 130k km, veliki servis uradjen na 120k, a auto u stvari presao 170k.

Uredno oni to kazu kad ih pitas, ali im je malo seljacka fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To spustanje je  u nekim slucajevima preslo u bolest.

 

Kupim sad u subotu Punto 2003 sa neverovatnih 36k km i auto je zaista neverovatno dobar i mirise na novo. I sve super,ja sa osmehom na licu sto sam kupio takav auto za mog klinca koji polaze i bolje nije mogao da dobije za te pare, a da se ja ujedno ne nerviram d  jurca a i ako ga cvrkne nece biti velikih izdataka a i mog nerviranja.

Dolazi lik sto spusta kilometraze u carinsku zicu i ovaj jedan pita na oliko ce biti spusten njegov auto koji ima 514k km, i ovaj pogleda u spisak koji je dobio od velikog uvoznika, od kog smo i kupili ta kola, i dobija odgovor 180k km.

A onda se ja kao napravim Toša i kao sad cu da ga zeznem jer znam da nece spustati kilometrazu na Puntu i pitam ga za Punto i onda sam pukao od smeha!!!!! Ladno mi rece da Punto se spusta na 19k km!!!! I sad vi zakljucite  dokle je to doslo da se auto sa i ovako neverovatno malom kilometrzom spusta na jos manju.

 

Jednostavno ja sam ostao bez teksta i otisao da pitam ove na homologaciji dali mora da se spusta jer nema logike i dobijem odgovor da ce onda pisati u homologaciji da se stanje sata ne podudara sa prijavljenim stanjem pre carinjenja. I tako,sad ce Punto imati 19200km na satu a ja imam slike da je presao 36244 km za uspomenu. Evo sad jednog duela pa vi uporedite sta je bolje a sto je najgore oba su identicno placena i nalazila su se na istom kamionu.

 

IMG_6180.JPGIMG_6185.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

a znaju ljudi da nas 70% naseg naroda prelazi 7-8 kkm godisnje

ako je taj neki u inostranstu presao 355 000 km, preci ce i nasih 7-8kkm godisnje :D

zato i prolaze krsevi

 

ja sam vise da se zabrani uvoz euro 3 i 4 motora

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/23/2018 at 11:05 PM, MS PK said:

Kako bi drugacije pisalo po.oglasima "prava km, carinjen na tu km" :D

To carinjenje je najobicnija glupost jer  se kola pre granice vracaju na zeljenu kilometrazu i uvek ce da pise manje u carinskoj deklaraciji. Eto ja sam prodao jedan auto jednom trgovcu i nadjem taj auto na oglasu a ono hvalospevi i garancija na kilometrazu i dozvoljene sve provere u ovlascenom servisu, a znam da je spustio km za 60k km a na osnovu toga sto je  taj auto mnogo km prelazio godisnje i poslednji servis mu je radjen pre godinu dana, a upravo pre tih 60k km i tako da ako neko i ode da proveri poklopice se sve. Znaci u nekim slucajevima dzaba vam i odlazak u ovlasceni servis tako da gledajte auto, a manje kilometre.

On 1/23/2018 at 11:14 PM, srdjos said:

a znaju ljudi da nas 70% naseg naroda prelazi 7-8 kkm godisnje

ako je taj neki u inostranstu presao 355 000 km, preci ce i nasih 7-8kkm godisnje :D

zato i prolaze krsevi

 

ja sam vise da se zabrani uvoz euro 3 i 4 motora

U slucaju ovog Punta je i tih 7-8k km mnogo godisnje. On ima 15 godina i 36k km. Sve na autu govori da je tako tako da nagadjati koliko je takav auto presao je besmisleno s obzirom da nije vidjen.

Evo njegove rucice menjaca a u takvomn je stanju i volan i sve na autu a ima jos miris novog auta tako da ako neko ne zna sta je auto sa malo km ja znam a pogotovo kad sam ga provozao jer auto sa vise km ne moze da bude ovakav u voznji. Imam  i kupca za taj auto ali necekam se oko prodaje jer ovako nesto za ove pare vise ne verujem da ce mi ikad naleteti. Inace ja sam sa mojim autom za godinu dana presao citavih 2000 km tako da je sve moguce.

 

IMG_6410.JPGIMG_6418.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/24/2018 at 7:59 AM, Dule 021 said:

To carinjenje je najobicnija glupost jer  se kola  pre granice vracaju na zeljenu kilometrazu i uvek ce da pise manje u carinskoj deklaraciji.

meni se cini da ide obrnuto, pre granice se podize kilometraza da bi na carini jeftinije prosao pa onda na mestu prodaje vraca ko koliko hoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivis u proslosti.

To sa kilometrazom vise ne igra ulogu jer kilometri vise nisu bitni tj ne gledaju se na carini da bi se imalo umanjenje  carine.

Otprilike pre neke dve godine,ako ne i vise, je ukinuto to sa kilometrazom.

Sad se samo vracaju kilometri pre granice a ne dizu pa spustaju kao nekad.

Jedino kola koja  su kupljena sa licitacija  mogu da imaju sigurnu kilometrazu jer  su bila uzeta na lizing i morala su da se odrzavaju za to vreme u ovlascenom servisu tako da imaju i verodostojne servisne knjizice ali to su kola stara do 6 godina.

I ono sto je sigurno a u okviru ove teme je da posten plac ne postoji jer kad bi na tu kolicinu automobila igrali ful posteno-propali bi jer narod nece da kupuje kola sa velikim kilometrazama tipa 300+k km a relano neki nece ni sa 200k da ga kupe.A kad bi se preko kupovala iskljucivo kola sa zeljenom kilometrazom trbalo bi mnogo duze da bi se takva kola prodala jer verovali ili ne dobra kola se prodaju mesecima  a ova sa spustenom kilometrazom se daleko brze prodaju jer je cena u pitanju a kupci vole da dobro prodju tj jeftino da kupe auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam hteo, na osnovu broja sasije, da proverim kilometrazu u ovlascenom servisu, za jedan auto koji sam hteo da kupim. Ljudi s placa su mi uredno dozvolili da slikam onu plocicu radi provere, medjutim, nijedan od servisa nije bio voljan da mi potvrdi da li se kilometraza uklapa i servisnu istoriju. Obzirom da nisam uspeo da proverim ovaj podatak, odustao sam od kupovine.

Ja inace vozim renault, i rakva iskustva nisam imao u renualt servisima kad sam proveravao kilometrazu....

Da li postoji nacin da se provere km kad su u pitanju fiat vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da iko može da ti garantuje za kilometražu. Ista se u servisima beleži samo dok su auti u garanciji (Odnosno dok neko ide u ovlašćeni servis). Ja sam imao sreću da je neko vratio samo na tabli pa se na odometru videlo da je skinuto oko 50 000km, ali da je ispravio ne bi to mogao da znam..

 

Ako je auto iz uvoza iz Italije, ovde možeš da proveriš koliko je KM imao na poslednjem tehničkom tamo https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione;jsessionid=Jzybf9vl1pnQi-xjgMjZq--n.epopbe04?p_p_id=Revisione_WAR_ServiziAlCittadinowar100SNAPSHOTesercizio&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=_118_INSTANCE_hoIzOCy6I6vu__column-2&p_p_col_count=1&_Revisione_WAR_ServiziAlCittadinowar100SNAPSHOTesercizio_action=revisione

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je uvoz iz CH.

Sto se tice kilometraze i provere iste, dovoljno mi je da vidim poslednja dva servisa ili zabeleske da bih mogao da procenim koliko je skinuto... Ja sam recimo imao srecu da naletim na auto (renault) koji je kupljen kod nas sa celokupnom istorijom iz Sebije, od prvog dana. Ali kada sam proveravao za kuma kada je kupivao takodje renaulta, dali su mi informacije o poslednjih nekoliko servisa ... te se uspostavilo da se uklapa u okvurnu kilometrazu sa tadasnjim stanjem.
Takodje, ja recimo bez obzira na starost auta, i dalje odrzvam auto u ovlascenom servisu, ali takodje znam da to retko ko kod nas radi kada auto predje neku odredjenu km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga si sve zvao od ovlašćenih servisa?

Kada majstor prikači auto na dijagnostiku može da vidi makar nešto.

 

Uostalom, kilometraža više nije toliko bitna obzirom da svi moderni motori mogu da pređu ogromne količine kilometara, bitnije je trenutno stanje automobila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanje je odlicno, ustanovljeno vizuelnim pregledom. Malo sam ga i provizao.

 

Sto se tice ovlascebog servisa, nema potrebe da ga kaci na dijagnostiku vec da po broju sasije (jer inace imaju uvid) iscitaju na kojij kilometrazi je sta radjeno i evidentirano. Ovo je meni bitno, ne zbog toga da bih znao tacne kilometre, vec da li prodavac i u kojoj meri zeli da zavrne kupca. Pisao sam AK Kole, Kompresoru, Bogunovicu, i Radulovicu.

Nisu mi svi odgovorilu ali oni koji jesu, su objasnioi da tu vrstu informacija ne daju zbog zastite podataka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni Delta, dok je bila uvoznik FIATA davala...

Te bajke o zastiti podataka su glupost! Auto nije covek. Ti im ne trazis da ti daju podatke o bivsem vlasniku, vec samo MF kilometrazu.

Koliko znam, zakon se zove "Zakon o zastiti podataka o LICNOSTI", e sad ako auto ima licnost, to je druga stvar.

Licno, mislim, da je tu samo "poslovna politika" ili na srpskom ljubomora sto ne kupujes auto kod njih!

Ja sam cimao ortaka iz Italije da mi tamo proveri, tamo su se ljudi krstili zasto mi ovde ne daju taj podatak!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosao slicnu pricu kada sam kupovao A4 - na kraju sam morao platiti pregled u Autokomercu da bi mi proverili km u centralnoj bazi - i to su samo pokazali service report sa ekrana, nisu hteli da odstampaju. Opravdanje je upravo ta besmislena primena zakona o zastiti podataka o licnosti. Inace, za mladje automobile, koje prodaju lizing kuce, taj service report je sastavni deo prodajne dokumentacije i cesto se moze videti cak i kod nas na PA. Ne znam da li pomoglo da se posalje mail direktno u centralu i ukaze na besmisleno ponasanje ovlastenih u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renault daje bez vecih problema.

A auto koji se vodi na ime, moze da se tumaci kao “licnost”, verovatno.

 

Ali kao sto si rekao, ne trazim nikakve podatke sem da mi kazu Da ili Ne. Pitao sam ih da mi kazu da li se auto sa trenutnom kilometrazom xx,xxxx uklapa u servisnu istoriju, tj. da li se uklapa u okvirnu ocekivanu kilometrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad se pitam, kako neki uspeju da se zaposle u servisima i dilerima!?

Umesto da se potrude da ti daju tražene info i usput te uvere kako će održavanje tvog auta kod njih da bude prava stvar, oni te teraju od sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da u NSu nema placa koji prodaje mladje automobile, sa servisnim i slicno, ali sam se prevario. Bio sa kolegom u sredu na autoplacu "Sporting auto" (www.sportingauto.co.rs) - prodaju vozila koja su bila na lizingu u Srbiji. Kupljena Skoda Superb u odlicnom stanju, sa cca 90000km - danas je sve ovo potvrdjeno i u ovlastenom servisu.

 

Dakle, ko zeli mladje vozilo, kupljeno u Srbiji, sa sigurnom kilometrazom i poznatom servisnom istorijom - moze da pogleda kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...