Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

95% placeva automobile uvozi preko špediterskih firmi, a koje se većinom gase posle par meseci, tako da faktički i nemaš koga da tužiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma auto lepo izgleda,al  kad su rastavili motor uzas,spreman za generalku i sta sad,prodavac nece ni da cuje,sad koga da tuzi,kad je sve to na rec i na dogovor

drugi motor 300 eura,pa da uzimaju delove sa tog da se sve sredi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, nije jedini slučaj sa sličnom sudbinom. :X

 

Svaki put kad pomislim o zameni auta za neki mlađi, vrlo brzo odustanem od ideje.

Gledam konkretno Giuliette i šta se nudi po oglasima(placevima), i svaki put shvatim da moj auto nije još za zamenu. 

To su sve neki 1.6 motori, klotare, bez ikakvog detalja koji bi me privukao. U Italiji na ulici ne znam da sam video i jednu sa ovako siromašnom opremom kao što se ovde nudi.

I onda dođem do računice, gde bih trebao da platim 3 vrednosti mog sadašnjeg automobila za auto koji je jedva nešto manje prešao od mog, i ne poseduje opremu koju bih hteo, samo zato što je mlađi 5 godina. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zna se da li je gore uzeti sa placa gde prodavci za vecinu automobila nemaju pojma kakav je auto ili od vlasnika koji zna u kom je stanju, a najcesce ne deli informacije o stanju. Kupovina polovnog auta je uvek lutrija, nekad prodjes dobro nekad lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam recimo BMW serije 1 isto po placevima.

Cenim ja kvalitet, i auto definitivno ima najbolji balans i voznu dinamiku u klasi, ali uzmimo da je star 4-6 godina, prešao između 180k i 220k, sa cenom od 14k eura.

Platiš auto u C segmentu 14k eura, koje je prešlo 200k km, daš tolike pare, i opet ti ni Bog ne može garantovati kakva ga je njuška vozila sve te kilometre...

Iskreno, pre bih dodao još malo i uzeo pristojan nov auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

GFG u Beogradu daje garanciju 2 godine (motor, menjač) za odredjena vozila..............video sam takodje insert iz neke emisije o garanciji..............

 

Osim što je kupac u obavezi da prati po PS-u intervale i intrukcije u servisnoj, kakva se garancije promoviše? Jel se neko raspitao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da se raspitaš kod njih.
Ono što znam o tom placu je da stvarno imaju dobra kola i da ne muvaju ništa oko kilometara i slično.
Ozbiljni su, imaju svoj biznis model i rade kako treba.
Neće poverenje ugrožavati zbog par stotina evra, znaš na šta mislim.
Garancija nije tu da zamaže oči već je daju stvarno a kako obično nabavljaju proverena vozila sa urednom istorijom, garancija se verovatno retko i aktivira.
Od mene svaka preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/8/2017 at 6:47 AM, totti said:

95% placeva automobile uvozi preko špediterskih firmi, a koje se većinom gase posle par meseci, tako da faktički i nemaš koga da tužiš.

 

Samo je pitanje preko koga oni uvoze ;)
Salu na stranu, imao sam kontakt sa njima kada sam kupovao auto i ono sto mi je receno preko telefona u vezi auta koji me zanimao-bilo je tacno. Sa te strane, pohvale za njih.
Sa druge strane, iako sa GFG-om nemam negativna iskustva, realno je da niko na placevima ne moze da zna kakav je auto koji prodaju jer se mnogo toga pokaze tek nakon predjenih par hiljada kilometara. Ne mislim na fizicka ostecenja jer se to moze videti, nego na celokupno stanje auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno tačno.
Neki ljudi dođu i traže auto koji će ih služiti bez kvarova duži period i da npr. bezbedno otputuju sa porodicom na more bez razmišljanja da će nešto da se pokvari. Tako nešto ne postoji, neki rizik od kvara je uvek tu, pa čak i na novom autu. Zato im i kažem da na putu do kuće može da im se desi da crkne Ecu npr., nebitno da li auto košta 7 ili 77.000€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada sam naišao i na ovakav tekst:

 

Quote

Alfa romeo 147 JTD 85 kw 115 ks
cijena je snizena iz razloga sto ima manjih limarijskuh ulaganja (ostecenja na parkingu) i treba zamjeniti jos po neki dio.
NAPOMENA:
- auto nije vozila BABA (kao kod vecine drugih), niti DEDA koji ima kracu nogu i ne moze da stisne gas do kraja
- auto nije bio garaziran,
- autu je vjerovatno vracana kilometraza, ja ga kupio sa 300.000 i vozim ga skoro 100.000 km

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Tarantula said:

GFG u Beogradu daje garanciju 2 godine (motor, menjač) za odredjena vozila..............video sam takodje insert iz neke emisije o garanciji..............

 

Osim što je kupac u obavezi da prati po PS-u intervale i intrukcije u servisnoj, kakva se garancije promoviše? Jel se neko raspitao?

 

Ja,tj moj buraz je kupio auto kod njih na placu.:)

Sve sto je pricano telefonom je bilo tacno i kada smo otisli da vidimo auto.

Slike iz inostranstva,servisna knjizica iz servisa koja je lako proverljiva i bukvalno svaka poseta servisu zabelezena.:thumbsup:

Garancija se odnosi na servisne intervale,tako da niste u obavezi da odmah uradite veliki servis,vec onda kada je to naznaceno u servisnoj knjizi.

Nikakvih skrivenih mana nije bilo,nikakvih kvarova itd.

Sve ovo GARANTUJE navode o originalnoj kilometrazi,jer niko nije lud da daje garanciju a da je vracao km!

Istakao bih ljubaznost zaposlenih,kao i predusetljivost,pa su nam na svaki zahtev izlazili u susret.:thumbsup:

Slobodno pitajte sve sto vas zanima,odgovorice vam ljubazno i fino.

Mi smo birali lep suncan dan,jer se tada sve lepo vidi i nismo nasli zamerku.

Srecom,pred nama je lepo vreme pa valja iskoristiti.

Svaka preporuka...:unworthy:

 

E da,najmanja guzva je posle podne i tada mozete bolje iskoristiti vreme provedeno u gledanju auta.

Ipak je lakse kada se prodavac posveti samo vama.

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram dodati da sam pre nekih 8 meseci kupio auto na tom GFG placu. Auto ko auto, za sada nemam zamerki, ali ljubaznost osoblja je neocekivana. 

Zvao sam ih 100 puta, pitao glupa pitanja, slao poruke, ujutru, uvece, nikakav problem.

Svaka zamena dolazi u obzir mada ja nisam imao sta da menjam :D

Hocete odmah ujutru u 8/9 da gledate auto? Nije problem. Popodne u 16h-moze.

Da dovedem svog majstora? Moze

Da povedem zenu i decu da vide auto? Moze.

Probna voznja, posebno da vidi zenna da li joj odgovara? Moze!

Sve papire obezbedili u expresnom roku, i kao sto rece kolega iznad, samo birajte lep i suncan dan da se lepo vidi auto.

U ostalom ne kupuje se auto po kisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...